Jump to content
south coast

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Ρε παιδιά έχει κανείς κάποιο τρόπο επικοινωνιας με τον Αντώνη από Γρεβενά?τηλ φεις μπουκ κτλ...είναι καλά το παιδί?

Βαγγέλη καλα είμαι αλλα χτυπάω 12 ωρα και 14 ωρα εδω και 10 μερες και δε προλαβαίνω καθόλου να ασχοληθώ ...σε κανένα μήνα πιστευω θα χαλαρώσω και θα μαι πιο ενεργός ..Σας παρακολουθώ ελαχιστα απο κινητο απλα δεν ειμαι συνδεδεμένος με βγαζει σαν επισκέπτη για να συνδεθώ μπαινω απο ταμπλετ η λάπτοπ οποτε εχω καιρο να τ ανοίξω αυτα

Επεξεργάστηκε από CLAPSANTO
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, CLAPSANTO είπε:

Βαγγέλη καλα είμαι αλλα χτυπάω 12 ωρα και 14 ωρα εδω και 10 μερες και δε προλαβαίνω καθόλου να ασχοληθώ ...σε κανένα μήνα πιστευω θα χαλαρώσω και θα μαι πιο ενεργός ..Σας παρακολουθώ ελαχιστα απο κινητο απλα δεν ειμαι συνδεδεμένος με βγαζει σαν επισκέπτη για να συνδεθώ μπαινω απο ταμπλετ η λάπτοπ οποτε εχω καιρο να τ ανοίξω αυτα

Ε αυτό μας φτάνει βρε συ..άι στο καλό σου 😀...δούλευε δούλευε άντε και τα λέμε οπότε θα μπορείς..😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30αρια μετεωρολογοι στην τηλεόραση υποτροπικοι καύσωνες στην μετεοκοινοτητα κτλ.... περαστικά από τον μπαμπά τους....🤫😉🆘😁🤣

Screenshot_2022-03-29-08-30-26-443.jpg

Screenshot_2022-03-29-08-18-34-819.jpg

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ευχαριστημένος από τα πρωινά, εκτός από το ευρωπαικό, το οποίο είναι κατώτερο όλων...

Λες και θα βγεί....😁😁 Μετά τις 144 είναι χάλια απο πέρσι το κεντρικό που έγινε το παράλληλο τότε...και τον χειμψνα ότι ναναι ήτανε με τα ενσεμπλς του και μ.ο πότε δεν τα βρίσκει στα μεσοπροθεσμα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Ευχαριστημένος από τα πρωινά, εκτός από το ευρωπαικό, το οποίο είναι κατώτερο όλων...

Aπο ποια άποψη είσαι ευχαριστημένος δηλαδή? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Έντονη η μεταφορά σκόνης την εβδομάδα αυτή με αποκορύφωμα την Παρασκευή! 
Χάρτες αστεροσκοπείου! 
 

Παρασκευή 

E0084341-3B59-4BAD-992D-C22741603A74.jpeg

4FC1C548-DEB4-4E2E-AD51-2EFA82CB6B6E.jpeg

Υπεροχες συνθηκες για τους ανοιξολαγνους,χωματοφαγους φιλους μας,που ανυπομονούσαν για την αφιξη της υπεροχης εποχης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Υπεροχες συνθηκες για τους ανοιξολαγνους,χωματοφαγους φιλους μας,που ανυπομονούσαν για την αφιξη της υπεροχης εποχης.

Έχουν αρχίσει ήδη οι πονοκέφαλοι, η κόπωση κ όλα αυτά που προκαλεί η υπέροχη άνοιξη στην χώρα μας! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οση χαρά έκανα βλέποντας ήλιο μετά απο τόσο κρύο και μουντάδα αλλή τόση είναι η ξενέρα με αυτό το σίχαμα έξω.

με διαφορα οι χειρότερες συνθήκες απ όλο το καιρικό φάσμα και φαίνεται οτι το πάει καροτσα΄κι για μέρες😑

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thesprotos είπε:

Aπο ποια άποψη είσαι ευχαριστημένος δηλαδή? 

Ουκμό τζεμ βελτιώθηκαν, και δίνουν χιόνια χαμηλότερα. Ειδικά το ουκμό έστω και ασθενέστερες λόγω ΒΔ ρεύματος χιονοπτώσεις πιθανώς να δίνει έως τα 400 μέτρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Έχουν αρχίσει ήδη οι πονοκέφαλοι, η κόπωση κ όλα αυτά που προκαλεί η υπέροχη άνοιξη στην χώρα μας! 

