Jump to content
baristrs

Αναφορές ισχυρής χιονοκακοκαιρίας ''ΕΛΠΙΔΑ'' 21/01-25/01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδία το Αιγαίο ξερνάει στην Κορινθία ! Δέν έχω δει παρόμοια χιονόπτωση ! SOS! Ά ρε τι κάνει η αποκοπή !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Κοντά στους ιστορικούς για εμάς... εξαιρείται το άφταστο 2004... 

το 2002 δεν ήταν πολύ περισσότερο το χιόνι? Πάντος σήμερα ότι ήταν δίπλα και σε Πεντέλη και Υμητό έδωσε πόνο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

O καθενας κρινει ιστορικο αναλογα με τα εκατοστα στη γειτονια του(!!??) - δεν λειτουργει ετσι η συγκριση φιλοι μου...

αλλα ας τη κανουμε αυτη τη κουβεντα μετα το περας της κακοκαιριας...

Επεξεργάστηκε από geod
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

Δάφνη όπως είπαμε ...είναι χιονιάς χρυσής δεκαετίας ξεκάθαρα....και ο περσυνος και αυτός συγκαταλέγεται σε αυτούς...οπότε ένα έχω να πω.... Η δεκαετία του είκοσι να γραφτεί με χρυσά γράμματα !!

επειδή ειμουν γείτονας σου για δέκα χρόνια.....(αρχές φιλολάου-κάρπου)...νομίζω συγκριτικά..η ελπίδα πηρε σώβρακα για την περιοχή .Πιο συγκεκριμένα

1992 20-25 πόντοι....το ίδιο και ενα κλικ παραπάνω η ελπίδα

2002......10-15 πόντοι

2004 5 -10 πόντοι αλλά με αξεπέραστες θερμοκρασίες

2008 10 πόντοι....

.....αν βοηθουσε λιγο η θερμοκρασία...θα αφηνε ζωντανά 35-40 ποντάκια..,την Μηδεία δεν εχω ζήσει....τσακωνομουν...με τα πυροτουβλα στην τσιμισκή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αφηστε τις συγκρισεις ακομα δεν τελειωσε η κακοκαιρια

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, geod είπε:

O καθενας κρινει ιστορικο αναλογα με τα εκατοστα στη γειτονια του(!!??) - δεν λειτουργει ετσι η συγκριση φιλοι μου...

αλλα ας τη κανουμε αυτη τη κουβεντα μετα το περας της κακοκαιριας...

2/2 στα ιστορικά το 2020 + θα κακομάθουμε φοβάμαι χαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δείτε στο 0.35 αξίζει!

Γίνεται χαμός στην Στενή!

Τέτοια χιονοθύελλα δεν έχω ξαναζήσει και με τόση διάρκεια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, geod είπε:

O καθενας κρινει ιστορικο αναλογα με τα εκατοστα στη γειτονια του(!!??) - δεν λειτουργει ετσι η συγκριση φιλοι μου...

αλλα ας τη κανουμε αυτη τη κουβεντα μετα το περας του χιονιου..

Δεν υπαρχει καμια γειτονια...απλα ευνοηθηκε το βορειοανατολικο τοξο εντος λεκανοπεδιου...εννοειται οτι ειναι ιστορικος(και κατι παραπανω θα ελεγα) χιονιας για τις περιοχες μας,,,τοσες ωρες ασταματητης στουπας και τοσο χιονι στη περιοχη μου μπορω να το συγκρινω μονο με το 2002 που εκει ομως χιονιζε με καποια μικρα διαλειμματα,για 3 μερες

Επεξεργάστηκε από Balrog
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, on the mend είπε:

Λογικά εκεί επειδή είναι λογικά στα 275m πρέπει να είναι όσο στο Μαρουσι. Σε εμένα χαμηλά στα 225-230m ισως ένα τσικ λιγότερο από Μαρουσι.

