Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 γ'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες, ο αυλώνας έτσι όπως κατεβαίνει στον Παίο στις 192h δεν νομίζω ότι μας συμφέρει.....τι φάση....χάθηκε ο κόσμος να κατέβει Ιόνιο ή πιο δυτικά Αδριατική??!?!?! λογικά θα αλλάξουν πολλές παράμετροι όσο θα πλησιάζουμε....αλλά εντάξει πίκρα να δείχνει τόσο massive κατεβασιά που αμφιβάλλω αν δημιουργεί κυκλογένεση....πφφφ....ξενέρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρά πολύ ωραία ανσάμπλ ευρωπαίου πιο καλά και από το πρωι..Και εν τω,μεταξύ τα περισσότερα με χιονιζουν νομίζω το σουκου..Και το κύριο με χιονιζει το σουκου...λες ν αγινει καμια έκπληξη; ;

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Παρά πολύ ωραία ανσάμπλ ευρωπαίου πιο καλά και από το πρωι..Και εν τω,μεταξύ τα περισσότερα με χιονιζουν νομίζω το σουκου..Και το κύριο με χιονιζει το σουκου...λες ν αγινει καμια έκπληξη; ;

Μα εσυ παιζει σκ ο εγκλωβισμος χαθηκε για τους υπολοιπους με την παρασκευη που μας ανεβαζει για μερα θερμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Μα εσυ παιζει σκ ο εγκλωβισμος χαθηκε για τους υπολοιπους με την παρασκευη που μας ανεβαζει για μερα θερμ

Λες Κώστα δεν έχει τίποτα ιδιαίτερο αλλά ένα 5 πόντο το δείχνουν πάρα πολλά ανσάμπλ; ;..μειον 4 με δινουν  εδω περίπου στα 850...Ο υετος θα ναι το πρόβλημα 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Λες Κώστα δεν έχει τίποτα ιδιαίτερο αλλά ένα 5 πόντο το δείχνουν πάρα πολλά ανσάμπλ; ;..μειον 4 με δινουν  εδω περίπου στα 850...Ο υετος θα ναι το πρόβλημα 

Αν εχει υετο εχει χιονακι στο ηδη υπαρχων εμεις τη φαγαμε που θυμηθηκε για μια μερα να μας παει στο +4 +5

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, tzifos είπε:

 

 

Πατριώτη,

Τελικά η εκτίμηση μου άξιζε ειρωνίες και οι απειλές για διαγραφή; 

Ας έχουμε υπόψην ότι τα 72 cm που είχα γράψει για σύνταγμα ίσως να βγήκαν(-ουν) 2 στενά πιο πάνω στου Ζωγράφου!

ο Χρήστης Χελμος έγραψε ότι στην ταράτσα του μέτρησε 42 cm ή ώρα είναι 20:00 και υπόψη έχουμε άλλες 2 1/2 χιονομπόρες μέχρι να αδειάσει όλο αυτό τα ξημερώματα.

Άποψη μου, Καλό είναι να γράφονται και τα "ακράια", τόσος κόσμος μπαίνει εδώ . Έστω και ένας να έλαβε τα μέτρα του κάλο είναι όχι κακό. 

Υπενθημίζω σε όλους μας ότι τα μοντέλα δεν έχουν δεδομένα σε μικροκλίμακα για την Ελλάδα. Τα κοιτάμε απλά σαν "τάση" και από εκεί και πέρα απλά υπολογίζουμε. Πχ το -40 στα 500 , τα dam κτλ κτλ . Ε, άμα ερχεται ο βορειος πόλος κάτω, δεν γινεται με -40φευγα να έχεις 2 πόντους στο γαλάτσι και χιονόνερο στη Δάφνη.

εγώ μια χαρά 2 ποντάκια είχα πάντως στη Νίκαια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Δεν τα λες και άσχημα...

Ε οχι βρωμαει η κατασταση στο 1-3 εχουμε ενα στοχο που ειναι κοντινος τουλαχιστον...δεν θα ταλαιπωρηθουμε πολυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αύριο 17.,30  παρακαλούνται οι κεντροβορειοανατολικοί να συγκεντρωθούν στο τάγμα gfs αρχικά, που θα δοθούν απο τον Υπ/γο  theomanio οδηγίες για την άσκηση που θα διεξαχθεί .Εν συνεχεία θα αναχωρήσουμε περι τις 20.00 στο έτερο τάγμα ECMWF που ηδη θα μας περιμένουν οι συστρατιώτες και υπαξιωματικοί Θράκης-Εβρου και περι τις 21.00 θα αναχωρήσουμε οδικώς για το ΚΨΜ που θα γίνει διεξοδική ανάλυση της άσκησης και περαιτέρω ανάλυση της  στρατηγικής που θα ακολουθηθεί.

