Jump to content
south coast

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Εγω εχω να κάνω μια παρατήρηση και δεν αναφέρομαι στα ανατολικά προάστια που θάφτηκαν στην ελπίδα. Το 5ποντο πολύ ευκολα μεταφράζεται σε 20ποντο με το μάτι. Μπορώ να σας στείλω φωτό με 5ποντο που τη τοπίο φαίνεται αλπικό. Φιλικά σας το λέω. Το 5ποντο είναι 5ποντο και το 20ποντο 20ποντο. Αυτό ξέρετε τι είναι? 3ποντο βαριά 5ποντο παρακαλώ (Φίλιππος)

 

5483B686-E0F7-4787-AF89-C8EA6F2E4F5F.jpeg

311C2784-D6EC-45A9-87B9-02FB2D3E4AE4.jpeg

CC20F209-92FA-40A5-BE15-AF9A0F679120.jpeg

A1129DAE-FA05-4705-A236-AE51EED802DE.jpeg

5FC40AD7-A515-43E1-9A0D-7410B481B030.jpeg

Σε καμία περίπτωση κοντά 10 είναι φίλε μου αυτό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 minutes ago, Gary said:

καλημερα σε ολους, τελικα θα χιονισει σε μενα η παω για φασολαδα?

φιλε το οσπριο χρειαζεται χιονισει δε χιονισει. φτιαξε μια να σαι σιγουρος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά πάλι χαλιας θα βγει ο Τζιφος...ο αντικυλωνας από πάνω μας πιέζει νοτιότερα και δυτικά οι πιέσεις έγιναν μεγαλύτερες και δεν αφήνει χώρο στην αναδίπλωση στις 22 να γίνει στο σωστό σημείο....εεε σε πιάνει μια αηδία 😂

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θαψιμο βγαζει το gfs για αρκετες περιοχες τις χωρα.. Για εδω στην Αττικη δεν ξερω, παντως θα αφησει το στιγμα της η κακοκαιρια που ερχεται. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν θελω να φανώ αχάριστος αλλα εχουμε χασει το μέτρημα φετος με τους αυλωνες-λίμνες -μπαλες που για λιγα χλμ πηγαν ανατολικα και δεν πηραμε κατι δυνατο .Αν δεν ειχε κατσει η δευτερη φαση της Ελπίδας θα βαράγαμε το κεφαλι μας στον τοιχο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το GEM επιμενει στα δικα του παντως και αυτο δινει ελπιδες για βελτιωσεις. Εγω πονταρω στο οτι ολα θα τουμπαρουν προς GEM (ή UKMO).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρέχει να προλάβει ο τζίφος τα άλλα και αυτό φαίνεται πιο καθαρά στα ανσαμπλ του στις 100 περίπου ώρες, στο 12αρι θα ολοκληρλωσει αυτό που άρχισε στο 06ζ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλειδωμενη μοιαζει η Κυριακη πλεον,με ασθενεις κατα βαση χιονοπτωσεις ως μηδενικα σχεδον υψομετρα.Απο.κει και περα ειναι μακρια,αλλα αυξανεται η πιθανοτητα για πολλα φαινομενα δευτερα ως τεταρτη χονδρικα και πολλα χιονια σε ημιορεινα-ορεινα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα!!!17 Μαρτη..Του Αγιου Πατρικιου(του τριφυλλοφορου)σημερα..Γιορταζει ολη η Ιρλανδια...Εχω μια συμπαθεια σ αυτη τη χωρα..Και μου φυλαξε το καλυτερο...Γεννησε η ξαδερφη μου σημερα..Η κορη του διδυμου αδερφου του πατερα μου.....Ελπιζω και στα δικα μου συντομα..Ο τυχερος μου αγιος...Που θα παει...Με συγχωρειτε για το εκτος...Αλλα ηθελα να μοιραστω μια χαρα που ακομα εγω δεν εχω ζησει....

Τωρα στα κοντινα...Εαν κατσουν αυτα που δειχνουν..Οχι πατερας δε θα γινω...Αυτο θα γινει..🤣

synainetiko-diazygio-9-660x371.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Θαψιμο βγαζει το gfs για αρκετες περιοχες τις χωρα.. Για εδω στην Αττικη δεν ξερω, παντως θα αφησει το στιγμα της η κακοκαιρια που ερχεται. 

