Jump to content
baristrs

Αναφορές ισχυρής χιονοκακοκαιρίας ''ΕΛΠΙΔΑ'' 21/01-25/01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μιλαμε για απιστευτο μισος, η ενταση και η διαρκεια ειναι ανεπαναληπτες

Επεξεργάστηκε από LosAlimos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες ένα διάλειμμα και να δουμε δορυφορική. Καταλαβαίνετε ότι τέτοια ώρα οπου κάτσει η σύγκλιση θα δώσει τρομερά πράγματα. Εδώ κοίταξα το αμάξι και στην οροφή είχε 32 εκατοστά χιόνι. Στο δρόμο μέτρησα 25. Πολύ καλή χιονοκαιρία. Στο τσακ ήταν να αφήσει εποχή. Αυτό το τσακ θέλω απόψε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις βγήκα την καλύτερη χιονοβολτα της ζωής μου...κοντά στο γονατο το χιόνι όλα απροσπελαστα και κόσμος να λέει ότι πέρσυ δεν ήταν ετσι δεν το χουν ξαναδεί αυτό....ΕΠΟΣ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όμορφη παλιακη του 2008αδερφακι η στούπα πλέον Κορυδαλλό,δίπλα στην Ταξιαρχών και αρχίζουμε το ασπρισμα....επιτέλους......IMG_20220124_180156.thumb.jpg.2d9876c4e3744db5b884716d6802fcea.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα νεότερα της κακοκαιρίας

 

 

AVvXsEg9wMP-iTQeHatDOfzXoIJFLpkkn0U_HnkHD_9bx-4LZs6KDNx0wCiECaCnTLWz5L-HcEuTvGcjmmHaZJZCehXZ7S_a64UNRXg5ZhYOmKmxzIxCZDlMvIsfEIFQuRB-Pp0yss-SAdI8aUzVhSZOUOn7OBbnu8_pHX10jBstty40KbeF2-C-whFTDrPg=w640-h456
 
Η κακοκαιρία που πλήττει πολλές περιοχές της ανατολικής και της νότιας Ελλάδας βρίσκεται σε εξέλιξη και οι επόμενες 12 με 18 ώρες θα είναι κρίσιμες από πλευράς δημιουργίας περισσότερων και μεγαλύτερων προβλημάτων στην Αττική και γενικότερα στην Α. Στερεά-Εύβοια και την Α. Πελοπόννησο. Αναφορικά με τα αίτια της κακοκαιρίας, τα σημαντικότερα από αυτά αποτυπώνονται στον παραπάνω χάρτη. Εκτός όμως αυτών, ρόλο παίζουν: το πεδίο των ανέμων στη χαμηλή τροπόσφαιρα και η ορογραφία που διαμορφώνουν τις επιφανειακές συγκλίσεις και τις ανισότητες στην κατανομή του υετού μεταξύ των προσήνεμων και των υπήνεμων περιοχών.

 

 
 
 

3 σχόλια:

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 minutes ago, weatherforattica said:

Δεν μπορώ να καταλάβω, πως με τέτοιους χάρτες, τέτοιες θερμοκρασίες στα 850 και ψηλότερα, έχουμε τέτοια ΦΟΛΑΑΑ (διότι πρόκειται περι μεγάλης φόλας, ισως και της μεγαλύτερης)... Πραγματικά θα απορώ μέχρι τέλους.... Δεν έχει κάνενα νόημα, καμία πρόγνωση τελικά μόνο ο καιρός μιλάει.... Δεν ξέρω και πάλι τι να πω.... Πάω να συνεχίσω κανονικά τις δουλείες μου γιατί κανένα νόημα δεν έχει να κοιτάω το παράθυρο... ςίπα να περιμένω 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 ώρες αλλά εντάξει το πιάσαμε το νόημα.... Τουλάχιστον χαρείτε το εσείς παιδιά  και χωρίς προβλήματα....Δεν ξέρω ποτε θα ξαναδείτε τέτοια πράγματα... Καλό βράδυ...

Δεν έχετε ικανό υετό, ούτε ραγδαιότητες και σε συνάρτηση με τις θετικές Τ δεν μπορεί να στρωθεί έτσι. Αυτή είναι η λογική εξήγηση μόνο. Δεν υπάρχει κάτι άλλο.

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να ρωτήσω αν μπορεί να το εξηγήσει κανείς...

Και στη Μήδεια κ τώρα, ενώ ξεκίνησα πολύ καλά, μετά τσίμπησε μισό βαθμό η Τ κ δεν λέει να κατέβει, ενώ ρίχνει κατά διαστήματα πυκνό. 

Από τις 5πμ περίπου μέχρι τις 10 έπιασα 25π κ τώρα παραμένει το ίδιο, μην πω έπεσε κιόλας, γιατί είμαι οριακά μισό βαθμό πάνω. 

Σε τι οφείλεται αυτό; Δεν θα έπρεπε να πέσει κι άλλο η θερμοκρασία;

 

Μιλάω για Πολιτικά Εύβοιας.

 

Κρίμα... Θα πήγαινε για ιστορικό κ πέρσυ κ φέτος με τόσο χιόνι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Giannis.snow είπε:

Παιδιά δεν ξέρω τι λένε οι υπόλοιποι κηφισιωτες και από νέα ερυθραια εγώ μετά από μεγάλη βόλτα λέω ότι πρώτον πάμε να περάσουμε την Μήδεια δεύτερον στις εύκολες είμαστε ήδη πάνω από 40 ..

ειναι μαγικά έξω αλλά επικίνδυνα 

τώρα φίλε μου έχει τόσα πριν δεν είχε και όπως ρίχνει θα βάλει αλλά τόσα να είσαι σίγουρος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Μεσσαπός said:

Να ρωτήσω αν μπορεί να το εξηγήσει κανείς...

Και στη Μήδεια κ τώρα, ενώ ξεκίνησα πολύ καλά, μετά τσίμπησε μισό βαθμό η Τ κ δεν λέει να κατέβει, ενώ ρίχνει κατά διαστήματα πυκνό. 

Από τις 5πμ περίπου μέχρι τις 10 έπιασα 25π κ τώρα παραμένει το ίδιο, μην πω έπεσε κιόλας, γιατί είμαι οριακά μισό βαθμό πάνω. 

Σε τι οφείλεται αυτό; Δεν θα έπρεπε να πέσει κι άλλο η θερμοκρασία;

 

Μιλάω για Πολιτικά Εύβοιας.

 

Κρίμα... Θα πήγαινε για ιστορικό κ πέρσυ κ φέτος με τόσο χιόνι....

υποπιεση λογω μορφολογιας και τραβαει αερα απο την θαλασσα , τι διευθυνση ανεμου εχεις?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...