Jump to content
Κώστας.

Θέλω να αγοράσω κινητό

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ said:

Είχα όλα τα χρόνια όλη τη σειρά ΝΟΤΕ    της Samsung... 

Ένα θα πω.... 

 

ΠΕΤΑΜΈΝΑ ΛΕΦΤΑ

Αγόρασα το HUAWEI mate 10 lite  και απλά ΤΑ ΚΆΝΕΙ ΟΛΑ

και μόνο με 250 ευρώ... 

Μετα το Νokia Ν95 το πρωτο smartphone το αγορασα τελη του 2011 αρχες του 2012.Ηταν μια...κινεζια,και τοτε με κοιταγαν ολοι σαν τον κινεζο που εκανα αυτη την επιλογη.Και οχι μονο αυτο...Τρελαινοντουσαν οταν τους ελεγα οτι αυτη η εταιρια,με τα specs που προσφερει στις low budget συσκευες της,και τις χαμηλες τιμες που εχει,συντομα θα χτυπαει Sony Εricson (τοτε) Samsung,Nokia,και Apple. 

Ειχα παρει τοτε το ταπεινο πλην τιμιοτατο  https://www.gsmarena.com/honor_u8860-4197.php που με πηγε 2-3χρονια απροβληματιστα.Oι αναγκες αλλαξαν και επρεπε να παω σε δυνατοτερο,αλλα και παλι στη Huawei κατεληξα μετα απο εξονυχιστικη ερευνα βασιζομενη στις δικες μου αναγκες.

Αλλα 2 εχω αλλαξει εως τωρα.(χαρισα το ενα) Το κοστος δεν υπερβαινει τα 200-250e ανα συσκευη. Λεφτα που αξιζουν με το παραπανω οι midrange συσκευες της καθως παιρνουν απο τις καλυτερες βαθμολογιες στα τεστς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, teo_73 said:

Μετα το Νokia Ν95 το πρωτο smartphone το αγορασα τελη του 2011 αρχες του 2012.Ηταν μια...κινεζια,και τοτε με κοιταγαν ολοι σαν τον κινεζο που εκανα αυτη την επιλογη.Και οχι μονο αυτο...Τρελαινοντουσαν οταν τους ελεγα οτι αυτη η εταιρια,με τα specs που προσφερει στις low budget συσκευες της,και τις χαμηλες τιμες που εχει,συντομα θα χτυπαει Sony Εricson (τοτε) Samsung,Nokia,και Apple. 

Ειχα παρει τοτε το ταπεινο πλην τιμιοτατο  https://www.gsmarena.com/honor_u8860-4197.php που με πηγε 2-3χρονια απροβληματιστα.Oι αναγκες αλλαξαν και επρεπε να παω σε δυνατοτερο,αλλα και παλι στη Huawei κατεληξα μετα απο εξονυχιστικη ερευνα βασιζομενη στις δικες μου αναγκες.

Αλλα 2 εχω αλλαξει εως τωρα.(χαρισα το ενα) Το κοστος δεν υπερβαινει τα 200-250e ανα συσκευη. Λεφτα που αξιζουν με το παραπανω οι midrange συσκευες της καθως παιρνουν απο τις καλυτερες βαθμολογιες στα τεστς.

Και για να τα λέμε όλα το κορυφαίο smartphone στον κόσμο αυτή τη στιγμή είναι της HUAWEI και είναι το τέρας που λέγεται MATE 20 PRO

https://www.google.com/amp/s/m.gsmarena.com/huawei_mate_20_pro-ampp-9343.php

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπως ανέφερα . θα αγοράσω το xiaomi redmi note 8. Επειδή ούτε παιχνίδια παίζω ούτε ο ήχος από ηχεία με ενδιαφέρει, αλλά με ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες που έχει, καθώς και μια καλή μπαταρία, νομίζω ότι αυτά από μόνα τους μου αρκούνε για να το αγοράσω, πόσο μάλλον σε 12 άτοκες δόσεις.

