Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Τα ανσαμπλ ειναι σχεδόν ίδια εχουν ελάχιστη διαφορά...Και ο μεσος ορος ελάχιστη διαφορά αμελητέα θα ελεγα

Αντωνη ο μεσος ορος ειναι λιγο ποιο νοτιοδυτικος σε σχεση με το κυριο και κοντρολ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλο βραδυ απο μενα.η μαχη συνεχιζεται οτιδηποτε σκαει η εχει την ταση να σκασει δυτικα μου και σχηματιζει και χαμηλο με 2 ποδια ενα ιονιο και ενα αιγαιο το διεκδικω μεχρι τελους.Μεχρι τελευταιας ρανιδος υπομονης και ελπιδας και πολλες φορες και χωρις μοντελο να πιαστω.αυτα τα λεμε το πρωι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Spartan είπε:

Αντωνη ο μεσος ορος ειναι λιγο ποιο νοτιοδυτικος σε σχεση με το κυριο και κοντρολ

Ναι Σπύρο τον συγκρίνω με το 12 αρι είναι σχεδόν ιδιος και με τα κύρια κοντρολ οπως ειπες ειναι πιο νοτιοδυτικα....αλλ δυστυχως τωρα δε ξέρω ισως έχουν βαρύτητα περισσότερη τα κυρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάει καλά το πράγμα για Κυριακή, και από ότι φαίνεται πλέον η αποκοπή σε δεύτερη φάση θεωρείται σχεδόν βέβαιη, χωρις φυσικά να έχουμε ακόμα ιδέα για το πώς θα καταλήξει.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βάζω ενδεικτικά 

gens-5-1-102.png

gens-6-1-102.png

gens-8-1-90.png

gens-14-1-102.png

gens-15-1-96.png

gens-22-1-102.png

gens-25-1-102.png

γενικά ή δίνουν μεγάλο χιόνι γιατί φεύγει δυτικά,οπότε και η θέση βελτιώνεται και η διάρκεια αφού το χαμηλό κινείται αρκετά βορειότερα ή ψίχουλα και τίποτα,δεν έχει μέση λύση

 

κι αυτά είναι απλά τα καλύτερα έχει κι αρκετά ακόμα που μας χιονίζουν καλούτσικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό που μεταφράζω εγώ απ τα μοντέλα μέχρι στιγμής είναι ότι το πρωί της Κυριακής θα ξεκινήσει στην Αθήνα με ανεπανάληπτη στούπα έως το κύμα με στρώσιμο παντού η οποία θα κρατήσει έως αργά το μεσημέρι ενώ για το υπόλοιπο της Κυριακής θα γίνει πιο παροδική και με λιγότερη ένταση στο λεκανοπέδιο σε σχέση με πρωί - μεσημέρι. Αλλά ότι πέφτει, θα μένει.

Τώρα για Δευτέρα και ύστερα, ούτε ο Θεός ο ίδιος δεν ξέρει ακόμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Ναι Σπύρο τον συγκρίνω με το 12 αρι είναι σχεδόν ιδιος και με τα κύρια κοντρολ οπως ειπες ειναι πιο νοτιοδυτικα....αλλ δυστυχως τωρα δε ξέρω ισως έχουν βαρύτητα περισσότερη τα κυρια

Σωστος ειναι και αυτο

Εχουμε μπει πια  κατω απο τις 96 ωρες 

Αλλα σαν εικονα νομιζω  ειναι καλος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Το αικον θαναση μετα τα τελευταια του  τρεξιματα νομιζω οτι δεν πρεπει να  το βαλουμε  στην ιδια εξισωση με του ουκμο

Εχει κανει βελτιωσεις

Θα  δουμε ομως και τα πρωινα

 

Μακάρι ρε συ. Μας καταστρέφουν ολόκληρη την ημέρα εδώ και πόσους αυλώνες φέτος. χαχαχα

Καληνύχτα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Εχει υετό φουλ για κεντροβορεια στις 90.. πάμε να δούμε για μας τώρα 

gfs-2-90.png

Στα βόρεια αδερφέ δεν έχει τίποτα σε αυτό τον χάρτη. Στα κεντρικά ναι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Μακάρι ρε συ. Μας καταστρέφουν ολόκληρη την ημέρα εδώ και πόσους αυλώνες φέτος. χαχαχα

Καληνύχτα!!

Καληνυχτα και μακαρι να πανε ολα καλα

Διοτι ειναι πολυ ψυχοβγαλτικη αυτη η αναμονη (για ολους μας εδω μεσα)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αλλαγες στη θεση των χαμηλων 96-108 ωρες πριν, ουδεμια γενικη αλλαγη συνιστουν, αυτο σε περιπτωση που μας διαβαζουν και καποιοι φιλοι/φιλες που δε γνωριζουν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, bouasss είπε:

Στα βόρεια αδερφέ δεν έχει τίποτα σε αυτό τον χάρτη. Στα κεντρικά ναι.

