Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακόμη μια φορά,κάπου στο ενδιάμεσο θα βγεί η όλη φάση,που συμφέρει την Βόρειο Ελλάδα, έστω και για ένα πέρασμα.. ανατολικά ουκμο, δυτικά Ευρωπαίος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσα και να γραφούν, δεν θα αλλάξει κάτι, το χιόνι είναι κάτι που όλοι το θέλουμε και ο καθένας στην πόρτα του, όπως λέγεται. Όπως γινόμαστε παιδιά, όταν πέφτει και ξετρελαινομαστε, έτσι γινόμαστε πάλι παιδιά και χαλιομαστε, νευριαζουμε, όταν δεν πέφτει. Και η χαρά δικαιολογημένη και τα νεύρα και η απογοήτευση ως ένα βαθμό.

 

Βόρειοι μην στενοχωριέστε και σκατε και σεις της Αττικής-Βοιωτιας-Ευβοιας δείξτε μια κατανόηση κι όλα καλά, θα περάσει κι αυτό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Galanto είπε:

 Ρε δειτε τζεμ οι  Θεσσαλονικείς μαύρος χιονουετος στις 2 χααχχαχαχα

Θα μας καψει και αυτό στα επόμενα τρεξίματα. Δεν υπάρχει σωτηρία από πουθενά😥😥😥

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αστο αντουαν δεν σωζεται..τι τζεμ και πο@@ες μπλε...δεν υπαρχει αυλωνας πλεον και το χαμηλο θα ξεψυχησει πριν γεννηθει.Αν αλλαξει κατι ριζικα το συζηταμε αλλα θεωρω οτι πλεον δεν υφοιστατε αυλωνας και χαμηλο για τις 2-3.Οσον αφορα την γκρινια προφανος καλα κανουμε και γκρινιαζουμε ζωντανος οργανισμος ειναι ενα φορουμ που μεσα απο το πληκτρολογιο εκφραζουμε ειτε χαρα ειτε λυπη ειτε γκρινια ειτε ελπιδα ειτε αισιοδοξια.Ολα παιζουν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Mercedakias είπε:

Καλαμπάκα θα δω οκ θερμοκρασία?

Πιστεύω οριακά θα σαι καλά απο θερμοκρασιες...οι πόλεις οι πεδινές πιο δυσκολα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Snowjunky είπε:

Εγώ να σου πω την αλήθεια μου και 30 πόντους να μου ριχνε θα ήμουνα κομπλέ.μετα δεν θα με ένοιαζε τόσο πολύ

Αυτό ακριβώς. Εγώ προσωπικά θα ήμουν ευχαριστημένος όπως και πολλοί άλλοι. Απλά δεν θα υπήρχε αυτή η γκρίνια από μέρους μας αν μας έριχνε 30 πόντους. Φυσικά και εάν ερχόταν κάτι άλλο για εμάς δεν θα λέγαμε "όχι να πάει αλλού". Έχουμε να δούμε σοβαρό χιόνι τύπου "Μήδεια", "Ελπίδα" και "Αριάδνη" θα πω που πήραμε τα απομεινάρια της από το 2001. Ε λοιπόν 21 χρόνια είναι ΠΟΛΛΑ και συγχωρήστε μας οι υπόλοιποι εμάς τους ΚΒ που γκρινιάζουμε ειδικά φέτος που δεν έχουμε δει τίποτα απολύτως.

Επεξεργάστηκε από bouasss
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς για σαββατο τα 30 απο τα 50 ανσαμπλ του ευρωπαιου δεν δίνουν τιποτα για δω  είναι σαν του τζιφου...Η θα τα τραβήξει ως το απόγευμα η τιποτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Το Σάββατο καλές οι πιθανότητες για χιόνι μέχρι τα πεδινά της Βοιωτίας και σχετικά χαμηλά στην  Β-ΒΔ Αττική εξαιτίας του  ΒΔ επιφανείας,αν βγει όπως φαίνεται . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Για το 1,2 πάντως τα ανσάμπλ του ευρωπαου δε χάλασαν παλι καλα ειναι

για εσας αντωνη;         καλα το τζεμ συγκλονιστικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, Mercedakias είπε:

Υετό Ευρωπαίου για Σάββατο έχει κανείς?

https://www.ecmwf.int/en/forecasts/charts/catalogue/medium-mslp-rain?facets=undefined&time=2022012600,6,2022012606&projection=classical_europe&interval=6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η λογική λεει οτι αργά η γρήγορα θα παμε σε ηπιο μοτιβο και θα ξαναερθει τουλάχιστον μια ακομα περίοδος ενδιαφέροντος για την ελλαδα τον φλεβαρη. 

