Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 γ'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Ελα παιδια να σοβαρευτουμε.Τι 50 και 90 εκ. στην Αθηνα;;;Δεν υπαρχουν αυτα ουτε υπηρξαν ποτε.5-10 ποντοι στο κεντρο ειναι εφικτοι και ειναι παραπανω απο καλα.

Άσε το κέντρο της Αθήνας και ρίσκαρε πρόβλεψη στρωσίματος για το κέντρο της Γλυφάδας. Εδώ σε θέλω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παλικάρια καταλαβαίνετε τι σας έρχεται τις επόμενες ώρες? Ηρεμηστε λίγο με τα εκατοστά από εχθές. Έρχεται κάτι σπάνιο για τα δεδομένα σας και ακόμα ασχολείστε με τους χάρτες? Κοιμηθείτε λίγο να έχετε αντοχές για τα ξενύχτια που έρχονται. Από εδώ και πέρα να κοιτάτε μόνο στον ουρανό. Ετοιμάστε φωτογραφικές, κάμερες, κινητά, τάμπλετ και βγείτε στους δρομους για να αποθανατισετε κάθε μαγική στιγμή που θα σας προσφέρει η "Ελπίδα". Να πάρουμε και εμείς λίγο μάτι οι Βόρειοι οι νηστικοί γιατί εμάς η "Ελπίδα" μας "Ελπιδη....ξε". Χαρείτε το μάγκες μου με όλη σας την ψυχή είτε είστε 15 χρονών είτε 55. Το χιόνι είναι το ναρκωτικό μας, ο έρωτας μας, η κ@υλ@ μας. Σας εύχομαι να ζήσετε ιστορικές καταστάσεις, αλλά το επόμενο καλουδι σας παρακαλώ στείλτε βορειότερα. 😋😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South Athens είπε:

Άσε το κέντρο της Αθήνας και ρίσκαρε πρόβλεψη στρωσίματος για το κέντρο της Γλυφάδας. Εδώ σε θέλω. 

0-5

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, GEORGE SNOWMAN said:

0-5

Άρα μπορεί και να μη στρώσει όπως τα λες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, bouasss είπε:

Ρε παλικάρια καταλαβαίνετε τι σας έρχεται τις επόμενες ώρες? Ηρεμηστε λίγο με τα εκατοστά από εχθές. Έρχεται κάτι σπάνιο για τα δεδομένα σας και ακόμα ασχολείστε με τους χάρτες? Κοιμηθείτε λίγο να έχετε αντοχές για τα ξενύχτια που έρχονται. Από εδώ και πέρα να κοιτάτε μόνο στον ουρανό. Ετοιμάστε φωτογραφικές, κάμερες, κινητά, τάμπλετ και βγείτε στους δρομους για να αποθανατισετε κάθε μαγική στιγμή που θα σας προσφέρει η "Ελπίδα". Να πάρουμε και εμείς λίγο μάτι οι Βόρειοι οι νηστικοί γιατί εμάς η "Ελπίδα" μας "Ελπιδη....ξε". Χαρείτε το μάγκες μου με όλη σας την ψυχή είτε είστε 15 χρονών είτε 55. Το χιόνι είναι το ναρκωτικό μας, ο έρωτας μας, η κ@υλ@ μας. Σας εύχομαι να ζήσετε ιστορικές καταστάσεις, αλλά το επόμενο καλουδι σας παρακαλώ στείλτε βορειότερα. 😋😋😋

Κόγκας part 2, 216h παίος λαίμαι....έρχεται!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης Μυλωνάς είπε:

Για πείτε ρε παίδες , τι έγινε στα 18αρια γιατί ήταν κρίσιμα ραν....ikon και τζιφος

Μάλλον το λές για αστείο, αλλά εγώ θα απαντήσω σαν να το είπες σοβαρα:

-40 Αττική, ελαφρώς λιγότερος υετός στη μισή μοιρα,. περισσότερο ψυχος όμως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South Athens είπε:

Άρα μπορεί και να μη στρώσει όπως τα λες...

Δυσκολο να μην, αλλα το βαζω σαν το πιο απαισιοδοξο σεναριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αττικαριοι φύγετε από δω μέσα, κακό σας κάνει να κοιτάτε τα στοιχεία ξανά και ξανά. Υπομονή και σε λίγο θα ξέρετε. Άντε με το καλό και χωρίς καταστροφές...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μια χαρα αισιοδοξο ειναι να δει το Συνταγμα ενα 10ποντο.Οχι;;;

Μήπως υπάρχουν στοιχεία για την Μήδεια πόσα συνολικά χιλιοστά έπιασαν στο κέντρο ή σε άλλη περιοχή της Αττικής; Επίσης τι εκτίμηση έχουν τα μοντέλα για τον συνολικό υετό της Ελπίδας έστω και χοντρικά; Με αυτό τον τρόπο ίσως υπαρξει και μια στο περίπου εκτίμηση για τα εκατοστά χιονόστρωσης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Aris prosinemos said:

Μήπως υπάρχουν στοιχεία για την Μήδεια πόσα συνολικά χιλιοστά έπιασαν στο κέντρο ή σε άλλη περιοχή της Αττικής; Επίσης τι εκτίμηση έχουν τα μοντέλα για τον συνολικό υετό της Ελπίδας έστω και χοντρικά; Με αυτό τον τρόπο ίσως υπαρξει και μια στο περίπου εκτίμηση για τα εκατοστά χιονόστρωσης.