Είδα χαμηλό 1015 σε καλό σημείο για Κ.Β. και υπέθεσα ότι θα έχει φουλ. Εντάξει αν βγει εκεί χαμηλό δεν υπάρχει περίπτωση να μην υπάρξει υετός. Απλά μου έκανε εντύπωση. 

gfs-0-78.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Μακάρι ρε συ. Μας καταστρέφουν ολόκληρη την ημέρα εδώ και πόσους αυλώνες φέτος. χαχαχα

Καληνύχτα!!

Αυτο το μμνο ουκμο φοβαμαι το πρωι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φίλε Κοσμά μη το πολυβλέπεις και το σκέφτεσαι αυτό χαχα πέρα ότι είναι πολύ μακριά, είναι και κάτι που δεν υπάρχει καμία περίπτωση να προβλεφτεί από τώρα.

Μιας και έγιναν αναβαθμίσεις στο φόρουμ θα ήθελα να ρωτήσω κ από παλιότερα, αν υπάρχει τρόπος, δύσκολο μάλλον, όταν έχουμε κάποιο μέλος ιγκνορ να μη μπορούμε να διαβάζουμε αυτά που γράφει και όταν τα κάνει παράθεση κάποιο άλλο μέλος, έτσι ώστε να αποφεύγει κάποιος αν θέλει άκυρα μαθήματα γεωγραφίας πχ. Γιατί κάποιοι μπορεί να θέλουμε όντως να αποφεύγουμε με κάθε τρόπο ποσταρίσματα άλλων μελών. Ευχαριστώ και καλό βράδυ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, γιωργος τ είπε:

ΘΕΛΩ ΓΝΩΜΗ . ΧΙΟΝΙΖΟΜΑΙ?

ens_image.php?geoid=52341&var=202&run=18&date=2022-01-18&model=gfs&member=ENS&bw=1

Χωρίς να ξέρω καλά την περιοχή σου, νομίζω πως η Κορινθία πάντα έχει τα χιονια της με τέτοιες διατάξεις, ειδικά οι πιο ημιορεινές περιοχές. Δυσκολο να μην δεις κάτι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Είδα χαμηλό 1015 σε καλό σημείο για Κ.Β. και υπέθεσα ότι θα έχει φουλ. Εντάξει αν βγει εκεί χαμηλό δεν υπάρχει περίπτωση να μην υπάρξει υετός. Απλά μου έκανε εντύπωση. 

gfs-0-78.png

Εγώ απλά σχολίασα στον χάρτη υετού που έβαλες. Σε πρώτη φάση δεν νομίζω να πάρουμε κάτι τελικά. Να δούμε αν θα μας καθίσει για μετά στα βόρεια. Θα καθίσω να δω τα ανσάμπλ ένα ένα σε λίγο. Το συντοπίτη τον Γκάρυ λυπάμαι μόνο που θα βράζει φασόλια πάλι 😅😅😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παιδιά ! Προσωπικά έχω να πω πως ότι και να γίνει τελικά, ήταν όμορφο ότι ξαναμπήκαμε οι χιονόφιλοι στην ανάλυση τρεξιμάτων, στην αγωνία του τι θα γίνει, κάτι το οποίο περιμέναμε εδώ και μήνες. Ας χαρούμε λοιπόν κάθε τρέξιμο και αν είναι να έρθει καλοδεχούμενο σε όποιον το χαρεί !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μικρές οι ελπιδες στα βορεια μονο τα νότια αν παρουν κατι από την εξαρση του σαββατου.....μιλώ ετσι γιατί το χαμηλό στο Ιονιο ειναι αβαθές και δεν συνδηάζεται καθόλου με τον Αυλωνα...αν και επιδέχεται πολλές βελτιώσεις....θεσσαλία και κυριως τα νοτια της κερδισμένη σιγουρα....οι προσήνεμοι δυνατά...

υ.γ. οσο το αιτιο βρίσκεται δυτικά μας....δεν τα παρατώ...αν ειχαμε να κανουμε με την γνωστή μπιλια στο Αγιο ορος που μετά εξαφανίζεται και αυτήν θα τα ειχα παρατήσει απο χθες...αλλά τώρα ειναι διαφορετικά....ΖΗΤΩ Ο ΠΑΙΟΣ(της δευτέρας)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Εγω αφηνω τον βαγγελη να παλεψει το απαλευτο και ξεκιναω το κυνηγι της δευτερας εδω σαββατο θα δουμε χιονακι

Μπορείς να βγάλεις μια εκτίμηση για Θεσσαλία?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...