Το μονο που θελω ειναι να μην παψει ο εμποδισμος στην αγγλια να υφίσταται . Θα βρεθει ευκαιρία σιγουρα πιστευω για ελλαδα γενικότερα.

Μενει να δουμε

Επεξεργάστηκε από Frostfang8
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα μπορει το ουκμο να ειναι η καταστροφη αλλα δεν τα παραταμε ρεεε εχουμε πολλες ωρες ακομα και εφοσον εχουμε τουλαχιστον τζεμ μαζι μας μπορουμε να ελπιζουμε 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

παντως ρε παιδια για τριτη τεταρτη κατι δινει δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος για απογοητευση απο τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με αυτην την εικονα στις 144 ωρες απο μ.ο. παιου υπαρχουν πολλα περιθωρια βελτιωσης

Θα το κυνηγησουμε μεχρι τελους αλλωστε... Αυτο ειναι το χομπι μας 😎

09-51-29-EDM1-144.GIF

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

παντως ρε παιδια για τριτη τεταρτη κατι δινει δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος για απογοητευση απο τωρα

Αρε γείτονα με το που λέω θα τα παρατησω για φέτος τα παλιό μοντέλα βρισκεται κάποιος να με κρατήσει λίγο ακόμα. Τι χιόνοjunky είμαστε ρε φίλε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιατι μαλωνετε που θελει καποιος να ξαναχιονισει στην περιοχη του; μακαρι καθε φορα που εχει ευκαιρια για χιονι η ελλαδα,να σκανε ολα με τετοιο τροπο που να ευνοει τη θεσσαλονικη. Ο καθενας στην περιοχη του θελει να ευνοηθει,λογικο ειναι. Για σκ και μετα ελπιζω ειτε να βρεθουν οι θερμοκρασιες για να χιονισει εδω,ειτε να παει η λιμνη-αυλωνας δυτικοτερα για να μην επηρεαστουμε σαν θεσσαλονικη απο το χαμηλο,ειτε ανατολικοτερα για να μην εχουνε υετο αφου θα μας εχει πλακωσει ο αυλωνας και μεσα σε αυτον υετο εδω δεν εχουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

παντως ρε παιδια για τριτη τεταρτη κατι δινει δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος για απογοητευση απο τωρα

Δεν έχει ευνοϊκές θερμοκρασίες απλά ο παιος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Γιατι μαλωνετε που θελει καποιος να ξαναχιονισει στην περιοχη του; μακαρι καθε φορα που εχει ευκαιρια για χιονι η ελλαδα,να σκανε ολα με τετοιο τροπο που να ευνοει τη θεσσαλονικη. Ο καθενας στην περιοχη του θελει να ευνοηθει,λογικο ειναι. Για σκ και μετα ελπιζω ειτε να βρεθουν οι θερμοκρασιες για να χιονισει εδω,ειτε να παει η λιμνη-αυλωνας δυτικοτερα για να μην επηρεαστουμε σαν θεσσαλονικη απο το χαμηλο,ειτε ανατολικοτερα για να μην εχουνε υετο αφου θα μας εχει πλακωσει ο αυλωνας και μεσα σε αυτον υετο εδω δεν εχουμε

Γιατι ειναι τοσο χάλια θερμοκρασιακά το επερχόμενο; 

Δεν ριτζαρει αρκετα ΒΑ ο εμποδισμος στον Β ατλαντικο;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Εγώ δε μπορώ να καταλάβω προς τι η απογοήτευση...τα ανσαμπλ όλων των μοντέλων είναι καλά τα κύρια μέτρια προς καλά....σιγά τη μοντελαρα το ουκμο που στις ίδιες ώρες που τώρα τα εξαφάνισε τη λίμνη που χτύπησε τα προσηνεμα την είχε τέρμα ανατολικά....Έχουμε ακόμα απλά απ τη πολλή φάπα φέτος μου φαίνεται μόλις χαλάει ελάχιστα κάτι σταματαμε όλοι....Εγώ θα το παλέψω πάντως και το σαββατο και το 1,2

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

 Εγώ δε μπορώ να καταλάβω προς τι η απογοήτευση...τα ανσαμπλ όλων των μοντέλων είναι καλά τα κύρια μέτρια προς καλά....σιγά τη μοντελαρα το ουκμο που στις ίδιες ώρες που τώρα τα εξαφάνισε τη λίμνη που χτύπησε τα προσηνεμα την είχε τέρμα ανατολικά....Έχουμε ακόμα απλά απ τη πολλή φάπα φέτος μου φαίνεται μόλις χαλάει ελάχιστα κάτι στα άτομα όλοι....Εγώ θα το παλέψω πάντως και το σαββατο και το 1,2

Για το Σάββατο τι εγινε τι δείχνουν;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...