Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 γ'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, Snow sick said:

Παιδιά έχει δει κανεις περιοχικα γ αύριο? Λυπηθεί με μην ξυπνήσω ξανά τσάμπα από τις 6. Το μεγάλο Βίτσιο μου εμένα είναι το αρχικό στρωσιμο😂😂😂

μισο εκατοστο  😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για αύριο ο Ποσειδών με παλιά στοιχεία δίνει αυτό με χιονόριο το Παλλήνη-Βριλήσσια χωρις να μπαίνει αρκετά δυτικά ή νοτιότερα της Αττικής οδού. Για το διάστημα 05.00-8.00.

image.png.3e949f2b308eff3a119341e923d479e9.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να ρωτήσω κάτι από τα στοιχεία που έχετε, στη Μήδεια το Δρομοκαΐτειο και το Δαφνί πόσους πόντους έπιασαν;;; Τι θερμοκρασία είχαν στα 500hp;;; Και οι δύο περιοχές έπιασαν τους ίδιους πόντους;;; κι αν όχι γιατί;;; Το Αστεροσκοπείο τι είχε δώσει για κείνη την ημέρα;;; Μόνο σοβαρές απαντήσεις...

ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ!!!

Επεξεργάστηκε από BillG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Snowstorm είπε:

Για αύριο ο Ποσειδών με παλιά στοιχεία δίνει αυτό με χιονόριο το Παλλήνη-Βριλήσσια χωρις να μπαίνει αρκετά δυτικά ή νοτιότερα της Αττικής οδού. Για το διάστημα 05.00-8.00.

image.png.3e949f2b308eff3a119341e923d479e9.png

Οριακά η πινέζα είναι πάνω μου😂...0.5 ανά τρίωρο?...αγοράζω😂...αν και κάτι μου λέει ότι θα φτάσει και πιο μέσα με Αιγαιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, BillG said:

Να ρωτήσω κάτι από τα στοιχεία που έχετε, στη Μήδεια το Δρομοκαΐτειο και το Δαφνί πόσους πόντους έπιασαν;;; Τι θερμοκρασία είχαν στα 500hp;;; Και οι δύο περιοχές έπιασαν τους ίδιους πόντους;;; κι αν όχι γιατί;;; Το Αστεροσκοπείο τι είχε δώσει για κείνη την ημέρα;;; Μόνο σοβαρές απαντήσεις...

ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ!!!

Καλησπέρα σας 

Στο Δρομοκαΐτειο είχαν μετρηθεί 104 εκ. ενώ στο Δαφνί 193 εκ. Στα 500hp είχαμε -37.5 στο former και -38.0 στο later. Γενικά το Δαφνί λόγω εγγύτητας στο δάσος τείνει να χιονίζεται περισσότερο. Το Αστεροσκοπείο δεν μας τίμησε με σχολιασμό των συγκεκριμένων περιοχών.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψιν σας οτι οι ανωτέρω μετρήσεις προήλθαν από μέλη της ιστοσελίδας μας που είναι τρόφιμοι αμφότερων των ψυχιατρικών νοσοκομείων.

Σας ευχαριστούμε που προτιμήσατε το weather-club για την ενημέρωση σας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αντε επιτελους υετος με χαμηλες θερμοκρασιες..

Για να δουμε τι θα δουμε με τον υετο που εβγαλε τελικα ο τζιφος για δυτικη ελλαδα - ηπειρο και θεσσαλια με κινηση απο δυτικα προς ανατολικα.

Η θερμοκρασια απο 1 μεχρι -1 την ωρα των φαινομενων στα Γιαννενα

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιαννιωτικος υπερχιονιας στις 288! 😜

γιατι που θα παει,

''θα το φερει ο βλαχος το τυρι''!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, Beach-snow NG said:

Ερχεται κλείσιμο του καιρού.....βρε λες να βγει αληθινό το περιοχικό του λαμπίρη??