Τυχόν απουσίες θα επιφέρουν ποινές που θα ανακοινωθούν εν ευθέτω χρόνω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Αύριο 17.,30  παρακαλούνται οι κεντροβορειοανατολικοί να συγκεντρωθούν στο τάγμα gfs αρχικά, που θα δοθούν απο τον Υπ/γο  theomanio οδηγίες για την άσκηση που θα διεξαχθεί .Εν συνεχεία θα αναχωρήσουμε περι τις 20.00 στο έτερο τάγμα ECMWF που ηδη θα μας περιμένουν οι συστρατιώτες και υπαξιωματικοί Θράκης-Εβρου και περι τις 21.00 θα αναχωρήσουμε οδικώς για το ΚΨΜ που θα γίνει διεξοδική ανάλυση της άσκησης και περαιτέρω ανάλυση της  στρατηγικής που θα ακολουθηθεί.

Τυχόν απουσίες θα επιφέρουν ποινές που θα ανακοινωθούν εν ευθέτω χρόνω

Ο καμπος δηλωνει παρων μπαμπη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα που έχουμε κενο από μόντελινγκ, ας πετάξω ενα ακυρο εδώ γιατί στο άλλο θέμα θα χαθεί. Καλό το χιόνι στην Αθήνα, αλλά σαν το χιόνι στο χωριό δεν έχει παιδιά!! Πέρα από τον κεντρικό, όλοι οι υπόλοιποι δρόμοι έχουν χιόνι παρθένο, απάτητο, ίσιο τελείως επίπεδο, όχι σαν να πέρασαν κατσίκια από πάνω!!! Δεν νομίζω ότι υπάρχει καλύτερο συναίσθημα από τη βόλτα σε ένα τέτοιο δρόμο με 20+ cm!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Αύριο 17.,30  παρακαλούνται οι κεντροβορειοανατολικοί να συγκεντρωθούν στο τάγμα gfs αρχικά, που θα δοθούν απο τον Υπ/γο  theomanio οδηγίες για την άσκηση που θα διεξαχθεί .Εν συνεχεία θα αναχωρήσουμε περι τις 20.00 στο έτερο τάγμα ECMWF που ηδη θα μας περιμένουν οι συστρατιώτες και υπαξιωματικοί Θράκης-Εβρου και περι τις 21.00 θα αναχωρήσουμε οδικώς για το ΚΨΜ που θα γίνει διεξοδική ανάλυση της άσκησης και περαιτέρω ανάλυση της  στρατηγικής που θα ακολουθηθεί.

Τυχόν απουσίες θα επιφέρουν ποινές που θα ανακοινωθούν εν ευθέτω χρόνω

η χωρα του βαρδαρη επισης ΠΑΡΩΝ!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Kosmas34 said:

Τώρα που έχουμε κενο από μόντελινγκ, ας πετάξω ενα ακυρο εδώ γιατί στο άλλο θέμα θα χαθεί. Καλό το χιόνι στην Αθήνα, αλλά σαν το χιόνι στο χωριό δεν έχει παιδιά!! Πέρα από τον κεντρικό, όλοι οι υπόλοιποι δρόμοι έχουν χιόνι παρθένο, απάτητο, ίσιο τελείως επίπεδο, όχι σαν να πέρασαν κατσίκια από πάνω!!! Δεν νομίζω ότι υπάρχει καλύτερο συναίσθημα από τη βόλτα σε ένα τέτοιο δρόμο με 20+ cm!!!!

Η χειρότερη μέρα θα είναι η Τετάρτη... θα γίνει μαύρο από τα αυτοκίνητα... στεναχωριέμαι που το σκέφτομαι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, CATHA είπε:

Η χειρότερη μέρα θα είναι η Τετάρτη... θα γίνει μαύρο από τα αυτοκίνητα... στεναχωριέμαι που το σκέφτομαι.

Νταξει αυτό είναι αναπόφευκτο όπου κι αν είσαι εκτός από κανένα πολύ ορεινό χωριό που αν χιονίσει καλά ξεχνάνε το αυτοκίνητο για κάνα 2 βδομάδες. Εδώ στα πεδινά χωριά απλά το διατηρούμε λίγο παραπάνω παρθένο απ ότι στις πόλεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω παντως παιδια κ του σκ δεν το διαγραφω μπορει να εχουμε εκπληξεις τουλαχιστον σε ηπειρωτικες περιοχες μακρια απο την θαλασσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Τώρα που έχουμε κενο από μόντελινγκ, ας πετάξω ενα ακυρο εδώ γιατί στο άλλο θέμα θα χαθεί. Καλό το χιόνι στην Αθήνα, αλλά σαν το χιόνι στο χωριό δεν έχει παιδιά!! Πέρα από τον κεντρικό, όλοι οι υπόλοιποι δρόμοι έχουν χιόνι παρθένο, απάτητο, ίσιο τελείως επίπεδο, όχι σαν να πέρασαν κατσίκια από πάνω!!! Δεν νομίζω ότι υπάρχει καλύτερο συναίσθημα από τη βόλτα σε ένα τέτοιο δρόμο με 20+ cm!!!!

Καλά ας έριχνε και σε εμένα όσο στην αθηνα και ας μην έπιανε καν στο δρόμο χαχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...