Jump to content
south coast

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Φέτος έχω γίνει αχθοφόρος χιονιαδων σε διάφορους...μάλλον αυτή την φορά χτυπά η καμπάνα στο ρολόι των Ιωαννίνων...χαχαχα

Το 2019 έπρεπε να γίνει αυτό που γίνεται τώρα.. Αχχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακόμη καλύτερο το γιουκμο και για το κοντινό μέλλον που αφορα την ήπειρο αλλά και το λίγο πιο μετά που αφορά εμάς και ακόμη πιο πολλους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακόμη καλύτερο το γαλλικό..τι γίνεται?που θα την φτασουν την ψυχρή εισβολή?μια μία οι χώρες βγαίνουν οφ...Ιταλία πρώτο φαβορί κατά εμέ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και όπως είπα το θέμα είναι να κλείσει ο ατλαντικός.. Ήττα για γφς που ήταν το μόνο που έδειχνε ένωση του κρύου με ατλαντικό χαμηλό..  όλα πλέον δίνουν χιόνι για εδώ 31 του μήνα.. Σήμερα τελευταία μέρα με τόση ζέστη, 4 συνεχομενες..( στους 18 φτάσαμε πάλι)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και απ ότι κατάλαβα χιόνι εδώ σημαίνει χιόνι και Ήπειρο.. Χαμηλό νότια Αγγλία που κινείται νδ και περνάει από σύνορα Ελλάδας ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Pupazzo di Sole είπε:

Και απ ότι κατάλαβα χιόνι εδώ σημαίνει χιόνι και Ήπειρο.. Χαμηλό νότια Αγγλία που κινείται νδ και περνάει από σύνορα Ελλάδας ..

Ε ναι... Κάτι ξέρω παιδί μου όταν σε προηγούμενο μήνυμα σου ευχήθηκα να έχετε -5 από τα κλιματικά σας του χρόνου.. Και το ξαναεύχομαι, και για όσους περισσότερους χειμώνες γίνεται🤩

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και κάθομαι εγώ και σκέφτομαι τώρα. Μετά από πόσους μήνες θα ευνοηθούν επιτέλους τα δυτικά. Άρα, παίζει να ισχύει το γεγονός ότι αν κολλήσει η κυκλοφορία αρχές χειμώνα σε μια διάταξη μετά πάει έτσι μέχρι τέλος; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

+20 στα  850 στην  Κρήτη στις 144 ώρες από το Ούκμο (1η Απριλίου) 

και πολύ ζέστη φυσικά σε όλη τη χώρα με εκτεταμένα 25άρια επιφανείας στις ευάλωτες στη ζέστη περιοχές(εσώκλειστοι κάμποι Θεσσαλίας-Μακεδονίας) αν δεν υπάρξει συννεφιά.....

UKMHDOPIT12_144_2.png

UKMHDOPIT12_144_5.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

+20 στα  850 στην  Κρήτη στις 144 ώρες από το Ούκμο (1η Απριλίου) 

και πολύ ζέστη φυσικά σε όλη τη χώρα με εκτεταμένα 25άρια επιφανείας στις ευάλωτες στη ζέστη περιοχές(εσώκλειστοι κάμποι Θεσσαλίας-Μακεδονίας) αν δεν υπάρξει συννεφιά.....

UKMHDOPIT12_144_2.png

UKMHDOPIT12_144_5.png

Με σκονονοτια και 20/850 τετοια εποχη αν δεν επιμεινει για πολλες μερες τα πεδινα δεν θα καταλαβουν και πολλα..οι θερμοκρασιες επιφανειας θα ειναι ιδιες και χαμηλοτερες απο τωρα..αντιθετα στα βουνα μας θα λιωσει αρκετο χιονι με πολυ ζεστη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Pupazzo di Sole είπε:

Και απ ότι κατάλαβα χιόνι εδώ σημαίνει χιόνι και Ήπειρο.. Χαμηλό νότια Αγγλία που κινείται νδ και περνάει από σύνορα Ελλάδας ..