τα τελευταία 6 χρόνια είχα αυτό

Σχετική εικόνα

Οπότε αυτό είναι μια μεγάλη αναβάθμιση. Θα δυσκολευτώ στην αρχή, αλλά τέτοια κίνηση ήταν απαραίτητη. Θα σταματήσω να παίρνω τα κινητά των άλλων όταν είμαι έξω για να δω την ανανέωση του 18αριού😂

Αποτέλεσμα εικόνας για xiaomi redmi note 8

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Όπως ανέφερα . θα αγοράσω το xiaomi redmi note 8. Επειδή ούτε παιχνίδια παίζω ούτε ο ήχος από ηχεία με ενδιαφέρει, αλλά με ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες που έχει, καθώς και μια καλή μπαταρία, νομίζω ότι αυτά από μόνα τους μου αρκούνε για να το αγοράσω, πόσο μάλλον σε 12 άτοκες δόσεις.

τα τελευταία 6 χρόνια είχα αυτό

Σχετική εικόνα

Οπότε αυτό είναι μια μεγάλη αναβάθμιση. Θα δυσκολευτώ στην αρχή, αλλά τέτοια κίνηση ήταν απαραίτητη. Θα σταματήσω να παίρνω τα κινητά των άλλων όταν είμαι έξω για να δω την ανανέωση του 18αριού😂

Αποτέλεσμα εικόνας για xiaomi redmi note 8

 

εχω το 7αρι ....κινητάρα .... τον δυτικό χιονιά θα τον δεις στις 8 φλεβάρη ..χαχχα.... θα γίνει σημαδιακό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, freeze είπε:

εχω το 7αρι ....κινητάρα .... τον δυτικό χιονιά θα τον δεις στις 8 φλεβάρη ..χαχχα.... θα γίνει σημαδιακό

χαχαχα λες, γιατί όχι χαχα. Για πες ρε συ το 7αρι βγάζει καλές φωτογραφίες στο σκοτάδι? όχι για απόλυτο σκοτάδι, αλλά αν πχ βγάλω κεραυνό, θα βγει με μια ευκρίνεια που θα είναι αξιοπρεπής? Δηλαδή θα είναι καλύτερα από αυτό τουλάχιστον?

DSC01701.thumb.JPG.f39c31f84b96a1199dbcfc63bbd04d99.JPG

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

χαχαχα λες, γιατί όχι χαχα. Για πες ρε συ το 7αρι βγάζει καλές φωτογραφίες στο σκοτάδι? όχι για απόλυτο σκοτάδι, αλλά αν πχ βγάλω κεραυνό, θα βγει με μια ευκρίνεια που θα είναι αξιοπρεπής? Δηλαδή θα είναι καλύτερα από αυτό τουλάχιστον?

DSC01701.thumb.JPG.f39c31f84b96a1199dbcfc63bbd04d99.JPG

Τα βραδινά στην φωτογραφία είναι γενικά δύσκολα να ξέρεις .... Προϋποθέτει την πλήρη ακινησία του τηλεφώνου ή τουλάχιστον όσο σταθερά μπορείς και με το δικό σου που είναι και πιο εξελιγμένο μοντέλο θα έχεις αποτέλεσμα κλάσης ανώτερο από αυτό που έβαλες ως παράδειγμα.... Μόνο μία βρήκα βραδινή φωτό στο κινητό μου γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν πολύ ασχολούμαι με φωτό (εκτός αν χιονίζει χαχαχχαα) και είναι αυτή χωρίς φλας από το λιμάνι του Σταυρού που εντάξει είχε κάποιο φωτισμό ελαφρύ από πισω

IMG_20191220_214011.thumb.jpg.94c47c561c506b9a9b241e088f2ab8e2.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, freeze είπε:

Τα βραδινά στην φωτογραφία είναι γενικά δύσκολα να ξέρεις .... Προϋποθέτει την πλήρη ακινησία του τηλεφώνου ή τουλάχιστον όσο σταθερά μπορείς και με το δικό σου που είναι και πιο εξελιγμένο μοντέλο θα έχεις αποτέλεσμα κλάσης ανώτερο από αυτό που έβαλες ως παράδειγμα.... Μόνο μία βρήκα βραδινή φωτό στο κινητό μου γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν πολύ ασχολούμαι με φωτό (εκτός αν χιονίζει χαχαχχαα) και είναι αυτή χωρίς φλας από το λιμάνι του Σταυρού που εντάξει είχε κάποιο φωτισμό ελαφρύ από πισω

IMG_20191220_214011.thumb.jpg.94c47c561c506b9a9b241e088f2ab8e2.jpg

μου αρκεί, και αν υποθέσουμε ότι λόγω ηλεκτρικών θα έχει καλύτερο φως, λογικά θα είναι και λίγο καλύτερη φωτογραφία. Κάτι θα κάνω, νομίζω πως το έχω. Θα δείξει κιόλας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μόλις έφτασε στα χέρια μου το καινούργιο κινητό, ελπίζω για τα καλύτερα και θα το μάθω από αύριο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 6/2/2020 at 11:47 ΜΜ, [weathermaniac] είπε:

μόλις έφτασε στα χέρια μου το καινούργιο κινητό, ελπίζω για τα καλύτερα και θα το μάθω από αύριο!

