Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές νέας χιονοκαιρίας 7-9/2....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ζιακο.....Υ.Γ. Οι χιονοπτώσεις της Τρίτης, μπορεί να έχουν μικρή διάρκεια και οι χιονοστρώσεις να είναι μικρού πάχους, αλλά στην κεντρική και τη βόρεια Ελλάδα θα κατέβουν και σε περιοχές χαμηλού υψομέτρου. Αναφορικά με κάποιες τοπικές προγνώσεις: (α) Στα Γιάννενα θα χιονίσει για λίγες ώρες, (β) στη Θεσσαλονίκη η συνάντηση των χαμηλών θερμοκρασιών με τον υετό θα είναι σύντομη εξαιτίας του Βαρδάρη και (γ) στην Αττική νομίζω ότι στο θέμα του υετού η προσομοίωση του GFS είναι πιο ρεαλιστική από εκείνη του ECMWF. Πέρα από αυτό, στο βόρειο τόξο χιονοπτώσεις είναι πιθανό να σημειωθούν και σε περιοχές με υψόμετρο χαμηλότερο των 500 μέτρων.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκίνησε βροχούλα κι εδω,, στην ώρα του ο ευρωπαίος και τζιφος..Τώρα μένει να δούμε ο ευρωπιος δέρνει τα πολλά φαινομενα αυτες τις τέσσερις ς ώρες απο τωρα ενω ο τζιφος μετα τις 10 μεχρι τις 2 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ξεκίνησε βροχούλα κι εδω,, στην ώρα του ο ευρωπαίος και τζιφος..Τώρα μένει να δούμε ο ευρωπιος δέρνει τα πολλά φαινομενα αυτες τις τέσσερις ς ώρες απο τωρα ενω ο τζιφος μετα τις 10 μεχρι τις 2 

Γιατί τα δέρνει τα φαινόμενα;;;; ..... Αν το κάνουμε και μεις μήπως θα χει αποτέλεσμα  για να δούμε χιόνι; 😋😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15,8c βλέπω στη Λαμία.τιποτα δεν προμηνύει την πτώση που έρχεται..άλλη μια ξηρή εισβολής.Χιονια της τάξεως των 5-10 πόντων θα πέσουν στα γύρω ορεινά-ημιορεινα,πολύ πιθανό νιφάδες να φτάσουν μέχρι τις παρυφές τις πόλης προς το τέλος των φαινομένων..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

15,8c βλέπω στη Λαμία.τιποτα δεν προμηνύει την πτώση που έρχεται..άλλη μια ξηρή εισβολής.Χιονια της τάξεως των 5-10 πόντων θα πέσουν στα γύρω ορεινά-ημιορεινα,πολύ πιθανό νιφάδες να φτάσουν μέχρι τις παρυφές τις πόλης προς το τέλος των φαινομένων..

για να δουμε τι θα ερθει ,   ποτε και  αν ερθει...............βλεπω τα σκοπια με 3 βαθμους....φλωρινα  4..........

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, TOUAREG είπε:

για να δουμε τι θα ερθει ,   ποτε και  αν ερθει...............βλεπω τα σκοπια με 3 βαθμους....φλωρινα  4..........

7 βαθμους έχει η Φλώρινα... http://penteli.meteo.gr/stations/florina/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Panos_Katerini είπε:

7 βαθμους έχει η Φλώρινα... http://penteli.meteo.gr/stations/florina/

κατι δεν παει καλα....το 7 μου φαινεται τραβηγμενο για φλωρινα ..........στο windy  μου δειχνει 4

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν νομίζω να έχει νόημα να ξενυχτήσω σήμερα, πουθενά δεν είπαν για πεδινό χιόνι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, TOUAREG είπε:

κατι δεν παει καλα....το 7 μου φαινεται τραβηγμενο για φλωρινα ..........στο windy  μου δειχνει 4

Το windy λογικά δείχνει την προβλεψη θερμοκρασίας του τζιφου για αυτή την ώρα ή καποιου άλλου μοντέλου...ο σταθμός μια χαρά λειτουργεί...

Γενικότερα οι θερμοκρασίες που βλέπω σε όλα τα Βαλκάνια είναι αρκετά υψηλότερες του αναμενομένου οπότε μάλλον είναι πολυ τζουφιο αυτό που έρχεται τουλάχιστον από πλευρας ψυχους...μακάρι να διαψευστω αλλά νομίζω τζάμπα ελπίζουμε για χιόνια σε χαμηλά υψόμετρα... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια τι γινετε...βλεπω τα ορεινα μας εχουν αστραπες..για την ακριβεια πανω απ το χωριο παλαια γιαννιτσου..υψ.950...συνορα με νομο καρδιτσας..

Επεξεργάστηκε από Delsnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα από βροχερή Παραμυθια... Ελπίζω αύριο το πρωί πηγαίνοντας για, δουλειά στα Γιαννενα να, σας δώσω  κάποια χιονοαναφορα και ανάλογο βιντεο😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...