Jump to content
Κώστας.

Θέλω να αγοράσω κινητό

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγοράσω κινητό. Δίνω μέχρι 300. Τι προτείνετε όσοι τα ξέρετε αυτα; 

 

Θέλω καλη μπαταρία.  Φωτογραφίες κτλ δεν με νοιάζουν ιδιαίτερα. Απλά να κρατήσει  δύο χρόνια.

Επεξεργάστηκε από Κώστας.
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Κώστας. said:

Θέλω να αγοράσω κινητό. Δίνω μέχρι 300. Τι προτείνετε όσοι τα ξέρετε αυτα; 

 

Θέλω καλη μπαταρία.  Φωτογραφίες κτλ δεν με νοιάζουν ιδιαίτερα. Απλά να κρατήσει  δύο χρόνια.

https://www.skroutz.gr/s/15617734/Xiaomi-Mi-Max-3-64GB.html#specs

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πρωί που έγραψα το μήνυμα ήταν βασικά μήνυμα επείγον. Τα παίξε το κινητό μου απότομα και δεν φορτίζε πλέον. Οπότε βγήκε και πήγα στην αγορά και πήρα. 

 

Δεν γινόταν να το καθυστερησω. Θα εμένα χωρίς κινητό απόψε.

Πήρα το Huawei p20 mate Lite. Καλό φαίνεται. 250 λιρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Κώστας. said:

Το πρωί που έγραψα το μήνυμα ήταν βασικά μήνυμα επείγον. Τα παίξε το κινητό μου απότομα και δεν φορτίζε πλέον. Οπότε βγήκε και πήγα στην αγορά και πήρα. 

 

Δεν γινόταν να το καθυστερησω. Θα εμένα χωρίς κινητό απόψε.

Πήρα το Huawei p20 mate Lite. Καλό φαίνεται. 250 λιρες.

Πολυ καλη επιλογη,στην Ελλαδα το dual θα το αγοραζες κανα 80αρι e χαμηλοτερα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, MetFM said:

με γειά.να το χαρεις.

Thanks.

 Σε δύο χρόνια τα αποτελειωνω. Αυτό που είχα τώρα κράτησε δύο χρόνια και δύο μήνες. Έκανε ρεκόρ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Κώστας. said:

Dual SIM?

Ναι. το χουν παρει παρα πολλοι εδω.Εχει βγει αστερι.Φυσικα και αυτο με τη μονη sim (τα ιδια χαρακτηριστικα εχουν) απλα εχουν προτιμησει το δικαρτο.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιατρέ νομίζω καλύτερο σε αυτά τα λεφτά από το pocophone της xiaomi δεν υπάρχει.Ειναι ακριβώς αυτό που περιγράφεις.Το έχω 2 και μήνες και δεν καταλαβαίνει τίποτα.Ταχυτητα μπαταρία και χωρίς να θυσιάζεις μια αρκετά αξιοπρεπή κάμερα.

Παρόλα αυτά καλό και το καινούργιο σου κινητό δεν μπορώ να πω,χάνει σε μπαταρία και ταχύτητα στο άνοιγμα των εφαρμογών αλλά κατά τα άλλα καλό είναι,μεγιεςς...!!!😉😉😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν τον νοιάζει η κάμερα και οι φωτογραφίες και πήρε κινητό με 20mpixel πίσω κάμερα και 24mpixel μπροστινή χαχαχα. α ρε γιατρέ. και είναι τεράστιο 6,3 ίντσες δε χωράει στην τσέπη

εγώ έχω 2 χρόνια το s7 δεν μου έχει δημιουργήσει το παραμικρό πρόβλημα. φυσικά η επίδοση της μπαταρίας σιγά σιγά πέφτει,χωρίς όμως να έχω προβλήματα του στυλ να σβήνει ή να υπερθερμαίνεται ακόμα κι αν μιλάω όλη μέρα στο τηλέφωνο ή έχω ανοιχτά τα δεδομένα. κρατάει με φουλ χρήση 1 μέρα στη χειρότερη ακόμα και τώρα. πλέον στο skroutz βλέπω το έχει στα 300 ευρώ περίπου. value for money για μένα. ακόμα και τώρα που στην ίδια τιμή ίσως βρεις κάτι καλύτερο (λογικό μιας και το s7 βγήκε πριν 2 χρόνια). αλλά δεν θα είναι samsung,δεν τους εμπιστεύομαι πολύ τους κινέζους,ούτε xiaomi,ούτε huawei,αν και γενικά δεν έχω ακούσει παράπονα εκτός από το γεγονός ότι μία από τις δεν έχει αντιπροσωπεία στην ελλάδα,νομίζω η δεύτερη χωρίς να είμαι σίγουρος

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

όταν αγοράζετε κινητά να προσέχετε και την ακτινοβολία τους. εκφράζεται σε watt ανά κιλό σώματος. Πρέπει να είναι όσο το δυνατόν μικρότερη! Οι Κινέζοι έχουν την υψηλότερη. ειδικά τα huwaei, Ιδίως όσοι μιλάνε πολύ με το τηλέφωνο στο αυτί, να το προσέχουν.  Προκιεται ουσιαστικά για απορρόφηση ενέργειας, δηλ. υπερθέρμανση κεφαλιού με άγνωστες συνέπειες γιατί δεν έχουν περάσει αρκετά χρόνια να γίνουν μελέτες.

είναι ο δείκτης SAR

π.χ. ένα galaxy A8  έχει 0,48 W/kg

το huawei P20 lite έχει 1,21 W/kg!