Tο ίδιο πήρα την Παρασκευή στο γιο μου.. Λίγο που το έψαξα έχει πολύ καλές δυνατοτητες και βέβαια VFM. 

Μόνη παρατήρηση πως περίμενα με το μέγεθος της μπαταρίας να έχει μεγαλυτερη διάρκεια.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Tο ίδιο πήρα την Παρασκευή στο γιο μου.. Λίγο που το έψαξα έχει πολύ καλές δυνατοτητες και βέβαια VFM. 

Μόνη παρατήρηση πως περίμενα με το μέγεθος της μπαταρίας να έχει μεγαλυτερη διάρκεια.... 

απλά το βάζω σε λίγο κάτω από την μέση σε φωτεινότητα, και με την σχετικά μικρή χρήση που του κάνω μου κρατάει 3 μέρες χοντρικά. καλά είναι. Θα δείξει και η συνέχεια. είμαι λίγο άσχετος. μου πήρε κανένα μισάωρο για σιγουριά για να βρω πως παίρνω τηλ😅

 

Αλλά ήταν αναγκαία κίνηση . Πλέον τa φυσιολογικό κινητά είναι τa smartphone

 

πάντως γενικά η xiaomi από όσο ξέρω παίρνει σωβρακ@

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

απλά το βάζω σε λίγο κάτω από την μέση σε φωτεινότητα, και με την σχετικά μικρή χρήση που του κάνω μου κρατάει 3 μέρες χοντρικά. καλά είναι. Θα δείξει και η συνέχεια. είμαι λίγο άσχετος. μου πήρε κανένα μισάωρο για σιγουριά για να βρω πως παίρνω τηλ😅

 

Αλλά ήταν αναγκαία κίνηση . Πλέον τa φυσιολογικό κινητά είναι τa smartphone

 

πάντως γενικά η xiaomi από όσο ξέρω παίρνει σωβρακ@

Η εταιρεία είναι κολοσσός.... 

Εγώ περιμένω σε λίγο καιρό να βγει mi 10 το οποίο θα είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε smartphone

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 1/25/2020 at 12:55 PM, [weathermaniac] said:

 

τα τελευταία 6 χρόνια είχα αυτό

Σχετική εικόνα

Οπότε αυτό είναι μια μεγάλη αναβάθμιση. Θα δυσκολευτώ στην αρχή, αλλά τέτοια κίνηση ήταν απαραίτητη. Θα σταματήσω να παίρνω τα κινητά των άλλων όταν είμαι έξω για να δω την ανανέωση του 18αριού😂

Εισαι σιγουρος οτι είσαι  ζωντανος; θα ζητησω πραγματογνωμοσυνη.

Το 2020 θα παρεις smartphone; εγω λεω αστο για καμια 5-6 χρονια ακομα. Χαχαχαχα. 

Να πας με τη μια στη τηλεμεταφορα. Τι τα θες τα smartphones. Χαχαχαχ.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Κώστας. είπε:

Εισαι σιγουρος οτι είσαι  ζωντανος; θα ζητησω πραγματογνωμοσυνη.

Το 2020 θα παρεις smartphone; εγω λεω αστο για καμια 5-6 χρονια ακομα. Χαχαχαχα. 

Να πας με τη μια στη τηλεμεταφορα. Τι τα θες τα smartphones. Χαχαχαχ.

 

 

xaxaxa ούψψ. Δυστυχώς έπρεπε να γίνει η κίνηση, πρέπει να είμαι ο λιγότερο ενθουσιώδης νέος που αγοράζει κινητό. χαχα. Ε λογικά όταν θα βγει νέα τεχνολογία, τελευταίος θα την εστερνιστώ πάλι

8 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Η εταιρεία είναι κολοσσός.... 

