Jump to content
baristrs

Αναφορές ισχυρής χιονοκακοκαιρίας ''ΕΛΠΙΔΑ'' 21/01-25/01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

συνεχιζει αμειωτα η χιονοθυελα. δεν ξερω αν θα ξαναβγω αυριο αφου μου βγηκε η πιστη για 20 λεπτα να κανς λιγα χιολιομετρα.
αλλα εικονες θα βγαλω σιγουρα αυριο κιαλλες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, SNOWFLAKE 1.8 είπε:

87 ποσο δηλαδη;

 

δεν έχω μέτρηση..

αν θυμάται κάποιος πόσο είχε το 87 περιοχες κεντρικες??
..πάντως θυμάμαι ότι με βάση το γόνατο, είχε φτάσει δρόμο καμιά 35άρα και εύκολες καμιά 45άρα.. οπότε αν συνεχίσει έτσι το βράδυ, πάμε για την πιο ιστορική ελπίδα της ζωής μας!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελευσίνα, Ασπρόπυργος κτλ τι έκαναν?Επίσης σαν Πειραιά φάση?Κάποιος από αυτές τις περιοχές. Δεν έχω δει καμία αναφορά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, sarris said:

Πες τα ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ.

Σε ποιο βιβλιο μετεωρολογιας λεει οτι τα 500 παιζουν ρολο στην επιφανεια. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ.

Τα 500 ειναι για αλλα πραγματα αλλα καμια σχεση με θερμ επιφανειας.

Αυτό που γράφτηκε είναι ότι με έντονα φαινόμενα λόγω της υποστήριξης μπορούν να μηδενίσουν περιοχές που θα είχαν οριακά θετικές θερμοκρασίες. 

Σε ο,τι αφορά τα δυτικά είναι κάτι που θα το συζητήσουμε περαιτέρω όπως κάνουμε πάντα σε μεγάλους χιονιάδες. Είχα γράψει και στην εκτίμηση μου ότι με ΒΑ ρεύμα τα νοτιοδυτικά δυσκολεύονται παραδοσιακά. Το 2008 όντας ο τελευταίος μεγάλος χιονιάς της Αττικής λόγω της τραφ του Σαρωνικού από το πουθενά έδωσε έντονα φαινόμενα που δημιούργησαν υπερβολικές προσδοκίες. Όχι γιατί δεν μπορεί να χιονίσει καλά σε δυτικά αλλά γιατί για να βρούμε ανάλογες χιονοστρώσεις θα πρέπει να πάμε στο 1981 και ενώ είχαν προηγηθεί αρκετοί ιστορικοί λεκανοπεδίου εν γένει. Όπως και να έχει καλύτερα να το συζητήσουμε στο νήμα σχολιασμού χαρτών.

Αγία Παρασκευή ξεκίνησε πανικός στούπας!!! Χάος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Γεια σου ρε μαγκα γουρλή βόρειε!Σ'ευχαριστουμε για την παρεα.

κατάσκοπος είμουν....!σε αποστολή...απο τον notio polo για να δουμε τι κανουμε στραβά.....!!

παντως ομολογω αυτην η πολη εχει αλλη μαγεια...μακαρι να ξανακατεβω!!

Επεξεργάστηκε από bardaris
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εάν πούμε ότι το gfs προβλέπει σωστά πολλές περιοχές ήταν και θα είναι στο -8 για λίγο ακόμα.Το -9 μπαινει κοντά στα μεσάνυχτα.Οποτε λογικά θα μηδενίσουν η θα περάσουν σε αρνητική όλες αυτές οι περιοχές που είναι λίγο πάνω από το 0c.

Υετό κάργα να χούμε και βλέπουμε τοτε τι θα γίνει.

IMG_20220124_210602.thumb.jpg.6606bd61c9d333d5d86b2a4780746e6a.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

συνεχιζει αμειωτα η χιονοθυελα. δεν ξερω αν θα ξαναβγω αυριο αφου μου βγηκε η πιστη για 20 λεπτα να κανς λιγα χιολιομετρα.
αλλα εικονες θα βγαλω σιγουρα αυριο κιαλλες

18.000 βήματα γράφει το ρολόι μου....χαχαχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, periklis είπε:

Γαλατσι ριχνει καναπεδες...

Δεν εχει κοψει καθολου 

Έτσι γειτονόπουλο.. εμεις εδώ παίρνουμε και απ'όλα τα τόξα οπότε δε σταματαει ποτέ χεχε (βεβαια δεν παίρνουμε και πρωτιές λογο θέσης, οπως εχει κάνει ο πειραιας, οπως τα βορεια οπως σημερα τα ανατολικα κτλ)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowstorm είπε:

Αυτό που γράφτηκε είναι ότι με έντονα φαινόμενα λόγω της υποστήριξης μπορούν να μηδενίσουν περιοχές που θα είχαν οριακά θετικές θερμοκρασίες. 

Σε ο,τι αφορά τα δυτικά είναι κάτι που θα το συζητήσουμε περαιτέρω όπως κάνουμε πάντα σε μεγάλους χιονιάδες. Είχα γράψει και στην εκτίμηση μου ότι με ΒΑ ρεύμα τα νοτιοδυτικά δυσκολεύονται παραδοσιακά. Το 2008 όντας ο τελευταίος μεγάλος χιονιάς της Αττικής λόγω της τραφ του Σαρωνικού από το πουθενά έδωσε έντονα φαινόμενα που δημιούργησαν υπερβολικές προσδοκίες. Όχι γιατί δεν μπορεί να χιονίσει καλά σε δυτικά αλλά γιατί για να βρούμε ανάλογες χιονοστρώσεις θα πρέπει να πάμε στο 1981 και ενώ είχαν προηγηθεί αρκετοί ιστορικοί λεκανοπεδίου εν γένει. Όπως και να έχει καλύτερα να το συζητήσουμε στο νήμα σχολιασμού χαρτών.

Αγία Παρασκευή ξεκίνησε πανικός στούπας!!! Χάος!

Σε όλους τους μεγάλους χιόνιαδες τα δυτικά βαζουν εκατοστά 

Μην λέμε ότι θέλουμε τώρα. 

Μόνο σε κάτι τηλεμαχους κτλ κτλ δεν είδαν κάτι σπουδαίο 

Επιπλέον η κακοκαιρία δεν έχει τελιωσε 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε μένα εδώ Περιστέρι βάση σταθμού μου έχει γυρίσει σε βα δεν ξέρω αν έχει νόημα αν γνωρίζει κάποιος! Πάντως η τ 0.9

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

18.000 βήματα γράφει το ρολόι μου....χαχαχαχαχ

Εμένα 20 χιλιάδες και ας είχα 3 με 4 εκατοστά χιονοστρωση

Τουλάχιστον το κατα ευχαριστήθηκα 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Brain αναφέρει χιονοχαμό που κατεβαίνει. Εδώ το πάει on off μια με χάος μια με εξασθένηση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έξω από την πόρτα μου αυτή την στιγμή 

Δυστυχώς την καλή την πούδρα την έχει λιώσει λίγο τώρα 

IMG_20220124_211757.jpg

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κορυδαλλό μετά από μια παύση με ασθενή φαινόμενα τώρα δυναμώνει πάλι και ξαναλέμε απολογισμό στο τέλος έχει δρόμο πολύ ακόμα για εμάς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...