Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Γιατι επειδη εδειξε σε ενα τρεξιμο χαμηλο δυτικα...120 ωρες ρε τασο μακρια ειμαστε δεν ξερουμε καν αν συμβει

όταν τα δείχνει όμως ο τζίφος που τρέχει και 4 φορές,άρα λογικό σαν εικόνα να έχετε ότι κάνει περισσότερες αλλαγές, είναι καλά; εγώ αποθήκευσα 144-168-192 ώρες σημερινού ληγμεναίου. μακάρι να βγει και θα πω και καλά χιόνια στα προσήνεμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, HuxFlux είπε:

Μας την πεσανε οι τζιφοwarriors αδερφια. Βαστατε για την τιμη καιμτην αξιοπρεπεια του παιου!

Μόνο τζεμ φίλε 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, salonikatasos είπε:

όταν τα δείχνει όμως ο τζίφος που τρέχει και 4 φορές,άρα λογικό σαν εικόνα να έχετε ότι κάνει περισσότερες αλλαγές, είναι καλά; εγώ αποθήκευσα 144-168-192 ώρες σημερινού ληγμεναίου. μακάρι να βγει και θα πω και καλά χιόνια στα προσήνεμα

Εγω δεν θεωρω οτι θα βγει το μονο ελπιδοφορο ειναι οτι και τζεμ και τζιφος βγαζουν χαμηλο δευτερα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

μη κοιτατε τι δειχνει ο παιος μετα τη δευτερα

μια αιωνιοτητα ειναι αλλα πιστυευω πιο πιθανο εινια το σεναριο του τζιφου τζεμ

Είναι μακριά όντως 

Κρατάμε μόνο την αλλαγή που έκανε για την πρώτη φάση του αυλωνα προς τζεμ και τζιφο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μεγαλύτερο χιόνι που έχω δει ποτέ έβγαλε ο ευρωπαίος!!

Οι ΚΒ απολαύστε ελεύθερα

Δευτέρα μεσημέρι

render-gorax-green-003-b6a07f0b7be1ee2f1ad515c21ca67e14-oOrXk1.png

Δευτέρα μεσάνυχτα

render-gorax-green-001-b6a07f0b7be1ee2f1ad515c21ca67e14-4N633w.png

Τρίτη μεσημέρι

render-gorax-green-006-b6a07f0b7be1ee2f1ad515c21ca67e14-4sXupx.png

Τρίτη μεσάνυχτα

render-gorax-green-006-b6a07f0b7be1ee2f1ad515c21ca67e14-xy8os3.png

Τετάρτη μεσημέρι

render-gorax-green-003-b6a07f0b7be1ee2f1ad515c21ca67e14-b2yYMz.png

Τετάρτη μεσάνυχτα

render-gorax-green-006-b6a07f0b7be1ee2f1ad515c21ca67e14-NaXISr.png

Πέμπτη μεσημέρι

 render-gorax-green-005-b6a07f0b7be1ee2f1ad515c21ca67e14-ukXy_9.png

Ευρωπαίε σε ευχαριστώ για το δώρο της γιορτής μου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

 

Screenshot 2022-01-18 204439.png

Καλά για τα βόρεια πάλι δεν είναι κάτι το τρομερό όσο άπληστο και να ακούγεται βέβαια όταν δε θα ρίξει τίποτα σκ.

Αλλά τη μερίδα του λέοντος την έχουν τα κεντρικά,δεν είναι δα και ιστορικό για εδώ πάνω.

Πολύ μεγάλη κακοκαιρία εν όψει για τους κεντρικούς και κυρίως τους προσηνεμους-νησιωτες 

Παιδιά απολαύστε το!!!

Το επιτελείο μου από μεθαύριο θα ξεκινήσει τον σχεδιασμό για το επόμενο...🔥

Edit.

Δεν είδα τη συνέχεια βέβαια η οποία όντως θα ήταν κάτι πολύ δυνατό.

Ένα σενάριο,πάμε παρακάτω..

 

Επεξεργάστηκε από Theomanio
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μπορω να φανταστώ τι θα εβαζε ο Αυλωνας με αυτο που δειχνουν!! ;;! 

Δυσκολευομαι να συγκρατηθώ, αλλα θα κανω υπομονη μεχρι τα 12αρια της Πέμπτης! 

Απιστευτοι χάρτες! Εξαιρετικά σπάνιοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ ΜΕΤΑ ΤΑ 12ΑΡΙΑ:

1. O YΠΕΡΚΟΓΚΑΣ ΑΙΡΧΑΙΤΕ. ΤΕΛΟΣ.

2. Που πόσο θα χιονίσει, παίζεται μέχρι τέλους. Όσοι ξεγράφανε τη Βορεια Ελλάδα ας το ξανασκεφτούν.

