Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 minutes ago, Frostfang8 said:

Δεν ειναι προς τα νησια θεωρω το θεμα.

Ειναι ο τοπικισμός που βγαινει απο μερικους μεσα στην ( χαζη κατα την αποψη μ για να το πω ευγενικα) , κόντρα τους με την Αθήνα. 

Μη σου πω θα χαρουν αν ριξει μόνο στα νησια

Οπως και να εχει το κλιμα ειναι οντως καλυτερο αλλα απεχει απο το ιδανικο..

Και το αντίθετο συμβαίνει και είναι όντως κουραστικό.

Μακάρι πραγματικά να χιονίσει στο νοτιοανατολικό Αιγαίο.

Μπορεί εγώ να είμαι αρκετά βορειότερα αλλά βλέπω χιόνι σχεδόν στην ίδια συχνότητα με τα Δωδεκάνησα.

Και φαντάζομαι πως θα νιώσουν αν το δουν να πέφτει.

Εδώ μέσα κάποιοι χαλιούνται αν τους στρώσει 5 cm και όχι 50cm.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αντε ακομη ενα κουραγιο μπας και κρατηθουμε στο παιχνιδι.Για τον αυλωνα και το χαμηλο γιατι το μετα με την διαφαινοεμνη αποκοιπη ειναι αλλη ιστορια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Νομίζω υπάρχει το ΝΑΙ και το ΌΧΙ ως σαφής απάντηση και δεν είδα καμία . Τέλοσπαντων , επειδή το ζητούμενο είναι να αλλάξει η διάταξη ,ας αλλάξει και να μην μάθουμε ποτέ την απάντηση στην πράξη .Έτσι και αλλιώς όλοι θέλουμε το καλύτερο.

Δεν είναι μαύρο ή άσπρο. Το σκεπτικό των παιδιών είναι ότι η διάταξη δεν έχει οριστικοποιηθεί και μπορεί να βγάλει πράγματα. Άσε που η Αττική μπορεί να πάρει υετό που δεν φαίνεται στα μοντέλα λόγω Αιγαίου, είναι πιο απρόβλεπτα τα πράγματα. Ενώ εδώ στο Βόλο αν δεν δω Αυλώνα στο Ιόνιο και το γνωστό χαμηλό με κίνηση από νότια Πελοπόννησο προς τις Κυκλάδες ξέρω ότι δεν θα έχω κάτι. Είναι πιο στάνταρ τα πράγματα εδώ.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

αντε ακομη ενα κουραγιο μπας και κρατηθουμε στο παιχνιδι.Για τον αυλωνα και το χαμηλο γιατι το μετα με την διαφαινοεμνη αποκοιπη ειναι αλλη ιστορια

Που βρίσκεις κουράγιο ρε παικταρα μπράβο σε καμαρώνω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

αντε ακομη ενα κουραγιο μπας και κρατηθουμε στο παιχνιδι.Για τον αυλωνα και το χαμηλο γιατι το μετα με την διαφαινοεμνη αποκοιπη ειναι αλλη ιστορια

Τα παρατήσανε ρε Βάγγο οι περισσότεροι. Λίγοι μέιναμε να το φέρουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Δεν είναι μαύρο ή άσπρο. Το σκεπτικό των παιδιών είναι ότι η διάταξη δεν έχει οριστικοποιηθεί και μπορεί να βγάλει πράγματα. Άσε που η Αττική μπορεί να πάρει υετό που δεν φαίνεται στα μοντέλα λόγω Αιγαίου, είναι πιο απρόβλεπτα τα πράγματα. Ενώ εδώ στο Βόλο αν δεν δω Αυλώνα στο Ιόνιο και το γνωστό χαμηλό με κίνηση από νότια Πελοπόννησο προς τις Κυκλάδες ξέρω ότι δεν θα έχω κάτι. Είναι πιο στάνταρ τα πράγματα εδώ.

Τρανταχτό παράδειγμα η Μήδεια που αν δενιχαρτες κάποιος που δεν το έζησε θα λεει οτι ουτε οι Τ ηταν επαρκείς ουτε υπήρχε σοβαρος υετος

Επεξεργάστηκε από Frostfang8
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

αντε ακομη ενα κουραγιο μπας και κρατηθουμε στο παιχνιδι.Για τον αυλωνα και το χαμηλο γιατι το μετα με την διαφαινοεμνη αποκοιπη ειναι αλλη ιστορια

Comadante ...νομίζω έχουμε αφήσει τα plans και πάμε για οχύρωση με εφνισιασμο και ανορθόδοξο πολεμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακόμα να έρθει το ραντεβού.

