Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 γ'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, thanossnow είπε:

Πάντως σήμερα είμουν απ'τους τυχερούς βόρειους που είδα έστω για 5 λεπτά χιόνι. Έχουμε καμία αναφορά από εδώ κοντά που να έπιασε καλύτερα η χιονομπόρα ;;;

κιλκις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Παίονας είπε:

κιλκις

Το καλό σημείο πάντως που έβλεπα,  το σύννεφο κολλημένο βορειανατολικά μου πρέπει να ήταν  προς Χαλκηδόνα και μετά έφυγε όλο νότια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, Theomanio είπε:

Άντρες μου.

Καταλαβαίνω απόλυτα την απογοήτευση σας, αντικρίζοντας τις εικόνες από την Αθήνα.

Αλλά εμείς θα πάμε στη μάχη,όλα για όλα.🔥🔥🔥🔥⚔️⚔️⚔️⚔️

Το χιόνι θα καλύψει και τους δικούς μας δρόμους,θα μετατραπούν σε μια άσπρη πανδαισία!!!

Πάμε για χαμηλό στο Ιόνιο που θα μένει στάσιμο και θα ξερναει,θεέ του χειμώνα,οι βόρειοι σε περιμένουμε

@notios_polos@Seventower @Παίονας @kilkisaios @bardaris@Kosmas34 @theodors3 @salonikatasos @Χειμωνας@Galanto @tzelilis @Evosmitis@xirolivado @North _ Walker @elkithro @Xionoflorina @baristrs @Weather xanthi @Delsnow @dodoni @Dimenio @immortalx @Panos_Katerini @sotos*snow @nikolasxm @BillG

Ο πιστός μου στρατιώτης δεν μου τον έβγαζε στα mention 

Πολλούς δεν μου τους έβγαζε δεν σας ξέχασα!

Παμεεεεεεεεεεεε🔥⚔️🔥🔥🔥⚔️⚔️⚔️🔥⚔️🔥🔥🔥🔥⚔️

Ξέχασες εμένα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά χαίρομαι που θα σπασουν πολλα ρεκόρ.. επίσης κι εμείς θα ζήσουμε κάποια στιγμή το σπάσιμο ή κατι τέτοιο του 2001 ...και αλλα.πολλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Barney-sal είπε:

Παιδιά χαίρομαι που θα σπασουν πολλα ρεκόρ.. επίσης κι εμείς θα ζήσουμε κάποια στιγμή το σπάσιμο ή κατι τέτοιο του 2001 ...και αλλα.πολλα

Ειναι πολυ πιο δυσκολο ανα περιφερεια μπορει να συμβει πιο ευκολα..αλλα καθολικο κεντροβορειο σκεψου οτι σε 42 χρονια μιλαμε ακομα για 88 και 01 στατιστικα ειμαστε κοντα βεβαια ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Barney-sal είπε:

Παιδιά χαίρομαι που θα σπασουν πολλα ρεκόρ.. επίσης κι εμείς θα ζήσουμε κάποια στιγμή το σπάσιμο ή κατι τέτοιο του 2001 ...και αλλα.πολλα

Το καλο με εμας ειναι οτι οταν πεσει το χιονι (που θα πεσει καποια στιγμη) θα μεινει 15 μερες στην πεδιαδα. Μπορει να υστερουμε σε υετο αλλα χαλαλι με τις αναστροφες που γινονται. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Ειναι πολυ πιο δυσκολο ανα περιφερεια μπορει να συμβει πιο ευκολα..αλλα καθολικο κεντροβορειο σκεψου οτι σε 42 χρονια μιλαμε ακομα για 88 και 01 στατιστικα ειμαστε κοντα βεβαια ...

Ε ναι ανα περιφέρεια πιο ευκολα .ας πουμε εδω η Αριάδνη ήταν φοβερή..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, tzifos είπε:

 

 

Πατριώτη,

Τελικά η εκτίμηση μου άξιζε ειρωνίες και οι απειλές για διαγραφή; 

Ας έχουμε υπόψην ότι τα 72 cm που είχα γράψει για σύνταγμα ίσως να βγήκαν(-ουν) 2 στενά πιο πάνω στου Ζωγράφου!

ο Χρήστης Χελμος έγραψε ότι στην ταράτσα του μέτρησε 42 cm ή ώρα είναι 20:00 και υπόψη έχουμε άλλες 2 1/2 χιονομπόρες μέχρι να αδειάσει όλο αυτό τα ξημερώματα.

Άποψη μου, Καλό είναι να γράφονται και τα "ακράια", τόσος κόσμος μπαίνει εδώ . Έστω και ένας να έλαβε τα μέτρα του κάλο είναι όχι κακό. 

Υπενθημίζω σε όλους μας ότι τα μοντέλα δεν έχουν δεδομένα σε μικροκλίμακα για την Ελλάδα. Τα κοιτάμε απλά σαν "τάση" και από εκεί και πέρα απλά υπολογίζουμε. Πχ το -40 στα 500 , τα dam κτλ κτλ . Ε, άμα ερχεται ο βορειος πόλος κάτω, δεν γινεται με -40φευγα να έχεις 2 πόντους στο γαλάτσι και χιονόνερο στη Δάφνη.