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Κώστα, δεν αποκλείεται και είναι δείγμα ότι τα γαλάζια στον υετικό χάρτη των παγκόσμιων μοντέλων μπορεί να δώσουν κάτι καλό. Στη προκειμένη περίπτωση το περιοχικό δίνει με στοιχεία που στα παγκόσμια δεν φαίνονται καν, πόσο μάλλον τώρα που τα στοιχεία βελτιώθηκαν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Καλησπέρα σας 

Στο Δρομοκαΐτειο είχαν μετρηθεί 104 εκ. ενώ στο Δαφνί 193 εκ. Στα 500hp είχαμε -37.5 στο former και -38.0 στο later. Γενικά το Δαφνί λόγω εγγύτητας στο δάσος τείνει να χιονίζεται περισσότερο. Το Αστεροσκοπείο δεν μας τίμησε με σχολιασμό των συγκεκριμένων περιοχών.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψιν σας οτι οι ανωτέρω μετρήσεις προήλθαν από μέλη της ιστοσελίδας μας που είναι τρόφιμοι αμφότερων των ψυχιατρικών νοσοκομείων.

Σας ευχαριστούμε που προτιμήσατε το weather-club για την ενημέρωση σας. 

Παρακαλώ, για αυτό άλλωστε κι απευθύνθηκα στους ειδικούς!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Εντωμεταξύ αυτό που η Ομόνοια μια ζωή πιο αχιονη από Σύνταγμα δε το καταλαβαίνω. Στη Μήδεια που έβλεπα κάμερα άλλος κόσμος σε σχέση με Σύνταγμα. Η Ομόνοια πέρσι δεν πρέπει να ήταν πάνω από 10εκ. Αυτή την εντύπωση μου έδινε η κάμερα και οι φωτό που είδα. Που όφειλεται αυτό όμως? Οτι είναι σε λίγο πιο χαμηλό υψόμετρο φάση? Διαχρονικό φαινόμενο φαίνεται πάντως.

Το Συνταγμα γειτνιάζει με τον Εθνικό Κήπο και τους κήπους του Ζαππείου, που όσο να΄ναι θα επηρεάζουν την θερμοκρασία, προς τα κάτω, σε σχέση με την Ομόνοια, που γύρω της υπάρχουν μόνο κτήρια.

image.thumb.png.512d19a81e1dd30fee189836bed6042f.png

image.thumb.png.34f8cc82f7f1ae04b0578fb7a01f9991.png

Για αυτό ίσως στο meteo, στον καλοκαιρινό καύσωνα, επέλεξαν ως ένα απο τα σημεία που θα περνούσε η θερμική κάμερα, την Ομόνοια:

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, gakhun είπε:

Το Συνταγμα γειτνιάζει με τον Εθνικό Κήπο και τους κήπους του Ζαππείου, που όσο να΄ναι θα επηρεάζουν την θερμοκρασία, προς τα κάτω, σε σχέση με την Ομόνοια, που γύρω της υπάρχουν μόνο κτήρια.

image.thumb.png.512d19a81e1dd30fee189836bed6042f.pngimage.png.0f60561199e929972ad9484e23b88adb.png

Για αυτό ίσως στο meteo, στον καλοκαιρινό καύσωνα, επέλεξαν ως ένα απο τα σημεία που θα περνούσε η θερμική κάμερα, την Ομόνοια:

Τι μας βαζες ρε βραδιατικα και μας ξυπνας εφιαλτες;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, gakhun said:

Το Συνταγμα γειτνιάζει με τον Εθνικό Κήπο και τους κήπους του Ζαππείου, που όσο να΄ναι θα επηρεάζουν την θερμοκρασία, προς τα κάτω, σε σχέση με την Ομόνοια, που γύρω της υπάρχουν μόνο κτήρια.

Ναι, δεν είχα σκεφτεί και την πρασινάδα γύρω από το Σύνταγμα. Άρα κήποι, Λυκαβηττός, εγγύτητα στον Υμηττό συνδυαστικά χιονίζουν κατά τι περισσότερο το Σύνταγμα από την Ομόνοια. It makes sense

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω μια ερωτηση εχω να κανω μονο. Τα τσιμεντα σας ειναι ψυχρα ή θερμα σαν τα δικα μας περσι που εστρωσε το ξημερωμα με ρυζια και 0 βαθμους και ελιωνε το μεσημερι με χιονοθυελλα και -2;

