Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Volos είπε:

τζαμπα δν θα παει καθολου , δν μιλαμε εξαλλου για οριακες καταστασεις , ειναι ξεκαθαρο χιονι ημιορεινων πανω απο 400 μετρα δλδ

Εννοώ για Βόλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Επειδή έχουμε και κυρίες τόσο ως μέλη αλλά και επισκέπτες,  ας είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί με τα υποκοριστικά  και τις συντμήσεις αδέρφια..

Τζίφος= GFS: Αμερικάνικο μοντέλο πρόγνωσης, αλλά΄ επειδή ειναι τέρας σταθερότητας, χαιδευτικά τον φωνάζουμε και τζίφο

Παίος:  ECMWF :Ευρωπαικό μοντέλο πρόγνωσης, επιρρεπές σε κυβιστήσεις και ανακυβιστήσεις,  εν συντομία τον αποκαλούμε και παίο (με αι παντα..)

Αυτά προς το παρόν....

Φαντάζομαι ότι οι κύριες συμφορουμιτισες εάν είναι κολλημένες σαν εμας θα τα γνωρίζουν ήδη και δεν θα μας παρεξηγούν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Εννοώ για Βόλο.

αυτο λεω δν προκεται να γινει ποτε δν υπηρξαν κ ουτε υπαρχουν ικανες θερμοκρασιες. Οποτε για τα ημιορεινα π κοιταμε ειναι ιδανικο. Ολος ο γεναρης  βγηκε με φρεσκο χιονι στο πηλιο πραγμα που θυμιζει παλιες εποχες

Επεξεργάστηκε από Volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, yiannis_volos said:

αν βγάλει -6 θα εξαφανιστεί το 80% του υετού, τα έχουμε μάθει πλέον 😛

Μια χαρα μας παει τα τελευταια χρονια μην αγχωνεσαι εγω ελπιζω να κατεβει λιγο εστω και το -6 και θα μπορουσε να βαθυνει και κιγο το χαμηλο μια χαρα ισως δω και καμια χιονοπτωση αν εχει και ραγδαιοτγτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Volos είπε:

αυτο λεω δν προκεται να γινει ποτε δν υπηρξαν κ ουτε υπαρχουν ικανες θερμοκρασιες. Οποτε για τα ημιορεινα π κοιταμε ειναι ιδανικο. Ολο ο γεναρης  βγηκε με φρεσκο χιονι στο πηλιο πραγμα που θυμιζει παλιες εποχες

εντάξει ναι, απλά θέλω να πω θα είναι η 5η κατεβασιά φέτος που κάτι δεν είναι σωστό πάλι. Ευτυχώς έκανε τα 5cm χθες και πήραμε μια τζούρα 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Οπως ειναι το ευρωπαικο τωρα χιονιζει καρδιτσα τρικαλα εδω ειμαστε πιο οριακα

Χιονιζει και Λαμία,νομίζω δίνει ΒΔ επιφάνειας με τα χαμηλότερα επίπεδα παγοπισησης στο Δομοκό,σαν το τζιφο, παρόμοιο

Επεξεργάστηκε από dimitris27
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

εντάξει ναι, απλά θέλω να πω θα είναι η 5η κατεβασιά φέτος που κάτι δεν είναι σωστό πάλι. Ευτυχώς έκανε τα 5cm χθες και πήραμε μια τζούρα 😛

ισως μας παρουσιαστει μια ακομη ευκαιρια,,, παντως ειναι παλιακος χειμωνας και το κκρυο δν φευγει. Συν το γεγονος οτι ο νομος απο το 17 με την αριαδνη και επειτα βλεπει αξιολογα χιονια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Οπως ειναι το ευρωπαικο τωρα χιονιζει καρδιτσα τρικαλα εδω ειμαστε πιο οριακα

Σαν Βίκτωρα ππυ ηταν κλαιν..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Χιονιζει και Λαμία,νομίζω δίνει ΒΔ επιφάνειας με τα χαμηλότερα επίπεδα παγοπισησης στο Δομοκό,σαν το τζιφο, παρόμοιο

Οπως ειναι το τρεξιμο τωρα πασπαλιζει θεσσαλια πλην βολου και  λαμια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, yiannis_volos said:

εντάξει ναι, απλά θέλω να πω θα είναι η 5η κατεβασιά φέτος που κάτι δεν είναι σωστό πάλι. Ευτυχώς έκανε τα 5cm χθες και πήραμε μια τζούρα 😛

Χαχαχα εγω 10cm 😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω αν καποιος τα έχει βάλει, αν ναι συγχωρήστε με,παμε να φέρουμε τον ιστορικό για κεντρική και βόρεια Ελλάδα 

31-07/02

render-worker-commands-65cc9dfcc9-jhxpt-

07-04/02

render-worker-commands-65cc9dfcc9-jhxpt-

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οπως το ειπα...αιγα μην συμφωνουσν τα μοντελα για, κεντροβορειο.δειχνει οτι πολλα σεναρια του τζιφου που ειναι αδιαφορα.αυτος ο ατλαντικος μας εχει ριμαξει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...