Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 minutes ago, bardaris said:

για σενα και στον Κώστα Μαρούσι οι χιονοθύελλες της Αττικής...οσο και να τις ψάξεις δεν υπάρχουν..μαγεία σκέτη...λες και ειναι παραμύθι...ειχα την τυχη να τις ζησω το 91-92 και ολη την δεκαετια του 2000....και επαναλαμβάνω ειχες δικιο οι αεροχείμαροι που ανεβαζα ηταν του gfs...

Τι μου θύμησες φίλε...με βροντες και μπουμπουνητα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bardaris είπε:

 

Δεν νομιζω φιλε μου...δεν εχει γινει ποτε κατι απ οσο ξερω με τα τραινα..δεν θα χεις κανενα προβλημα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, bardaris είπε:

οτι και να πείτε νομίζω οτι Δευτερα Τρίτη..η Αττική θα είναι βασίλισσα..μια ερώτηση ασχετη για τα παιδιά από την Φθιώτιδα....την κυριακή ταξιδεύω  με τραίνο για αθηνα....υπαρχει περιπτωση να υπάρχει πρόβλημα από τις χιονοπτωσεις του Σαββατου?...εγω κατι 20ποντα βλεπω...στα ορεινα.

Γενικά το τρένο είναι το τελευταίο μέσο που έχει πρόβλημα με το χιόνι. Πρέπει να πέσουν υπερβολικές ποσότητες για να κολήσει και αυτό δεν προβλέπεται. Άσε που η νέα γραμμή κάτω από το Λειανοκλάδι περνάει από τούνελ μέσα από το Καλλίδρομο κ όχι από τον Μπράλο όπως παλιά. Οπότε οτι υπάρχει θα ειναι στο τμήμα Δομοκός-Λειανοκλάδι, αλλά απο τη στιγμή που δε προβλέπεται πολύς υετός, δεν θα υπάρχει κανένα θέμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Για πες μας φιλε

το κοντρολ δεν ειναι τοσο καλο αλλ το 0ζ φερνει δυτικότερα Αυλώνα και αφήνει και ελπίδες για συνέχεια !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, xeneize είπε:

Γενικά το τρένο είναι το τελευταίο μέσο που έχει πρόβλημα με το χιόνι. Πρέπει να πέσουν υπερβολικές ποσότητες για να κολήσει και αυτό δεν προβλέπεται. Άσε που η νέα γραμμή κάτω από το Λειανοκλάδι περνάει από τούνελ μέσα από το Καλλίδρομο κ όχι από τον Μπράλο όπως παλιά. Οπότε οτι υπάρχει θα ειναι στο τμήμα Δομοκός-Λειανοκλάδι, αλλά απο τη στιγμή που δε προβλέπεται πολύς υετός, δεν θα υπάρχει κανένα θέμα

Σας ευχαριστώ και τους δύο!!εφυγααααααα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς ακολούθησαν το κύριο και εξαφάνισαν τα ασνααμπλ το μετα για τα κεντροβορεια τη νυφιτσα ....μακάρι να τη ξανεμφανισουν αλλα δυσκολα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Cosa είπε:

το κοντρολ δεν ειναι τοσο καλο αλλ το 0ζ φερνει δυτικότερα Αυλώνα και αφήνει και ελπίδες για συνέχεια !

τελικα κατι παει να δειξει για νυφιτσα,οχι απο την μπιλια αλλα απο δευτερη κατεβασια λιγο αργοτερα,το ψυχος υπαρχει μεχρι τοτε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, bardaris είπε:

οτι και να πείτε νομίζω οτι Δευτερα Τρίτη..η Αττική θα είναι βασίλισσα..μια ερώτηση ασχετη για τα παιδιά από την Φθιώτιδα....την κυριακή ταξιδεύω  με τραίνο για αθηνα....υπαρχει περιπτωση να υπάρχει πρόβλημα από τις χιονοπτωσεις του Σαββατου?...εγω κατι 20ποντα βλεπω...στα ορεινα.

