Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε πρώτη φάση δεν υπάρχει υετός για ηπειρωτικά..από νοητό άξονα Χαλκίδας και δυτικοτερα δηλαδή..

Ίσως ασθενή φαινόμενα και μακάρι να προλάβουμε να το γυρίσει σε χιόνι στα πεδινά Θεσσαλίας..γιατί αν κολλήσει 4-5 βαθμούς με βροχουλα τότε θα τα πάρω άσχημα

Επεξεργάστηκε από isnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μισό λεπτό να σας φτιάξω λίγο ακόμα. Να σας ανέβει το ηθικό. 

Κάντε συγκρίσεις στα ψηλά και θα καταλάβετε 

ECE1-96.gif

gemeu-0-96 (1).png

UE96-21.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Snowstorm said:

Ο μέσος όρος του Τζίφου χιονίζει συνεχόμενα την Αττική από το Σάββατο έως την Τετάρτη. Τα γεωδυναμικά είναι απίστευτα, μην κοιτάτε απλώς τη θερμοκρασία στα 850. Καλύτερο διάγραμμα δεν παίζει να έχει δώσει ποτέ ασχέτως του αποτελέσματος.

ens_image.php?geoid=52513&var=201&run=12

Δεν διαφωνώ αλλά καλύτερα διαγράμματα έχουμε δει, αρκετά... για αύριο σου δίνει κοντά -7 πιστεύεις θα το πιάσουμε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μακαρι και τα βορεια να παιξουν μπαλα και η θεσσαλια..Τουλαχιστον ενα δυνατο περασμα..Οσο κι αν με ενδιαφερει ο τοπος μου πρωτιστως..Μακαρι να χιονισει οσο το δυνατον περισσοτερο σε οσο το δυνατον μεγαλυτερο μερος της χωρας..Αυτη η χαρα της προαμονης καλο ειναι να μοιραζεται..Και να τρωνε ολοι!!!Κανεις δεν εχει βγει εκτος ακομα...Ουτε σημερα θα κλειδωσει κατι..Ειτε προς το καλυτερο ειτε προς το χειροτερο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1296925060_ECM1-96(1).gif.b796a33438dff07e76d11a71c28401b0.gif

ECM1-120.gif.5427f905a7000ae45950449b93819a39.gif

200 χιλιομετρα πιο ΝΔ απο το χθεσινο του 12αρι....τεραστια αλλαγη δεδομενης της ωρας...οι πιεσεις στην αγγλια βορειοτερα και ετσι δεν πιεζει τοσο ο αντικυκλωνας...βελτιωση ευρωπαιος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, CATHA said:

Δεν διαφωνώ αλλά καλύτερα διαγράμματα έχουμε δει, αρκετά... για αύριο σου δίνει κοντά -7 πιστεύεις θα το πιάσουμε?

Ναι, θα το πιάσουμε. Αυτό δεν αλλάζει κάτι σε ό,τι αφορά τα γεωδυναμικά αύριο ή τον υετό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήπειρος-μακεδονια-θρακη τετελεσθαι ηδη από Παρασκευή βράδυ  σύμφωνα με παιο.... Αδέρφια βόρειοι δυστυχώς επτοχευσαμε😢

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, tzelilis είπε:

το δευτερο χαμηλο παραδοσιακα ειναι για κεντρονοτια ελλαδα

E εμείς μωρέ τότε θα πάρουμε το τρίτο...χαχα

Καλά τα ανσαμπλς του τζίφου είναι για να τρελαίνεσαι, θα τα κοιτάω μέχρι όσο αντέξω από απορία και μόνο και πιστεύω μέχρι τέλους θα παλεύουν μόνα τους. Λογικά θα πέσουν και αυτά βέβαια σε κάποια φάση δε γίνεται.

Χωρίς να θέλω να μιρλιάσω, καθώς τώρα παίζουν μπάλα πολλοί, έχω κουραστεί πάρα πολύ χρόνια ολόκληρα να βλέπω τον Χ αυλώνα να φτάνει λίγο πριν την Αδριατική και μετά φιλάκια γεια σας. Είναι απίστευτο αλλά πραγματικό. Δεν το πίστεψα και τώρα πολύ καθώς επί μέρες με έναν τρελοτζίφο κρατιόμασταν, ο οποίος είχε τις επιτυχίες του σε αυτή την φάση θεωρώ εγώ, αλλά και πάλι η απογοήτευση βγαίνει πάντα εύκολα.

Η Σοφία αποτέλεσε την μοναδική εξαίρεση και ο Ιανουάριος-Φεβρουάριος του 19 γενικά με τους 3 χιονιάδες του και κατά τα άλλα παλεύουμε μονίμως με χοντροαυλώνες τέρατα οι οποίοι δεν είναι για εμάς. Η Αριάδνη ήταν ένα αδιανόητο φαινόμενο όπου ήμασταν μια εβδομάδα με ολικό παγετό, ρεκόρ αρνητικών, σπασμένους σωλήνες και ήλιο λαμπρό και λίγο πριν το τέλος έκανε ένα απλά νορμάλ ολιγόωρο πέρασμα το οποίο λόγω της καταψυγμένης πόλης, το κυκλοφοριακό αλαλούμ που δημιουργήθηκε (όλο τον χιονιά σχεδόν τον πέρασα για να κάνω την διαδρομή Επταπύργιο-Καλαμαριά και πίσω από το πρωί μέχρι και τις 5-6 το απόγευμα όπου κ πάρκαρα σχεδόν στην Λαγκαδά και το πήρα με τα πόδια, ωραία ιστορία παρόλα αυτά χαχα) και κυρίως της κατάρας των προηγούμενων χρόνων έμεινε στο μυαλό όλων. Ακόμα και τώρα άνθρωποι άσχετοι με την δικιά μας την τρέλα εδώ στο μυαλό τους έχουν πιο πάνω την Αριάδνη από την Σοφία, λόγω του μπάχαλου λογικά. Αλήθεια είναι αυτό. Εννοείται πως δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης. Πέρυσι φτάσαμε εγώ εδώ στα 200μ. να έχω 2 τίμια στρωσίματα τα οποία και τα απόλαυσα εννοείται και η πόλη να έχει τα ζεστά μπετά του Βαγγελή χαχα.

Υπομονή παιδιά, δε γίνεται και κάτι άλλο, προσπαθήστε να ασχοληθείτε με άλλα πράγματα που σας ενδιαφέρουν για λίγο (στον εαυτό μου τα λέω αυτά πρώτα) και βλέπουμε στη συνέχεια μπας και. Αλλά γενικά θεωρώ πως πολλοί πρέπει να βρίσκονται στην φάση της παραίτησης γενικώς. Μπορεί να κάνω και λάθος. Καλή απόλαυση πραγματικά σε όλα τα παιδιά κάτω και όπου αλλού έχουν την τύχη να το χαρούν.

Σόρυ και πάλι για το πάπλωμα και για τη στιγμή που τα έγραψα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...