Jump to content
baristrs

Αναφορές ισχυρής χιονοκακοκαιρίας ''ΕΛΠΙΔΑ'' 21/01-25/01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλη απόλαυση σε όλους παιδιά ! Αύριο γράφουμε ιστορία! Ένα τεράστιο μπραβο στους βόρειους που είναι εδώ δίπλα μας και χάρη σε αυτούς το forum έχει τέτοιο επίπεδο αυτεσ Τις μέρες! Φανταστείτε την ξενέρα του καθένα μας αν είχαμε  2ο χρόνο λιακάδα και τα παιδιά θαβοντουσαν πάνω. Ένα τεράστιο μπραβο από εμένα και μακάρι το επόμενο να είναι δικό σας! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Καλη απόλαυση σε όλους παιδιά ! Αύριο γράφουμε ιστορία! Ένα τεράστιο μπραβο στους βόρειους που είναι εδώ δίπλα μας και χάρη σε αυτούς το forum έχει τέτοιο επίπεδο αυτεσ Τις μέρες! Φανταστείτε την ξενέρα του καθένα μας αν είχαμε  2ο χρόνο λιακάδα και τα παιδιά θαβοντουσαν πάνω. Ένα τεράστιο μπραβο από εμένα και μακάρι το επόμενο να είναι δικό σας! 

Πήρατε φορά με την "Μήδεια" και τώρα με την "Ελπίδα". 😅😅😅Βλέπω και το επόμενο πάλι σε εσάς να έρχεται. Εμείς οφθαλμολουτρο και έχει ο Θεός. Κανονίστε να ανεβάσετε τις στουπαρες που έπονται.Περιμενουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γεμίστε φωτογραφίες και βίντεο αύριο να πάρουμε μάτι κι εμείς οι στερημένοι να γουστάρουνε μαζί σας. Αν και όλοι ξέρουμε την «ιεραρχία χιονοαπολαυσης»:

1. Χιόνι στην πόρτα μου

2. Χιόνι σε κοντινή πόλη/χωριό που μπορώ να πάω οδηγώντας έως 1 ώρα

3. Χιόνι σε χειμερινό προορισμο

4. Χιόνι κάπου μακριά(Ελλάδα), μέσα απο φωτο/βίντεο/livecam

5. (Το Νο 5 είναι για ακραίες περιόδους χιονοστέρησης)Χιόνι από livecam εξωτερικού 🤣

Επεξεργάστηκε από Kosmas34
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είδα video με στούπα στην Αιγιάλη Αμοργού μόλις τώρα... Πάω να την πέσω γιατί αύριο θα ουρλιάζουμε εδώ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαιρετώ άπαντες ..! Πεντελη σημερα ξυπνήσαμε με χιονάκι ... που άφησε μια ολική πέτσα ακόμα και στους δρόμους . Παροδικές χιονοπτώσεις ασθενείς έως μετριουτσικες είχαμε μεχρι το μεσημέρι ... Ελάχιστη λίγο νωρίτερα έπεσε στους -2,7c .. τώρα -1,3c. Χεσμενος 😀😃 και εγώ περιμένοντας τα μελλούμενα .. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ειναι λιγο πιο βορεια η λιμνη η κανουν τα ματια μου αστρακια?...λες να μας κανει την χαρη στο +1 να δουμε καμια νιφαδα και κατα δω?οι ισοβαρεις που περικλειουν την λιμνη μου φαινονται πιο βορεια στις ιδιες ωρες ..δεν ξερω Modele GFS - Carte prévisionseur.gif?1642979347

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ειναι λιγο πιο βορεια η λιμνη η κανουν τα ματια μου αστρακια?...λες να μας κανει την χαρη στο +1 να δουμε καμια νιφαδα και κατα δω?οι ισοβαρεις που περικλειουν την λιμνη μου φαινονται πιο βορεια στις ιδιες ωρες ..δεν ξερω Modele GFS - Carte prévisionseur.gif?1642979347

