Jump to content
south coast

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Με -9 είναι και κάποια προσηνεμα μέσα. Ένας εκτεταμένος χιονιάς 

Ετσι οπως ειναι το 00ζ ευρωπαικου δεν εχει κατι πουθενα σε υετο και στα ηπειρωτικα χιονομυγακια ειναι και στα προσηνεμα ...ραν που δεν συμφερει κανεναν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, dionisis00 είπε:

Πέμπτη τα υπερβόρεια άνω των 400μ έχουν κλειδώσει καλή χιονόστρωση.

απο 150-200μ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Ετσι οπως ειναι το 00ζ ευρωπαικου δεν εχει κατι πουθενα σε υετο και στα ηπειρωτικα χιονομυγακια ειναι και στα προσηνεμα ...ραν που δεν συμφερει κανεναν

Ακριβώς για μας μένει λιγο ανατολικα και για τα προσηνεμα είναι πιο βορεια απο οσο πρπεει

Κώστα ποσο λες να βάλω σήμερα το χω το 15 ποντο η λες παραπανω λογω αρνητικών τ η λιγοτερο; ;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, CLAPSANTO είπε:

Κοιτάξτε διαγραμμα τι να πω μάλλον θα ρίξει το ζητη Μα είναι ποσο ;;;

 

Screenshot_20220308-084740_Chrome.jpg

15-18 εκατοστα σε εχω για σημερα...δεν ξερω φοβαμαι τον υετο παντως και 20ποντον εφικτο ειναι

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ για Αττική υπάρχει πλέον μια σχετική συμφωνία για μη ύπαρξη ικανού υετού σκ αφού πλέον κανένα μοντέλο δεν δείχνει την μπαλιτσα Αιγαίο και μετά εκφυλίζεται πλήρως...στεκόμαστε επίσης και σχετικά άτυχοι την Πέμπτη αφού χάλασε κάπως και αυτή και για λίγα χιλιόμετρα δεν θα έχουμε σοβαρό υετό αλλά λίγο ενώ μας αυξησε και λίγο τις Τ και έτσι νομίζω παμε σε απλή χιονόπτωση για κάποια ώρα... γενικά με βάση αυτό που φαινόταν 3 μέρες πριν παίρνουμε το ελάχιστο δυνατό...καλά να μαστε και θα ξανάρθουν...ο Μάρτιος 2011 πάντως κατά 90% δεν φτανεται πάντως

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκάθαρη μετατόπιση όλων των μοντέλων προς τζιφο, την χιονόπτωση δεν την χάνει ουτε το κέντρο της Αθήνας με αυτά τα δεδομένα και πλέον μιλάμε για χιονοστρωσεις εκτός λεκανοπεδίου , εντυπωσιακή η διάρκεια παντως του ψυχους για την εποχή!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

15-18 εκατοστα σε εχω για σημερα...δεν ξερω φοβαμαι τον υετο παντως και 20ποντον εφικτο ειναι

Και τω τον υετο φοβάμαι αν θα βγει η όχι αν και με πιάνει και εδω το νοτιοανατολικό ρεύμα αλλά ένα τσακ να βγει πιο νότια ο Αυλώνας τη κάτσαμε αν και οι ισοβαρης συνήθως πιο βόρεια από τα μοντέλα βγαίνουν  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κύριοι και κυρίες(?)...από μια γ΄ρηγορη ματιά στα τρεξίματα....διαπιστώνεται ότι ο Σκανδιναβικός δεν είναι για συμβατικές αναλύσεις Αττικού χιονιά η για εμάς εδώ παναθεμά μας....αντίθετα μπορεί να δώσει εκπλήξεις   στις ηπειρώτικές περιοχές ανατολικά της Πίνδου με άλλα λόγια...καθόμαστε και βλέπουμε....την αλληλεπίδραση με το Αιγαίο τον ΒΑ κλπ...αλλά δεν βλέπουμε οτι η μπίλια ισσοροπεί σε ενα πλάτος ιδανικό....να μεταφέρει κρύο στην Θεσσαλία..και να μεταφέρει υετό εκεί και από Αιγαίο αλλά και γιατί οχι να βοηθηθεί και από μία κυκλογέννεση στο Ιόνιο....

