Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Spartan είπε:

Δεν νομίζω ο καιρός φίλε μου να κοιτάει στατιστικες 

Επιπλέον έχουμε ακόμα ενάμισι μήνα χειμώνα μπροστά μας

 

Ο καιρος δημιουργει στατιστικες δεν κοιταει...και οι παραδοσεις και οι στατιστικες παντα σπανε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, HuxFlux είπε:

Προ ολιγου ο κ. Ζιακοπουλος εγραψε οτι η προγνωση υετου για το λεκανοπεδιο το ερχομενο ΣΚ, ειναι προς το παρον επισφαλης.

Τουλάχιστον δεν  βγάζει ασφαλής συμπέρασματα από τόσο νωρίς, όπως άλλοι επαγγελματιες

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Μόλις χθες μιλούσαμε για ωραίο κλίμα που καμία σχέση δεν εχει με πρακτικές παρελθόντων ετων.... Και  σήμερα με το πρωινό τρέξιμο του Ευρωπαίου  βλέπω και κυρίως διαβάζω μια δυσφορία . μια δυσανεξία,  μια ειρωνεία,  για μα μη πω πιο βαριά κουβέντα για τα νησιά του Αν Αιγαίου και  στο ενδεχόμενο χιονόπτωσης εκει...... Λες και εμείς που κατοικούμε στα σύνορα και ακούμε την ανάσα του Τούρκου δεν είμαστε Ελλάδα και δεν εχουμε το δικαίωμα  να χιονιζόμαστε... Κατα τα άλλα επικαλούμαστε το Αιγαίο οταν μας συμφέρει.....Για συνέλθετε μερικοί.  Το κλείνω εδω....

Δεν ειναι προς τα νησια θεωρω το θεμα.

Ειναι ο τοπικισμός που βγαινει απο μερικους μεσα στην ( χαζη κατα την αποψη μ για να το πω ευγενικα) , κόντρα τους με την Αθήνα. 

Μη σου πω θα χαρουν αν ριξει μόνο στα νησια

Οπως και να εχει το κλιμα ειναι οντως καλυτερο αλλα απεχει απο το ιδανικο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Ο καιρος δημιουργει στατιστικες δεν κοιταει...και οι παραδοσεις και οι στατιστικες παντα σπανε

Δεν είναι στατιστική ο καιρός 

Αλλά απροβλεπτος, χαώδης και πάντα δύσκολοπροβλεψιμος 

Αν ήταν έτσι θα βγάζαμε μέλλοντολογους που θα προβλέπαν τον καιρό βάση μόνο στατιστικής

Τελος το οφ τοπικ, προχωράμε στα των σεξυ μονδελων 

 

 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Snowaddict είπε:

Εγω έγραψα ότι λόγω της Μήδειας στο λεκανοπέδιο δεν ήταν τόσο πιθανός κάποιος χιονιάς φετος.

Καλά δεν είπες και τίποτα,τη γνώμη σου,απλώς διαφωνώ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σημαντικό είναι το 6αρι να μην πάει προς ευρωπαίος (ή έστω αν πάει να κάνει πολύ μικρή μετατόπιση). Συνήθως από εδώ και πέρα τα μοντέλη θα συγκλίνουν το ένα στο άλλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Ταφοπλακάκηδες έρχεται  τζίφος να σας βάλει στη θέση σας ρεεε 🤣

Κανε επαλοιψη Θανασαρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, HuxFlux said:

Προ ολιγου ο κ. Ζιακοπουλος εγραψε οτι η προγνωση υετου για το λεκανοπεδιο το ερχομενο ΣΚ, ειναι προς το παρον επισφαλης.

Βασικά έγραψε ότι η πρόγνωση του υετού είναι επισφαλής δεν αναφέρει το λεκανοπέδιο.Κατ'αλλα υπομονή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Frostfang8 είπε:

Δεν ειναι προς τα νησια θεωρω το θεμα.

Ειναι ο τοπικισμός που βγαινει απο μερικους μεσα στην ( χαζη κατα την αποψη μ για να το πω ευγενικα) , κόντρα τους με την Αθήνα. 