Νομίζω βάση garmin λόγω τρεξίματος μου έβγαζε 260 το σπίτι. Μπορεί βέβαια να έκανε λάθος. Δεν παίρνω όρκο. 
Btw με λένε Παναγιώτη.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες 🙂 Να είσαι καλά! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, NeverSummer said:

το 2002 δεν ήταν πολύ περισσότερο το χιόνι? Πάντος σήμερα ότι ήταν δίπλα και σε Πεντέλη και Υμητό έδωσε πόνο!

Μπορεί να έχεις και δίκιο... η καταιγίδα με τα ηλεκτρικά έκανε την Ελπιδα σίγουρα ιστορική... τα ύψη πάντα παίζουν ανάλογα με τις περιοχες... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως....να επισημάνω απλώς ότι στα 4 τέρατα των 00s δεν υπήρχε θετική θερμοκρασία 12 τη νύχτα με 10-40 πόντους στρωμένο. Ήταν από -2 έως -5 και βάλε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vasilis-evia είπε:

Δείτε στο 0.35 αξίζει!

Γίνεται χαμός στην Στενή!

Τέτοια χιονοθύελλα δεν έχω ξαναζήσει και με τόση διάρκεια!

Αριστερά πρέπει να έχει πιάσει φωτιά δέντρο από κεραυνό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Πάντως....να επισημάνω απλώς ότι στα 4 τέρατα των 00s δεν υπήρχε θετική θερμοκρασία 12 τη νύχτα με 10-40 πόντους στρωμένο. Ήταν από -2 έως -5 και βάλε. 

αυτο βαζω ως αρνητικο της κακοκαιριας. οι Τ στα 850...
εχω 50 ποντους αλλα πλεον 0.6 η Τ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, bardaris said:

επειδή ειμουν γείτονας σου για δέκα χρόνια.....(αρχές φιλολάου-κάρπου)...νομίζω συγκριτικά..η ελπίδα πηρε σώβρακα για την περιοχή .Πιο συγκεκριμένα

1992 20-25 πόντοι....το ίδιο και ενα κλικ παραπάνω η ελπίδα

2002......10-15 πόντοι

2004 5 -10 πόντοι αλλά με αξεπέραστες θερμοκρασίες

2008 10 πόντοι....

.....αν βοηθουσε λιγο η θερμοκρασία...θα αφηνε ζωντανά 35-40 ποντάκια..,την Μηδεία δεν εχω ζήσει....τσακωνομουν...με τα πυροτουβλα στην τσιμισκή...

Νομίζω το 8 είχε περισσότερο από 10 πόντους αλλά προφανώς όχι το σημερινό....το θέμα πλέον είναι ότι δεν πέφτει η θερμοκρασία και λιώνει πιο γρήγορα και είναι πολύ άσχημο...θα ήθελα πραγματικά να παγώσει 

Η λογική λέει ότι είναι ο τελευταίος χιονιάς μου Δάφνη θεωρω ότι του χρόνου θα μετακομίσω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτο....είναι πολλοι εγκλωβισμένοι 11 ώρες στην Μεσογείων τώρα, χωρίς βενζίνη, χωρίς νερό κλπ, στο έλεος του Θεού και καλούν σε βοήθεια!! Μεταξύ αυτών και ένα ασθενοφόρο εγκλωβισμένο!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Frostfang8 είπε:

αυτο βαζω ως αρνητικο της κακοκαιριας. οι Τ στα 850...
εχω 50 ποντους αλλα πλεον 0.6 η Τ

Και Μήδεια το ίδιο. Με 40 πόντους έξω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδιά δεν αφήνουμε το ποιος την έχει μεγαλύτερη?(την χιονόστρωση)...να δούμε τι θα γίνει μέχρι το πρωί γιατί δουλεύω κιόλας....πάλι καλά θα ανοίξουμε 10 το πρωί(σούπερ μάρκετ)..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...