Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 γ'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης έχετε υπόψιν ότι οι θερμοκρασίες θα είναι ήδη χαμηλές καθώς έχει προηγηθεί ψυχρή εισβολή. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης αν δείτε πήγε πιο κοντά σε σενάριο GEM o Τζίφος. Δείτε εδώ πχ που διαφαίνεται μια πρόσκαιρη άνοδος στα 850 αντίστοιχα οι οποία οφείλεται στις δευτερεύουσες διαταραχές της λίμνης και στις οποίες στηριζόμαστε για να κάνουν έναν μεγάλο χιονιά ιστορικό.

 gem-1-72.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν είχε και 4η κορυφή θα ήταν σαν τους Ντάλτονς.

ens_image.php?geoid=52683&var=203&run=18

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Spartan είπε:

Δηλαδη με τετοια 500αρια αγχωνεστε για τις θερμοκρασιες στα 850?😂

gfs-13-72.png?18

Σωστά.....δεν μετράνε τα 850 σε τέτοιο ψύχος ψηλά και μπούκα με ήδη παγωμένη ατμόσφαιρα δύο μέρες πρίν.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αύριο μπορεί να μαστε κάτω από 60 κι ένας σατανάς που μου τρώει το μυαλό είτε που θα τον ξορκίσω είτε που θα με αναγκάσει  να σπάσω την σιωπή μου αφού θα έχει σπάσει το φράγμα των 72 μπας και το δούμε κι εμείς έστω και λίγο αξιοπρεπώς μαζί με όλους τους άλλους...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Αύριο μπορεί να μαστε κάτω από 60 κι ένας σατανάς που μου τρώει το μυαλό είτε που θα τον ξορκίσω είτε που θα με αναγκάσει  να σπάσω την σιωπή μου αφού θα έχει σπάσει το φράγμα των 72 μπας και το δούμε κι εμείς έστω και λίγο αξιοπρεπώς μαζί με όλους τους άλλους...

Πιο λες?να πάει πιο δυτικά και να βγάλει χαμηλό Πελοπόννησο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Snowjunky said:

Πιο λες?να πάει πιο δυτικά και να βγάλει χαμηλό Πελοπόννησο?

Πρακτικά μόνο αυτό το σενάριο παίζει για ένα γρήγορο πέρασμα πιο βόρεια και μετά καταλήγει προσήνεμο, φαίνεται και στο σενάριο 25 του Τζίφου. Πάντως το Ευρωπαϊκό πλέον δίνει πολύ καλή προγνωσιμότητα για τη Δευτέρα. 

Επεξεργάστηκε από Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowjunky είπε:

Πιο λες?να πάει πιο δυτικά και να βγάλει χαμηλό Πελοπόννησο?

1.εμποδιστης στα βόρεια με πράσινα άρα όχι δυνατός..2.λιμνη που σημαίνει απρόβλεπτη...3..ισοβαρη του 1025 στο κατέβασμα παράλληλη και πάνω από τα βόρεια σύνορα στα Σκόπια...κάνε την σούμα και την σύνθεση και βγάλε αποτέλεσμα...αυτά καλό βράδυ μακάρι να ουρλιάζουμε αύριο κι εμείς μαζί με όλους τους αλλους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowstorm είπε:

Πρακτικά μόνο αυτό το σενάριο παίζει για ένα γρήγορο πέρασμα πιο βόρεια και μετά καταλήγει προσήνεμο, φαίνεται και στο σενάριο 25 του Τζίφου. Πάντως το Ευρωπαϊκό πλέον δίνει πολύ καλή προγνωσιμότητα για τη Δευτέρα. 

Ξέρω αυτο και το 7 χαλβαδιαζα χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 minutes ago, SnowOnlySnow said:

Μην υποτιμαται την νοτια αττικη

Δεν το λες και εύκολο να πιάσει αρνητική κατά τη διάρκεια των φαινομένων εδώ κάτω, αν και είμαι αισιόδοξος αυτή τη φορά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, alkis91_2.0 είπε:

Δεν το λες και εύκολο να πιάσει αρνητική κατά τη διάρκεια των φαινομένων εδώ κάτω, αν και είμαι αισιόδοξος αυτή τη φορά 

Διπλα στο κυμα ειναι οντως λιγο δυσκολο να πιασει αρνητικη Τ, αλλα θεωρω πως ελαχιστα ψηλοτερα θα ειναι ευκολο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, SnowOnlySnow said:

Διπλα στο κυμα ειναι οντως λιγο δυσκολο να πιασει αρνητικη Τ, αλλα θεωρω πως ελαχιστα ψηλοτερα θα ειναι ευκολο

Στην Μήδεια είχα ελάχιστη 0.1°C και είμαι 500μ απ τη θάλασσα... τώρα μάλλον την έχουμε την αρνητική αφού τα χαρακτηριστικά είναι καλύτερα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάντως έχω παρατηρήσει ότι η Τ στο έδαφος εξαρτάται πολύ και απ' τον άνεμο. Με ΒΔ εδώ έχουμε αρνητική ακόμα και με μέτρια 850, ενώ με καταβάτη Α-ΒΑ μπορεί να έχει θετική ακόμη και με -10 στα 850. Τα 500 δεν έχω παρατηρήσει να έχουν κάποια επίδραση στην Τ στο έδαφος. Ίσως βέβαια στην Αττική είναι αλλιώς οι Τ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

1.εμποδιστης στα βόρεια με πράσινα άρα όχι δυνατός..2.λιμνη που σημαίνει απρόβλεπτη...3..ισοβαρη του 1025 στο κατέβασμα παράλληλη και πάνω από τα βόρεια σύνορα στα Σκόπια...κάνε την σούμα και την σύνθεση και βγάλε αποτέλεσμα...αυτά καλό βράδυ μακάρι να ουρλιάζουμε αύριο κι εμείς μαζί με όλους τους αλλους

Ρε Βαγγελη γιατι μας ξεσηκώνεις βραδυατικα και το είχαμε πάρει απόφαση?😅😅😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, notios_polos είπε:

1.εμποδιστης στα βόρεια με πράσινα άρα όχι δυνατός..2.λιμνη που σημαίνει απρόβλεπτη...3..ισοβαρη του 1025 στο κατέβασμα παράλληλη και πάνω από τα βόρεια σύνορα στα Σκόπια...κάνε την σούμα και την σύνθεση και βγάλε αποτέλεσμα...αυτά καλό βράδυ μακάρι να ουρλιάζουμε αύριο κι εμείς μαζί με όλους τους αλλους

τι λες βαγγελη θα μας χιονισει με αυτα που λες η κανω λαθος αχχααχ 😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, Αντώνης Χιόνης είπε:

15-20 πόντους δεν είχε και πέρσι στην Μήδεια στο Σύνταγμα;

Νομιζω όχι Διονύση.Περιξ και λίγο ψηλότερα ναι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...