Μή λέμε τέτοια γιατι βλέπω απο αύριο να βγάζουν οι δήμαρχοι τα γκρέιτερ και τις αλατιέρες και να στρώνουν όλους τους δρόμους με αλάτι πρίν καν πέσει η πρώτη νιφαδα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Καλησπερα!!!17 Μαρτη..Του Αγιου Πατρικιου(του τριφυλλοφορου)σημερα..Γιορταζει ολη η Ιρλανδια...Εχω μια συμπαθεια σ αυτη τη χωρα..Και μου φυλαξε το καλυτερο...Γεννησε η ξαδερφη μου σημερα..Η κορη του διδυμου αδερφου του πατερα μου.....Ελπιζω και στα δικα μου συντομα..Ο τυχερος μου αγιος...Που θα παει...Με συγχωρειτε για το εκτος...Αλλα ηθελα να μοιραστω μια χαρα που ακομα εγω δεν εχω ζησει....

Τωρα στα κοντινα...Εαν κατσουν αυτα που δειχνουν..Οχι πατερας δε θα γινω...Αυτο θα γινει..🤣

synainetiko-diazygio-9-660x371.jpg

Επίσης εκτός απ το συμπαθέστατο Τριφυλλοφόρο ☘️ είναι του Αγίου Αλεξίου σήμερα!!!Χρόνια πολλά σε όλους τους Αλέξηδες και στις Αλέξιες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Την Τρίτη το μεσημέρι ο Τζίφος βγάζει φοβερό υετό για Αττική, αλλά με υψόμετρα παγοποιησης γύρω στα 650 μέτρα. Πολύ καλό ημιορεινό χιόνι βέβαια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, sakis13 said:

Καλησπερα!!!17 Μαρτη..Του Αγιου Πατρικιου(του τριφυλλοφορου)σημερα..Γιορταζει ολη η Ιρλανδια...Εχω μια συμπαθεια σ αυτη τη χωρα..Και μου φυλαξε το καλυτερο...Γεννησε η ξαδερφη μου σημερα..Η κορη του διδυμου αδερφου του πατερα μου.....Ελπιζω και στα δικα μου συντομα..Ο τυχερος μου αγιος...Που θα παει...Με συγχωρειτε για το εκτος...Αλλα ηθελα να μοιραστω μια χαρα που ακομα εγω δεν εχω ζησει....

Τωρα στα κοντινα...Εαν κατσουν αυτα που δειχνουν..Οχι πατερας δε θα γινω...Αυτο θα γινει..🤣

synainetiko-diazygio-9-660x371.jpg

ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΣΑΚΑΡΕ!!!!! 

"May we have all the happiness and luck that life can hold—and at the end of our rainbows ay we find a pot of gold."

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως φίλε απ' την Λαμία που έδωσες μεγάλη μάχη παίζει να είσαι και η πλέον ευνοημένος από μεγάλες πόλεις...το αξίζεις 😁...άντε και στα δικά μας στον άλλο Αυλώνα τέλος Μάρτη...χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Την Τρίτη το μεσημέρι ο Τζίφος βγάζει φοβερό υετό για Αττική, αλλά με υψόμετρα παγοποιησης γύρω στα 650 μέτρα. Πολύ καλό ημιορεινό χιόνι βέβαια.

Να θυμασαι οτι μπορει να χιονιζει ως τα ακρως πεδινα, εστω και με χιονονιφαδες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτελους να, αλλάξει η κυκλοφορία. Και να αρχίσουν τα, δυτικό χαμηλά. Μπαίνεις στα μακρινά και βλέπεις αζορικο και μεσημβρινη όσο πάει το ματι. Εμείς στα δυτικά κουράστηκα με. Δεν πάει άλλο! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

55 λεπτά πριν, geod είπε:

φιλε το οσπριο χρειαζεται χιονισει δε χιονισει. φτιαξε μια να σαι σιγουρος 

εχω σε ταπερ στο ψυγειο λιγη φασολαδα να ειναι ετοιμη σε περιπτωση αναγκης χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Επιτελους να, αλλάξει η κυκλοφορία. Και να αρχίσουν τα, δυτικό χαμηλά. Μπαίνεις στα μακρινά και βλέπεις αζορικο και μεσημβρινη όσο πάει το ματι. Εμείς στα δυτικά κουράστηκα με. Δεν πάει άλλο! 

