Jump to content
south coast

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Τζίφος καταστροφικός για χιονοστρώσεις σε πεδινά Αττικής, ακόμα κι αν χιονίσει πρόσκαιρα. Όχι ότι υπάρχει θέμα με αυτό εδώ που φτάσαμε αλλά εντελώς αντίθετος από Ευρωπαίο. Να δούμε ποιος θα κάνει τούμπα.

Καθόλου ακόμη....χιονίζει ως τα πεδινότατα πρωι Πέμπτης με επίπεδο παγοποίησης 200μ. Ανέβασαν και χάρτη.....

66-779GR.GIF?07-12

69-779GR.GIF?07-12

72-779GR.GIF?07-12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αλλους χαρτες βλεπω εγω μαλλονukmo-0-132.png.d5c484220ae8b2f15ea1e4066b7e1a80.png

ukmo-1-132.png

Δεν είναι ιδια απλά πήρε μαζί του στον Ατλαντικό τις πιέσεις Τζεμ και ukmo, ο Αμερικανός απλά το έχει ακόμα πιο ανατολικά το τυφωνοχαμηλο (γλειφει την Αγγλία) εξού και τραβάει την μπίλια πολύ ΒΔ, ενώ στα άλλα δύο είναι ακόμα πιο δυτικά μέσα στον ωκεανό...υπάρχει η τάση όχι το ολοκληρωτικό γύρισμα...σημαντικός ο βραδινος παιος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Έγινε το απίστευτο στα μάτια μου, πήρε ο Τζιφός μαζί του στον Ατλαντικό το ukmo αφού έβγαλε και αυτό το κακό για τα προσηνεμα αλλά καλό για βόρεια Ελλάδα τυφωνοχαμηλακι με 970 και κάτω πίεση που διασπά το Ριτζ και τα πάει όλα πιο παράλληλα και βορεια...το πρωί είχε πάρει μαζί του το τζεμ σε αυτή την εξέλιξη...μέχρι χθες βράδυ μόνος του έβγαζε χαμηλές πιέσεις δυτικά της Αγγλίας και πλέον έμεινε μόνος ο Ευρωπαίος με πιέσεις 990+

Μάγια σας έκαναν και κοιτάζετε άλλους χάρτες παιδιά???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, KapelosG είπε:

Δεν είναι ιδια απλά πήρε μαζί του στον Ατλαντικό τις πιέσεις Τζεμ και ukmo, ο Αμερικανός απλά το έχει ακόμα πιο ανατολικά το τυφωνοχαμηλο (γλειφει την Αγγλία) εξού και τραβάει την μπίλια πολύ ΒΔ, ενώ στα άλλα δύο είναι ακόμα πιο δυτικά μέσα στον ωκεανό...υπάρχει η τάση όχι το ολοκληρωτικό γύρισμα...σημαντικός ο βραδινος παιος

Ευχης εργον ειναι ο ατλαντικος που σε συνδυασμο με τον Α δημιουργει ανατολικο ρευμα σε σημειο που φτανουμε δευτερα και παει να ξαναφερει το -30 στο αιγαιο.Απλα θελουμε την αποκομμενη μπιλιτσα να κατσει το σαββατο λιγο πιο νοτια.Τιποτα παραπανω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

132 ώρες (μεσάνυχτα Σαββάτου), μάλλον θα κάνει λίγο κρυο το Σ/Κ...χαχαχα!

GEMOPIT12_132_2.png

GEMOPIT12_132_5.png

Πάμε για 5ποντη πέτσα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Μάγια σας έκαναν και κοιτάζετε άλλους χάρτες παιδιά???

Προσπαθω να πω σε κάθε Ραν τι βλέπω ακόμα και αν δεν είναι πάντα καλο για εδώ δεν νομίζω ότι κάνω τόσο λάθος...ορίστε τι έδινε το πρωί το ukmo και τι δίνει τώρα αν και με 12 ώρες διαφορά

59258214_UW120-21(4).gif.1e94408eea14351ca49feca781ce0af9.gif966331186_UW120-21(5).gif.fecba62980b5f6ee54e5b1a3538d5bb5.gif

Υπάρχει σημαντική τάση βαθυνσης του τυφωνοχαμηλου δυτικά της Αγγλίας σε ukmo (στο 0z δεν έφτανε ποτέ κάτω από 990) που μόνο ο Τζιφός έδειχνε μέχρι χθές...δεν λέω ότι είναι ίδια είναι πολύ καλύτερο το ukmo, απλά μια ταση είδα προς την κατεύθυνση για τον παράγοντα αυτό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Gary είπε:

καλησπερα, ακουσα απο ενα φιλο οτι θα χιονισει σε μενα αποψε. αληθευει?

