Jump to content
south coast

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τις τιμες της καυσιμης υλης στον Θεο πλεον αρχιζω να εστερνιζομαι πλεον την διαχρονικη αποψη του ΓΙΑΝΝΗΣ απο απεναντι ... (αν δεν πεσει το τιμημενο)

"Τσαμπα κρυο"

🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως για την ιστορια μια απλη κακοκαιρια ο φιλιππος για δ.φθιωτιδα..με τα πεδινα μας τμηματα 130 το πιο χαμηλο ελαφρια χιονοπτωση...ανωτερη η bianka ειχαμε ελαφρια χιονοστρωση....ενα τπτ προστεθηκε ακομα στο σβερκο.....στην πολη της λαμιας να κυκλοφορουν με αλυσιδες????😂😂

Επεξεργάστηκε από Delsnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 minutes ago, Blacktan said:

Σχεδον το παραδεχετε και η ιδια παντως ...

https://thecaller.gr/lifestyle/christina-souzi-tsantistika-gia-tin-kakokeria-elpida-afti-ine-i-alithia-gia-to-eponimo-mou/

 

Δεν θυμαμαι ΜΙΑ μα ΜΙΑ φορα αυτη και τον αρνιακο να εχουν παει κοντρα σε αυτα που δειχνουν οι χαρτες και να πεσουν μεσα (ειτε στο θετικο ειτε στο αρνητικο σεναριο).

το να πας κοντρα δε σε κανει επιστημονα.

 

οι επιστημονες βασιζονται σε δεδομενα - αυτα που τους δινει η επιστημη και τα εργαλεια (μοντελα).

 

οπως καταλαβαινεις ο Ζιακοπουλος ρισκαρει γιατι δεν ειναι επισημος φορεας πλεον - μπορει να πει 1 μετρο στο συνταγμα, κανεις δε θα τον σταυρωσει. σε αντιθεση με Αρνιακο και Σουζη - που θα τους κρεμασουν στα περιπτερα. ελπιζω να καταλαβες το σκεπτικο μου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, ISIMERINOS είπε:

αντε ακομη ενα κουραγιο...3η προσπαθεια αυριο το μεσημερη απογευμα παλι το δινουν ολοι...

Θα βγάλει χιονομπόρες αύριο;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, geod είπε:

το να πας κοντρα δε σε κανει επιστημονα.

 

οι επιστημονες βασιζονται σε δεδομενα - αυτα που τους δινει η επιστημη και τα εργαλεια (μοντελα).

 

οπως καταλαβαινεις ο Ζιακοπουλος ρισκαρει γιατι δεν ειναι επισημος φορεας πλεον - μπορει να πει 1 μετρο στο συνταγμα, κανεις δε θα τον σταυρωσει. σε αντιθεση με Αρνιακο και Σουζη - που θα τους κρεμασουν στα περιπτερα. ελπιζω να καταλαβες το σκεπτικο μου. 

Φυσικα και ειναι αντιληπτο , αλλα εμενα (& εσενα) δεν μας κανει αυτο ...

Σε γιαγιαδες θειαδες παπουδες εχει απηχηση σαφεστατα...

Εμεις ομως που εχουμε εικονα απλα αναδιατυπωνουν οτι βλεπουμε.

Και φυσικα οταν εγω που ειμαι ασχεταρας τα λεω οπως η σουζη με κανει να την λεω παρουσιαστρια μετα ..

Ειδαλως ειμαι και εγω weatherman.

Προτιμω Ζιακο  .. οποια και αν ειναι η θεση του .

 νομιζω δε πως πολλα απο τα φυντανια της τηλεορασης εχουν διδαχθει απο αυτον και ακομη και σημερα τον συμβουλευονται...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

image.png.42854efd304ced65143a0e3137c09100.pngΤζιφος 6αρι εριξε κι αλλο τα γεωδυναμικα (519,5dam) το μεσημερι κατα τις 12, με -7 στα 850, 400 μετρα επιπεδο παγοποιησης (τοπικα ανατολικα στον νομο και 350!) και πλεον -33 στα 500 με Β-ΒΒΔ ανεμο επιφανειας και μοναδικο αρνητικο τον ΒΒΔ που πνεει στα 700...επισης στα 700 θα εχουμε -17,7 και 97% υγρασια, ενω εμπλουτισμενη με υγρασια ειναι και η σταθμη των 850hpa (90%) και των 925hpa (780 μετρα υψομετρο) με 95% υγρασια...εν ολιγοις αν υπαρξει ικανος υετος θα φτασει ως και τα 100 μετρα τοπικα σε μορφη χιονιου! 

image.png.89daa7ee08641865d812ec10b2279574.png

Να θυμισω σε μια ερευνα βαθους δεκαετιας ειχα βγαλει τις εξης μεσες τιμες για χιονοπτωση στον Γερακα

image.png.c53608c41053d6e64e20c6f8164cf793.png

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, south coast είπε:

Μονο στα ορεινά χιονια παιδια ,παμε γ αλλα

Οι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΊΕΣ μίλησαν εδώ και 4 μέρες. Και είπαν όχι χιόνια στο κέντρο και γενικά στο λεκανοπέδιο. Τι θέλετε εσείς τώρα;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, menidi είπε:

Οι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΊΕΣ μίλησαν εδώ και 4 μέρες. Και είπαν όχι χιόνια στο κέντρο και γενικά στο λεκανοπέδιο. Τι θέλετε εσείς τώρα;;;;

Τιποτε, απλά δεν πρέπει να ασχολούμαστε με λίγους, κάθε φορά που έχει ψυχρή εισβολή!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελαφρά μετατόπιση του παιου στο 6αρι πιο δυτικά και πιο βόρεια την σύγκλιση..θετικό βήμα για εδώ για το Σάββατο...νομίζω και για αύριο είναι κάπως καλυτερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το θέμα είναι ότι καθημερινά αυξάνονται οι πιθανότητες και τα ποσοστά, για νέο κύμα ψύχους, από τις πολικές μάζες που βρίσκουν χώρο να ξεχυθούν στα ανατολικά και να ετοιμάζουν νέα καιρική κουζίνα προς τις 20 και μετά του μήνα.....τα θεριά της Σιβηρίας επιτίθονται!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Beach-snow NG said:

Το θέμα είναι ότι καθημερινά αυξάνονται οι πιθανότητες και τα ποσοστά, για νέο κύμα ψύχους, από τις πολικές μάζες που βρίσκουν χώρο να ξεχυθούν στα ανατολικά και να ετοιμάζουν νέα καιρική κουζίνα προς τις 20 και μετά του μήνα.....τα θεριά της Σιβηρίας επιτίθονται!!

σα να λέμε, "θα ξεχυθουν προς την ελλαδα  ω! σαν έμετος"     ΧΑΧΑΧΑΧΑ (ο τονος στο έ) 

Επεξεργάστηκε από geod
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΣΚ με βαση τον τζιφος ειμαστε πολυ κοντα σε αξιολογο χιονια στα κεντρικα και οχι μονο!ΟΙ θερμοκρασιες θα ειναι καλυτερες απο τις σημερινες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, dimitris27 είπε:

ΣΚ με βαση τον τζιφος ειμαστε πολυ κοντα σε αξιολογο χιονια στα κεντρικα και οχι μονο!ΟΙ θερμοκρασιες θα ειναι καλυτερες απο τις σημερινες.

Κεντρικά εννοεις Λαμια Βολο κυρίως;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...