Jump to content
south coast

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς σε κάθε σαν αυξάνεται ο υετος εδω 100 στο διαγραμμα για 19 ,,δε το γλιτωνουμε το χιονι ευτυχως πιστυω απο 22 και μετα θα μπούμε σε δυνατη ανοιξη λογω υποτροπικου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να μπαινεις σε καιρικο φορουμ και δη χιονοφιλων και να βλεπεις να αναθεματιζουν το κρυο και το χιονι😂😂😂

Τι δι@@λο ο μοναδικος αρρωστος ειμαι που θελω χιονια και τον Ιουλιο; Θα φτιαξω ενα δικο μου κλαμπ που θα ονομαστει xionia-olo-to-xrono.gr😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=6&

Εδω μεσα σε ενα μολις ραν υποβαθμισε τελιως την προσκαιρη ανοδο του υδραργυρου😂

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, EVIA 1987!! είπε:

Να μπαινεις σε καιρικο φορουμ και δη χιονοφιλων και να βλεπεις να αναθεματιζουν το κρυο και το χιονι😂😂😂

Τι δι@@λο ο μοναδικος αρρωστος ειμαι που θελω χιονια και τον Ιουλιο; Θα φτιαξω ενα δικο μου κλαμπ που θα ονομαστει xionia-olo-to-xrono.gr😂

 

Δεν είσαι ο μόνος. Υπάρχουν και άλλοι !!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, CLAPSANTO είπε:

Δυστυχώς σε κάθε σαν αυξάνεται ο υετος εδω 100 στο διαγραμμα για 19 ,,δε το γλιτωνουμε το χιονι ευτυχως πιστυω απο 22 και μετα θα μπούμε σε δυνατη ανοιξη λογω υποτροπικου

😰 Και τι να κανεις...δυστυχως υπαρχουν προβλεψεις για χιονια στα Γρεβενα... εχεις μπλεξει ασχημα με τα χιονια Αντωνη....αν μπορεις φυγε απο τα Γρεβενα εκεινες τις μερες με τα χιονια και οταν βγαλει ηλιο ξαναγυρισε χαχαχα.😁😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εννοείται ότι μαζεύω ονόματα όσων λιγοψυχούν. Θα παλέψουμε και για την τελευταία νιφάδα μέχρι να στεγνώσει ο Ατλαντικός και να πηγαίνεις στις Αζόρες με τα πόδια από τη Λισαβώνα. Επειδή όμως πρέπει να θέτουμε ρεαλιστικούς στόχους ας ελπίσουμε ότι κάποιο ηφαίστειο καινούργιο θα γεννηθεί κάπου στον Ινδικό ή στον Ειρηνικό χωρίς ανθρώπινες απώλειες και να δημιουργήσει έναν ηφαιστειακό χειμώνα του χρόνου για να αυξηθούν οι πιθανότητες να κάνουμε το 3/3. 

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, CLAPSANTO είπε:

Ότι να ναι ευτυχως δεν έχει πολυ υετο αλλα απο χθες σε κάθε ραν αυξάνεται 

 

graphe3_00000___21.4274_40.0845_Grevenα (4).png

Θα δεις την εικοστή μερα χιονιού χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

😰 Και τι να κανεις...δυστυχως υπαρχουν προβλεψεις για χιονια στα Γρεβενα... εχεις μπλεξει ασχημα με τα χιονια Αντωνη....αν μπορεις φυγε απο τα Γρεβενα εκεινες τις μερες με τα χιονια και οταν βγαλει ηλιο ξαναγυρισε χαχαχα.😁😁😁

Παρατηρησε λιγο να δεις οσοι θελουν χιόνια τετοια εποχη έχουν δουλειές σταθερές ...εμεις που πρπεει να σταματησουν τα κρυα που δουλευουμε οικοδομη και οι αγροτες σιχτιριζουμε και καλα κανουμε ...καθομαστε εδω απο οκτωβρη και τώρα θα δουλεύαμε αλλά με μειον 10 δε ζεις όχι να δουλέψεις κι έξω...οσοι θελουν χιονια ας ερθουν γρρβενα να τους πω εγω τι ωραια ειναι...εχω πει καλα αυτα τα μερη αλλα οχι για να ζει άνθρωπος μόνο για λύκους και αρκούδες είναι ...υ.γ δεν αναφέρομαι στο χειμωνα ετσι κι αλλιως δε δουλεύουμε αλλα αναφέρομαι στο φθινόπωρο και την ανοιξη