Σε άλλους αρχίζουν σε άλλους τελειώνουν βέβαια.. εγώ πχ σωματικά τον χειμώνα είμαι ράκος, δυσλειτουργώ. Ακόμα και οι εξεταστικές μου που είχα στο πανεπιστήμιο το έδειχναν αυτό με τον χειμώνα να περνάω Μαξ 2-3 μαθήματα κάτι το καλοκαίρι  και Σεπτεμβρίου 4-5. Δεν μπορούσα να διαβάσω με το κρύο και με έπαιρνε αγκαλιά το κρεβάτι για να σκεπαστω χαχα! Μην συζητήσω για πιασίματα σβέρκος πόσο χειρότερο είναι το κρύο από την ζέστη για εμένα. Να βλέπανε κανένα χιόνι έστω να άξιζε τόση κουραση τον χειμώνα, αλλά δεν... Οπότε μέρα και την τελευταία χειμωνιάτικη για καποιους διαταραχη, πρεπει να έχουμε ένα +8+10 στα 850. Εννοείται δεν χρειάζεται +25 στα 850 από τώρα. Έτσι και αλλιώς είναι δεδομένο ότι θα έρθουν κάποια στιγμή.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Υπεροχες συνθηκες για τους ανοιξολαγνους,χωματοφαγους φιλους μας,που ανυπομονούσαν για την αφιξη της υπεροχης εποχης.

Ευτυχώς που υπάρχει και το aerius (Δόξα τω Θεώ) και μπετώνει την μύτη και κόβονται μαχαίρι συνάχι-φτερνίσματα-βήχας κτλ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Σε άλλους αρχίζουν σε άλλους τελειώνουν βέβαια.. εγώ πχ σωματικά τον χειμώνα είμαι ράκος, δυσλειτουργώ. Ακόμα και οι εξεταστικές μου που είχα στο πανεπιστήμιο το έδειχναν αυτό με τον χειμώνα να περνάω Μαξ 2-3 μαθήματα κάτι το καλοκαίρι  και Σεπτεμβρίου 4-5. Δεν μπορούσα να διαβάσω με το κρύο και με έπαιρνε αγκαλιά το κρεβάτι για να σκεπαστω χαχα! Μην συζητήσω για πιασίματα σβέρκος πόσο χειρότερο είναι το κρύο από την ζέστη για εμένα. Να βλέπανε κανένα χιόνι έστω να άξιζε τόση κουραση τον χειμώνα, αλλά δεν... Οπότε μέρα και την τελευταία χειμωνιάτικη για καποιους διαταραχη, πρεπει να έχουμε ένα +8+10 στα 850. Εννοείται δεν χρειάζεται +25 στα 850 από τώρα. Έτσι και αλλιώς είναι δεδομένο ότι θα έρθουν κάποια στιγμή.

 

Κι εμένα μου αρέσει ο ηλιος, ο καταγαλανος ουρανός, η δροσερή αύρα από τον Ευβοϊκό… αλλά αυτό που βλέπω  έξω δεν μ αρέσει… 

1973DDB6-0CC8-4ED5-955D-504253C270D5.png

4A45AC92-85FF-4610-80C5-3116F9693BC2.png

7CF3A684-E9E1-45D0-BA14-11189C6D7818.jpeg

AD3BC5CE-04ED-42C4-ABAD-7354120DB345.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σημαντικό να τουμπιασει και ο Ευρωπαίος στο 6 Άρι, αλλά θα περιμένουμε μέχρι τις 4.15... για να Δούμε τζίφο τώρα. Το 6 Άρι άικον πολύ καλό πραγματικά.

Και τώρα που το σκέφτομαι και το ΒΔ ρεύμα του ουκμου δεν είναι κακό. Θα πυροδοτήσει θερμική αστάθεια τις θερμές ώρες της ημέρας με -32 στα 500!

ukmo 0 στα 850 ήδη από τις 114 ώρες, ενώ 120 και 126 ώρες έχει -1 και -2 στα 850 στην Ήπειρο.

UKMHDOPIT00_120_2.png

UKMHDOPIT00_126_2.png

 

 

άσχημα βήματα από τζίφο ενώ ήταν ήδη σε λάθος μέρος... αναμονή για τα 12αρια...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περιμένω ξηρό και ζεστό Απρίλη (όχι σαν του 2018 αλλά ζεστό - εκείνος του 2018 παραήταν άθλιος) αλλά καταιγιδάτο και δροσερό Μάη (ειδικά το 1ο 15ημερο του).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποιος κάνει υπομονή πάλι, 7 μήνες..

