Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 γ'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Μια χαρα θα σηκωθει απλα θα παει εκει που πρεπει χαχαχ

Δε θα σηκωθεί γ αυτο είναι και στο συν ...δε πιστεύω ότι έχει να κάνει με τη θέση του αλλά με τις πιέσεις δε θα ναι πολύ υψηλές στην Ισλανδία.... Ε ναι στο μειον 1 μειον 2 δε θα πάει προσηνεμα παλι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Δε θα σηκωθεί γ αυτο είναι και στο συν ...δε πιστεύω ότι έχει να κάνει με τη θέση του αλλά με τις πιέσεις δε θα ναι πολύ υψηλές στην Ισλανδία.... Ε ναι στο μειον 1 μειον 2 δε θα πάει προσηνεμα παλι

Συν 0.5 ειναι μια χαρα ανεβαινει..και βγαζει περασμα με προσηνεμξ καταληξη δεν ειναι συν 1 συν 2

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δηλώνω δημόσια ότι αν δεν χιονίσει στα βόρεια μέσα στον Φεβρουάριο θα γραφτώ σε φόρουμ καλοκαιρακιδων! Τουλάχιστον εκεί θα μπορώ 10 μέρες πριν να πανηγυρίζω τις καυτές εισβολές που θα φαίνονται χωρίς μεγάλες πιθανότητες φάπας! Επισης κάθε χρόνο θα έχω μια καλή εισβολή με 40αρια τουλάχιστον!!😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα η έχουν πέσει εντελος έξω τα μοντέλα για το νησί μου η απλά δεν έχουν κατέβει ακόμα τα φενόμενα.δεν έχω ούτε 1 mm βροχής όχι απλά χιονιού :p. Ξερει κανείς τίποτα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sirokos είπε:

Τώρα η έχουν πέσει εντελος έξω τα μοντέλα για το νησί μου η απλά δεν έχουν κατέβει ακόμα τα φενόμενα.δεν έχω ούτε 1 mm βροχής όχι απλά χιονιού :p. Ξερει κανείς τίποτα?

Εγώ κάτι ξέρω αλλά άμα το πω μπορεί να θιχτείς....να το πω  ;;; ;;; ;;; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με χαρτες σαν του τζιφου χιονιζει και στα βορεια. Απλα πρεπει να βγει ακριβως σαν του 1968. Αλλιως βγαινει σαν τα φωτα του 2012 και χιονιζει μονο στη φλωρινα. Επειδη ομως αυτοι οι αυλωνες που θελει ο μιχαηλ ειναι πιο σπανιοι και απο το να χιονισει στο τιμπουκτου,θελω να πιστευω οτι θα χαλαρωσει λιγο αυτο το πραγμα κι ας μην κανει αποκοπη,τουλαχιστον να μην ερθει τοσο χοντρο,καλυπτει τα 3/4 της ευρωπης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Με χαρτες σαν του τζιφου χιονιζει και στα βορεια. Απλα πρεπει να βγει ακριβως σαν του 1968. Αλλιως βγαινει σαν τα φωτα του 2012 και χιονιζει μονο στη φλωρινα. Επειδη ομως αυτοι οι αυλωνες που θελει ο μιχαηλ ειναι πιο σπανιοι και απο το να χιονισει στο τιμπουκτου,θελω να πιστευω οτι θα χαλαρωσει λιγο αυτο το πραγμα κι ας μην κανει αποκοπη,τουλαχιστον να μην ερθει τοσο χοντρο,καλυπτει τα 3/4 της ευρωπης

Τάσο φερτο!!!! Λες και αυτό που γίνεται στα προσηνεμα αυτή τη στιγμή είναι λιγότερο σπάνιο 😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Τάσο φερτο!!!! Λες και αυτό που γίνεται στα προσηνεμα αυτή τη στιγμή είναι λιγότερο σπάνιο 😅

Αμα δεις τη διαταξη του 1968 ε ειναι σπανιο. Δεν παιζει να εχει παρομοια μεχρι οσον φτανουν οι χαρτες το 1800 κατι. Τα αλλα του μιχαηλ σπανιοτατα ειναι,αλλιως η πρεβεζα κι η κερκυρα θα εβλεπαν χιονια πιο συχνα απο τη μυκονο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Με χαρτες σαν του τζιφου χιονιζει και στα βορεια. Απλα πρεπει να βγει ακριβως σαν του 1968. Αλλιως βγαινει σαν τα φωτα του 2012 και χιονιζει μονο στη φλωρινα. Επειδη ομως αυτοι οι αυλωνες που θελει ο μιχαηλ ειναι πιο σπανιοι και απο το να χιονισει στο τιμπουκτου,θελω να πιστευω οτι θα χαλαρωσει λιγο αυτο το πραγμα κι ας μην κανει αποκοπη,τουλαχιστον να μην ερθει τοσο χοντρο,καλυπτει τα 3/4 της ευρωπης

ναι δεν χρειαζεται αποκοπη κατα αναγκη αρκει να βαθυνει το χαμηλο πολυ απο τα δυτικα και να ειναι νοτια μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

ναι δεν χρειαζεται αποκοπη κατα αναγκη αρκει να βαθυνει το χαμηλο πολυ απο τα δυτικα και να ειναι νοτια μας

Το 6αρι ειναι κοπυ του 68 με καλυτερο αζορικο κιολας αφου τοτε δεν ειχε σχεδον,αλλα χαμηλο αρκετα βορεια. 

