Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Recommended Posts

Ο Ζιακο εχει ατσαλινο σβερκο μετα απο τοσα χρονια επιτυχιων και αστοχιων και δεν χαμπαριαζει.Εγω και οι περισσοτεροι εδω ομως,οχι.Προτεινω ψυχραιμια και αυτοσυγκρατηση.Ειμαστε λιγο μακρια ακομα και οι διαταξεις που βγαινουν ειναι σχεδον στο peak της δυναμικης τους.

29 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Το weather club σας καλει ολους σ ενα μοναδικο παρτυ χιονοαναφορων...Το παρτυ θα λαβει χωρα στην Αττικη Απο δευτερα 24/01 και θα ολοκληρωθει την Τεταρτη 26/01..Οσοι πιστοι προσελθετε...

Συμφωνα με πληροφοριες απο την περιφερεια αναλογα παρτυ συμπαραστασης θα λαβουν χωρα σε Κυκλαδες,Κρητη,Δωδεκανησα,Ευβοια,Βα  Αιγαιο,Σποραδες,Στερεα Ελλαδα,Πελοποννησο..

Και μια ειδηση της τελευταιας στιγμης..Πιθανως να παρταρουν και οι Θεσσαλοι...

Μακαρι αυτο το παρτυ να χωραγε ολη την χωρα..Ειλικρινα το γραφω..Αλλα θα εχουν και οι αδικημενοι την ευκαιρια τους..Και ισως πολυ αμεσα...Το ευχομαι ολοθερμα..

Εισαι ψυχαρα φίλε.! Καλες χιονοκαψες!!

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ο Ζιακο εχει ατσαλινο σβερκο μετα απο τοσα χρονια επιτυχιων και αστοχιων και δεν χαμπαριαζει.Εγω και οι περισσοτεροι εδω ομως,οχι.Προτεινω ψυχραιμια και αυτοσυγκρατηση.Ειμαστε λιγο μακρια ακομα και οι διαταξεις που βγαινουν ειναι σχεδον στο peak της δυναμικης τους.

Γιώργο τα λέμε αρχές Μαρτη γίγαντα!!!

Ερώτηση. Αυτή τη στιγμή έχουν συγχρονιστεί όλα τα μοντέλα προς ιστορικό χιονιά Αττικής για 24-25/1? Η υπαρχει κάποιο καλύτερο και κάποιο που δε δείχνει καν αυτή την εξέλιξη? ρωτάω γιατί δεν έχω εικόνα είμαι ακόμα στη δουλειά! Ευχαριστώ

Edited by mrpaco

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

σχεδον στο peak? μπορει και καλυτερα;;; χααχαχχα ηρεμα το ρωταω :Ρ
περα απο την πλακα, ευχομαι απλα να τα δειχνει μεχρι σαββατο μεσημερι.

Οσοι φιλοι ζητουν αυτοσυγκρατηση εχουν απολυτο δικιο...Αλλα η χαρα πως να μετριαστει??Ειλικρινα πειτε μου πως??Το ξερετε οτι πρωτιστως ειμαι καταιγιδακιας..Αλλα και το χιονι εχει τη δικη του αξια και αιγλη..Ποσο μαλλον οταν ειμαστε τοσο κοντα οχι μονο για να το δουμε να πεφτει αλλα και να στρωνει..Και μαλιστα για δευτερη σερι χρονια..Αυτο δεν εγινε ουτε τη χρυση δεκαετια του 2000..Τουλαχιστον στο κεντρο...

Η αυριανη μερα ειναι εξισου κρισιμη..Σε καποια στιγμη προσγειωσης εγραψα οτι ο παιος και ο τζιφος επιασαν ταβανι στη βελτιωση στα 12 αρια τους..Η λογικη λεει οτι δυσκολα θα ξαναδωσουν κατι αναλογο..Αλλα απο την αλλη πειτε μου,υπαρχει λογικη στον καιρο και στα μοντελα??

Οπως και να χει ακομα και αν χαλασει καπως η β φαση για μενα η χιονοστρωση ειναι δεδομενη..Δεν πιστευω οτι μπορει να χαθει..Και αυτο δεν το γραφω τωρα που εχω αρωγο το jameson αλλα το εγραφα απο την Τριτη το βραδυ..Ουτε μεντορας ειμαι ουτε προγνωστης..Ετυχε..Ειχα και τη σιγουρια απο τα "πουλακια"..

Εν κατακλειδι..Τοσο κοντα και τοσο μακρυα...Αλλα παντα στη ζωη μου εβλεπα το "τοσο κοντα".

Seize the day αδερφια....Ραντεβου σε λιγο και παλι..Να φαω και κανα ξηροκαρπι..