.7 μήνες, για δυόμιση σκάρτους κι αν σου καθησει μια εισβολή......Και κάπως έτσι φτάσαμε τα 57, άλλοτε κοιτώντας τα σύννεφα, τον ήλιο, την θάλασσα, τα πουλιά, τα αστέρια, τη λάμπα, και τώρα το ευρωπαϊκό, το τζίφο, το ουκμο κλπ..... Πωπωπω

Τι ψυχοφθορο  χομπυ διαλέξαμε ρε παίδες... . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αικον τουμπάρα στις αρχικές συνθήκες ήδη από τις 6 ώρες... Ο τζίφος φέτος κάνει συστηματικά λάθη σε όλες τις διατάξεις, αλλά με συνοχή.. λάθος. Το αικον από την άλλη, κάθε τρέξιμο και άλλο σενάριο. Οκ δεν είναι κακό, αλλά δεν είναι σαν το ούκμο, που όπως είδα στο 6αρι του υποχώρησε στα άλλα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, ΜΠΑΜΠΗΣ MJT είπε:

Ποιος κάνει υπομονή πάλι, 7 μήνες..

.7 μήνες, για δυόμιση σκάρτους κι αν σου καθησει μια εισβολή......Και κάπως έτσι φτάσαμε τα 57, άλλοτε κοιτώντας τα σύννεφα, τον ήλιο, την θάλασσα, τα πουλιά, τα αστέρια, τη λάμπα, και τώρα το ευρωπαϊκό, το τζίφο, το ουκμο κλπ..... Πωπωπω

Τι ψυχοφθορο  χομπυ διαλέξαμε ρε παίδες... . 

Να, τα χιλιάσεις γερακο μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

αικον τουμπάρα στις αρχικές συνθήκες ήδη από τις 6 ώρες... Ο τζίφος φέτος κάνει συστηματικά λάθη σε όλες τις διατάξεις, αλλά με συνοχή.. λάθος. Το αικον από την άλλη, κάθε τρέξιμο και άλλο σενάριο. Οκ δεν είναι κακό, αλλά δεν είναι σαν το ούκμο, που όπως είδα στο 6αρι του υποχώρησε στα άλλα...

Χίονια από τα 600μετρα την Κυριακή αγόρι μου😜😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Να, τα χιλιάσεις γερακο μας

Ευχαριστώ ρε Γιαννη ,αν και δεν εχω τα γενέθλια ου ,,,απλα  είμαι  στα κάτω μου.//

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

Χίονια από τα 600μετρα την Κυριακή αγόρι μου😜😉

Μωρε ναι, κάπου εκεί λογικά.. Αν βγει καμιά καταιγίδα όταν θα έχει τις οριακά αρνητικές Τ στα 850, τοπικά μπορεί και χαμηλότερα, ή κανένα χιονοχάλαζο. Θα είναι μια πολύ όμορφη ολοκληρωμένη δυτική χειμερινή κακοκαιρία σε κάθε περίπτωση. Δεν νομίζω ότι μπορεί να χαλάσει σε τέτοιο βαθμό που να μην είναι αξιόλογη πλέον.

Αν ήταν Γενάρη ή έστω και ένα μηνα πριν θα ήταν από τις καλύτερες χιονοκαιρίες της Ηπείρου τα τελευταία χρόνια για υψόμετρα >1000 μέτρων [εννοώ πόσο χιόνι θα έπεφτε συνολικά]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μωρε ναι, κάπου εκεί λογικά.. Αν βγει καμιά καταιγίδα όταν θα έχει τις οριακά αρνητικές Τ στα 850, τοπικά μπορεί και χαμηλότερα, ή κανένα χιονοχάλαζο. Θα είναι μια πολύ όμορφη ολοκληρωμένη δυτική χειμερινή κακοκαιρία σε κάθε περίπτωση. Δεν νομίζω ότι μπορεί να χαλάσει σε τέτοιο βαθμό που να μην είναι αξιόλογη πλέον.

Αν ήταν Γενάρη ή έστω και ένα μηνα πριν θα ήταν από τις καλύτερες χιονοκαιρίες της Ηπείρου τα τελευταία χρόνια για υψόμετρα >1000 μέτρων [εννοώ πόσο χιόνι θα έπεφτε συνολικά]

Κ.Μακεδονία θα έχουμε καθόλου βροχές ;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...