   Επομένως....Τρικάλα,Καρδίτσα.Καλαμπάκα και με την ευχή μου... οι φίλοι από την Λαμία....ισως ειναι τα φαβορί....της κακοκαιρίας...

  Εμεις εδώ απλά αποδείξαμε οτι υπάρχουν διατάξεις που μπορεί να μας δώσουν και υετό και κρύο....από την προηγουμενη κυριακή ειχαμε τρείς κακοκαιρίες με 10-15 χιλιοστα και μεγιστη 5 με 6 βαθμούς...αλλά μεχρι εκεί.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Αφήνω αυτό εδώ ( υετος μεχρι Πεμπτη βραδυ )και έχει ο θεος για την συνέχεια...

SmartSelect_20220308-090319_Samsung Internet.jpg

Το ελβετικό πως τα πάει απο προβλεψεις υετόυ;Πιάνει γενικα κακοκαιρίες σε κοντινές ώρες;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, dimitris27 είπε:

Το ελβετικό πως τα πάει απο προβλεψεις υετόυ;Πιάνει γενικα κακοκαιρίες σε κοντινές ώρες;;

Ναι ,τα πάει αρκετά καλά. Δείχνει Υπερβολές πάνω από ορεινούς όγκους αλλά γενικά τα πάει μία χαρά. Με νοτιάδες υπερβάλλει πολύ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, bardaris είπε:

κύριοι και κυρίες(?)...από μια γ΄ρηγορη ματιά στα τρεξίματα....διαπιστώνεται ότι ο Σκανδιναβικός δεν είναι για συμβατικές αναλύσεις Αττικού χιονιά η για εμάς εδώ παναθεμά μας....αντίθετα μπορεί να δώσει εκπλήξεις   στις ηπειρώτικές περιοχές ανατολικά της Πίνδου με άλλα λόγια...καθόμαστε και βλέπουμε....την αλληλεπίδραση με το Αιγαίο τον ΒΑ κλπ...αλλά δεν βλέπουμε οτι η μπίλια ισσοροπεί σε ενα πλάτος ιδανικό....να μεταφέρει κρύο στην Θεσσαλία..και να μεταφέρει υετό εκεί και από Αιγαίο αλλά και γιατί οχι να βοηθηθεί και από μία κυκλογέννεση στο Ιόνιο....

   Επομένως....Τρικάλα,Καρδίτσα.Καλαμπάκα και με την ευχή μου... οι φίλοι από την Λαμία....ισως ειναι τα φαβορί....της κακοκαιρίας...

  Εμεις εδώ απλά αποδείξαμε οτι υπάρχουν διατάξεις που μπορεί να μας δώσουν και υετό και κρύο....από την προηγουμενη κυριακή ειχαμε τρείς κακοκαιρίες με 10-15 χιλιοστα και μεγιστη 5 με 6 βαθμούς...αλλά μεχρι εκεί....

Απρόβλεπτος εμποδίστης μηχανισμός μπορεί να σου φέρει ιστορικη σύγκλιση θαψαρ έως χελιδόνια...ανάλογα που ριτζαρει....😁😁✌️🍉

 

 

 

cfseu-0-186.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Severe_Lover είπε:

Απρόβλεπτος εμποδίστης μηχανισμός μπορεί να σου φέρει ιστορικη σύγκλιση θαψαρ έως χελιδόνια...ανάλογα που ριτζαρει....😁😁✌️🍉

 

 

 

cfseu-0-186.png

ακριβώς θέλω να πώ οτι ολοι μας και εγώ μέσα εχουμε στο νου μας μια διάταξη που μας βολεύει και την προβάλλουμε μετά στα τρεξίματα μπριτσσσ...ο Σκανδιναβικός...σε συνδηασμό με την  ανοδο σιγα σιγα του υποτροπικού σταματα την μπιλια...ιδανικα για την Κεντρικη Ελλάδα...μονος κυνδηνος να μην φύγει και αλλο Ανατολικά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα,5η ή 6η φορα εδω φετος που χανουμε μεγαλο χιονι λογω ανατολικισης.Παμε και οπου βγει,παντως εχουν χαλασει τα ποιοτικα χαρακτηριστικα.Με λιγο δυτικιση θα εφτιαχναν ολα και για πεμπτη και για σ.κ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, CLAPSANTO είπε:

