Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες SOS. Πότε περίπου υπολογίζεται να ξεκινήσουν τα φαινόμενα για Αθήνα? Με τα σημερινά δεδομένα. Από Δευτέρα πρωί η από Κυριακή βράδυ?

Όπως σας είπα και χτες παίζει να είμαι ο πιο γκαντέμης από όλους... Πετάω Δευτέρα πρωί για Ζυρίχη με τη δουλειά ... Υπάρχει περίπτωση να μην μπορώ να πετάξω? ( το εύχομαι δηλαδή...!) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

φανταστειτε τωρα να μην ειχαμε την καταρα της κοβιντ19 και να μαζευομασταν καπου οσοι πιο πολλοι μπορούσαμε και να το ζουσαμε αυτο! Ασχετα με τις καιρικες συνθηκες που θα υπήρχαν εξω είμαι περίεργος τί .... συνθήκες (να το πω ευγενικά) θα επικρατούσαν μέσα!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Volos είπε:

παιδια γτ θα ζησω τον πρωτο αττικο χιονια, οντας πλεον κατοικος αθηνας, ποιος χιονιας ειπαμε ηταν ο μεγαλυτερος την περασμενη δεκαετια , για να μπω σε μια ατυπη συγκριση μεσα μ. 😅 . Αν ημουν βολο θα ελεγα το 06 πχ

02, 04 Ανατολικα.

06 δεν εστρωσε καν στα Δυτικα

08 Δυτικα και Θριασιο

2021 Θριασιο και αργοτερα Ανατολικα κα ΒΠ απο καποιο υψομετρο και πανω 200-250 μ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Nickpayne said:

Παιδες SOS. Πότε περίπου υπολογίζεται να ξεκινήσουν τα φαινόμενα για Αθήνα? Με τα σημερινά δεδομένα. Από Δευτέρα πρωί η από Κυριακή βράδυ?

Όπως σας είπα και χτες παίζει να είμαι ο πιο γκαντέμης από όλους... Πετάω Δευτέρα πρωί για Ζυρίχη με τη δουλειά ... Υπάρχει περίπτωση να μην μπορώ να πετάξω? ( το εύχομαι δηλαδή...!) 

Νομίζω ότι το Ευρωπαϊκό δίνει καλούτσικα φαινόμενα και το πρωί αλλά δεν νομίζω ότι θα είναι αρκετά για να προκαλέσουν ακύρωση πτήσεων από τόσο νωρίς. Άλλωστε δεν έχει κλειδώσει τίποτα ακόμα, εύχομαι να μην μπορέσεις πραγματικά να πας και να ακυρωθεί η πτήση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα έχουμε αλλαγές στα τρεξιματα. Αλλά δεν θα είναι απαραίτητα κακές. Μια ερώτηση για όσους γνωρίζουν. Μπορεί κάποιος να μου πει, που οφείλεται το γεγονός ότι ο παιος έχει πολυ μεγαλυτερο άξονα στροβιλισμου από τα υπόλοιπα μοντέλα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, BrainA said:

Πώς είμαστε? Καλά είμαστε?

Τον ΚΟΓΚΑ 2 να τον ΦΑΙΡΟΥΜΕ για ΕΠΙΔΟΡΠΙΟ?

Τι δίνει το ευρωπαϊκό ρε πστη μου; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Θοδωρή η εμπειρία σου τώρα μας χρειάζεται..

Συγνώμη δεν είχα σήμα.

Νικόλα μου ο παραπάνω χάρτης με το Χ ( που ο τζιφουλας δε το έχει έτσι...ακόμα) ξέρεις πολύ καλα ότι είναι η ατάκα ΒΑΛΤΟ (Ν) ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ!

Είναι πολύ ωραίος (και σωστός) ο ενθουσιασμός μας  με αυτά τα δεδομένα που φαίνονται σε αυτούς τους σπάνιους είναι η αλήθεια χάρτες, αλλά θα πρεπει να σκεφτούμε ότι είμαστε 36-48h πριν από την "σχετικά" ακριβή θέση του Χ (εάν αυτό επιτευχθεί που έτσι φαίνεται)

Μπορούμε να θεωρήσουμε με μια πολύ μικρή επιφύλαξη ότι όλα τα Αν Προσηνεμα θα έχουν χιονοθερμοκρασιες.

