Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και καλά χιόνια σε όλους.

Το σενάριο της λίμνης μετά στον τζιφο απλά δεν υφίσταται.

Δυστυχώς τα βόρεια θα έχουν παρατεταμένα κρύο (πρωινά -4,-5 και το μεσημέρι 4-5 βαθμούς,χωρίς φαινόμενα για το επόμενο 10ημερο), αναγκάζοντας μας να κάψουμε άσκοπα μεγάλες ποσότητες για την θέρμανση, πολύ κρίμα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, μην δίνετε σημασία σε κάθε τρέξιμο μόνο στα σημερινά 12αρια... Η αστάθεια είναι μεγάλη... πολύ μεγάλη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, casperakos said:

Καλημέρα στην παρέα...μην τρελενεστε λογικό να υπάρχουν αυτά τα μπαλατζαρισματα!!! Έχει μπει το νερό στο αυλάκι όσο και να μην μπορούμε να το πιστέψουμε!!!!! 

Σε 20 λεπτά βγαίνει ο Ευρωπαίος πολύ σημαντικό ραν πάμε γερά 💪

Για να δούμε ρε Casper...βέβαια είχε δίκιο ένας φίλος πιο πάνω,συνήθως με αυτή τη καλοκαίρια ξεκινάμε με χαλιά πρωινά,μέτρια 6αρια,και πολύ καλά 12 άρια στα περισσότερα μοντέλα.βγαινω να κόψω ξύλα παίδες,γιατί δουλεύω το μεσημέρι,θα μπω εννοείται να δω τι δείχνει ο Ευρωπαίος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, stathis2b είπε:

Αυτό ακριβως.Μεχρι χθες τρένο το πήγαιναν για το ΣΚ που πολύ σωστα είναι ο πρώτος στόχος και σήμερα άρχισαν τα μαζέματα. Ονειρικά αυτά που δείχνει για μετά αλλά πως να τα εμπιστευτείς; 

Καλά ρε συ...δεν είναι ακριβώς έτσι (αν μου επιτρέπεις). Δλδ αυτό που λες "πηγαιναν τρενο"

Σύγκρινε ας πούμε χθεσινό ukmo με αυτό σήμερα.

Σύγκρινε χθες πρωi icon με το σημερινό

Δλδ μέχρι και εχθές το μεσημέρι, η μέρα ήταν χειρότερη απο ότι αυτή τη στιγμή που μιλάμε. 

Μπορει ας πούμε να μην έρθει πιο δυτικά τώρα, αλλά να έχει εξασφαλιστεί η κυκλογέννεση σε σημείο που ας πούμε οτι μας βολεύει κτλ. Θέλω να πω δλδ οτι υπάρχουν λεπτομέρειες που συνέχεια θα μπαλατζάρουν και θα είναι ευμετάβλητες. Αλλα τα βασικά χαρακτηριστικά έχουν αποτυπωθεί για το ΣΚ. 

Για Κυριακή βράδυ και έπειτα....είναι ακόμα μακριά. Αλλα αν θες την άποψή μου, πιο πολύ ποντάρω σε χαμό Δευτέρα Τρίτη παρά Σαββατο βραδυ και Κυριακή. Εκεί φαίνεται πιο χοντρό παιχνίδι και να σου εξηγήσω γιατί (χωρίς να ξέρω πολλά και ίσως λέω και ανακρίβειες):

Συχνά, οταν τελειώνει ένας χιονιάς στην Αθήνα, έχουμε κάτι σαν "υποτροπή". 

Αυτή η λίμνη που έρχεται, ΟΤΙ υετό και να δώσει, θα είναι χιονι. Η ατμόσφαιρα θα είναι παγωμένη κυριολεκτικά.  Αυτό που θέλω να πω είναι οτι ΜΙΑ ΓΕΡΗ ΜΠΟΥΚΑ 4 ωρών θα τα κάνει όλα κόλαση. Και πιστεύω οτι μπορεί κάλλιστα να γίνει. 

Επομένως, συνιστώ ψυχραιμία και έχουμε πολλά να δούμε, που αυτή τη στιγμή δεν μπορούμε να τα βάλουμε σε "κουτάκια"

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημέρα, ας εμπιστευθούμε οι ανατολικοπροσήνεμοι αυτή τη στιγμή το UKMO του οποίου το σημερινό 0z run  είναι σαφέστατα καλύτερο από το αντίστοιχο χθεσινό και ας ελπίσουμε να δούμε ίδιο αποτέλεσμα σε λίγο και στο ECMW ,,,, ομιλώ φυσικά για το 2ήμερο 22-23

Επεξεργάστηκε από SNOW ADDICTION
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, menidi είπε:

Καλά ρε συ...δεν είναι ακριβώς έτσι (αν μου επιτρέπεις). Δλδ αυτό που λες "πηγαιναν τρενο"

Σύγκρινε ας πούμε χθεσινό ukmo με αυτό σήμερα.

