Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Από το τζιφο είναι πάντως πιο βορειοανατολικα και πιο ισχυρό αλλα με καλυτερο σχημα αυλωνα 

Χρονια πολλα Αντουαν!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αργησα (λετε και μου έχει μείνει μυαλό από τα μοντέλα ), αλλά χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλησπερα σε ολους. αρχικα μπραβο σρα παιδια που λυσανε το προβλημα γρηγορα κ μπορουμε να μπουμε ξανα ατο φορουμ. χρονια πολλα αντωνη κ σε ολους τους,αντωνηδες του φορουμ! στα του καιρου πλεον συγκλινουν ολα τα μοντελα για προσηνεμο χιονια!!! αν παρουμε εμεις κατι εδω πανω θα ειναι μια χαρα.δεν τα παραταμε αλλα ειμαστε το αουτσαιντερ με ελαχιστα ποσοστα να ερθει πιο δυτικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

για τους παλιους μονο --- ποιος θυμαται το καιρικο ερασιτεχνικο σαιτ, nifada με τη καμερα απο τη πολιτεια που "κοιταζε" σε ολο το λεκανοπεδιο . .. ? 

Επεξεργάστηκε από geod
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οσο πιο δυτικα τοσο το καλυτερο, γιατι προτιμω να παρει χιονια η Ιταλια παρα το Τατζικισταν και η Τουρκια (παλι)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεχρι χθες ειχαμε 2 και 3 χιλιοστα στον αχρησταιο,σημερα παιζουν σεναρια και με 20+ μονο μεχρι τις 22 χωρια εκεινα που συνεχιζουν και 23. Και απο 8 εκ. Μαξ χιονοστρωση φτασαμε στα 30. 

Απισης απο ανσαμπλ τζιφου στο 6αρι απο τα 500αρια το κυριο ειναι ολομοναχο,αρα ληξη συναγερμου αφου θα παει αρκετα δυτικοτερα για να ζεστανει στα 500 και να συμβαδισει με το μεσο ορο του. 

 

Τα λεμε τ απογευμα

 

Screenshot_20220117-141736_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Είναι κακό για προσηνεμα το 6ζ του ευρωπαϊκού; Δεν καταλαβαίνω εγώ. 

Ρε τι κακο για τα προσηνεμα να παρακαλα να παει λιγο δυτικοτερα ο αυλωνας για να προλαβει να κανει αποκοπη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το UKMO που μια ζωή είναι απέναντι μας έχει 6αρι; Μπορούμε να δούμε τι παίζει;  Αν και σε 4 ωρουλες θα το δούμε μια και καλή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, geod είπε:

για τους παλιους μονο --- ποιος θυμαται το καιρικο ερασιτεχνικο σαιτ, nifada με τη καμερα απο τη πολιτεια που "κοιταζε" σε ολο το λεκανοπεδιο . .. ? 

Φυσικα

Κριμα που εχει κλεισει

Εβλεπες ολες τις μπουκες προς το λεκανοπεδιο

 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, geod είπε:

για τους παλιους μονο --- ποιος θυμαται το καιρικο ερασιτεχνικο σαιτ, nifada με τη καμερα απο τη πολιτεια που "κοιταζε" σε ολο το λεκανοπεδιο . .. ? 

Εγραφε και ο Μαρουσακης σαν φοιτητης τοτε..🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Ρε τι κακο για τα προσηνεμα να παρακαλα να παει λιγο δυτικοτερα ο αυλωνας για να προλαβει να κανει αποκοπη

Κώστα εχεις εικόνα για πιο προχωρημένες ώρες απ' το 6ζ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με μια γρήγορη ματιά και κατά την ταπεινή μου γνώμη το καλύτερο τρέξιμο από όλα τα μοντέλα για τα προσήνεμα το κάνει το Ευρωπαϊκό με διαφορά από τα υπόλοιπα μοντέλα. .Και εξηγούμαι :

https://weather.us/model-charts/euro/greece/wind-mean-vectors-700hpa/20220123-1200z.html

https://weather.us/model-charts/euro/greece/tempature-500mb/20220123-1200z.html

 

@Galanto Χρόνια πολλά , με υγεία ,χαρές και χιόνια ! Χρόνια πολλά και σε όλους τους εορτάζοντες !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης το φόρουμ (μπράβο που το παλεύετε όμως), όπως θα είναι και η Αθήνα (εύχομαι) σε λίγες ημέρες!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ παντος παιδιά δεν ξέρω πως θα πάει η όλη κατάσταση αλλά με τέτοια ενσεμπλ νομίζω πως όλοι θα έχουμε τις ευκαιρίες μας.μεσος όρος στα 850 για την περιοχή Μ κάτω από -3 μέχρι τέλος του μήνα και το διάγραμμα υετού δεν είναι σαν νεκρού

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, geod είπε:

για τους παλιους μονο --- ποιος θυμαται το καιρικο ερασιτεχνικο σαιτ, nifada με τη καμερα απο τη πολιτεια που "κοιταζε" σε ολο το λεκανοπεδιο . .. ? 

Εννοείται ! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

χααχαχα το gem το δικο του παραμυθι στις 186 ωρες..

gem-13-186.png?0

Το σημερινό τρέξιμο του Gem είναι το απόλυτο. Μακάρι να καθόταν κάτι τέτοιο 

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...