Εγώ περιμένω σε λίγο καιρό να βγει mi 10 το οποίο θα είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε smartphone

το Mi 10 αν είναι καλά είναι αυτό με την απίστευτη κάμερα, αλλά δεν έχει σωστό τσιπάκι στην κατηγορία του, καθώς με τέτοια κάμερα θα τ χρειάζεται κανονικά. Πανάκριβο κινητό πάντως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Απ ότι ακούω στα 700 ευρώ θα παίξει... 

Άρα στο τρίμηνο γύρω στα 500

ε ναι. ούτε ο υπολογιστής που έχω δεν κάνει τόσο😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 6/2/2020 at 11:47 ΜΜ, [weathermaniac] είπε:

μόλις έφτασε στα χέρια μου το καινούργιο κινητό, ελπίζω για τα καλύτερα και θα το μάθω από αύριο!

Επιτέλους!!! 😂 ...και πήρες πάρα πολύ καλό κινητό ( vfm 10!) . Θα ανοίξω θέμα με χρήσιμες εφαρμογές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, gakhun είπε:

Επιτέλους!!! 😂 ...και πήρες πάρα πολύ καλό κινητό ( vfm 10!) . Θα ανοίξω θέμα με χρήσιμες εφαρμογές.

xaxaxa για κάνε παιχνίδι Γιώργαρε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και μια εικόνα από το φλουρί που κέρδισα στο φυσικό στην κοπή της τούρτας τους τομέα της μετεωρολογίας, τέρμα συμβολικό, και το απαθανάτισα με την κάμερα χεχε

IMG_20200212_153605.thumb.jpg.76578673caa0528743b59f24d375b80f.jpgIMG_20200212_153621.thumb.jpg.cd0dc60d67e2546b57d678e68da81756.jpg

 

ναι θα το δουλέψω το κοντινό χεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδιά είχα θέμα σήμερα. Στην βόλτα με το ποδήλατο που έκανα, σε κάποια φάση πήγα να μπω να δω λίγο ευρωπαικό. Και είδα πως η οθόνη μου είχε τέρμα την φωτεινότητα πράγμα που εγώ δεν είχα ρυθμίσει. Όταν πήγα να την κατεβάσω, μου την ανέβαζε μόνο του χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα! Και επειδή την κατέβαζα έτσι και ξανανέβαινε αυτόματα στο τέρμα μόνο του, σε κάποια φάση ανεβοκατέβαινε από το 0 στο 100% μόνο του.. Το απενεργοποίησα   και άνοιξα και το πρόβλημα λύθηκε.. Τι φάση όμως !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

παιδιά είχα θέμα σήμερα. Στην βόλτα με το ποδήλατο που έκανα, σε κάποια φάση πήγα να μπω να δω λίγο ευρωπαικό. Και είδα πως η οθόνη μου είχε τέρμα την φωτεινότητα πράγμα που εγώ δεν είχα ρυθμίσει. Όταν πήγα να την κατεβάσω, μου την ανέβαζε μόνο του χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα! Και επειδή την κατέβαζα έτσι και ξανανέβαινε αυτόματα στο τέρμα μόνο του, σε κάποια φάση ανεβοκατέβαινε από το 0 στο 100% μόνο του.. Το απενεργοποίησα   και άνοιξα και το πρόβλημα λύθηκε.. Τι φάση όμως !

Μήπως καταλαθος είχες πατησει την αυτόματη ρύθμιση; παρεπιμπτωντος, εχω δυο ολοκαίνουρια προστατευτικά τζαμακια για το Huawei mate 20.   Όποιον τον ενδιαφέρει να μου στείλει πμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, antinod είπε:

Μήπως καταλαθος είχες πατησει την αυτόματη ρύθμιση; παρεπιμπτωντος, εχω δυο ολοκαίνουρια προστατευτικά τζαμακια για το Huawei mate 20.   Όποιον τον ενδιαφέρει να μου στείλει πμ

Δεν ξέρω Μάκη, και δεν νομίζω, γιατί η αυτόματη ρύθμιση θα με έβαζε στο μέγιστο μόνο. ξαφνικά μου έκανε ταλάντωση από το μέγιστο στο ελάχιστο τελείως μόνο του. Τι να πω δεν ξέρω πραγματικά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτή ήταν η πρώτη κλήση από κινητό τηλέφωνο

Martin_Cooper.jpg

Σαν σήμερα πριν από 49 χρόνια πραγματοποιήθηκε η πρώτη κλήση από κινητό τηλέφωνο, από τον κατασκευαστή του Μάρτιν Κούπερ, που εργαζόταν για λογαριασμό της Motorola.