δαφνη το βροχομετρο εδειξε 15 μμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

το σημαντικο ειναι η μειωση των τ στα 850 και στα  500... 

ερωτηση που μαλλον ο @KapelosG θα μπορεσει να απαντησει

αν μπει το -40 αττικη ειναι μολις η δευτερη φορα απο την αλλαγη της χιλιετιας?

Φιλε Γιάννη τοπ 5 χιλιετίας(ακούγεται πιο εντυπωσιακό έτσι😂)

-42.3 13/2/2004 2pm

-40.7 17/2/2008 5pm

-38.3 8/1/2017 11am

-38.3 8/1/2019 2am

-38.1 5/1/2002 2am

Μάλλον πάμε για την θέση νούμερο 3

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ελα παιδες μας διαβαζει και σοβαρος κοσμος.Δεν ειναι ολοι σαν εμας...😜

..... μας προσβάλεις ..... !!!!!!.....δεν είμαστε εμείς σοβαροί .....??????......🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Aris prosinemos είπε:

Μήπως υπάρχουν στοιχεία για την Μήδεια πόσα συνολικά χιλιοστά έπιασαν στο κέντρο ή σε άλλη περιοχή της Αττικής; Επίσης τι εκτίμηση έχουν τα μοντέλα για τον συνολικό υετό της Ελπίδας έστω και χοντρικά; Με αυτό τον τρόπο ίσως υπαρξει και μια στο περίπου εκτίμηση για τα εκατοστά χιονόστρωσης.

Θα τα ανεβασω ολα αυριο φιλε.

Για τη Μηδεια η εμυ εκανε λογο νομΙζω για 20εκ. για το κεντρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, geod είπε:

σε ενα φορουμ καθαρα καιρικο και χιονοτρελαμενων - ναι παρακαλαμε 360 μερες το χρονο για 5 μερες χιονι και τωρα  θα λεμε οχι δε θελουμε να θαφτουμε.. . οποιος νιωθει ευαισθησιες (φανταζομαι οι περισσοτεροι εδω μεσα γιατι ειναι ολοι καταπληκτικα παιδια) να ειναι ευαισθητοι και το υπολοιπο του χρονου

Σωστος..ενας λογος παραπανω τωρα στην χαρα μας να βοηθησουμε οσο μπορουμε καποιους αστεγους-απορους..τα αδεσποτα..να μην παραγγειλουμε delivery..να φροντισουμε το κηπο και τα δεντρα μας..κ.ο.κ.

Καλο βραδυ απο μενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Snow_Addict είπε:

Κόγκας part 2, 216h παίος λαίμαι....έρχεται!!!!!!!!!!!!!!

Αυτό δεν ξέρω αν θα ήταν καλό να έρθει, εμένα με τρόμαξε με τις τόσο χαμηλές πιέσεις. Αυτό θα ήταν όχι απλα μετεωρολογική βόμβα, αλλά πυρηνικη υπερβομβα...

Επεξεργάστηκε από BillG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Θα τα ανεβασω ολα αυριο φιλε.

Για τη Μηδεια η εμυ εκανε λογο νομΙζω για 20εκ. για το κεντρο

Εντωμεταξύ αυτό που η Ομόνοια μια ζωή πιο αχιονη από Σύνταγμα δε το καταλαβαίνω. Στη Μήδεια που έβλεπα κάμερα άλλος κόσμος σε σχέση με Σύνταγμα. Η Ομόνοια πέρσι δεν πρέπει να ήταν πάνω από 10εκ. Αυτή την εντύπωση μου έδινε η κάμερα και οι φωτό που είδα. Που όφειλεται αυτό όμως? Οτι είναι σε λίγο πιο χαμηλό υψόμετρο φάση? Διαχρονικό φαινόμενο φαίνεται πάντως.

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σου δινουν γαιδαρο και το κοιτας στα δοντια..Ελεος με τα εκατοστα μαγκες...Ειπαν στο γυφτο νε χ...σει και ξεκ...λιαστηκε...

Θα χιονισει και θα στρωσει..Γ...ω την απληστια μου..Αντε καληνυχτα..Μην κανουμε εδω μεσα αυτα που κοροιδευουμε αλλου...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South Athens είπε:

Εντωμεταξύ αυτό που η Ομόνοια μια ζωή πιο αχιονη από Σύνταγμα δε το καταλαβαίνω. Στη Μήδεια που έβλεπα κάμερα άλλος κόσμος σε σχέση με Σύνταγμα. Η Ομόνοια πέρσι δεν πρέπει να ήταν πάνω από 10εκ. Αυτή την εντύπωση που έδινε η κάμερα και οι φωτό που είδα. Που όφειλεται αυτό όμως? Οτι είναι σε λίγο πιο χαμηλό υψόμετρο φάση? Διαχρονικό φαινόμενο φαίνεται πάντως.

Το Συνταγμα είναι πιο κοντά στον Υμμητό. Παίζει ρόλο αυτό. Πχ αν δεις Ζωγράφου που είναι 3 χλμ στην ευθεία, ξεσκίζεται στο χιόνι. Μιλάμε για μόλις 200μ υψόμετρο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, BillG είπε:

Αυτό δεν ξέρω αν θα ήταν καλό να έρθει, εμένα με τρόμαξε με τις τόσο χαμηλές πιέσεις. Αυτό θα ήταν όχι απλα μετεωρολογική βόμβα, αλλά πυρηνικη υπερβομβα...

σίγουρα δεν θέλουμε ζημιές, αλλά ας έρθει ώστε να δούμε στρωμένο χιόνι!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...