εχουν 2 ωρες διαφορα οι χαρτες αυτοι παντως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Volos είπε:

εχουν 2 ωρες διαφορα οι χαρτες αυτοι παντως

γαλλικα ειναι και τα δυο..ιδια ωρα εχουν.ετσι νομιζω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

το συνεχιζει και στην ανανεωση και τωρα εχει διαφορα και η 1020... eur.gif?1642982947

1 utc το gfs τωρα στην ανανεωση 24 utc, και οντως η ισοβαρης 1024 ειναι πολυ πιο πανω για μια ωρα ειναι μεγαλη αποσταση. Παιζει να εχεις δικιο

Επεξεργάστηκε από Volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Volos είπε:

1 utc το gfs τωρα στην ανανεωση 24 utc, και οντως η ισοβαρης 1024 ειναι πολυ πιο πανω για μια ωρα δν ειναι μεγαλη αποσταση. Παιζει να εχεις δικιο

γιατι η 1020?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

γιατι η 1020?

Βαγγέλη κάθεσαι και βγάζεις τα ματάκια σου για 10 νιφάδες? Σε θέλω σε καλή κατάσταση για τα επερχόμενα. Το νου σου.😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, bouasss είπε:

Βαγγέλη κάθεσαι και βγάζεις τα ματάκια σου για 10 νιφάδες? Σε θέλω σε καλή κατάσταση για τα επερχόμενα. Το νου σου.😅

βρε ετοιμος να κοιμηθω ημουν αλλα μου φανηκε πολυ μεγαλη η διαφορα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, notios_polos said:

βρε ετοιμος να κοιμηθω ημουν αλλα μου φανηκε πολυ μεγαλη η διαφορα...

Βαγγέλη, στο fb o Teo έγραψε ότι βάσει δορυφορικής το σύστημα είτε κινείται πιο γρήγορα είτε έρχεται πιο νότια εξ ου και τα φαινόμενα σε βόρεια Αττική. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

γιατι η 1020?

ναι και η 1020 ειναι πολυ πανω απο το φυσιολογικο

Επεξεργάστηκε από Volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snowstorm είπε:

Βαγγέλη, στο fb o Teo έγραψε ότι βάσει δορυφορικής το σύστημα είτε κινείται πιο γρήγορα είτε έρχεται πιο νότια εξ ου και τα φαινόμενα σε βόρεια Αττική. 

ναι το ειτε κινειται πιο γρηγορα ειναι διαφορετικο απο το ειτε κινειται πιο νοτια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Snowstorm είπε:

Βαγγέλη, στο fb o Teo έγραψε ότι βάσει δορυφορικής το σύστημα είτε κινείται πιο γρήγορα είτε έρχεται πιο νότια εξ ου και τα φαινόμενα σε βόρεια Αττική. 

τα φαινομενα τα πιο ''γρηγορα'' δν εχουν να κανουν με το οτι κινειται πιο γρηγορα το συστημα η πηγε πιο νοτια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sarris είπε:

Εγω τη δορυφορικη την βλεπω ακριβως στην προβλεψη του μπολαμ

f_totpcp_f_15.png

αυτη ειναι η σωστη ωρα για αυτη τη στιγμη που μιλαμε

f_totpcp_f_12.png

Επεξεργάστηκε από Volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Volos said:

αυτη ειναι η σωστη ωρα για αυτη τη στιγμη που μιλαμε

 

Οχι ειμαστε στις 00.40 UTC οποτε ο χαρτης που εβαλα ειναι ο υετος μεταξυ 00.00 και 03.00

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sarris είπε:

Οχι ειμαστε στις 00.40 UTC οποτε ο χαρτης που εβαλα ειναι ο υετος μεταξυ 00.00 και 03.00

σε πιο μερος της χαλκιδικης εισαι?τωρα τι καιρο εχεις εκει?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...