Jump to content
south coast

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Προς το παρον ναι

Όταν λέτε στα ίδια??εγώ βλέπω ότι χάλασαν λίγο οι θερμοκρασίες και για αυτό της τρίτης

Επεξεργάστηκε από Kalahari desert
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έστω και μια πέτσα είναι θαυμα για μέσα Μαρτη στην Αθηνα. Και το ψυχολογικό ερωτημα προς έναν κάτοικο δυτικών προαστείων είναι το εξής: 

Αγαπητέ Περιστεριώτη, φίλε Νικαιώτη, λατρεμένε Πειραιώτη, .....προτιμάς 5 πόντους με καταστάσεις on off, όπου   μια καλή μπούκα  δώσει ομοιόμορφους 5 πόντους σε ολόκληρο το λεκανοπέδιο ήηηηηηη προτιμάς να έρθει μια νέα Ελπίδα όπου τελικά θα έχεις 10 πόντους αυτή τη φορά και 60 οι Αμπελόκηποι? 🤣

Θέλω ειλικρινείς απαντήσεις παρακαλώ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Kalahari desert είπε:

Όταν λέτε στα ίδια??

Οσο αφορα την θεσσαλια δειχνει ενα 6ωρο 8ωρο περασμα απο μεσανυχτα τεταρτης ως το πρωι απλα πρεπει να δουμε λιγο και τα βραδυνα και τα ποιοτικα χαρακτηριστικα για ισως παλι δεν θα μπορεσουν να χιονιστουν ολα τα πεδινα της

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, MeteoTirnavos είπε:

72 ώρες είμαστε από το γεγονός, ελπίζω να μην αλλάξουν πολλά μέχρι τότε. Και μιλάω κυρίως θερμοκρασιακά.

Μισος βαθμος παιζει ρολο τωρα ασε αγχωτικο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, menidi said:

Έστω και μια πέτσα είναι θαυμα για μέσα Μαρτη στην Αθηνα. Και το ψυχολογικό ερωτημα προς έναν κάτοικο δυτικών προαστείων είναι το εξής: 

Αγαπητέ Περιστεριώτη, φίλε Νικαιώτη, λατρεμένε Πειραιώτη, .....προτιμάς 5 πόντους με καταστάσεις on off, όπου   μια καλή μπούκα  δώσει ομοιόμορφους 5 πόντους σε ολόκληρο το λεκανοπέδιο ήηηηηηη προτιμάς να έρθει μια νέα Ελπίδα όπου τελικά θα έχεις 10 πόντους αυτή τη φορά και 60 οι Αμπελόκηποι? 🤣

Θέλω ειλικρινείς απαντήσεις παρακαλώ!

Προτιμάει να δει κατι καλυτερο απο την ελπιδα😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Έστω και μια πέτσα είναι θαυμα για μέσα Μαρτη στην Αθηνα. Και το ψυχολογικό ερωτημα προς έναν κάτοικο δυτικών προαστείων είναι το εξής: 

Αγαπητέ Περιστεριώτη, φίλε Νικαιώτη, λατρεμένε Πειραιώτη, .....προτιμάς 5 πόντους με καταστάσεις on off, όπου   μια καλή μπούκα  δώσει ομοιόμορφους 5 πόντους σε ολόκληρο το λεκανοπέδιο ήηηηηηη προτιμάς να έρθει μια νέα Ελπίδα όπου τελικά θα έχεις 10 πόντους αυτή τη φορά και 60 οι Αμπελόκηποι? 🤣

Θέλω ειλικρινείς απαντήσεις παρακαλώ!

