Jump to content
south coast

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, PAGETONAS είπε:

Έχω μια απορία.παντα την είχα ...άραγε Μάιο έστω και 1 μαϊου με μια τέλεια διάταξη μπορεί να ρίξει χιόνι σε πεδινό μέρος?

Εδω παντως σημερα ακομα και τωρα βροχη και ψιχαλες ριχνει...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Εδω παντως σημερα ακομα και τωρα βροχη και ψιχαλες ριχνει...

 

Εδώ ούτε αυτό...χαχαχα...απλά απορία το έχω μέχρι πόσο πίσω μπορεί να βγάλει πεδινό χιόνι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mε βάση αυτά που είδα για, τα μακρινά... Μη περιμένετε να εδραιωθεί για τα καλά η άνοιξη... Απλώς θα τη γευτείτε μερικοί για το 3ημερο της 25ης...μετα τα κεφάλια πάλι μεσα😈😉😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο επόμενος χρόνος ο μόνος στόχος είναι ένα 2001.

Τίποτα λιγότερο, λυπάμαι αλλά δε το δέχομαι φέτος αυτό που βλέπουμε στα βόρεια πεδινά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Theomanio είπε:

Ο επόμενος χρόνος ο μόνος στόχος είναι ένα 2001.

Τίποτα λιγότερο, λυπάμαι αλλά δε το δέχομαι φέτος αυτό που βλέπουμε στα βόρεια πεδινά...

Εγω βολεύομαι και με ενα 2019 σοφια υπατια ωκαενις ... ενα μηνα χιονι βλέπαμε κατω .... παμε για ζεστες τώρα γιατι έχουμε κάψει και τα χλωρα φέτος και καταιγιδούλες που είναι πιο σίγουρες ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, freeze είπε:

Εγω βολεύομαι και με ενα 2019 σοφια υπατια ωκαενις ... ενα μηνα χιονι βλέπαμε κατω .... παμε για ζεστες τώρα γιατι έχουμε κάψει και τα χλωρα φέτος και καταιγιδούλες που είναι πιο σίγουρες ..

Δεν ήταν ιστορικά όμως.

Εμείς θέλουμε ιστορικά.

Χιονόπτωση για 2-3 μέρες με στάσιμη λίμνη δυτικά στο Ιόνιο μεσα στο Δεκέμβρη.Και αργή,σχεδόν βασανιστική πορεία βορειοανατολικά.

Αυτός είναι ο στόχος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, Theomanio είπε:

Δεν ήταν ιστορικά όμως.

Εμείς θέλουμε ιστορικά.

Χιονόπτωση για 2-3 μέρες με στάσιμη λίμνη δυτικά στο Ιόνιο μεσα στο Δεκέμβρη.Και αργή,σχεδόν βασανιστική πορεία βορειοανατολικά.

Αυτός είναι ο στόχος

Που να, δεις τέτοιες διατάξεις πλέον... Οι ψυχρες λίμνες έχουν αλλεργία στο Ιόνιο εδώ και πολλά πολλά, χρονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Imathia Desert είπε:

Για να ζεστάνει;;;;

το συγκεκριμένο το έβαλα για ψυχρή εισβολή... αλλά εννοείται ότι λόγο εποχής η πιθανότητες για θερμή εισβολή πλέον αυξάνονται ......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

το συγκεκριμένο το έβαλα για ψυχρή εισβολή... αλλά εννοείται ότι λόγο εποχής η πιθανότητες για θερμή εισβολή πλέον αυξάνονται ......

Εεεε φτάνει πια  με τα χιόνια ρε Σωτο..μπουχτήσαμε.  Καλημερα!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ΜΠΑΜΠΗΣ MJT είπε:

Εεεε φτάνει πια  με τα χιόνια ρε Σωτο..μπουχτήσαμε.  Καλημερα!!!!!!

χαχα Μπάμπη..ναι όντως βαρέθηκα να αποχιονίζω κάθε μέρα την αυλή μου ....... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως αυτή η κουβέντα περί κούρασης στα προσήνεμα απο το κρύο και τα χιόνια για μένα δεν είναι σοβαρή ανάμεσα σε καιρόφιλους και χιονόφιλους. Ζούμε απλά έναν έξτρα καθαρά χειμερινό μήνα με χιόνια σε ορισμένες περιοχές και θερμοκρασίες κάτω απο τα κλιματικά. Τι ακριβώς μας κούρασε; Μιλάμε για έναν μόλις μήνα μπόνους όταν τα τελευταία χρόνια εχουμε ζήσει αμέτρητους χειμερινούς μήνες που χάνονται με θερμοκρασίες φθινοπώρου. Εχουμε ζήσει μήνες συνεχόμενους με τιμές σταθερά πάνω απο τα κλιματικά και πολλούς απο αυτούς με νέο υψηλό ρεκόρ μέσης θερμοκρασίας. Εχουμε ζήσει μόλις το τελευταίο καλοκαίρι συνεχόμενες εβδομάδες καύσωνα. Και γκρινιάζουμε για τον φετινό Μάρτιο; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, weatherfan είπε:

Πάντως αυτή η κουβέντα περί κούρασης στα προσήνεμα απο το κρύο και τα χιόνια για μένα δεν είναι σοβαρή ανάμεσα σε καιρόφιλους και χιονόφιλους. Ζούμε απλά έναν έξτρα καθαρά χειμερινό μήνα με χιόνια σε ορισμένες περιοχές και θερμοκρασίες κάτω απο τα κλιματικά. Τι ακριβώς μας κούρασε; Μιλάμε για έναν μόλις μήνα μπόνους όταν τα τελευταία χρόνια εχουμε ζήσει αμέτρητους χειμερινούς μήνες που χάνονται με θερμοκρασίες φθινοπώρου. Εχουμε ζήσει μήνες συνεχόμενους με τιμές σταθερά πάνω απο τα κλιματικά και πολλούς απο αυτούς με νέο υψηλό ρεκόρ μέσης θερμοκρασίας. Εχουμε ζήσει μόλις το τελευταίο καλοκαίρι συνεχόμενες εβδομάδες καύσωνα. Και γκρινιάζουμε για τον φετινό Μάρτιο; 

Σε ποιον αναφέρεσαι φίλε μου και ποια συζήτηση περι κούρασης, γκρίνιας,  προσηνέμων κλπ;;; Μήπως εχω χάσει κάτι;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΜΠΑΜΠΗΣ MJT είπε:

Σε ποιον αναφέρεσαι φίλε μου και ποια συζήτηση περι κούρασης, γκρίνιας,  προσηνέμων κλπ;;; Μήπως εχω χάσει κάτι;;

Λογικά για τους φίλους από τα προσήνεμα αναφέρετε που μίλησαν για κούραση ... όσοι και αν μίλησαν.... δεν αναφέρεται σε εμάς που είμαστε από αλλού και μιλάμε ειρωνικά για έναν χειμώνα και Μάρτη απλά κρύο χωρίς φαινόμενα... τζάμπα κρύο δηλαδή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, ΜΠΑΜΠΗΣ MJT είπε:

Σε ποιον αναφέρεσαι φίλε μου και ποια συζήτηση περι κούρασης, γκρίνιας,  προσηνέμων κλπ;;; Μήπως εχω χάσει κάτι;;

Γίνονται κάποια σχόλια τις τελευταίες μέρες για κούραση απο τον χειμώνα που συνεχίζεται. Αναφέρομαι βέβαια σε όσους έχουν και φαινόμενα. Γιατί απλά κρυο με ήλιο δεν προσφέρει κάτι εκτός απο τη διατήρηση του χιονιού σε κάποια ορεινά και είναι κατανοητή η όποια δυσαρέσκεια.

Επεξεργάστηκε από weatherfan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, weatherfan είπε:

Γίνονται κάποια σχόλια τις τελευταίες μέρες για κούραση απο τον χειμώνα που συνεχίζεται. Αναφέρομαι βέβαια σε όσους έχουν και φαινόμενα. Γιατί απλά κρυο με ήλιο δεν προσφέρει κάτι εκτός απο τη διατήρηση του χιονιού σε κάποια ορεινά και είναι κατανοητή η όποια δυσαρέσκεια.

Μάλιστα, κατάλαβα το ύφος της ανάρτησης σου και ανεξάρτητα εαν συμφωνώ ή οχι, είμαστε δημοκρατικό forum,  ο καθένας μπορεί να εκφράζεται ελεύθερα , αρκεί να μην προσβάλλει τον άλλον, έχει την δική του οπτική και πρέπει να το σεβαστούμε.. Ομοίως πρέπει να σεβόμαστε και την αντίθετη πλευρά, που πολυ σωστά παρατηρείς είναι διάχυτη και δικαιολογημένη ως έναν βαθμό η απογοήτευση και δυσαρέσκεια απο την αναποτελεσματικότητα του φετινού χειμώνα ως προς τα φαινόμενα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άμα είναι να έρθει κι'αλλος αυλώνας να είναι βόρειος χιονιάς, να μην φάμε για χιλιοστή τζαμπα κρύο πάλι εδώ πάνω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...