Σύγκρινε χθες πρωi icon με το σημερινό

Δλδ μέχρι και εχθές το μεσημέρι, η μέρα ήταν χειρότερη απο ότι αυτή τη στιγμή που μιλάμε. 

Μπορει ας πούμε να μην έρθει πιο δυτικά τώρα, αλλά να έχει εξασφαλιστεί η κυκλογέννεση σε σημείο που ας πούμε οτι μας βολεύει κτλ. Θέλω να πω δλδ οτι υπάρχουν λεπτομέρειες που συνέχεια θα μπαλατζάρουν και θα είναι ευμετάβλητες. Αλλα τα βασικά χαρακτηριστικά έχουν αποτυπωθεί για το ΣΚ. 

Για Κυριακή βράδυ και έπειτα....είναι ακόμα μακριά. Αλλα αν θες την άποψή μου, πιο πολύ ποντάρω σε χαμό Δευτέρα Τρίτη παρά Σαββατο βραδυ και Κυριακή. Εκεί φαίνεται πιο χοντρό παιχνίδι και να σου εξηγήσω γιατί (χωρίς να ξέρω πολλά και ίσως λέω και ανακρίβειες):

Συχνά, οταν τελειώνει ένας χιονιάς στην Αθήνα, έχουμε κάτι σαν "υποτροπή". 

Αυτή η λίμνη που έρχεται, ΟΤΙ υετό και να δώσει, θα είναι χιονι. Η ατμόσφαιρα θα είναι παγωμένη κυριολεκτικά.  Αυτό που θέλω να πω είναι οτι ΜΙΑ ΓΕΡΗ ΜΠΟΥΚΑ 4 ωρών θα τα κάνει όλα κόλαση. Και πιστεύω οτι μπορεί κάλλιστα να γίνει. 

Επομένως, συνιστώ ψυχραιμία και έχουμε πολλά να δούμε, που αυτή τη στιγμή δεν μπορούμε να τα βάλουμε σε "κουτάκια"

Ναι μπορεί να  εχεις δίκιο, απλως έβλεπα ας πούμε μια σταθερότητα από τα περισσότερα μοντέλα πλην Ukmo και λίγο ξενέρωσα με το σημερινό γιατί το είχα ψιλό κλειδώσει. Βρβαια μπιρει να υπααρχουν λεπτομέρειες που ξσνοθν την διαφορά και τελικά να έχουμε άλλη εξελιξη στα κοντινά.

Από Δεύτερα και μετά που είναι πιο υποσχόμενη η κατάσταση  έχουμε ακόμα χρόνο πιστεύω.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναμενόμενες οι αλλαγές από όλα τα μοντέλα, σήμερα βγαίνουν τα πρώτα συμπεράσματα, θετικό το ukmo  για τα προσηνεμα , περιμενουμε και Ευρωπαίο για πιο ασφαλή συμπεράσματα!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλημερα.Αν και ειναι αναφορα εχει σχεση με τα επερχομενα.Συμβαινει τωρα.

Νομίζω λέει  πολλά αυτό γενικότερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρανη αποδειξη αυτο που συμβαινει στον Γιωργο...Ο καιρος θα κανει αυτο που πρεπει..Ψυχραιμια..Και ολοι θα παρουμε..Ονειρεμενο σκ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Τρανη αποδειξη αυτο που συμβαινει στον Γιωργο...Ο καιρος θα κανει αυτο που πρεπει..Ψυχραιμια..Και ολοι θα παρουμε..Ονειρεμενο σκ!!!

Και οχι μονο Σ.Κ Σακουλινο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Και οχι μονο Σ.Κ Σακουλινο

Κυριακή νύχτα, Δευτέρα και Τρίτη, έρχονται τα πραγματικά πολύ δυνατά πράγματα  για στρωσιμο καλό. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Γιώργο, μας σώζει ο παιος 

Γιατι ποιος σε χαλαει;;;;Ο τζιφος;;το ουκμο;;το τζεμ;;;;

ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ ΡΕ ΣΕΙΣ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ φαντάζομαι πάμε για κάνα 5ποντο μαξ και μετά τζάμπα κρύο; Οι προσηνεμοι έχετε αρκετό κρύο για καλό στρώσιμο στα 0μ; Κρίμα να φύγει άλλη μια κακοκαιρία χωρίς ούτε ένα καλό 10cm σε πεδινή πόλη. Και για τα νησιά μιλάω εννοείται.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...