Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Φοβάμαι ότι για ηπείρο θα βγεί και ο Φλεβάρης ολόκληρος χωρίς βροχή. 

Ίδιος χειμώνας με τον 2020 μέχρι στιγμής. 

Απο που βγαζεις αυτο το συμπερασμα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεχρι προσφατως γκρινιαζαμε επειδη μονο ο τζιφος εδειχνε καλα σεναρια και κλαιγαμε τον μακαριτη επειδη δεν ηταν καλα,ο ταχα βασιλιας παιος και το ουκμο..

Τωρα λοιπον που εχουμε βελτιωσεις απο παιο και ουκμο,παλι κλαιμε τον μακαριτη επειδη δεν ειναι καλος ο τζιφος..

Εν τελει..Μαλλον και εμεις κανουμε τουμπες οχι μονο τα μοντελα...Για να μην πω οτι χρειαζομαστε αμεσα ψυχιατρικου τυπου θεραπεια...

Emuwz-wXMAY5gTL.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, Cosa είπε:

εχω χαζέψει τελειος στις 96 πείτε μου ειναι δυτικότερα με γελα΄ν τα μάτια μου ?

Εκει που καθεται η μπιλια βγαινει αυστηρα για προσηνεμα και η δευτερη φαση,ουτε νυφτσα δεν βγαινει με τοσο ανατολικο στροβιλισμο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Καλημέρα ασχημα ραν τα πρωινά, ας πιαστούμε από τον Παίο γιατί διαφορετικά είμαστε να μας κλαίνε οι ρέγγες... 

δηλαδη ουκμο και τζεμ ειναι ταφοπλακα για δευτερη φαση???Εμενα ιστορικα μου φαινονται,δες χαμηλο καυ υποστηριξη στο αιγαιο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, dimitris27 είπε:

Εκει που καθεται η μπιλια βγαινει αυστηρα για προσηνεμα και η δευτερη φαση,ουτε νυφτσα δεν βγαινει με τοσο ανατολικο στροβιλισμο...

το ειδα δημητρη  στις 120 εβγαλε προσυνεμο τουλαχιστον ! εμας μασ εχω ξεγραψει απο χθες  , και η τραγωδια ειναι οτι μια βδομάδα με αρνητικεσ και γυαλι ηλιου καθεδακι στις νερατζουλες... Τετοια επικη φολα για τέτοιες προυποθέσεις ειχα χρόνια να ζήσω αλλα το φετινο ειναι απλα κωμωδία ! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οτι και να πείτε νομίζω οτι Δευτερα Τρίτη..η Αττική θα είναι βασίλισσα..μια ερώτηση ασχετη για τα παιδιά από την Φθιώτιδα....την κυριακή ταξιδεύω  με τραίνο για αθηνα....υπαρχει περιπτωση να υπάρχει πρόβλημα από τις χιονοπτωσεις του Σαββατου?...εγω κατι 20ποντα βλεπω...στα ορεινα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρεπει να κρατησει η β φαση μεχρι αυριο στα 12ρια οπωσδηποτε.Επίσης νομιζω οτι αν ερθει λιγο δυτικα η πρωτη φαση θα φτιαξει κ αλλο το μετα για Δευτερα Τριτη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, dimitris27 said:

δηλαδη ουκμο και τζεμ ειναι ταφοπλακα για δευτερη φαση???Εμενα ιστορικα μου φαινονται,δες χαμηλο καυ υποστηριξη στο αιγαιο!

Δεν μίλησε κανείς για ταφόπλακα... Ukmo και gem για εμένα δεν υπάρχουν ως μοντέλα, το Ευρωπαικό δεν είναι κακό αλλά "ιστορικό" θα έλεγα οτι είναι υπερβολή ειδικά όταν είμαστε 5-6 μέρες μακριά... η διάψευση των υπέρμετρων προσδοκιών (με τους χάρτες που έδειχναν ως χθές το πρωί) με έχει απογοητεύσει... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, CATHA είπε:

Δεν μίλησε κανείς για ταφόπλακα... Ukmo και gem για εμένα δεν υπάρχουν ως μοντέλα, το Ευρωπαικό δεν είναι κακό αλλά "ιστορικό" θα έλεγα οτι είναι υπερβολή ειδικά όταν είμαστε 5-6 μέρες μακριά... η διάψευση των υπέρμετρων προσδοκιών (με τους χάρτες που έδειχναν ως χθές το πρωί) με έχει απογοητεύσει... 

UKMO και GEM είναι πιο ψηλά στην αξιολόγηση από το GFS πάντως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Εννοείται, αλλά έχει τη γνωστή εικόνα. Αλμυρός τίποτα, Λάρισα τίποτα, νότιο Πήλιο λίγο, Στεφανοβίκειο και Βελεστίνο λίγο και μόνο Βόλο και Πορταριά-Μακρινίτσα έχει κάπως πιο σοβαρό υετό. Ένα 5cm είναι ο στόχος, θα δείξει.