Πολυ δύσκολα τα πράγματα στο Λιανοκλάδι έξω απτή Λαμία...με μισό μέτρο παγωμένο χιόνι.....

🥶🤣🤣🤣🤣🤣

Αστο πάμε για αλλαεμεις φίλε μου κοιταω τέλος της αλλης βδομάδας από τώρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

τελικα κατι παει να δειξει για νυφιτσα,οχι απο την μπιλια αλλα απο δευτερη κατεβασια λιγο αργοτερα,το ψυχος υπαρχει μεχρι τοτε

το 0ζ ειναι πολυ καλο σε δευτερη φαση αλλα μας εχει μεσα νυφίτσα Δευτερα !και μετα πο 192 απο κορσική χαμηλο εκτεταμενο και το κρυο το εχουμε  ! στισ 240 παλι πολυ καλο !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Δυστυχώς ακολούθησαν το κύριο και εξαφάνισαν τα ασνααμπλ το μετα για τα κεντροβορεια τη νυφιτσα ....μακάρι να τη ξανεμφανισουν αλλα δυσκολα

Δεν υπάρχει τίποτα για βόρεια χώρα Αντώνη όσο φτάνει το μάτι στις λογικές προγνωστικές ώρες....με αυτόν τον αζορικό και αυτόν τον πολικό στρόβιλο ότι έρχεται θα καταλλήγει προσήνεμα...150 κατεβασιές να γίνουν εκεί θα πάνε....δεν αφήνει περιθώρια η κυκλοφορία μόνο με αλλαγή κυκλοφορίας ίσως με κάτι σαν Σιβηρικό-Σκανδιναβικο-Αζορικό σαν μπακ ντορ...αλλά και πάλι τόσο που πιέζει το ο άτλαντας μάλλον μιλάμε για ελάχιστες πιθανότητες..... 

για τους βορειοελλαδίτες: δείτε λίγο το ημερολόγιο τι γράφει  και έως πότε δεν προβλέπεται τίποτα  ... και αναλογιστείτε τι θα μπαίνει σε έναν μήνα από τώρα.....μετά πείτε μου ότι όλα είναι φυσιολογικά στον καιρό......αυτά τα λίγα....🙃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Θα ανταλλαζα 2 χρονια αχιονιας για να εβγαινε το κοντρολ του τζιφου.

Σοβαρα? Ηρθε ο ηλεκτρολόγος?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, bardaris είπε:

οτι και να πείτε νομίζω οτι Δευτερα Τρίτη..η Αττική θα είναι βασίλισσα..μια ερώτηση ασχετη για τα παιδιά από την Φθιώτιδα....την κυριακή ταξιδεύω  με τραίνο για αθηνα....υπαρχει περιπτωση να υπάρχει πρόβλημα από τις χιονοπτωσεις του Σαββατου?...εγω κατι 20ποντα βλεπω...στα ορεινα.

Τέτοιο να παρεις

Screenshot_20220120-094316.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, Cosa είπε:

Κεντρο βορειοι  δειτε λιγο τζεμ ! μονο αυτό !

βγάζει αλλά πάλι στις 8 χιλιάδες ώρες. Κανένα μοντέλο δεν έχει δείξει κάτι έστω και μέτριο στις 72 ώρες για τα ΚΒ φέτος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, geod είπε:

Από οποία πλευρά και να το πιάσεις....σπάνιο διάγραμμα 

το είχαμε και πριν τα Χριστούγεννα αυτό αλλά σιγά σιγά το μουφιασε και σε Τ και σε υετό. Ελπίζω να μην γίνει το ίδιο και τώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, Cosa είπε:

Κεντρο βορειοι  δειτε λιγο τζεμ ! μονο αυτό !

Για κεντρικά μπορεί να είναι καλό αλλά για βόρεια όχι.....περάστε σκουπίστε τελειώστε είναι ..... στο επόμενο φρειμ τα φαινόμενα θα ήταν από Βόλο και κάτω.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...