Edited by sakis13

Μόλις τώρα, mrpaco είπε:

Ερώτηση. Αυτή τη στιγμή έχουν συγχρονιστεί όλα τα μοντέλα προς ιστορικό χιονιά Αττικής για 24-25/1? Η υπαρχει κάποιο καλύτερο και κάποιο που δε δείχνει καν αυτή την εξέλιση? ρωτάω γιατί δεν έχω εικόνα είμαι ακόμα στη δουλειά! Ευχαριστώ

μονο το ιαπωνικο δεν δειχνει . που και αυτο αντικειμενικα καλο ειναι αλλα καμια σχεση με τα αλλα που ειναι ονειρο.
ολα λιγο πολυ συμφωνουν

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Γιώργο, συμφωνώ και εγώ μαζι σου. Διαφαίνεται κάτι ιστορικό. Όμως αυτό το τρέξιμο πρέπει να βγει αυτούσιο Σάββατο βράδυ για να πεις ότι κλειδωσαμε. Μέχρι τότε, μπορει να μας βελτιώσει θέσεις χαμηλών, μπορεί όμως να βγει και σαν το Τζεμ ( και να πάρουμε μια πέτσα στη καλύτερη). Για αυτό, τα αυριανα Ραν θα δείξουν αν είμαστε σε καλό δρόμο. Αν όλα τα μοντέλα συγκλίνουν σε ένα σενάριο, τότε είμαστε κοντά. Είμαστε στις 96 ώρες, αύριο πάμε στις 72. Η πιο σημαντική μέρα για μένα. 

Υγ. ΠΑΜΕΓΕΡΑ!!!

Με τέτοια ensembles Ευρωπαίου στις 96 μόλις ώρες έπρεπε να βάλω 3 αρνιά στη σούβλα. Αντίθετα είμαι μες στην τσίτα και δεν κατεβαίνει ούτε γιαούρτι 😂 

Πολύ βελτιωμένα σε σχέση με το 00ζ, ελάχιστα ανατολικά σε σχέση με το  Κύριο.

8 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Το ρε συ ειναι φιλικο νομιζω γιατι νευριαζεις?ισα ισα που θεωρω λογικο τα πανηγυρια δεν αντιλαμβανομαι το υφος σου?

Το τι θεωρείς εσυ λογικο δεν με ενδιαφέρει.. Διάβασε προσεκτικά το post μου και ίσως αντιληφθείς το ύφος μου..

9 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Το ρε συ ειναι φιλικο νομιζω γιατι νευριαζεις?ισα ισα που θεωρω λογικο τα πανηγυρια δεν αντιλαμβανομαι το υφος σου?

Παιδιά ηρεμία ας είχαμε και τα κβ back to back 2001 ας πούμε τέτοια το κλιμα θα ηταν το αυτό.!

7 λεπτά πριν, Stavkon είπε:

Χαχαχαχα....Stav ρε.....mx5 club

Πω ρε φιλε ...

20 χρονια πισω σχεδον ! Χρονια και ζαμανια 

1 λεπτό πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Το τι θεωρείς εσυ λογικο δεν με ενδιαφέρει.. Διάβασε προσεκτικά το post μου και ίσως αντιληφθείς το ύφος μου..

Φιλε μου χωρίς να θελω να παρεμβαίνω αλλά δυο.συμεχομενες χρονιές δυνατη κατάσταση δεν ειναι συνηθες. Σκεψου να φαινόταν στην περιοχή σου τριήμερο οργιο...το επίπεδο εδω διατηρείται άριστο

Edited by Barney-sal

Συντάσομαι πλήρως με την αισιοδοξία του φόρουμ αλλά οποιος δεν βαριέται ας εξηγήσει το μετεόγραμμα του Παίου για Αθήνα: 

https://meteologix.com/gr/forecast/264371-athens/meteogram/euro

Είναι λάθος? δεν εκτιμά σωστά τις συνθήκες?

Το μετεό το αφήνω ασχολίαστο... 

1 λεπτό πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Τι ειχε το υφος μου το προφανες εγραψα οποιος βορειος δεν θελει απλα δεν μπαινει μεσα αυτες τις μερες στο σχολιασμο δεν βλεπω κατι κακο

1 ώρα πριν, gthomasandros είπε:

ζητω καιρικη αυτοσυγκρατηση...διοτι ο ενθουσιασμος δεν ειναι παντα ο καλυτερος οδηγος...

Δε γ.... μωρέ....Και να μην έρθει αυτό που περιμένουμε, όλη αυτή η προσμονή που έχουμε ΠΑΡΕΑ....ΑΞΙΖΕΙ 10 χιονιάδες!!!

Κάτι σκόρπιες χιονομπόρες βγάζει ο Ευρωπαίος για Σάββατο βράδυ στην κεντρική Μακεδονία. 

overview_20220120_12_057.jpg

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Δε γ@μιεται μωρέ....Και να μην έρθει αυτό που περιμένουμε, όλη αυτή η προσμονή που έχουμε ΠΑΡΕΑ....ΑΞΙΖΕΙ 10 χιονιάδες!!!

Και 10 κωλόχαρτα Θανάση!!!

1 minute ago, Frostfang8 said:

μονο το ιαπωνικο δεν δειχνει . που και αυτο αντικειμενικα καλο ειναι αλλα καμια σχεση με τα αλλα που ειναι ονειρο.
ολα λιγο πολυ συμφωνουν

Ευχαριστώ! 

Το .μονο δυσκολο ειναι η διαχείριση των ηδη ξενυχτιων με αυτα που θα ερθουν..το εχω παθει..να κοιμαστε.και.λιγο χαχα

33 λεπτά πριν, menidi είπε:

Δε γ.... μωρέ....Και να μην έρθει αυτό που περιμένουμε, όλη αυτή η προσμονή που έχουμε ΠΑΡΕΑ....ΑΞΙΖΕΙ 10 χιονιάδες!!!

Και λιγα εγκαύματα από μωρομάντηλα 😂

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...