3. Η πορεία της Πολικής Λίμνης θα καθορίσει διάρκεια, φαινόμενα, υετό, χαμηλά. Τέτοια αποκοπή πάντως με πορεία προς την Ελλάδα δεν νομίζω ότι έχει ξαναγίνει μετά τον μεγάλο Μάρτιο του 1987. Δεν είναι συγκρίσιμα φαινόμενα λόγω διάρκειας του Μαρτίου 87 (2 εβδομάδες γεμάτες). 

4. Ο Παίος έκανε απόψε στο 12άρι μια απο τις εντυπωσιακότερες πιρουέτες που έχουμε δει. Το θέμα δεν είναι η κλίση του αυλώνα αλλά το μέγεθος, το αρχικό σχήμα, και, τελικά, η φορά περιστροφής της Πολικής λίμνης, με τις όποιες κυκλογεννέσεις αυτή προκαλέσει, αυτό θα καθορίσει τα πάντα.

5. Υποτιμήσαμε (τουλάχιστον εγώ) πολύ Τζίφο και Τζεμ λόγω παλαιότερων λαθών.  Σε αυτή την κακοκαιρία φαίνεται να έχουν πιάσει καλύτερα από παιο και ουκμο την ουσία (αποκοπή Πολικής Λίμνης, σχήμα, και φορά περιστροφής αυτής).

ΠΑΜΕΓΕΡΑ ΠΑΜΕΝΑΤΟΝΦΑΙΡΟΥΜΕ.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, HuxFlux είπε:

Καλα κανενα νοημα να καθομαστε να ασχολουμαστε με revenge μοντελων κλπ και ποιος πηρε εκδικηση απο ποιον κι αλλα τετοια φαιδρα, αλλα, ακριβως επειδη τρεχει 4 φορες την μερα, εχει δειξειμολα τα σεναρια. Και κορσικη να εθαβε ο παιος τωρα, παλι ο τζιφος το χει δειξει πρωτος. Και Λιβανο να εθαβε, επισης ο τζιφος το δειξε πρωτος.

Οταν 4 φορες την μερα μπογιατιζει αλλα σεναρια ανα 6 ωρες, αυτο που ειναι να γελα κανεις μαζι του ειναι η ασταθεια του κι οχι το αν εδειξε καποια στιγμη , αναμεσα στα 60 σεναρια, αυτο που τελικα θα βγει.

κι ο σκουπιδαίος 4 φορές τη μέρα τρέχει, αλλά το 90% δεν το ξέρει, βλέπει κάθε 12 ώρες μερικούς χάρτες 24 ωρών και όχι ανά 3 που μας δίνει στις 0,25 μοίρες ο τζίφος και νομίζουν ότι έχει το αλάθητο του πάπα, ο σκουπιδαίος. και για να μην πάμε στις 144 ώρες, ακόμα κι αυτό που έκανε σήμερα στις 96 ώρες είναι μεγαλύτερη κωλοτούμπα κι από του μελισσανίδη στην ατλάντα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκανες τον ευρωπαιο μυθο,γεια σου τζιφο γεια σου τζιφο...

Γυρνα αρχοντα τζιφε εκει που ανηκεις...Η θεση αυτη ανηκει μονο σε σενα...

βασιλικός-θρόνος-15068740.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Το μεγαλύτερο χιόνι που έχω δει ποτέ έβγαλε ο ευρωπαίος!!

Οι ΚΒ απολαύστε ελεύθερα

Δευτέρα μεσημέρι

render-gorax-green-003-b6a07f0b7be1ee2f1ad515c21ca67e14-oOrXk1.png

Δευτέρα μεσάνυχτα

render-gorax-green-001-b6a07f0b7be1ee2f1ad515c21ca67e14-4N633w.png

Τρίτη μεσημέρι

render-gorax-green-006-b6a07f0b7be1ee2f1ad515c21ca67e14-4sXupx.png

Τρίτη μεσάνυχτα

render-gorax-green-006-b6a07f0b7be1ee2f1ad515c21ca67e14-xy8os3.png

Τετάρτη μεσημέρι

render-gorax-green-003-b6a07f0b7be1ee2f1ad515c21ca67e14-b2yYMz.png

Τετάρτη μεσάνυχτα

render-gorax-green-006-b6a07f0b7be1ee2f1ad515c21ca67e14-NaXISr.png

Πέμπτη μεσημέρι

 render-gorax-green-005-b6a07f0b7be1ee2f1ad515c21ca67e14-ukXy_9.png

Ευρωπαίε σε ευχαριστώ για το δώρο της γιορτής μου!