Η μικρή επιφύλαξη έχει να κάνει με το Χ.Δεν το θέλουμε πολύ κοντά μας γιατί θα μας ανεβάσει τις t μέχρι την απομάκρυνση του.

Όλα καλά πάνε παιδιά και το βλέπετε.🙂Η μέρα σήμερα μοντελικα ήταν ονειρική.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 πράγματα θα πω εγώ:

1) Ο,τι και να συμβεί, γιατί τίποτα δεν είναι σίγουρο, αυτό που ξέρω είναι ότι στα 10 χρόνια που κοιτάω χάρτες, ποτέ ξανά δεν έχουμε δει τόσο καλά στοιχεία για Αττική κάτω από τις 100 ώρες, και να συμφωνούν όλα τα σημαντικά μοντέλα.

2) Προσπαθώ να μείνω ψύχραιμος και πιστεύω ότι αν πέσει κάτω από τις 72, μετά μόνο μικροαλλαγές μπορούν να γίνουν... Οπότε λουκέτα στα πρωινά του Σαββάτου προσωπικά.

3) Νομίζω ότι είναι σίγουρο πως η Εύβοια πάει για πολύ εξτριμ καταστάσεις. Ειδικά όταν βλέπεις το φειδωλό Ευρωπαίο να δίνει 100-130 χιλιοστά χιονοϋετό σε Κύμη και γύρω περιοχές, χρειάζεται πολλή προσοχή. Ελπίζω ο κρατικός μηχανισμός να μεριμνήσει και να μην την αφήσει πάλι στο έλεος της φύσης, όπως αντίστοιχα έκανε το καλοκαίρι. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, Snowfriend είπε:

Τι σημαίνει αυτό Τεο?

Ευνοείται υετικά η Αττική?

 

Ναι αδερφέ και οχι μονο η Αττική! Εάν κάτσει έτσι όπως είναι τώρα θα μπορουσαμε να τον κατατάξουμε στο τοπ 3 η τοπ 5 από το 1980 και μετά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Καλα αύριο θα είμαστε με τα ζαναχ στο χέρι μέχρι να φύγει η μερα

Ας είμαστε με ζαναξ και όχι με τίποτ άλλο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ονειρο μοντελικο....παλευω να κλεισω δουλειες κ εκκρεμοτητες ωστε ΣΚΔ να κολυμπαω στα πουδρατα δρομακια του Ζωγραφου !!!!!

Η μονη αμαρτια μου πρεπει παση θυσια Τριτη 6.30 πρωι να ταξιδεψω Κορινθο....λετε να εχει κανα 40αρι ποντους παντου και ΜΕΤΡΟ περιφερειακη Υμηττου στα 370 μ;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπηκα μετα απο ωρες να συμμαζεψω λιγο την κατασταση με τον ακρατο ενθουσιασμο και βλεπω αυτο.Αν εκοψε αλυσιδα και ο Ζιακο τι να μαζεψω εγω;;;Τελοσπαντων εχουμε δρομο ακομα.

(Μην ακουτε τους ρουφ...ους που εχουν κακεντρεχεια,βρεθηκα σε πολεμικο συμβουλιο με ανωτατο στρατιωτικο στελεχος μας,στον Αγιο Μερκουριο για το πλανο της τελικης επιθεσης)

Screenshot_2022-01-20-21-04-21-405_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Πώς είμαστε? Καλά είμαστε?

Τον ΚΟΓΚΑ 2 να τον ΦΑΙΡΟΥΜΕ για ΕΠΙΔΟΡΠΙΟ?

Ασε να φαει και κανενας αλλος χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Συγνώμη δεν είχα σήμα.

Νικόλα μου ο παραπάνω χάρτης με το Χ ( που ο τζιφουλας δε το έχει έτσι...ακόμα) ξέρεις πολύ καλα ότι είναι η ατάκα ΒΑΛΤΟ (Ν) ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ!