Επεξεργάστηκε από CLAPSANTO
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, CLAPSANTO είπε:

Παρατηρησε λιγο να δεις οσοι θελουν χιόνια τετοια εποχη έχουν δουλειές σταθερές ...εμεις που πρπεει να σταματησουν τα κρυα που δουλευουμε οικοδομη και οι αγροτες σιχτιριζουμε και καλα κανουμε ...καθομαστε εδω απο οκτωβρη και τώρα θα δουλεύαμε αλλά με μειον 10 δε ζεις όχι να δουλέψεις κι έξω...οσοι θελουν χιονια ας ερθουν γρρβενα να τους πω εγω τι ωραια ειναι...εχω πει καλα αυτα τα μερη αλλα οχι για να ζει άνθρωπος μόνο για λύκους και αρκούδες είναι ...

Ε ναι σε αυτη την περιπτωση εννοειται οτι χρειαζεται να ειναι καλος ο καιρος και πιο ζεστος  και σιγουρα τα χιονια και το κρυο ειναι οτι χειροτερο.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, CLAPSANTO είπε:

Παρατηρησε λιγο να δεις οσοι θελουν χιόνια τετοια εποχη έχουν δουλειές σταθερές ...εμεις που πρπεει να σταματησουν τα κρυα που δουλευουμε οικοδομη και οι αγροτες σιχτιριζουμε και καλα κανουμε ...καθομαστε εδω απο οκτωβρη και τώρα θα δουλεύαμε αλλά με μειον 10 δε ζεις όχι να δουλέψεις κι έξω...οσοι θελουν χιονια ας ερθουν γρρβενα να τους πω εγω τι ωραια ειναι...εχω πει καλα αυτα τα μερη αλλα οχι για να ζει άνθρωπος μόνο για λύκους και αρκούδες είναι ...υ.γ δεν αναφέρομαι στο χειμωνα ετσι κι αλλιως δε δουλεύουμε αλλα αναφέρομαι στο φθινόπωρο και την ανοιξη

Διαφωνώ 100% όσο αναφορά τον εαυτό μου!!!

Πρώτα το χιόνι=ζωή κ μετά η δουλειά!

Κ μη βγει ο καθένας να πει το μακρύ τ...

Ελάτε σε μάζωξη να σας τα πω!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ είπε:

Διαφωνώ 100% όσο αναφορά τον εαυτό μου!!!

Πρώτα το χιόνι=ζωή κ μετά η δουλειά!

Κ μη βγει ο καθένας να πει το μακρύ τ...

Ελάτε σε μάζωξη να σας τα πω!!

Ζωή = άνθρωποι γύρω σου 

Χιονι= χομπι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, CLAPSANTO είπε:

Δυστυχώς σε κάθε σαν αυξάνεται ο υετος εδω 100 στο διαγραμμα για 19 ,,δε το γλιτωνουμε το χιονι ευτυχως πιστυω απο 22 και μετα θα μπούμε σε δυνατη ανοιξη λογω υποτροπικου

Ενα  δάκρυ κύλησε ...με καταράκωσες, με συγκίνησες , συμπάσχω ρεγ@#$% Αντωνη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αφου μιλαμε για ζωη,ο παιος ειναι ορισμος της χαρας και της ζωης...🤣🤣

IMG_20220314_152139.jpg

31 χιλιοστά ο παιος. Μάλιστα. Άρα θα ρίξει 131

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

40...

Έβαλα τα καθαρά λόγω θερμοκρασιών. Αλλά συνολικά ναι 40. Υπολόγισε τα τριπλά. Χαχαχ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ σιχτιρίζω από τη μία το κρύο επειδή φύτεψα αρακά και ακόμα δεν φύτρωσε ούτε ένας σπόρος🤣 αλλά από την άλλη δεν με ενοχλεί το κρύο επειδή έχω ξυλόσομπα και μου βγαίνει τζάμπα η θέρμανση 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Kilkis1989 said:

Εγώ σιχτιρίζω από τη μία το κρύο επειδή φύτεψα αρακά και ακόμα δεν φύτρωσε ούτε ένας σπόρος🤣 αλλά από την άλλη δεν με ενοχλεί το κρύο επειδή έχω ξυλόσομπα και μου βγαίνει τζάμπα η θέρμανση 🤣

Θα βγει κατεψυγμένος απευθείας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, BrainA είπε:

Άντε να τα ξαναπάρουμε από την αρχή..... 