Τα Samsung έχουν απ τις χαμηλότερες, είναι τα πιό ασφαλή.

https://www.aftodioikisi.gr/diethni/erevna-afta-ta-kinita-echoun-tin-protia-stin-aktinovolia-lista/

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 hours ago, Yakutia said:

όταν αγοράζετε κινητά να προσέχετε και την ακτινοβολία τους. εκφράζεται σε watt ανά κιλό σώματος. Πρέπει να είναι όσο το δυνατόν μικρότερη! Οι Κινέζοι έχουν την υψηλότερη. ειδικά τα huwaei, Ιδίως όσοι μιλάνε πολύ με το τηλέφωνο στο αυτί, να το προσέχουν.  Προκιεται ουσιαστικά για απορρόφηση ενέργειας, δηλ. υπερθέρμανση κεφαλιού με άγνωστες συνέπειες γιατί δεν έχουν περάσει αρκετά χρόνια να γίνουν μελέτες.

είναι ο δείκτης SAR

π.χ. ένα galaxy A8  έχει 0,48 W/kg

το huawei P20 lite έχει 1,21 W/kg!

Τα Samsung έχουν απ τις χαμηλότερες, είναι τα πιό ασφαλή.

https://www.aftodioikisi.gr/diethni/erevna-afta-ta-kinita-echoun-tin-protia-stin-aktinovolia-lista/

 

Ευτυχώς δεν μιλάω εγώ στο τηλέφωνο πολύ. Σχεδόν καθόλου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 hours ago, salonikatasos said:

δεν τον νοιάζει η κάμερα και οι φωτογραφίες και πήρε κινητό με 20mpixel πίσω κάμερα και 24mpixel μπροστινή χαχαχα. α ρε γιατρέ. και είναι τεράστιο 6,3 ίντσες δε χωράει στην τσέπη

 

Δεν έχει τόσο καλή κάμερα. 2  mega pixel  νομίζω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, Κώστας. said:

Δεν έχει τόσο καλή κάμερα. 2  mega pixel  νομίζω. 

20 η βασική πίσω και 2 η βοηθητική. η μπροστινή είναι 24mpixel. δεν ξέρω πόσο καλή είναι σαν κάμερα,αλλά είναι πολλά όπως και να χει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 hours ago, salonikatasos said:

20 η βασική πίσω και 2 η βοηθητική. η μπροστινή είναι 24mpixel. δεν ξέρω πόσο καλή είναι σαν κάμερα,αλλά είναι πολλά όπως και να χει

Τι κινηταρα πήρα πάλι!  Δεν είδα καν τι κάμερα έχει. 

Μπήκα στο μαγαζί και του είπα. Θέλω ένα κινητό να μην είναι Samsung,vα έχει καλή μπαταρία και να κάνει το πολύ μέχρι 300. 

 

Και μου δώσε αυτό και το πήρα.  Σε πέντε λεπτά. 

Απόρησε αυτός. " Τόσο καλός πωλητής είμαι! " Θα είπε! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είχα όλα τα χρόνια όλη τη σειρά ΝΟΤΕ    της Samsung... 

Ένα θα πω.... 

 

ΠΕΤΑΜΈΝΑ ΛΕΦΤΑ

Αγόρασα το HUAWEI mate 10 lite  και απλά ΤΑ ΚΆΝΕΙ ΟΛΑ

και μόνο με 250 ευρώ... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η αλήθεια είναι ότι τα Samsung είναι πιο επιρρεπείς στην μπαταρία ενώ τα κινέζικα υπερθερμαίνονται πιο εύκολα.γιωργο το δικό σου ζεσταίνεται?

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εγώ έχω αυτό χαχαχαχα

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± alcatel onetouch fold

 

 όταν μου χαλάσει, θα πάρω ένα  oukitel για μπαταρία, εκτός αν έχει τεράστια ακτινοβολία. 

https://www.skroutz.gr/s/12503159/Oukitel-K10000-Pro-32GB.html

 

Εγώ έτσι και αλλιώς έχω συνηθίσει με τα λίγα όσο αφορά τα κινητά

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Κώστας. said:

Εγώ έφριξα απ τη μπαταρία ενός Samsung  που είχα. Ακούω Samsung και τρεχω χιλιόμετρα μακρυά τώρα.

Με το s4 ειχα κι εγω θεμα με τη μπαταρια. Με το s7 δεν εχω κανενα θεμα 2 χρονια σχεδον. Εχει βεβαια και 3000mAh χωρητικοτητα μπαταριας που ειναι αρκετα μεγαλη ωστε να το πιεζεις αρκετα και να μη ζεσταινεται ή να τελειωνει η μπαταρια 2 φορες τη μερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, [weathermaniac] said:

εγώ έχω αυτό χαχαχαχα

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± alcatel onetouch fold

 

 όταν μου χαλάσει, θα πάρω ένα  oukitel για μπαταρία, εκτός αν έχει τεράστια ακτινοβολία. 

https://www.skroutz.gr/s/12503159/Oukitel-K10000-Pro-32GB.html

 

Εγώ έτσι και αλλιώς έχω συνηθίσει με τα λίγα όσο αφορά τα κινητά

 

Εδω το SAR που σε ενδιαφερει. https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/ff5837d5

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, teo_73 said:

Εδω το SAR που σε ενδιαφερει. https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/ff5837d5

Σε ευχαριστώ Θοδωρή! Μια χαρά φαίνεται, εγώ απλά να κοιτάω που και που τα μοντέλα έξω να μην πρήζω κόσμο, και να μπορώ να το έχω για καμιά 5ετία τουλάχστον, γιατί οι λίγες φορτίσεις σημαίνουν και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...