Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε @Kosmas34 ασε τα σχολια και το φαρμακι για τους κακους αθηναιους.Οτι γουσταρει ζηταει κι επιθυμει ο καθενας.Αν θες να τη λες για τους κακους αθηναιους εχω μια ομαδουλα στο μστζρ με μερικους που μυξοκλαινε και καταριουνται την αθηνα.Αιντε γιατι η υπομονη εχει και τα ορια της.Οποιοι γουσταρετε διαδικτυακο τσαμπουκα,προσβολη και μανουρα,αλλου,οχι εδω μεσα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bouasss είπε:

Αδερφέ ο Κοσμάς δεν ξέρω αν διάβασε αλλά εγώ στο λέω ότι το διάβασα όχι εδώ αλλά μέσα στις αναφορές σας για την Ελπίδα. Φιλικά εντελώς στο λέω και το κλείνω εδώ.

Εύη,όχι αδελφός...χαχα...

Ε λογικό δεν είναι μωρέ...όλοι έχουμε μεγάλη αγάπη με το χιόνι...τον τελευταίο λόγο όμως τον έχει ο καιρός...ο,τι και να λέμε εμείς προσήνεμοι,βόρειοι,κεντρικοί,δυτικοί...απλά πιο πολύ μου κακοφανηκε η ειρωνία στην τελευταία του πρόταση...γι'αυτό απάντησα....καλό βράδυ και καλή συνεχεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι κεντροβορειοι ήρεμα μην αρπαζεστε ....κατ αρχήν μετα απο τοσες φαπες φετος γιατι αρπαζεστε επρεπε να χατε συνηθίσει χαχαχχα....Πάμε δυνατα τα τα τα ...τα λέμε αύριο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Evisnow είπε:

Εύη,όχι αδελφός...χαχα...

Ε λογικό δεν είναι μωρέ...όλοι έχουμε μεγάλη αγάπη με το χιόνι...τον τελευταίο λόγο όμως τον έχει ο καιρός...ο,τι και να λέμε εμείς προσήνεμοι,βόρειοι,κεντρικοί,δυτικοί...απλά πιο πολύ μου κακοφανηκε η ειρωνία στην τελευταία του πρόταση...γι'αυτό απάντησα....καλό βράδυ και καλή συνεχεια

Ευη καλα ουτε πηγε το μυαλο μου οτι εισαι γυναικα και εγω αδελφο θα σε ελεγα χαχαχ 

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

Ναι καλησπέρα σας...έναν Κόγκας ήρθα να πάρω για Αθήνα ευχαριστω

Δυστυχώς αργήσατε μας τον πηρε τον τελευταίο για φετος η Θεσσαλονίκη 🤣🤣🤣🤣

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Φιλε @Kosmas34 ασε τα σχολια και το φαρμακι για τους κακους αθηναιους.Οτι γουσταρει ζηταει κι επιθυμει ο καθενας.Αν θες να τη λες για τους κακους αθηναιους εχω μια ομαδουλα στο μστζρ με μερικους που μυξοκλαινε και καταριουνται την αθηνα.Αιντε γιατι η υπομονη εχει και τα ορια της.Οποιοι γουσταρετε διαδικτυακο τσαμπουκα,προσβολη και μανουρα,αλλου,οχι εδω μεσα.

Ψυχραιμία,.η αλήθεια ειναι οσο και να έχει κανείς τον καημο του δεν του φταίει ο αλλος..ο.καιρος.οτι.θελει.κανει..Κοσμα μην ξεχνάς πολλά παιδιά εκαναν 12 χειμώνες περιμένοντας την Μήδεια για γενικευμένο Αττικό (εξαιρω Αριάδνη). Και ο καιρός που οτι θελει κάνει έδωσε και Ελπιδα . Εμείς απλώς ασχολούμαστε με το χομπι. Πολλή προσοχή μην χαλάσει η παρέα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Evisnow είπε:

Εύη,όχι αδελφός...χαχα...