Μη σου πω θα χαρουν αν ριξει μόνο στα νησια

Οπως και να εχει το κλιμα ειναι οντως καλυτερο αλλα απεχει απο το ιδανικο..

Ιδανικο δεν υπαρχει ρε συ αλλα επειδη ειμαι απο το πρωι μεσα δεν νομιζω να ειδα κατι κακο...η ερειστικο απο καποιον ειτε απο βορρα ειτε απο νοτο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα

Εγω παντως που μενω Κρητη, και ειδα του χαρτες του gfs το πρωι, το χιονι πανω απο τα 400 μετρα στα ημιορεινα ειναι αρκετο.

Μακαρι να βγει, μακαρι να χιονιστουν οσο πιο πολλες περιοχες μπορουν.

Καλη συνεχεια σε ολους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Spartan said:

Τουλάχιστον δεν  βγάζει ασφαλής συμπέρασματα από τόσο νωρίς, όπως άλλοι επαγγελματιες

 

επαγγελματιες με ή χωρις "..." εαν θα μπορουσα να συμπληρωσω. . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παμε τη χιονοπροσευχουλα μας..Αγαπω τη Παναγιτσα,αγαπω και τον Χριστο κι οταν κανω τον σταυρο μου,μια χαρη τους ζητω..Εχετε τους λεω παντα τον αυλωνα μου γερο να το στρωσει Καλλιθεα και Βοτανικο..ΑΜΗΝ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ειχα βάλει και ραντεβού στις 11 για τη δουλειά ώστε να προλάβω στις 11.45 να δω τζίφουλα και ο τύπος μου στέλενει μνμ οτι θα αργήσει μισή ώρα. Παει το ραν! Α να χαθεί κι αυτος!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό που λέμε για back 2 back καλούς χιοναδες είναι θέμα πιθανοτήτων. Αν ας πούμε μια πεδινή πόλη έχει 5% (τυχαίο νούμερο) πιθανότητες κάθε χρόνο να δει 20cm, τότε το να δει δύο συνεχόμενες φορές είναι αρκετά πιο κάτω από 5%, αλλά δεν είναι μηδέν 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, HuxFlux είπε:

Αυτη ειναι η δικη σου απαντηση κι οχι η δικη μου. Δεν κουραζομαι καθολου να απαντω. Αυτοι που κουραζονται πιθανως, ειναι εκεινοι που διαβασαν ακριβως την ιδια στιχομυθια ερωταπαντησεων και χθες. Και λογικα, επειδη και στο επομενο τρεξιμο θα γραφτουν παλι τα "μη κοιτατε χαρτες υετου" (γιατι ετσι ειναι τα πραγματα-πώς να το κανουμε; ), θα ξαναγινει η ιδια ερωτηση κλπ κλπ.

 

Νομίζω υπάρχει το ΝΑΙ και το ΌΧΙ ως σαφής απάντηση και δεν είδα καμία . Τέλοσπαντων , επειδή το ζητούμενο είναι να αλλάξει η διάταξη ,ας αλλάξει και να μην μάθουμε ποτέ την απάντηση στην πράξη .Έτσι και αλλιώς όλοι θέλουμε το καλύτερο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Παμε τη χιονοπροσευχουλα μας..Αγαπω τη Παναγιτσα,αγαπω και τον Χριστο κι οταν κανω τον σταυρο μου,μια χαρη τους ζητω..Εχετε τους λεω παντα τον αυλωνα μου γερο να το στρωσει Καλλιθεα και Βοτανικο..ΑΜΗΝ!!!

ΑΑ κ εσυ μοναχοφαης εισαι; χαχα  λοιπον παρε την χιονοτζουρα σου τωρα κ μετα ελα επανω μπας κ μας φερεις λιγο γουρι γιατι δεν μας βλεπω καλα φετος χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το αικον και αυτό στο δρόμο του παιου.απο δω και περα νομίζω ότι για τα προσυνεμα είναι η μάχη.ο τζιφος και ειδικά τα ανσάμπλ του είναι τραγικά οπότε αν όχι τώρα το απόγευμα και αυτός θα πάει προς παιο.και το είχα αναφέρει και κάποια στιγμή χθες η προχθές νομίζω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...