Εντάξει κύκλους κάνει...μπορεί να ξεκινήσει ένα σερί με εμμονή με χαμηλά απο δυτικά προς ανατολικά και να πάει και μέχρι του χρόνου...η φύση ξέρει εμείς ακολουθούμε...😁...είμαι περίεργος για εδώ και γενικά πως θα συμπεριφερθεί η ατμόσφαιρα σε όλο αυτό που έρχεται...φυσάει βοριάς από νότια φάση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ίσως λόγω χαμηλού σημείου Δρόσου όλο αυτό το διάστημα οπότε μας κάνουν μετάφραση βροχή η χιονόνερο να είναι χιόνι...πάντως φαίνεται καλύτερη φάση από την τελευταια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Να θυμασαι οτι μπορει να χιονιζει ως τα ακρως πεδινα, εστω και με χιονονιφαδες!!!

Μακάρι, πιστεύω κι εγώ ότι αν τα φαινόμενα έχουν την κατάλληλη ένταση θα το δούμε μέχρι χαμηλά και την Τρίτη ( Κυριακή και Δευτέρα είμαι βέβαιος)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, kouvanos said:

Και μονο που 17 Μαρτιου ευζηταμε για επερχομενη 5ημερη χιονοκαιρια με σοβαρη πιθανοτητα για χιονακι κ μες στο λεκανοπεδιο ειναι απιστευτο κερδος !!!!

Τι χειμωναρος ατελειωτος φετος και τι Μαρτιος εκπληκτικος !!!!!

Συντασσομαι με Δροσοπηγιωτη μαγκες 1ον ΔΕΝ χορταινεται το ατιμο 2ον και Αυγουστο αν μπορουσε να χιονιζει και να μη βγαλει ηλιο καθολου εγω θα ημουν τρισευτυχισμενος 3ον μην υποτιμαμε κ την απλη νιφαδα γιατι θυμαμαι ξενυχτια και ξενυχτια μες στην καρδια του χειμωνα για να ρρθει τελικα.μια.μουφαρα και σβερκος κατακοκκινος απτη φαπα....ενω τωρα μας τα χαριζει απλοχερα στο πιατο....

Παμεγερα ως τις βαρκες μεχρι Απριλιο φετος !!!!!!!!!

Σωστά αλλά επειδή το καλοκαίρι στην Ελλάδα δε γλιτώνεται καλό είναι να κάνει και λίγο Άνοιξη. Τα τελευταία χρόνια περνάμε συνεχώς από τον χειμώνα στο καλοκαίρι και χάνουμε τον πραγματικά καλύτερο ή μάλλον φιλικότερο καιρό. Οπότε ελπίζω να ξεκινήσουν καλές μέρες από αρχές Απρίλη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με -6 κ βα οι κάτω απ τα 200μ είναι σίγουρα εκτός. Με -7 κ κάτω κάτι γίνεται. Οριακές καταστάσεις. Για χιονόπτωση λεω

Επεξεργάστηκε από alkis91_2.0
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χιών είπε:

Μακάρι, πιστεύω κι εγώ ότι αν τα φαινόμενα έχουν την κατάλληλη ένταση θα το δούμε μέχρι χαμηλά και την Τρίτη ( Κυριακή και Δευτέρα είμαι βέβαιος)

Απο τριτη και με τη δημιουργια(;) χαμηλου θα ανεβουν τα d.p. παντως.Εκει θα παιξουμε με τις ραγδαιοτητες και την ασταθεια.Παντως ειναι επισφαλης η οποιαδηποτε προγνωση για μετα τη δευτερα.Υπαρχουν σεναρια με τη δημιουργια χαμηλου πολυ ανατολικα ή ακόμα και με ατοφια λιμνουλα η οποια αν βρεθει ακριβως πανω μας δεν θα δωσει πολλα φαινομενα στην αττικη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Την Τρίτη το μεσημέρι ο Τζίφος βγάζει φοβερό υετό για Αττική, αλλά με υψόμετρα παγοποιησης γύρω στα 650 μέτρα. Πολύ καλό ημιορεινό χιόνι βέβαια.

Αυτό δεν είναι χιόνι από τα 300 κ πάνω?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...