Jump to content
baristrs

Αναφορές ισχυρής χιονοκακοκαιρίας ''ΕΛΠΙΔΑ'' 21/01-25/01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 minutes ago, teo_73 said:

Ναι tzortzino.Ο σταθμός είναι στα 1230μ και όχι στα 1470 που βρίσκονται τα 850hpa.

+ της άλλης ότι διαφορετικά μετράει ένας σταθμός στα 2μ σε χιονοσκεπες έδαφος και πιθανών επηρεάζοντες τοπικούς ανέμους,και διαφορετικά μια ραδιοβοληση δε ελεύθερη ατμόσφαιρα.

Χωρίς να το ξέρω,υπολογίζω ότι στο περίπου αυτή τη στιγμή έχουμε - 8.Οποτε ο 1c κάτω θα κάνει σπουδαία δουλειά για πολλές περιοχές που είναι οριακά τώρα.

Σε εμένα έχει κατσικωθει η t στο 0.6 με 0.7c και έχουν μπει καμία 12αρια πόντοι.Εαν είχαμε αρνητικές ορισμένοι φαντάσου τι θα έμενε κάτω.

ευχαριστω για τη διευκρίνιση Τεο!! αναμονη για τη κλασσικη χαρτοπετσετα του ξεψυχισματος..στην οποια ευχομαι να παρει το Δυτικο τοξο γιατι διαβαζω γκρινιες (με το δικιο τους..)

(ασχετο, 1-2 πολυκοντινοι μου με λενε Giorgino hahaha, με εκανες κ γελασα!)

Επεξεργάστηκε από geod
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει με 3 βαθμούς στην πόλη της Ρόδου και νομίζω διακρίνω κ νιφάδες πια ανάμεσα. Σφοδρή χιονοπτωση αυτή τη στιγμή σε πολλά ημιορεινα χωριά. Η φώτο με το μηχάνημα είναι κοντά στο Κέντρο Υγείας Εμπωνα. Δίνεται μάχη να κρατηθεί ο δρόμος ανοιχτός 

Εμπωνα-12.jpg

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, heavy snow είπε:

Ενα τεραστιο Respect στην Αττικη....

Τιποτα αλλο....

Μου εχει φτασει το σαγονι στο πατωμα...Απιστευτα χιονοσκηνικα 

ποια αττικη... το αιγαιο να προσκυναμε με το ultimate lake effect... ο πιο δυνατος μηχανισμος για χιονι που υπαρχει παγκοσμιως. μονο λιμνες στην αμερικη και ιαπωνια ειναι γνωστες για αυτο το φαινομενο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σε όλους, εδω Ανω Αγία Βαρβάρα δυστυχώς εχουμε την μισή ποσότητα απο την Μήδεια, αλλα δεν βαριέσαι καλύτερα απο ξεροκρυο χαχαχα

χαρείτε το όλοι παιδιά 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, snowspir είπε:

Έχουμε κανονικά ρεύμα... ακόμα!!!

Εμείς δεν έχουμε από τις 7 παρα καθόλου… πήγε να έρθει μια φορά και έπεσε αμέσως πάλι…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαρούσι απο τις 8 το πρωί δεν ανέβηκε ξανά πάνω απο το 0 η θερμοκρασία και έτσι το σκηνικό είναι καλύτερο απο περσι! Σαφώς περισσότερο στρώσιμο απο Μηδεια!! Σε αμάξι ελεύθερο απο δέντρα μέτρησα περίπου 45 πόντους εδώ. Αναμονή για βραδυνό ξέσπασμα.. η δορυφορική είναι ακόμα φορτωμένη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Snow Runner said:

Εμείς δεν έχουμε από τις 7 παρα καθόλου… πήγε να έρθει μια φορά και έπεσε αμέσως πάλι…

Επιβεβαιώνω και εγω χωρίς ρεύμα απο τις 7 και

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Frostfang8 said:

ποια αττικη... το αιγαιο να προσκυναμε με το ultimate lake effect... ο πιο δυνατος μηχανισμος για χιονι που υπαρχει παγκοσμιως. μονο λιμνες στην αμερικη και ιαπωνια ειναι γνωστες για αυτο το φαινομενο...

 Υπερβαλλεις. Σε πολλα μερη της Ευρωπης υπαρχει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λέτε να μας αφήνει σιγά σιγά;

Αν και ο ουρανός είναι πολύ κλειστός και κόκκινος. 

Πάντως απ ότι είδα τον τζίρο αύριο μας έχει μάλλον στον ήλιο....😪

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sarris είπε:

 Υπερβαλλεις. Σε πολλα μερη της Ευρωπης υπαρχει. 

οπως; κυριως βορεια ευρωπη. για πες μου περιοχη τοσο νοτια να εχει αυτον τον μηχανισμο;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Snow Runner είπε:

Εμείς δεν έχουμε από τις 7 παρα καθόλου… πήγε να έρθει μια φορά και έπεσε αμέσως πάλι…

Ακριβώς. Πριγκηποννησων κι εγώ btw, όμως το αντίθετο, οι δικοί μου μαρουσι εγώ τροπικό χωριό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Frostfang8 said:

οπως; κυριως βορεια ευρωπη. για πες μου περιοχη τοσο νοτια να εχει αυτον τον μηχανισμο;

Ε δεν υπαρχουν και πολλες τοσο νοτια. Παντως στη μεσογειο ειναι η πλευρα της Ιταλιας που βλεπει Αδριατικη και στη Μαυρη θαλασσα φυσικα η τουρκια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης αποδεικνύεται για ακόμα μια φορά ότι με ΒΑ ρεύμα οι περιοχές πέριξ του Υμηττού παίζουν χωρίς αντίπαλο. Μπορεί να υστερούν ενίοτε σε θερμοκρασίες λόγω γειτνίασης με θάλασσα και γενικά επειδή είναι αρκετά νότια, εντούτοις ο υετός τρέχει από τα μπατζακια τους. Ασχέτως σημερινής  σύγκλισης λεω. Το θυμάμαι και από το 2002 αυτό. Έτσι έγινε και σήμερα. Και σε άλλες μικρότερες κακοκαιρίες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...