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Εγω μια ερωτηση εχω να κανω μονο. Τα τσιμεντα σας ειναι ψυχρα ή θερμα σαν τα δικα μας περσι που εστρωσε το ξημερωμα με ρυζια και 0 βαθμους και ελιωνε το μεσημερι με χιονοθυελλα και -2;

εχει πολυ ψυχος ηδη απο την προηγουμε τεταρτη. ειμαστε παραπανω απο καλα για στρωσιμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Frostfang8 είπε:

εχει πολυ ψυχος ηδη απο την προηγουμε τεταρτη. ειμαστε παραπανω απο καλα για στρωσιμο

Χθες 15 βαθμους δεν ειχε; οχι οτι παιζει κανα ρολο γιατι κι εδω σαν σημερα το 2004 χιονιζε ενω 2 μερες πριν ειχε 18 βαθμους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, salonikatasos said:

Εγω μια ερωτηση εχω να κανω μονο. Τα τσιμεντα σας ειναι ψυχρα ή θερμα σαν τα δικα μας περσι που εστρωσε το ξημερωμα με ρυζια και 0 βαθμους και ελιωνε το μεσημερι με χιονοθυελλα και -2;

Δεν τα θερμομέτρησα αλλά είναι ψυχρά καθώς έχει προηγηθεί και ψυχρή εισβολή μέσα στην εβδομάδα και τώρα έχουμε ήδη ψυχρή εισβολή. Θα έλεγα καθαρά εμπειρικά ότι πολύ σπάνια έχει ξεκινήσει χιονοκατάσταση στο λεκανοπέδιο με τόσο ευνοϊκές συνθήκες εκ των προτέρων.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, salonikatasos είπε:

Χθες 15 βαθμους δεν ειχε; οχι οτι παιζει κανα ρολο γιατι κι εδω σαν σημερα το 2004 χιονιζε ενω 2 μερες πριν ειχε 18 βαθμους

μονο χτες ομως. αν δεις αρχειο ηταν πιο ψυχρα για πολλες μερες πριν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Τι μας βαζες ρε βραδιατικα και μας ξυπνας εφιαλτες;;;

InkedIMG_20210801_001053_LI.thumb.jpg.de979260a136506c6043730487f1bccb.jpg

😅 Από μία βραδιά σε εκείνο τον καύσωνα, νομίζω ότι ήταν η παραπάνω φωτογραφία, την οποία πρέπει να στην είχα στείλει. Στο βάθος η Πλ. Ομονοίας. Τόσο υψηλή Τ, μου είχε δείξει από την Αθηνάς, έως λίγο μετά την Ομόνοια.

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι που έχω παρατηρήσει πριν από κάθε ανατολικοπροσήνεμο χιονιά δημιουργείται τραφ σαν αυτή που μας επηρέασε σήμερα.

Πέρσι πριν την Μήδεια πάλι είχαμε τραφάκι και χιόνισε λίγο σε χωριά της Νότιας Κέρκυρας.

Συνήθως δεν ακουμπάει το νησί και σιχτιριζω που χιονίζονται τα ψάρια.

Σήμερα που έβγαλε υετό δυστυχώς δεν είχαμε Τ στην πόλη αλλά είδα κάτι βίντεο από 250 μέτρα υψόμετρο που έριχνε πραγματικά χαρτοπετσέτες έστω και για λίγο.

Γνώστης δεν είμαι,είμαι και εκτός θέματος αν υπάρχει κάνα άλλο τοπικ να το συζητήσουμε γιατί είναι κάτι που επαναλαμβάνεται πριν από κάθε ανατολικο προσήνεμο χιονιά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, gakhun said:

😅 Από μία βραδιά σε εκείνο τον καύσωνα, νομίζω ότι ήταν η παραπάνω φωτογραφία, την οποία πρέπει να στην είχα στείλει. Στο βάθος η Πλ. Ομονοίας. Τόσο υψηλή Τ, μου είχε δείξει από την Αθηνάς, έως λίγο μετά την Ομόνοια.

Πταίσμα οι 38 βαθμοί βραδιάτικα. Θυμάμαι αναφορά από αμάξι για 40 βαθμούς Κινέτα στο ύψος της Εθνικής με το που έπεσε η νύχτα (9.30μμ) εκείνο το βράδυ του Αυγούστου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...