Ναι βέβαια και τα χιλιοστά χιονιού ξεγελανε μερικές φορές....δηλαδή μπορεί να δεις να λέει 3-4 χιλιοστά και να λες μουφα, αλλά με αρνητικές θερμοκρασίες αυτό μπορεί να μεταφραστεί μέχρι και 10 εκ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, bardaris είπε:

οτι και να πείτε νομίζω οτι Δευτερα Τρίτη..η Αττική θα είναι βασίλισσα..μια ερώτηση ασχετη για τα παιδιά από την Φθιώτιδα....την κυριακή ταξιδεύω  με τραίνο για αθηνα....υπαρχει περιπτωση να υπάρχει πρόβλημα από τις χιονοπτωσεις του Σαββατου?...εγω κατι 20ποντα βλεπω...στα ορεινα.

Καλως να ερθεις και να μας φερεις χιονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπως και να το κάνουμε για το Σαββατοκύριακο πρέπει στα 12αρια να επανεμφανισουν υετό. Αφού τελειώνει ο υετός το μεσημέρι δεν έχουμε πιθανότητες για κάτι το Σ/Κ. Και στην Μήδεια στις 15/02 που όλο το λεκανοπέδιο είδε τουλάχιστον πέτσα είχε προβλεφθεί υετός.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, bardaris είπε:

οτι και να πείτε νομίζω οτι Δευτερα Τρίτη..η Αττική θα είναι βασίλισσα..μια ερώτηση ασχετη για τα παιδιά από την Φθιώτιδα....την κυριακή ταξιδεύω  με τραίνο για αθηνα....υπαρχει περιπτωση να υπάρχει πρόβλημα από τις χιονοπτωσεις του Σαββατου?...εγω κατι 20ποντα βλεπω...στα ορεινα.

Έλα να ζήσεις τον μεγάλο Αττικό αγορίνα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

Ναι βέβαια και τα χιλιοστά χιονιού ξεγελανε μερικές φορές....δηλαδή μπορεί να δεις να λέει 3-4 χιλιοστά και να λες μουφα, αλλά με αρνητικές θερμοκρασίες αυτό μπορεί να μεταφραστεί μέχρι και 10 εκ

έτσι ναι. Για το λιμάνι δεν ξέρω αλλά παραμέσα από Αναλήψεως και πάνω ή Νέα Ιωνία που είμαι εγώ ε κάτι μπορεί να γίνει. Τουλάχιστον να είναι λίγο καλύτερο απ' τη χιονόπτωση του Διομήδη. Έτσι να πούμε ότι κάναμε και κάτι 😛 Όπως και να έχει, σήμερα είναι Πέμπτη, σχεδόν φτάσαμε στην κακοκαιρία. Ότι γίνει τώρα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε θελω να κατακρινω το γφς, απλα θα υποθεσω οτι τους εχει τρελανει τοσο πολυ το συστημα ωστε 3 μερες πριν να εμφανιζει τετοια ανοιγματα οχι μονο σε υετο που ειναι προφανες αλλα και σε 500αρια και ΚΥΡΙΩΣ 850αρια!

δε το λες και μακαροναδα αλλα…φιδέ οπωσδηποτε και περαν της πλακας ειναι αξιοσημειωτο και συνεπαγεται αβεβαιοτητα ασφαλως για το χειροτερο ( -5, -25, 0 υετο )

και το καλυτερο ( -12, -42, 10mm/3ωρα )

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλως να ερθεις και να μας φερεις χιονια

για σενα και στον Κώστα Μαρούσι οι χιονοθύελλες της Αττικής...οσο και να τις ψάξεις δεν υπάρχουν..μαγεία σκέτη...λες και ειναι παραμύθι...ειχα την τυχη να τις ζησω το 91-92 και ολη την δεκαετια του 2000....και επαναλαμβάνω ειχες δικιο οι αεροχείμαροι που ανεβαζα ηταν του gfs...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, bardaris είπε:

για σενα και στον Κώστα Μαρούσι οι χιονοθύελλες της Αττικής...οσο και να τις ψάξεις δεν υπάρχουν..μαγεία σκέτη...λες και ειναι παραμύθι...ειχα την τυχη να τις ζησω το 91-92 και ολη την δεκαετια του 2000....και επαναλαμβάνω ειχες δικιο οι αεροχείμαροι που ανεβαζα ηταν του gfs...

Να σαι καλα αδερφε.Φερτο μας!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Delsnow είπε:
2 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Για πες μας φιλε

με συγχωρείς επειδή μάλλον θα εισαι ο πιο σχετικός  υπάρχει πιθανότητα μετά τις χιονοπτώσεις του Σαββατου θα υπαρχουν προβλημα στα τραινα την Κυριακή στα ορεινα της φθιωτιδας?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...