Ε λογικό δεν είναι μωρέ...όλοι έχουμε μεγάλη αγάπη με το χιόνι...τον τελευταίο λόγο όμως τον έχει ο καιρός...ο,τι και να λέμε εμείς προσήνεμοι,βόρειοι,κεντρικοί,δυτικοί...απλά πιο πολύ μου κακοφανηκε η ειρωνία στην τελευταία του πρόταση...γι'αυτό απάντησα....καλό βράδυ και καλή συνεχεια

Αδερφή Εύη σόρρυ🤣🤣🤣από κεκτημένη ταχύτητα νόμιζα ότι το όνομα σου είναι eviasnow🤪🤪🤪.

Γενικά παιδιά όμως καλό είναι να μην ξεφεύγουμε οσο νευριασμένοι και να είμαστε οι Βόρειοι. Και εγώ έχω σκάσει φέτος αλλά δεν φταίνε τα παιδιά από τα νότια. Είναι άσχημο να τα βάζουμε μαζί τους. Θα γυρίσει ο τροχός κάποια στιγμή που θα πάει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Ευη καλα ουτε πηγε το μυαλο μου οτι εισαι γυναικα και εγω αδελφο θα σε ελεγα χαχαχ 

Πρέπει να είμαι η μοναδική στο Φόρουμ....αδελφή του thivasnow

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Ευη καλα ουτε πηγε το μυαλο μου οτι εισαι γυναικα και εγω αδελφο θα σε ελεγα χαχαχ

Πες αληθεια...νόμιζες ότι έγραψε λαθος το όνομα και ξεχασε ενα a μετα το evi..eviasnow xaxaxaxxa

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συμβουλη σε νεους κεντροβορειους οταν διαβασετε την λεξη γκογκας μην ενθουσιαζεστε χαχαχχα δεν ειναι για εμας χαχα εμεις θελουμε την γκαγκα....χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Πες αληθεια...νόμιζες ότι έγραψε λαθος το όνομα και ξεχασε ενα a μετα το evi..eviasnow xaxaxaxxa

Ναι ρε αυτο νομιζα χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Ναι ρε αυτο νομιζα χαχαχ

Η πλάκα είναι ότι ο @bouasss  το έγραψε ταυτόχρονα.....Έχω ξεκαρδιστει χαχαχα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Συμβουλη σε νεους κεντροβορειους οταν διαβασετε την λεξη γκογκας μην ενθουσιαζεστε χαχαχχα δεν ειναι για εμας χαχα εμεις θελουμε την γκαγκα....χαχα

Εμεις οι Θεσσαλοί πρεπει να βρούμε κατι αλλο.. προβατίνα-ζυγουριτσα κλπ χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Barney-sal είπε:

Εμεις οι Θεσσαλοί πρεπει να βρούμε κατι αλλο.. προβατίνα-ζυγουριτσα κλπ χαχα

Εμένα με βλέπεις να αγχώνομαι με μια προβατίνα λύνονται ολα..δε βλέπεις οι Γιαννιώτες έχουν αρκετές πιθανότητες για χιονι το Σάββατο και δεν ασχολούνται καν....Σου λέει ριξει δε ρίξει εμεις θα τη ρίξουμε την προβατίνα στη κοιλιά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Φιλε @Kosmas34 ασε τα σχολια και το φαρμακι για τους κακους αθηναιους.Οτι γουσταρει ζηταει κι επιθυμει ο καθενας.Αν θες να τη λες για τους κακους αθηναιους εχω μια ομαδουλα στο μστζρ με μερικους που μυξοκλαινε και καταριουνται την αθηνα.Αιντε γιατι η υπομονη εχει και τα ορια της.Οποιοι γουσταρετε διαδικτυακο τσαμπουκα,προσβολη και μανουρα,αλλου,οχι εδω μεσα.