Μένεις στη κορυφή της Πάρνηθας η στη πλαγια;;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Πάντως σήμερα είμουν απ'τους τυχερούς βόρειους που είδα έστω για 5 λεπτά χιόνι. Έχουμε καμία αναφορά από εδώ κοντά που να έπιασε καλύτερα η χιονομπόρα ;;;

Ναουσα κάνα 15λεπτο το μεσημέρι,  με ωραίες νιφάδες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, tzifos είπε:

 

 

Πατριώτη,

Τελικά η εκτίμηση μου άξιζε ειρωνίες και οι απειλές για διαγραφή; 

Ας έχουμε υπόψην ότι τα 72 cm που είχα γράψει για σύνταγμα ίσως να βγήκαν(-ουν) 2 στενά πιο πάνω στου Ζωγράφου!

ο Χρήστης Χελμος έγραψε ότι στην ταράτσα του μέτρησε 42 cm ή ώρα είναι 20:00 και υπόψη έχουμε άλλες 2 1/2 χιονομπόρες μέχρι να αδειάσει όλο αυτό τα ξημερώματα.

Άποψη μου, Καλό είναι να γράφονται και τα "ακράια", τόσος κόσμος μπαίνει εδώ . Έστω και ένας να έλαβε τα μέτρα του κάλο είναι όχι κακό. 

Υπενθημίζω σε όλους μας ότι τα μοντέλα δεν έχουν δεδομένα σε μικροκλίμακα για την Ελλάδα. Τα κοιτάμε απλά σαν "τάση" και από εκεί και πέρα απλά υπολογίζουμε. Πχ το -40 στα 500 , τα dam κτλ κτλ . Ε, άμα ερχεται ο βορειος πόλος κάτω, δεν γινεται με -40φευγα να έχεις 2 πόντους στο γαλάτσι και χιονόνερο στη Δάφνη.

Μήπως θα ήταν καλύτερα να στείλεις ένα προσωπικό μήνυμα στον ίδιο κι αν δεν σου απαντούσε να το αναρτουσες. Μην χαλάτε το κλίμα μια τέτοια μέρα, όμως, με πολλά προβλήματα όπως φαίνεται...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, tzifos said:

 

 

Πατριώτη,

Τελικά η εκτίμηση μου άξιζε ειρωνίες και οι απειλές για διαγραφή; 

Ας έχουμε υπόψην ότι τα 72 cm που είχα γράψει για σύνταγμα ίσως να βγήκαν(-ουν) 2 στενά πιο πάνω στου Ζωγράφου!

ο Χρήστης Χελμος έγραψε ότι στην ταράτσα του μέτρησε 42 cm ή ώρα είναι 20:00 και υπόψη έχουμε άλλες 2 1/2 χιονομπόρες μέχρι να αδειάσει όλο αυτό τα ξημερώματα.

Άποψη μου, Καλό είναι να γράφονται και τα "ακράια", τόσος κόσμος μπαίνει εδώ . Έστω και ένας να έλαβε τα μέτρα του κάλο είναι όχι κακό. 

Υπενθημίζω σε όλους μας ότι τα μοντέλα δεν έχουν δεδομένα σε μικροκλίμακα για την Ελλάδα. Τα κοιτάμε απλά σαν "τάση" και από εκεί και πέρα απλά υπολογίζουμε. Πχ το -40 στα 500 , τα dam κτλ κτλ . Ε, άμα ερχεται ο βορειος πόλος κάτω, δεν γινεται με -40φευγα να έχεις 2 πόντους στο γαλάτσι και χιονόνερο στη Δάφνη.

σε παραδεχτηκα σε μνμ, αλλα σε παραδεχομαι και δημοσιως... ζωγραφου μισο μετρο+    δεν σημαινει πως δεν επεσες μεσα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Παμε με τζεμ χαχα

ελα ρε συ..δες το χτεσινο 12αρι του παιου και το τωρινο.την μεγαλυτερη τουμπα απ ολα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

ελα ρε συ..δες το χτεσινο 12αρι του παιου και το τωρινο.την μεγαλυτερη τουμπα απ ολα...

Δεν κοιταω κυρια σε τετοιες ωρες μονο κατω απο 144 τι να δω ασκησεις επι χαρτου μονο ενς...του τζιφου χαλασαν σημερα θα δω και παιου μετα και βλεπουμε τι γινετε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εμένα μου φαίνεται πολύ πιο ανατολικα

Εσύ άστα αυτά, και δώσε καλά νέα από τα ενσεμπλς σε λίγο. Μην είσαι loser βρε!!! 😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Snow_Addict είπε:

Παιδιά τα γαλλικά μου δεν είναι καλά ,αλλά αυτό παίρνει data από το GFS??!?!?!

https://www.meteociel.fr/tendances/54238/thessaloniki.htm

Ναι φίλε μου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...