Το δεύτερο διαλέγωωωωωωωωω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Kalahari desert είπε:

Όταν λέτε στα ίδια??εγώ βλέπω ότι χάλασαν λίγο οι θερμοκρασίες και για αυτό της τρίτης

Στην πρώτη φάση είναι πιο δυτικά,και ποιο βόρεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Εννοείς για να το δούμε να πέφτει ή για κατι πιο καλό;

Αυτο ειναι θεμα μισου βαθμου το κατι καλο με απλη πετσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, menidi είπε:

Έστω και μια πέτσα είναι θαυμα για μέσα Μαρτη στην Αθηνα. Και το ψυχολογικό ερωτημα προς έναν κάτοικο δυτικών προαστείων είναι το εξής: 

Αγαπητέ Περιστεριώτη, φίλε Νικαιώτη, λατρεμένε Πειραιώτη, .....προτιμάς 5 πόντους με καταστάσεις on off, όπου   μια καλή μπούκα  δώσει ομοιόμορφους 5 πόντους σε ολόκληρο το λεκανοπέδιο ήηηηηηη προτιμάς να έρθει μια νέα Ελπίδα όπου τελικά θα έχεις 10 πόντους αυτή τη φορά και 60 οι Αμπελόκηποι? 🤣

Θέλω ειλικρινείς απαντήσεις παρακαλώ!

Tο δεύτερο... Το έχω ανάγκη😂😫

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν μας κάτσει η μπίλια αποκοπής σε μορφή ιδιόμορφης backdoor δηλαδή Ελπίδα 2 τότε δεν έχω λόγια για την κωλοφαρδία. Μόνος κίνδυνος αυτή τη στιγμή ο Ερντογάν. Χρειάζεται δυτίκισμα για ιστορικές καταστάσεις. Σημαντικά τα αυριανά 12άρια αλλά ό,τι μπορέσουμε να κερδίσουμε από σήμερα καλό είναι. Δυτίκισμα θα επαναφέρει και περισσότερες περιοχές της χώρας στο παιχνίδι. Τα ensembles του Ευρωπαίου είναι πολύ καλά και η κορυφούλα του Σαββάτου υποδεικνύει ότι δεν θα φύγει ανατολικά. 

ens_image.php?geoid=52683&var=201&run=0&

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το last dance του φετινού χειμώνα απ ότι φαίνεται θα έχουν την τιμή να το απολαύσουν τα προσηνεμα! Δεν γνωρίζω τον καιρο της περιοχής και τι χρειάζεται για να βγει κάτι αξιόλογο αλλά εύχομαι να το δουν όσο γίνεται περισσότεροι! Ας ελπίσουμε του χρόνου να είναι η χρονια μας, ή έστω να βρω μια καλή προσήνεμη δουλειά και να μεταναστεύσω εκεί μιας και τα τελευταία χρονια δείχνουν να έχουν ρέντα!!!😆 
Απολαύστε υπεύθυνα παλικάρια!!😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Kosmas34 είπε:

Το last dance του φετινού χειμώνα απ ότι φαίνεται θα έχουν την τιμή να το απολαύσουν τα προσηνεμα! Δεν γνωρίζω τον καιρο της περιοχής και τι χρειάζεται για να βγει κάτι αξιόλογο αλλά εύχομαι να το δουν όσο γίνεται περισσότεροι! Ας ελπίσουμε του χρόνου να είναι η χρονια μας, ή έστω να βρω μια καλή προσήνεμη δουλειά και να μεταναστεύσω εκεί μιας και τα τελευταία χρονια δείχνουν να έχουν ρέντα!!!😆 
Απολαύστε υπεύθυνα παλικάρια!!😎

Προσεχε μην πας και κανουν πέτρινη δωδεκαετία μεχρι το 2035🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τραγικα σαν τον 2ο χειροτερο χειμωνα της χιλιετιας τα πρωινα τρεξιματα. Μονο θετικο η δευτερη καρτελα του τζιφου που ελπιζουμε να επιβεβαιωθει για να τελειωνει επιτελους το φετινο εκτρωμα-τσαρλατανος που λεγεται "χειμωνας" 2021-2022. Μαζι με το 2006-2007 οι χειροτεροι χειμωνες που εχουν περασει τα τελευταια 20 τουλαχιστον χρονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πιο όψιμη χιονόπτωση στο λεκανοπέδιο ήταν στις 24 Μαρτίου 2003 με τη μορφή χιονομπόρων από τις 00.20 έως τις 14.00 το μεσημέρι. Μάλιστα τη καλύτερη χιονόστρωση την έκανε στη 13.00 όπου η θερμοκρασία μηδένισε προσωρινά. Τα βόρεια προάστια είχαν ξυπνήσει στα λευκά αλλά δεν υπήρχε ολική κάτω από Μαρούσι. Εδώ παραθέτω τη θερμοκρασία στα 850.