Είναι πολύ ωραίος (και σωστός) ο ενθουσιασμός μας  με αυτά τα δεδομένα που φαίνονται σε αυτούς τους σπάνιους είναι η αλήθεια χάρτες, αλλά θα πρεπει να σκεφτούμε ότι είμαστε 36-48h πριν από την "σχετικά" ακριβή θέση του Χ (εάν αυτό επιτευχθεί που έτσι φαίνεται)

Μπορούμε να θεωρήσουμε με μια πολύ μικρή επιφύλαξη ότι όλα τα Αν Προσηνεμα θα έχουν χιονοθερμοκρασιες.

Η μικρή επιφύλαξη έχει να κάνει με το Χ.Δεν το θέλουμε πολύ κοντά μας γιατί θα μας ανεβάσει τις t μέχρι την απομάκρυνση του.

Όλα καλά πάνε παιδιά και το βλέπετε.🙂Η μέρα σήμερα μοντελικα ήταν ονειρική.

 

Αν λες ότι αυτός ο χιονιάς μπορει να μπει στο τοπ 3 μετά το 1980, όλα τα άλλα είναι περιττά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, Nickpayne είπε:

Παιδες SOS. Πότε περίπου υπολογίζεται να ξεκινήσουν τα φαινόμενα για Αθήνα? Με τα σημερινά δεδομένα. Από Δευτέρα πρωί η από Κυριακή βράδυ?

Όπως σας είπα και χτες παίζει να είμαι ο πιο γκαντέμης από όλους... Πετάω Δευτέρα πρωί για Ζυρίχη με τη δουλειά ... Υπάρχει περίπτωση να μην μπορώ να πετάξω? ( το εύχομαι δηλαδή...!) 

Συγνωμη που θα σε στεναχωρησω,αλλα φαινεται να ξεκινουν νωρις το μεσημερι… Το «φαινεται» ομως ποτε δεν ειναι σιγουρο οταν μιλαμε για εναν χιονιά. Μπορει αυριο να λενε αλλα πραγματα οι χαρτες και να ξεκινησουν τα φαινομενα ξημερωματα Δευτερας.

Επεξεργάστηκε από EVIA 1987!!
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μπηκα μετα απο ωρες να συμμαζεψω λιγο την κατασταση με τον ακρατο ενθουσιασμο και βλεπω αυτο.Αν εκοψε αλυσιδα και ο Ζιακο τι να μαζεψω εγω;;;Τελοσπαντων εχουμε δρομο ακομα.

(Μην ακουτε τους ρουφ...ους που εχουν κακεντρεχεια,βρεθηκα σε πολεμικο συμβουλιο με ανωτατο στρατιωτικο στελεχος μας,στον Αγιο Μερκουριο για το πλανο της τελικης επιθεσης)

Screenshot_2022-01-20-21-04-21-405_com.android.chrome.jpg

Άντε ρε παίδες! Ήρθε ξανά η ώρα σας χαρείτε το αδέρφια !! Πιο κοντά από ποτέ οι ιστορικές διαστάσεις!! Και τι δεν θα έδινα να μπορούσα να βρίσκομαι στα μέρη σας να το ζήσω.. που θα πάει κάποια στιγμή στο μέλλον θα γίνει και αυτό!!!😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, menidi είπε:

Αύριο στα 00z με τις μαυροφιδες, τα πιο κρίσιμα τρεξίματα. 

Χαχαχαχα....τι κρίσιμα ρε συ Θανάση (χρόνια πολλά και για προχθες αδελφέ, ό,τι καλύτερο επιθυμείς).....έχουμε κλειδώσει και το κλειδί τοχουμε πετάξει....τέλος τα μοντέλα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, EVIA 1987!! said:

Συγνωμη που θα σε στεναχωρησω,αλλα φαινεται να ξεκινουν νωρις το μεσημερι… Το «φαινεται» ομως ποτε δεν ειναι σιγουρο οταν μιλαμε για εναν χιονιά. Μπορει αυριο να λενε αλλα πραγματα οι χαρτες και να ξεκινησουν τα δαινομενα ξημερωματα Δευτερας.

Δεν υπάρχει η γκαντεμιά μου...! Έχω σκεφτεί 2 ακόμα λύσεις. 

1)  τηλέφωνο για βόμβα στο αεροδρόμιο 

2) να πληρώσω για μουφα θετικό pcr για να μην μπορώ να ταξιδέψω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...