Τι κλείδωσε? Οι θερμοκρασίες? Στο περίπου και μόνον και μέχρι το Σ-Κ. Στο περίπου, γιατί έχουν ακόμα "τζόγο" τα θερμοκρασιακά ανσάμπλς, ιδίως στον τζίφο (από - 2 έως -12 το ΣΚ, με τον ΜΟ για ΒΠ Αττικής στο -7 με -7.5). Άρα, θα κάνει κρύο, αλλά πόσο, ακόμα άγνωστο. Για μετά την Κυριακή, άγνωστον. Περισσότερο δλδ κλείδωσε η επιχειρηματική ευκαιρία που διέγνωσε ο  @menidi (μαγαζί χειμερινών ελαστικών και πανάκια χλωρίνης😂) παρά οι Τ. 

Τι δεν κλείδωσε? Όλα τα υπόλοιπα (διάταξη, άνεμοι, χαμηλά, υετοί κλπ.). 

Οπότε, το ΘΑΨΑΡ του Γείτονα (ένας είν'ο Γείτονας) καλοδεχούμενο μεν, πρόωρο δε (ξέρω βέβαια πώς το λέει ο Γείτονας). Ακόμα και για το εξαιρετικό για εδώ 6άρι, πάλι ΘΑΨΑΡ δεν το λες. 

Κοντά είναι και η Ελπίδα κοντά κι ο ΚουτσοΦίλιππος. Τεράστιες διαφορές, άλλες εποχές του χρόνου, ΑΛΛΑ, και οι δύο κατέδειξαν ότι το ΘΑΨΑΡ απ το ΜΗ ΘΑΨΑΡ απέχουν λίγο, και επιβεβαίωσαν ότι εδώ, στα....Αφρικανικά κράσπεδα (που λέει και μια ψυχή), τα πάντα κρίνονται στο νάου καστ (πλην σπανίων περιπτώσεων) και τα πάντα κρέμονται σε μία κλωστή.

Οπότε ας περιμένουμε. Υπό προϋποθέσεις μπορεί να βγει κάτι καλό και υετικά σε διάφορες περιοχές της χώρας. Είπα χθες ότι θεωρώ βάσει έως τώρα τρεξιμάτων φαβορί για καλά φαινόμενα, κυρίως τη Θεσσαλία, τη Βόρεια Στερεά, Β. Εύβοια, Σποράδες. Το ίδιο θα έλεγα και με τα σημερινά. 

Θα δούμε στα επόμενα τρεξίματα, μιας και διαρκώς έχουμε αλλαγές.

 

Να σου πω κάτι φίλε Brain? Ο χαζοφιλιππος απεδείχθη πολύ χρήσιμος για το μέλλον. Μια φαπα ολκής μέσα Μάρτη, δεν σε πονάει το ίδιο όπως Φλεβάρη η Γενάρη. 

Μας προσγείωσε στην πραγματικότητα της Αθήνας (φαπες κατά ριπάς) ώστε να μην έχουμε τρομερές και ουτοπικές φιλοδοξίες του χρόνου και γενικότερα στο μέλλον. 

Παρά όμως την κρίση σοβαροφάνειας που αυτή τη στιγμή με διέπει......το μαγαζί με τα χιονολαστιχα..... ΦΥΣΙΚΆ και θα το ανοίξω. Και αν βγάλω φράγκα, θα αγοράσω και ένα πλοίο (για παρακολούθηση Ορκας στο Σαρωνικό) και θα το παρκάρω στη Μαρίνα Γλυφάδας!! 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, TOUAREG said:

εκεινο το ομορφοπαιδο ο Γκαρυ....που χαθηκε??? καθαρισε τη σχαρα και ετοιμασε τα καρβουνα γκαρυτο...... 🙂

Diagramme GEFS

 

 

 

ωχ - τωρα μας τελειωσες - εγω ποτε θα χιονιστωωωω ???????? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?? ? ? ? ? χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...