Κ;ι προφανώς με ιδανικές θερμοκρασίες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λοιπόν εγώ σήμερα αλλάζω ομάδα,έγινα οπαδός ληγμεναϊκού και περιμένω μέχρι την άλλη πέμπτη να δω το μεγαλύτερο χιονιά μετά το 1988 στη θεσσαλονίκη. αν δε γίνει ξεκινάω εκδρομή λάρισα και γρεβενά για ντου σε συνδέσμους οπαδών παίου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, casperakos είπε:

Εντάξει είμαστε???? Εντάξει είμαστε!!!!!!! 

Κρίμα....🤣🤣🤣🤣

Θα καθαρίζαμε και θα είχαμε μόνο εσάς μπροστά! Χαλάλι.... Τέτοιο χιόνι! 

Δεν έχουμε και πορτοκαλί μπάλες.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΕΠΙΚΟΣ ΕΥΡΩΠΑΊΟ ΓΙΑ ΉΠΕΙΡΟ ΤΗΝ ΕΠΌΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΆΔΑ.. ΑΠΑΝΩΤΆ ΜΈΤΩΠΑ ΑΠΟ ΙΌΝΙΟ ΜΕ ΔΥΤΙΚΌ ΣΤΡΙΜ..... ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΈΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΒΡΑΔΥΝΗ🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Vamos λοιπον για καθολικη χιονοστρωση της χωρας σε διαφορετικους χρονους ως την αλλη εβδομαδα.Αντε λεβεντες μου!Ευχαριστουμε τη συντριπτικη πλειοψηφια των μελων που κρατανε το παρεακι σε πολυ υψηλο επιπεδο.

Παμεγερα!

Μ'ευχαριστείτε μετά οι κ.β..😜😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξέρω θα φανώ σπαστικός με αυτό που θα γράψω, αλλά τα ακραία σενάρια δε θέλω να βγουν γιατί οι καταστροφές που μπορεί να δημιουργήσουν μπορεί να είναι απίστευτες. Μπορεί να χαθούν ζωές να μείνουν σπίτια χωρίς ρεύμα και θέρμανση για ώρες, καταστροφές στις καλλιέργειες, να χαθούν ζωντανά απ' το κρύο κλπ. Η χώρα μας δεν σηκώνει τέτοιες καταστάσεις. Ούτε υποδομές υπάρχουν ούτε κρατικός μηχανισμός. Ας ευχόμαστε μόνο καλό και ομορφιά να φέρει και μακάρι όλοι να δουν χιόνι.

Επεξεργάστηκε από BillG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

λοιπόν εγώ σήμερα αλλάζω ομάδα,έγινα οπαδός ληγμεναϊκού και περιμένω μέχρι την άλλη πέμπτη να δω το μεγαλύτερο χιονιά μετά το 1988 στη θεσσαλονίκη. αν δε γίνει ξεκινάω εκδρομή λάρισα και γρεβενά για ντου σε συνδέσμους οπαδών παίου

Χαχα ε μην ερθεις με αδεια χερια χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν παιδιά μετά από μια ψύχραιμη ματιά καταλήγω στα εξής. 

1. Για τα προσηνεμα έχει τα φόντα μέχρι Πέμπτη να βγάλει ιστορικό χιονι ( ανώτερο από Μήδεια και Αριάδνη) αλλά και να γίνει μια χιονοκαιρία τύπου Φλεβάρης 2015. 

2. Σε αυτή την κακοκαιρία και γενικά τον τελευταίο καιρό το μοντέλο που είναι πολύ σταθερό είναι το Τζεμ. Εννοώ τις τελευταίες 30 ημέρες. Ακόμα και το ουκμο θυμάστε μια μέρα πριν 8 μέρες πέταξε την λίμνη ανατολικό Αιγαίο και χαρήκαμε. Άρα, οδηγός είναι το Τζεμ και ίσως ο τζιφος επανέρχεται σιγά σιγά. 

3. Η αποκοπή που έκανε ο παιος στις 96 ώρες είναι η καλύτερη σε όλα τα μοντέλα. Έκοψε κάθε ρίζα από τον πολικό στρόβιλο. Αν το κάνει λίγο πιο νωρίς μέχρι Πέμπτη, τότε στα προσηνεμα θα χιονίζει από Σάββατο βράδυ μέχρι όσο πάει η λίμνη. 

4. Η λίμνη μετά είναι αιώνας, όχι τόσο σε ημέρες όσο στο ότι εξαρτάται πως θα κάτσει το πρώτο. 

5. Αυτή την στιγμή δεν μπορώ να πω τι θα κάνει στα μέρη μου. Αν αύριο ήταν Σάββατο θα έλεγα ότι πάμε σε χιονοκαταιγιδες από Σάββατο βραδάκι μέχρι Κυριακή μεσημέρι και θα έβαζε η Χαλκίδα κανένα 15 με 20 ποντακια στο κέντρο. Αυτη κακοκαιρια έχει τα φόντα να βγει από 2002 έως και Φλεβάρης του 2015.  

ΠΑΜΕΓΕΡΑ!!!

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...