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, salonikatasos είπε:

Το 6αρι ειναι κοπυ του 68 με καλυτερο αζορικο κιολας αφου τοτε δεν ειχε σχεδον,αλλα χαμηλο αρκετα βορεια. 

κοιτα το καλο ειναι οτι λιγο η πολυ ολα τα μοντελα δειχνουν κατι παρομοιο...οτι χανουμε σε γεωδυναμικα πιθανα σε σχεση με το 68 ισως το πατσισουμε λογω αζορικου και μπορεισει να σκαψει αρκετα νοτια ο αυλωνας εφ οσον βγει ετσι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αλλωστε φετος ολα αναποδα πανε.τα προσηνεμα βλεπουν αυτο που βλεπουν με αποκοπη και λιμνη πραγματα δικα μας ,ε ας δουμε κι εμεις με ισχυρο αυλωνα και χωρις αποκοπη πραγματα δικα τους...😝

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τάσος και Βάγγος, αν μπει και ο Μιχάηλ και ο σωτηρης δεν υπάρχει πιθανότητα αποτυχίας!!! Όπως τον παλιό καλό καιρό!😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

αλλωστε φετος ολα αναποδα πανε.τα προσηνεμα βλεπουν αυτο που βλεπουν με αποκοπη και λιμνη πραγματα δικα μας ,ε ας δουμε κι εμεις με ισχυρο αυλωνα και χωρις αποκοπη πραγματα δικα τους...😝

Μην ελπίζεις.. Του χρόνου εμείς και αν ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gfs-0-204.png.027357ac60fd89730dd1277dfbdc8726.png

archives-1968-1-12-0-0-1.png.1b8689ed6eb04da1399c8accea9ac0af.png

 

Μετα πηγε πιο νοτια απλα δεν εχει το καρε. Το κακο με τοτε ειναι οτι ειχε κανει χιονι και 3 μερες πριν με χαμηλο βομβα παλι που εφυγε σφαιρα κι εκεινο

archives-1968-1-9-0-0.png.e894174a59c066665fdf6faf3ae4471f.png

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, salonikatasos είπε:

gfs-0-204.png.027357ac60fd89730dd1277dfbdc8726.png

archives-1968-1-12-0-0-1.png.1b8689ed6eb04da1399c8accea9ac0af.png

 

Μετα πηγε πιο νοτια απλα δεν εχει το καρε. Το κακο με τοτε ειναι οτι ειχε κανει χιονι και 3 μερες πριν με χαμηλο βομβα παλι που εφυγε σφαιρα κι εκεινο

archives-1968-1-9-0-0.png.e894174a59c066665fdf6faf3ae4471f.png

 

 

ναι αλλα το καλο ειναι οτι υπαρχει πιο ισχυρος εμποδισμος τωρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ναι αλλα το καλο ειναι οτι υπαρχει πιο ισχυρος εμποδισμος τωρα...

Ενταξει ακομα νωρις ειναι,για τις 200 ωρες μιλαμε. Τα ανσαμπλ ας πουμε ειναι συμπαθητικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ναι αλλα το καλο ειναι οτι υπαρχει πιο ισχυρος εμποδισμος τωρα...

Το 68 ποσο χιονι.εριξε.Σαλονικη,,;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Το 68 ποσο χιονι.εριξε.Σαλονικη,,;

Επειδη ειναι πιο παλιο για να εχουν αναμνησεις οι νεοτεροι κι οχι τα γεροντια,εχουμε μονο την αναφορα του northmeteo για 40-70 εκατοστα και απο τις εφημεριδες για πτωσεις σκεπων απο το χιονι. Ολα αυτα σε ενα βραδυ,με 10 μποφορ. Δηλαδη σκεψου τη σοφια στο τριπλασιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, sirokos είπε:

Πες μου φίλε μου

Είναι κοινώς αποδεκτό ότι το λέμε ..... ΦΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑ🤣🤣

 

Πέρα από την πλάκα...μακάρι να χιονίσει και στο νησί σου ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν δε χιονισει φετος,του χρονου δεν θελω ουτε κεντροβορειους,ουτε τιποτα. Χαμηλο στην κεντρικη ελλαδα με το 0 στα 850 στη σιβηρη και το -10 στους Ευζωνους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Αν δε χιονισει φετος,του χρονου δεν θελω ουτε κεντροβορειους,ουτε τιποτα. Χαμηλο στην κεντρικη ελλαδα με το 0 στα 850 στη σιβηρη και το -10 στους Ευζωνους

Πώς ρε Τασαρα .. αφού όταν έρχεται κάτι δυνατό για τα βόρεια το 0 σταματάει στα σύνορα και αν τα περάσει κατεβαίνει με περίσσια ευκολία μέχρι την Γαύδο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Αν δε χιονισει φετος,του χρονου δεν θελω ουτε κεντροβορειους,ουτε τιποτα. Χαμηλο στην κεντρικη ελλαδα με το 0 στα 850 στη σιβηρη και το -10 στους Ευζωνους

Χαχαχαχα κι εγώ θέλω να γίνω αστροναύτης.....κάτσε Τάσο γιατί κοροϊδεύουμε το Μιχαήλ με τους δυτικους χιονιάδες αλλά κι αυτό που λες έχει να εμφανιστεί ένας Θεός ξέρει απο πότε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...