Η συσκευή είχε ύψος 25 εκατοστά, πλάτος 9 εκατοστά και ζυγίζει 840 γραμμάρια.

Η περιπέτεια της κινητής τηλεφωνίας ξεκίνησε αμέσως μετά τον Β’ Παγκόσμιο Πόλεμο, με τις πρώτες προσπάθειες των Σουηδών, Φινλανδών και Αμερικανών. Όμως, το κινητό θεωρείται ότι “γεννήθηκε” στις 3 Απριλίου του 1973.

Ο δόκτωρ Μάρτιν Κούπερ της Motorola, περπατώντας σε ένα δρόμο της Νέας Υόρκης ήξερε ότι έγραφε ιστορία. Στα χέρια του κρατούσε μια συσκευή που έμοιαζε με φορητό ασύρματο. Ήταν το πρώτο σύγχρονο κινητό τηλέφωνο με τον κωδικό MotorolaDynaTAC. Σχημάτισε τον αριθμό του βασικού ανταγωνιστή του, Τζόελ Ενγκελ, που δούλευε για λογαριασμό της Bell Labs.

«Γεια σου Τζο, σου μιλάω από ένα αληθινό κινητό τηλέφωνο» του είπε. «Παρότι δεν είχαμε τις καλύτερες των σχέσεων, μου συμπεριφέρθηκε πολύ ευγενικά», δήλωσε χρόνια αργότερα ο Κούπερ σε μια συνέντευξή του. Η Bell πήρε τη ρεβάνς το 1978, κατασκευάζοντας το πρώτο δοκιμαστικό δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, που ήταν αναγκαίο για την εξέλιξη και την εμπορική εκμετάλλευση του κινητού.

DynaTAC8000X.jpg

Το πρώτο εμπορικό αυτοματοποιημένο δίκτυο κυψελών ξεκίνησε στην Ιαπωνία από την Nippon Telegraph and Telephone το 1979. Το 1981 ακολούθησε η ταυτόχρονη έναρξη του συστήματος Nordic Mobile Telephone (NMT) στη Δανία, Φινλανδία, Νορβηγία και Σουηδία. Στη συνέχεια ακολούθησαν αρκετές άλλες χώρες από τις αρχές έως τα μέσα της δεκαετίας του ’80.

Μέχρι τα τέλη της δεκαετίας του ’80 τα κινητά τηλέφωνα ήταν ογκώδη για να μεταφέρονται στην τσέπη κι έτσι ήταν εγκατεστημένα κυρίως σε αυτοκίνητα. Το πρώτο κινητό που έλαβε άδεια έγκρισης ήταν το μοντέλο της Μοτορόλα DynaTAC8000X. Υπήρξε η ναυαρχίδα των λεγόμενων κινητών πρώτης γενιάς (1G).

κινητό

Όταν το κινητό έγινε μικρότερο
Στην αρχή της δεκαετίας του ’90 άρχισε η απογείωση των κινητών τηλεφώνων, με την ψηφιοποίηση δικτύων (GSM) και συσκευών. Τα κινητά έγιναν μικρότερα (100-200 γραμμάρια), χωρούσαν στην παλάμη και έμπαιναν έστω και με δυσκολία στην τσέπη του χρήστη τους. Περάσαμε έτσι στα κινητά της δεύτερης γενιάς (2G), που παρείχαν και άλλες ευκολίες, όπως την αποστολή σύντομων γραπτών μηνυμάτων (SMS) και τη λήψη φωτογραφιών. Το 1991, η ψηφιακή τεχνολογία δεύτερης γενιάς κυψελών (2G) ξεκίνησε στη Φινλανδία από την Radiolinja και χρησιμοποιούσε το πρότυπο GSM. Αυτό προκάλεσε τον ανταγωνισμό στον τομέα καθώς οι νέοι φορείς ήταν ανταγωνιστές των υφιστάμενων φορέων εκμετάλλευσης δικτύων 1G.