NOAA_1_2003032406_2.png

NOAA_1_2003032412_2.png

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, bardaris είπε:

εγώ πάντως απευθυνα ερώτηση προς τον κυριο Ζιακόπουλο καθώς ο ίδιος ειχε πεί στις αρχικές εκτιμήσεις του οτι η περιοχή ενδιαφέροντος θα είναι η Μακεδονία,και χθές ηταν πάλι επιφυλακτικός με αυτά που δείχνουν τα μοντέλα....αλλά κυρίως πως διαβάζουν τον σκανδιναβικά.Λίγο υπομονή το μονο κακκό ειναι οτι η Τρίτη λογικά εχει κλειδώσει...μιλάμε για ωρες μπετόν αρμέ.

Τι να πει και ο δάσκαλος? Ελπίζει και αυτός... Αν και πιστεύω θα την πατήσει πάλι όπως όλοι μας.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Η πιο όψιμη χιονόπτωση στο λεκανοπέδιο ήταν στις 24 Μαρτίου 2003 με τη μορφή χιονομπόρων από τις 00.20 έως τις 14.00 το μεσημέρι. Μάλιστα τη καλύτερη χιονόστρωση την έκανε στη 13.00 όπου η θερμοκρασία μηδένισε προσωρινά. Τα βόρεια προάστια είχαν ξυπνήσει στα λευκά αλλά δεν υπήρχε ολική κάτω από Μαρούσι. Εδώ παραθέτω τη θερμοκρασία στα 850.

NOAA_1_2003032406_2.png

NOAA_1_2003032412_2.png

Τοτε χιονισε και εδω φαντασου με 3 ωρες χιονοθυελλα

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Πιέζει λιγότερο ο ατλαντικός  αλλά και πιο νοτια το κεντρο του σκανδιναβικού στον Αμερικάνο .

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, ICELARISSA said:

Τοτε χιονισε και εδω φαντασου με 3 χιονοθυελλα

Ήταν περίεργο το γεγονός ότι ακολούθησε τον επικό Φεβρουάριο του 2003 (κι ας μην έκανε μεγάλο χιόνι) και οτι χιόνισε με τον ίδιο τρόπο. Με σύννεφα που ξεκολλούσαν από τον άξονα Πεντέλη-Πάρνηθα και άδειαζαν χιόνι μέσα σε 5-10 λεπτά και μετά ο ουρανός ήταν ανοιχτός μέχρι να ξαναπεράσει κάποιο σύννεφο. Είχαν ευνοηθεί τα βόρεια και ανατολικά προάστια της Αθήνας τηρουμένων των αναλογιών. Ωστόσο είχε χιονίσει σε διάφορες περιοχές της Ελλάδας, νομίζω ότι ήταν και η 1η φορά που ο μετεωρολογικός κόσμος συνειδητοποίησε τη δυναμική της Εύβοιας την εποχή του διαδικτύου. Οι εικόνες από τη Στενή νομίζω ότι έχουν μείνει χαραγμένες στη μνήμη κάθε προσήνεμου ή χιονόφιλου εν γένει. Θυμάμαι ότι ήταν και το περισσότερο χιόνι που είχα δει στο χιονοδρομικό των Καλαβρύτων που πήγαινα συχνά τότε. Ο δρόμος από από τα Καλάβρυτα ως το χιονοδρομικό είχε 2 και 3 μέτρα στο πλάι, δεν έβλεπες κάτω τον γκρεμό. 

Συγγνώμη για την αναδρομή. Πάμε στο Τζίφο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...