Αλαζονικό να ζητάει κάποιος 2ο χιόνι ενώ δεν έχει λιώσει το 30ποντο(και βάλε)ακόμα. Όλοι στην ίδια χώρα ζούμε και όλοι με την ίδια δυσκολία βλέπουμε χιόνι! Είναι πολύ άσχημο να ζητάς επομένως 2ο χιόνι μετά από ιστορικό(εξαίρεση τα δυτικά σας, αλλα δεν αναφέρομαι σε αυτούς) όταν υπάρχουν περιοχές που δεν έχουμε δει νιφάδα και μάλιστα με ειρωνικό προς εμάς τρόπο. Το ότι δεν μιλάει κανεις άλλος δεν σημαίνει ότι δεν έχει κανεις πρόβλημα με αυτό! Επισης δεν ζήτησα καμία υπομονή ή ανοχή απέναντι μου! Αν δεν μπορώ να εκφράσω την άποψη μου δεν θέλω να ανήκω εδώ! Αν σκοπεύεις να με στείλεις για μπανάκι, καντο @GEORGE SNOWMAN

Αν όμως διαγράψεις και το μήνυμα μου στο οποίο έχω τοποθετηθεί με όση ευγένεια μου έχει απομείνει, τότε απλά θα επιβεβαιώσεις την αδικία με την οποία αντιμετωπίζεις τα λεγόμενα μου!

Καλα χιόνια σε όλους!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, HuxFlux είπε:

Λοιπον το πλανο ειναι το εξης. Οι προσηνεμοι λιγουρευομαστε εκεινο στις 2 του μηνα. Μια που εχουμε ρεντα φετος, στις 150 ωρες το φερνουμε πανω μας για δοκιμη κυριως στις Τ, γιατι μοιαζει ρεταλι και μπορει να μην εχει νοημα. Αμα δεν μας κανουν οι Τ, ξεκιναμε ευχολογια να δυτικισει για τους φιλους μας κεντροβορειους και παιρνουμε kudos που ειμαστε μεγαλοκαρδοι. Χιονιζονται αυτοι, γλυτωνουμε κι εμεις το σπασιμο νευρων με τα ρεταλια, ολοι χαρουμενοι.

Αν απο την αλλη , στο casting των 150 ωρων ο αυλωνας μας παρουσιαστει πιο ψυχρος, τοτε τον γραπωνουμε με UKMO και GEM κι αφηνουμε τον τζιφο να τρολλαρει με δυτικοτερα σεναρια για να μη μας την πεσουν -και δικαιως- οι ΚΒ. Στις 70 ωρες κανουμε το τελικο χτυπημα με παιο και δεν ειδαμε-δεν ακουσαμε-δεν ξερουμε. Μεταφερομαστε διακριτικα στις αναφορες, για να μη φαμε ξυλο εδω.

Σε κάθε επεξεργασία το κάνεις και καλυτερο ...Έχω κλάψει χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελα φιλε @Kosmas34  προχωραμε,ξεπερνα το.Ο καιρος κανει οτι γουσταρει,δεν επηρεαζεται απο τα θελω του καθενος.Ειναι γελοια και παιδικη αυτη η κοντρα που υπαρχει τοσα χρονια.Καμια αλαζονεια δεν υπαρχει,χαβαλε κανουμε.Καλα χιονια και σε σενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για τα μακρινα καλος παραμενει ο τζιφος για την Ηπειρο και ολη την Βορειοδυτικη ελλαδα με χαμηλες θερμοκρασιες στις 1 φεβρουαριου. 

Στα Γιαννενα 1 βαθμος την ωρα με τον πολυ υετο και -2 προς το τελος του υετου

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ελα φιλε @Kosmas34  προχωραμε,ξεπερνα το.Ο καιρος κανει οτι γουσταρει,δεν επηρεαζεται απο τα θελω του καθενος.Ειναι γελοια και παιδικη αυτη η κοντρα που υπαρχει τοσα χρονια.Καμια αλαζονεια δεν υπαρχει,χαβαλε κανουμε.Καλα χιονια και σε σενα.

Μπράβο φίλε @GEORGE SNOWMAN που το ληγεις εδώ. @Kosmas34 περιμένω και από εσένα τα ανάλογα και προχωράμε σε σχολιασμό χαρτών παλικάρια μου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, bouasss είπε:

Μπράβο φίλε @GEORGE SNOWMAN που το ληγεις εδώ. @Kosmas34 περιμένω και από εσένα τα ανάλογα και προχωράμε σε σχολιασμό χαρτών παλικάρια μου. 