Δώσε πόνο στις ψησταριές.....ως ξημερώματα αύριο παίζεις μπαλίτσα ναι.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ευχης εργον ειναι ο ατλαντικος που σε συνδυασμο με τον Α δημιουργει ανατολικο ρευμα σε σημειο που φτανουμε δευτερα και παει να ξαναφερει το -30 στο αιγαιο.Απλα θελουμε την αποκομμενη μπιλιτσα να κατσει το σαββατο λιγο πιο νοτια.Τιποτα παραπανω.

Σ' αυτό συμφωνώ απόλυτα απλά δεν το θέλουμε πολύ κοντά το τυφωνοχαμηλο στην Αγγλία καθώς θα σπάσει σημαντικα το Ριτζ και ισως τα τραβήξει όλα πιο βόρεια αυτό εννοώ...πάμε να δουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Beach-snow NG είπε:

Δώσε πόνο στις ψησταριές.....ως ξημερώματα αύριο παίζεις μπαλίτσα ναι.....

παω να τη καθαρισω αδερφε, εχει ακομη λιπος απο τη προηγουμενη χιονοκακοκαιρια χεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, KapelosG είπε:

Προσπαθω να πω σε κάθε Ραν τι βλέπω ακόμα και αν δεν είναι πάντα καλο για εδώ δεν νομίζω ότι κάνω τόσο λάθος...ορίστε τι έδινε το πρωί το ukmo και τι δίνει τώρα αν και με 12 ώρες διαφορά

Υπάρχει σημαντική τάση βαθυνσης του τυφωνοχαμηλου δυτικά της Αγγλίας σε ukmo (στο 0z δεν έφτανε ποτέ κάτω από 990) που μόνο ο Τζιφός έδειχνε μέχρι χθές...δεν λέω ότι είναι ίδια είναι πολύ καλύτερο το ukmo, απλά μια ταση είδα προς την κατεύθυνση για τον παράγοντα αυτό

Το εξηγησε λίγο πριν ο χιονάνθρωπος...εμένα μια χαρά μου δείχνει....πες και το όνομά σου ρε γειτονα γιατι ξεχνώ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, ISIMERINOS είπε:

Αυτή την φορά ο έστω και ελαφρύς β.δυτικος θα παίξει ρόλο...πιστεύω θα το γυρίσει πιο νωρίς από τις 4-5...

Βαγγέλη σε μας στο επταπυργιο από τι ώρα να το περιμένω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
2 minutes ago, Seth13 said:

Εντελώς μόνο του το κύριο από Σάββατο.

image.png.b0775a22108e63ae3d22a61a6955d1b2.png

Το θεμα ειναι οτι παρασέρνει το κυριο και τα ensembles του σε κάποιο βαθμο

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Seth13 είπε:

Εντελώς μόνο του το κύριο από Σάββατο.

 

Εκανε κρα, φώναζε.....ο τζίφος διορθώνει σταδιακά και από λίγο όσο πιο κοντά....θα το κάνει και για τα πιο κάτω.....είναι εκτός τόπου και χρόνου στις τελευταίες 3 ημέρες για την επερχόμενη κακοκαίρια....φωνάζει!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χθες ο αγαπημένος μου τζίφος με προβλημάτισε στο 18αρι ....τώρα βλέπω σαφή στροφή προς τον ονειρεμένο Ευρωπαίο !!!!

Πάμε δυνατα !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Beach-snow NG είπε:

Το εξηγησε λίγο πριν ο χιονάνθρωπος...εμένα μια χαρά μου δείχνει....πες και το όνομά σου ρε γειτονα γιατι ξεχνώ....

Στο ukmo ακόμα έτσι όπως είναι μας ευνοεί απλά δεν θέλουμε άλλο ανατολικά τον μικρό τυφωνακο μην μας ρουφήξει την μπαλιτσα...Γιώργος φίλε Κώστα αναμένω πάντα την αναφορά σου και μόλις πεις ξεκίνησε βγαίνω στο τζάμι και περιμένω (είσαι 5 λεπτά μπροστά 😂)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...