κινητό

Στις αρχές του 21ου αιώνα ήλθαν τα κινητά τρίτης γενιάς (3G), με τις απεριόριστες δυνατότητες των πολυμέσων. Συγκεκριμένα, το 2001, η τρίτη γενιά (3G) ξεκίνησε στην Ιαπωνία από το NTT DoCoMo με το πρότυπο WCDMA. Μετά ακολούθησαν οι βελτιώσεις 3.5G, 3G+ ή turbo 3G βασισμένες στην οικογένεια πρόσβασης πακέτων υψηλής ταχύτητας πακέτων, επιτρέποντας στα δίκτυα UMTS να έχουν υψηλότερες ταχύτητες και χωρητικότητα μεταφοράς δεδομένων.

Το δίκτυο 4G πρωτοπαρουσιάστηκε το 2009. Οι πρώτες δύο εμπορικά διαθέσιμες τεχνολογίες με την ονομασία 4G ήταν το πρότυπο WiMAX που προσφέρεται στη Βόρεια Αμερική από την Sprint και το πρότυπο LTE το οποίο προσφέρθηκε για πρώτη φορά στη Σκανδιναβία από την TeliaSonera. To 2017 παρουσιάστηκε πιλοτικά σε εργαστηριακά πειράματα το δίκτυο 5G. Οι ταχύτητες του δικτύου 5G μπορούν να φτάσουν έως και 25gbps download – το κατάφερε η NTT Docomo στην Ιαπωνία.

Σήμερα, η διείσδυση του κινητού τηλεφώνου στον πλανήτη αυξάνεται με αλματώδεις ρυθμούς, ιδίως στις φτωχές χώρες του πλανήτη, όπως η Αφρική. Οι ενεργές συσκευές ξεπερνούν τα 6 δισεκατομμύρια, με την τάση να είναι ανοδική. Η νοτιοκορεατική εταιρεία Samsung, με μερίδιο αγοράς 23% (Δεκέμβριος 2012), κατέχει την πρώτη θέση στις πωλήσεις κινητών τηλεφώνων παγκοσμίως.

https://www.enikos.gr/international/afti-itan-i-proti-klisi-apo-kinito-tilefono/1780643/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Παιδιά το κινητό μου μόλις έσβησε ενώ είχε μπαταρία τι παίζει?

Ειναι σχετικα καινουριο το κινητο Μιχαηλ? Αν οχι μπορει να φταιει η μπαταρια λογω παλαιοτητας. Τσεκαρε και μηπως υπερθερμανθηκε απο μια εκθεση του σε ζεστο σημειο,η πολυ ωρα σερφαρισματος σε σημειο που δεν ειχες καλο ιντερνετ.Μπορει επισης να σου εσβησε εαν επαιζες games πολυ ωρα με εξεζητημενα γραφικα. 

Ο λογος που σβηνει το τηλ ειναι για να προστατευσει τη μπαταρια καταρχας,αλλα και μερικα αλλα στοιχεια απο την υψηλη θερμοκρασια.

Οταν θα πεσει η t θα ξαναανοιξει. 

Και απο πτωση μπορει να συμβει αυτο. Ειχες καμια προσφατη βουτια?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, teo_73 είπε:

Ειναι σχετικα καινουριο το κινητο Μιχαηλ? Αν οχι μπορει να φταιει η μπαταρια λογω παλαιοτητας. Τσεκαρε και μηπως υπερθερμανθηκε απο μια εκθεση του σε ζεστο σημειο,η πολυ ωρα σερφαρισματος σε σημειο που δεν ειχες καλο ιντερνετ.Μπορει επισης να σου εσβησε εαν επαιζες games πολυ ωρα με εξεζητημενα γραφικα. 

Ο λογος που σβηνει το τηλ ειναι για να προστατευσει τη μπαταρια καταρχας,αλλα και μερικα αλλα στοιχεια απο την υψηλη θερμοκρασια.

Οταν θα πεσει η t θα ξαναανοιξει. 

Και απο πτωση μπορει να συμβει αυτο. Ειχες καμια προσφατη βουτια?

Όχι δεν είχα φίλε. Είναι τιγκαρισμεμη μνήμη του αλλά αυτό. Έχει θερμανθεί πολλές φορές αλλά όταν έκλεισε δεν ήταν ιδιαίτερα θερμό. Εντωμεταξυ, είναι μέρες που δεν έχω υπολογιστή λάπτοπ τίποτα, άστα να πάνε!

4 χρόνια το έχω ακριβώς 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...