Προφανώς και ο καιρός κάνει ότι γουστάρει! Εγώ εξέφρασα μια άποψη πάνω σε κάτι άλλο απλά. Σωστή, λανθασμένη; Ποιος να το κρίνει; Ήταν απλά μια άποψη που ήθελα να εκφράσω! Μακάρι πάντα χαβαλές! Και καλά χιόνια σε όλους όπως είπα! Καλο βράδυ. Αύριο ίσως δούμε κάτι καλύτερο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Kosmas34 είπε:

Προφανώς και ο καιρός κάνει ότι γουστάρει! Εγώ εξέφρασα μια άποψη πάνω σε κάτι άλλο απλά. Σωστή, λανθασμένη; Ποιος να το κρίνει; Ήταν απλά μια άποψη που ήθελα να εκφράσω! Μακάρι πάντα χαβαλές! Και καλά χιόνια σε όλους όπως είπα! Καλο βράδυ. Αύριο ίσως δούμε κάτι καλύτερο.

Αποψη που προσβαλει αλλους,με μπολικη ειρωνια,δεν ειναι αποψη,ειναι επιθεση.Τα υπολοιπα τα ειπαμε.Προχωραμε.Οτι.αλλο θες μονο σε π.μ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω αν το είδατε, αλλά το Ευρωπαϊκό έβγαλε υψηλή ανάλυση με πολλά δεδομένα (+υετό και Τ500) ανά 3h στο Meteociel

https://www.meteociel.fr/modeles/ecmwf_hres.php?ech=6&mode=2&carte=0

Και μάλιστα έχει και όλα τα τρεξίματα 00, 06, 12, 18z 

 

Επεξεργάστηκε από Χιών
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά ηρεμια!!!κυρίως για τους βόρειους.κοσμα το ότι έχουμε γκαντεμια δεν φταίει κανένας προσηνεμος που μπορεί να θέλει το χιόνι στην πόρτα του ξανά και ξανά και ξανά.Προσωπικα κι εσύ κι εγώ θα το θέλαμε ξανά και ξανά και ξανά...δυστηχως δεν μπορείς να το χορτάσεις.Απ εκεί και μετά πάρτο απόφαση κι εσύ και όλοι μας ότι φέτος τελειώσαμε δεν είναι ο χειμώνας για εμάς για την ψυχική μας υγεία.Ας το ρίξουμε στο χαβαλε μόνο και στην πλάκα κι ας μην το χαλάσουμε όλο αυτό που έχουμε φτιάξει με τόσο κόπο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσον αφορά τα μελλούμενα θεωρώ ότι τέλος μέχρι τις 3.Πιστευω ότι ο Αυλώνας που ελπίζαμε θα ξεφτιλιστει και δεν θα έχει κρύο ακόμη κι αν κάτσει κάνα ψευτοχαμηλο.Για το σ/κ δεν υπάρχει καν λόγος να ασχοληθούμε.Περιμενω τούμπα και του γιουκμο αύριο.Το Τζεμ είναι άθλιο και έχει ήδη γυρίσει μιας και έχει ξεφτισει βάση ασνμολ τον Αυλώνα οπότε πάρτε το απόφαση ότι μέχρι τις τα μέσα της άλλης εβδομάδας δεν έχει κάτι σοβαρό.Με αυτά που φαίνονται τώρα.Καλο βράδυ και όσοι δεν μπορούν να το διαχειριστούν όλο αυτό ας κάνουν μια σιωπηρή αποχή η ας πάνε στο θέμα με τα εσώψυχα που κι εκεί να προσέχουμε τι γράφουμε σε σχέση με άλλους για εμάς και το ριζικό μας ας πούμε ότι θέλουμε.Εδω θα μαστε μακάρι να μας εκπλήξει ο καιρός και όλα αυτά που γράφω να είναι μπούρδες αλλά βάση λογικής και όχι προσπάθειας να ωραιοποίησω τα άσχημα που σκάσανε μύτη σήμερα τα μοντέλα στα 12αρια μας έδειξαν την πόρτα της εξόδου.Κσι κάτι τελευταίο για να καταλάβετε πόσο επηρεάζομαι εγώ μόλις είδα τον πάιο και τα ανσμπλ του Τζεμ από τα νεύρα μου με πιάσε υπνηλία και κοιμήθηκα στον καναπέ και ξύπνησα ξαφνικά και δεν ήξερα τι ώρα είναι...φαντάσου!!!!🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...