Δε πιατευω να με ξέχασες έχουν στοίχημα αυριο χαχαχαα....λοιπόν άκου παιος 12 χιλιοστά. Αικον 15?..γάλλος 18....τζιφος ουκμο απο 25 τα 4/5 των χιλιοστών πεφτουν με αρνητική η πολυ κοντα στο 0 δηλαδή 0,2 να ναι συν ....εγω λεω 15 πιοτικο χιονακι 

Καπου εκει το βλεπω κι εγω Αντωνη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καπου εκει το βλεπω κι εγω Αντωνη.

Ααααα πρώτη φορά που έχουμε συμφωνία χαχαχαχα?. Τζορτζ από εμπειρία που έχεις ένα μμ υετου  ε αρνητική τ πόσο πάει μέσο όρο σε εκατοστο;;; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, bardaris είπε:

ακριβώς θέλω να πώ οτι ολοι μας και εγώ μέσα εχουμε στο νου μας μια διάταξη που μας βολεύει και την προβάλλουμε μετά στα τρεξίματα μπριτσσσ...ο Σκανδιναβικός...σε συνδηασμό με την  ανοδο σιγα σιγα του υποτροπικού σταματα την μπιλια...ιδανικα για την Κεντρικη Ελλάδα...μονος κυνδηνος να μην φύγει και αλλο Ανατολικά

ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΚΑΝΈΝΑΣ ΥΠΟτΡοπιΚΟΣ ΜΈΧΡΙ ΚΥΡΙΑΚΉ ΔΕΥΤΈΡΑ Pou μας νοιάζει νότιο νοτιοδυτικο ρεύμα θέλουμε Ιόνιο Μεσόγειο να βγάλει υετό υγρασία στη ξηρή μάζα σύγκλιση  χαμηλό που θα έρθει η ΝΥΦΊΤΣα από Ισπανία του Ατλαντικού οωπς δείχνει τζίφος και ενσεμπλ Καναδού ....ο ΥΠΟτΡΙΚΟΟΣ μπορεί να ανέβει και Γενάρη φλέβαρη το είδαμε πέρσι άλλωστε εάν σκάβουν ψυχρές εισβολές σε Ισπανία δυτικά μας....φέτος δεν έχουμε τέτοια θέματα έχουμε στρατοσφαιρα θεμρναση και οι ενναλαγες είναι τεράστιες στα μοντέλα σε κάθε τρεξιμο... Η μεσοπροθεσμη για Μάρτη είναι κρύος παρόμοια κυκλοφορία σε λίγο ανεβάζω...!

ECH1-144(6).GIF

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, CLAPSANTO είπε:

Ααααα πρώτη φορά που έχουμε συμφωνία χαχαχαχα?. Τζορτζ από εμπειρία που έχεις ένα μμ υετου  ε αρνητική τ πόσο πάει μέσο όρο σε εκατοστο;;; 

Κοιτα η επιστημη λεει 1μμ για 1εκατοστο απο -3 και πανω.Εγω εχω την εντυπωση οτι ειναι 1μμ για 1,5εκ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Κοιτα η επιστημη λεει 1μμ για 1εκατοστο απο -3 και πανω.Εγω εχω την εντυπωση οτι ειναι 1μμ για 1,5εκ. 

Θενκς...πάντως το περισσοτερο κατω απο 0 θα το φαμε αλλα θα δειξει ο νοτιοανατολικό ρευμα μας εχει προσφερει εκπληξεις αλλα οχι μονο ευχάριστες  ...χαχα...Καλά χιονια φιλε εσυ πως το βλεπεις για σ ενα; ;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...