Προβλέπω στιχομυθία κάτι σαν την παρακάτω:

"Ψυχολόγε μου έχω θέμα με τη δουλεια  τη σύζυγο και την πεθερά μου"

"Βρε τι μας λές?? Εδώ ανατολίκίσε ο Παίος κι εσύ μου λες για ασήμαντα ζητήματα? Ο τζιφΟΛΑΣ μόνο θα μας σώσει"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν μπαταρισε και το Icon.....δεν είναι τραγική η δυτικηση του,αλλά δείχνει μια τάση που αν συνεχιστεί θα υπάρχει θέμα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Frostfang8 είπε:

Τρανταχτό παράδειγμα η Μήδεια που αν δει χαρτες κάποιος που δεν το έζησε θα λεει οτι ουτε οι Τ ηταν επαρκείς ουτε υπήρχε σοβαρος υετος

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, giorgoscorfu είπε:

Και το αντίθετο συμβαίνει και είναι όντως κουραστικό.

Μακάρι πραγματικά να χιονίσει στο νοτιοανατολικό Αιγαίο.

Μπορεί εγώ να είμαι αρκετά βορειότερα αλλά βλέπω χιόνι σχεδόν στην ίδια συχνότητα με τα Δωδεκάνησα.

Και φαντάζομαι πως θα νιώσουν αν το δουν να πέφτει.

Εδώ μέσα κάποιοι χαλιούνται αν τους στρώσει 5 cm και όχι 50cm.

 

ακριβως φιλε μου.αν το μηνυμα του φιλου απο την ηλιουπολη πηγαινε προς τα μενα τον πληροφορω να διαβασει καλυτερα τι γραφω.εγραψα εαν τελικα παμε σε τετοια σεναρια υπαρχουν και τα νησια ολοκληρου του ανατολικου αιγαιου που το βλεπουν και ειδικα τα δωδεκανησα μια φορα καθε γενια .που σε απλα ελληνικα σημαινει οτι εαν βγει το χειροτερο σεναριο για καποιους θα ειναι το καλυτερο και εφ οσον αυτοι οι καποιο ειναι περιοχες που θελουν να γυρισει η γη αναποδα για να το δουν φυσικα θα χαρω.αυτο για να μην υπαρχουν παρερμεινειες .παμε στο ραν τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρατα βασιλια μου..Παρε τα ηνια..Ξεβρακωσε σκουπιδαιο και το Αγγλακι...Φερε χιονι σε οσες περιοχες της χωρας μπορεις...Παμε Ριχαρδο μου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Θέλω να δω μπετόν αρμέ τζίφο και Τζεμ στα 12ζ. Θα ξεφτυλιστει το ουκμο.

και αυτό θα γίνει 

Άκομα είναι Τρίτη 

Ούτε ταφόπλακες, αλλά ούτε κλειδαριές  από τοσο νωρις 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ακριβως φιλε μου.αν το μηνυμα του φιλου απο την ηλιουπολη πηγαινε προς τα μενα τον πληροφορω να διαβασει καλυτερα τι γραφω.εγραψα εαν τελικα παμε σε τετοια σεναρια υπαρχουν και τα νησια ολοκληρου του ανατολικου αιγαιου που το βλεπουν και ειδικα τα δωδεκανησα μια φορα καθε γενια .που σε απλα ελληνικα σημαινει οτι εαν βγει το χειροτερο σεναριο για καποιους θα ειναι το καλυτερο και εφ οσον αυτοι οι καποιο ειναι περιοχες που θελουν να γυρισει η γη αναποδα για να το δουν φυσικα θα χαρω.αυτο για να μην υπαρχουν παρερμεινειες .παμε στο ραν τωρα

Ασε τις κουκλες με τις βελονες κατω και παμε σε σχολιασμο....🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το δηλώνω καθαρά..ναι είναι τραγικός ο τζιφος..αλλά όχι. Τώρα με βολεύει και αυτός και το Τζεμ. Και θα τα στηριξω. 

ΠΑΜΕΓΕΡΑ!!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...