Μάγος είσαι? Είμαστε η μόνη περιοχή της Ελλάδας που θέλουμε χειμώνα δυτικής Ευρωπης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, nikolas 2365 είπε:

Και κάθομαι εγώ και σκέφτομαι τώρα. Μετά από πόσους μήνες θα ευνοηθούν επιτέλους τα δυτικά. Άρα, παίζει να ισχύει το γεγονός ότι αν κολλήσει η κυκλοφορία αρχές χειμώνα σε μια διάταξη μετά πάει έτσι μέχρι τέλος; 

Από 1 Απρίλη μέχρι την επόμενη άνοιξη αγόρι μου... Απλά τα πραγματα😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ γουστάρω με την κυκλοφορία... Αυλωνες με νδυτικη κίνηση... Μετά προς β.ανατολικα... Με την Ήπειρο στον ψυχρό τομέα και οι υπόλοιποι υποτροπικο... Ήταν δίκαιο και έπρεπε να γινει😜👿

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Πολύ γουστάρω με την κυκλοφορία... Αυλωνες με νδυτικη κίνηση... Μετά προς β.ανατολικα... Με την Ήπειρο στον ψυχρό τομέα και οι υπόλοιποι υποτροπικο... Ήταν δίκαιο και έπρεπε να γινει😜👿

Του χρόνου τον χειμώνα πρέπει να γίνει έστω και 15 μέρες. Μπας και έχουμε σωστό δυτικοχιονο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Έλα μη με προκαλείς τώρα που θα μου ζητήσεις και το λόγο που εύχομαι 40άρι. Έχει ξανα κάνει καύσωνα Απρίλιο στην Ελλάδα σπάνια μεν αλλά έχει ξαναγίνει. Δεν είδα να καταστρέφεται η οικονομία. 

Για ρωτά ελαιοπαραγωγους και μελισσοκόμους και γενικά ανθρώπους της γεωργίας το τι ζημία θα κανει. Ότι έκανε και ο παγετός τον Απρίλιο πέρσι και χειροτερα. Δεν σου ζητάω κανένα λογο. Λογική ζητάω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, MitsosEvia said:

Για ρωτά ελαιοπαραγωγους και μελισσοκόμους και γενικά ανθρώπους της γεωργίας το τι ζημία θα κανει. Ότι έκανε και ο παγετός τον Απρίλιο πέρσι και χειροτερα. Δεν σου ζητάω κανένα λογο. Λογική ζητάω.

Το να φτάσει τοπικά κάπου 40άρι Απρίλιο και για λίγο αμφιβάλλω οτι θα έχει κάποια μετρήσιμη συνέπεια. Όπως δεν είχε και καμία όταν φτάσαμε 37+ στο παρελθόν σε μεμονωμένες περιοχές. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Το να φτάσει τοπικά κάπου 40άρι Απρίλιο και για λίγο αμφιβάλλω οτι θα έχει κάποια μετρήσιμη συνέπεια. Όπως δεν είχε και καμία όταν φτάσαμε 37+ στο παρελθόν σε μεμονωμένες περιοχές. 

Ας κάνει 30 και καμία βροχούλα ενδιάμεσα. Να το βρούμε κάπου στην μέση και να μην χαλάμε τις καρδιές μας!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thesprotos είπε:

Μάγος είσαι? Είμαστε η μόνη περιοχή της Ελλάδας που θέλουμε χειμώνα δυτικής Ευρωπης

όχι ακριβώς ..... θέλετε κεντρικής ευρώπης ή με παραλλαγές κεντροδυτικής που θα έχει όμως συνεχόμενη ροή-ανατολική κίνηση..... χειμώνας δυτικής ευρώπης είναι νοτιάς σε Ιταλία Ελλάδα και μάλιστα πολλές φορές με κόλλημα των συστημάτων στην Ιβηρική και δυτικά της Ιταλίας φέρνει μόνο σκόνη και νοτιά χωρίς φαινόμενα με πολύ ήπιο καιρό σε εμάς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και για να πούμε και την "μαύρη" αλήθεια με τόσο κόλλημα  τον χειμώνα στην ανατολική ευρώπη και την ξηρασία στην δυτική ευρώπη Ιβηρική και Ιταλία .... παίζει αυξημένη πιθανότητα ο Απρίλης και ο Μάιος να έχει αρκετές κατεβασιές με αυλώνες και χαμηλά σε αυτές τις περιοχές ως εξισορρόπηση....... άρα νοτιάδες και ζέστες πάνω του φυσιολογικού σε εμάς.... φυσικά ο καιρός και η φύση έχουν τον τελευταίο λόγο .. απλά βλέπουμε και αυτήν την οπτική που κατά τη γνώμη μου και την όποια εμπειρία έχω αποκτήσει.. είναι αρκετά αυξημένη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...