Jump to content
south coast

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Εμεις δειχνει οτι μεχρι και σαββατο θα το βλεπουμε καθε μερα απο τεταρτη ξημερωμα και μετα αλλα περιμενω και τα πρωινα χαχχ

Αντε πηρε μπρος! Αν δεν καταφέρουμε μια στοιχειώδη πέτσα θα ειμαστε ατυχοι δηλαδή!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Ε και να μην ριξει ειμαι οκ οταν μια χρονια δεν βλεπω συνηθως βαση στατιστικης την επομενη εχω δυο χιοναδες μεσα στο χειμωνα χαχαχαχ

Δοξα τω Θεω που μεταναστευσα εδώ..χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, Μεσσήνιος είπε:

Υπάρχει άραγε χειμερινός μήνας που να έχει 5 μέρες κάτω των -10 και 7 μέρες κάτω των -9 στα 850? Να καταλάβουμε ότι, όσοι τυχεροί, το Μάρτη 87 βιώσαμε χιονιά από άλλον πλανήτη...

Η απάντηση είναι όχι...ένας τον πλησίασε και είναι ο Φεβρουάριος 1983 με 5 μέρες -10 και 6 με -9 σε δύο διαφορετικές φάσεις όμως και όχι μια ενιαία από το 1950 και μετα...πιο πίσω ίσως ο Ιανουάριος 1942 έχει κοντά 5 κάτω από -10 ενώ ο Φεβρουάριος 1929 ίσως έχει και 6 μερες με κάτω από -10...και όλα αυτά Μάρτιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Εμεις δειχνει οτι μεχρι και σαββατο θα το βλεπουμε καθε μερα απο τεταρτη ξημερωμα και μετα αλλα περιμενω και τα πρωινα χαχχ

Κώστα, Τετάρτη ξημέρωμα με τζιφο δύσκολα τα πράγματα για την πόλη, αλλά και τις περισσότερες πεδινές περιοχές του νομού. Με ευρωπαιο καλύτερα, αλλά κι αυτός θέλει ακόμη βελτιώσεις.

Εννοείται, ότι δε κοιτάμε ακόμη σοβαρά το πιο μετά, όλα μπορεί να αλλάξουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

https://www.severe-weather.eu/global-weather/polar-vortex-2022-arctic-extreme-cold-snow-russia-ukraine-eastern-europe-mk/

Στείλτε κάποιος στον δάσκαλο αυτό τον σύνδεσμο που είναι οι καλύτεροι στην Ευρώπη του είδους γιατί κάτι για επίθεση στη μετεοκοινοτητα ακούγεται ότι υπερβάλει κτλ ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, LarissaSnow είπε:

Κώστα, Τετάρτη ξημέρωμα με τζιφο δύσκολα τα πράγματα για την πόλη, αλλά και τις περισσότερες πεδινές περιοχές του νομού. Με ευρωπαιο καλύτερα, αλλά κι αυτός θέλει ακόμη βελτιώσεις.

Εννοείται, ότι δε κοιτάμε ακόμη σοβαρά το πιο μετά, όλα μπορεί να αλλάξουν

Μια χαρα ειναι βδ επιφανειας βγαζει το ευρωπαικο -4 με -5 απο πισω χιονι με θετικες εννοειτε εδω βλεπαμε λιωμενες προχθες με ποιοτικα χαρακτηριστικα κατω του μετριου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Μια χαρα ειναι βδ επιφανειας βγαζει το ευρωπαικο -4 με -5 απο πισω χιονι με θετικες εννοειτε εδω βλεπαμε λιωμενες προχθες με ποιοτικα χαρακτηριστικα κατω του μετριου...

Κώστα πάντως μόνο του Ευρωπαικο και το τσιράκια του το αικον δίνει τόσο λίγο υετο...τζεμ και ουκμο δίνουν διπλάσιο και παραπάνω και τζιφος τριπλάσιο...Δεν νομίζω να βγει το ευρωπαϊκό συνήθως ανάμεσα τα βρίσκουν σε τέτοιες καταστάσεις 

Και είναι και μαπας  ο ευρωπαιος στον υετο ...πιατευω μέχρι αύριο απογευμα θα αλλάξουν ασε που πιστευω θα βγει αλλιως και στο νοουκαστ 

Επεξεργάστηκε από CLAPSANTO
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, CLAPSANTO είπε:

Κώστα πάντως μόνο του Ευρωπαικο και το τσιράκια του το αικον δίνει τόσο λίγο υετο...τζεμ και ουκμο δίνουν διπλάσιο και παραπάνω και τζιφος τριπλάσιο...Δεν νομίζω να βγει το ευρωπαϊκό συνήθως ανάμεσα τα βρίσκουν σε τέτοιες καταστάσεις 

Δεν κοιταω το ποσο δινει σε υετο κοιταω οτι εχει σταθερο ανατολικο ρευμα στα 850 αρα συνεχεις υετος στη πεδιαδα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Μια χαρα ειναι βδ επιφανειας βγαζει το ευρωπαικο -4 με -5 απο πισω χιονι με θετικες εννοειτε εδω βλεπαμε λιωμενες προχθες με ποιοτικα χαρακτηριστικα κατω του μετριου...

Δε το λες και βορειοδυτικό επιφανείας, μάλλον μια πάλη μεταξύ του ανατολικού από το Αιγαίο και του βοριά από το Θερμαϊκό, μακάρι να δυναμώσει κι άλλο ο δεύτερος.

Δε θα μου φανεί καθόλου παράξενο το ανατολικό κομμάτι της πόλης να έχει βορειοανατολικό και το δυτικό μισ σχετική άπνοια.

image.thumb.png.3d0afd18318e1d5c19c2c511cd531c95.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Δεν κοιταω το ποσο δινει σε υετο κοιταω οτι εχει σταθερο ανατολικο ρευμα στα 850 αρα συνεχεις υετος στη πεδιαδα...

Το οποίο ανεβάζει τα επίπεδα παγοποιησης στα πεδινά του νομού.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Δεν κοιταω το ποσο δινει σε υετο κοιταω οτι εχει σταθερο ανατολικο ρευμα στα 850 αρα συνεχεις υετος στη πεδιαδα...

Τώρα είδα ότι και εμένα μου βγάζει πολύ ευνοϊκό νοτιοανατολικό γι δω , αλλά δε μπορώ να καταλάβω γιατί βγάζει τόσο υετο αν δεις και ουκμο και τζιφος δίνουν πολλά χιλιοστά υετου ως την Αλβανία ενώ ο ευρωπαίος το  κόβει λίγο πάνω από μας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...