Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές ισχυρής χιονο-κακοκαιρίας Bianca (Ζωγραφιά) από 26/2-2/3....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2,4 τωρα στη Δροσοπηγη και πρεπει να ειμαστε τα μονα ημιορεινα στον ηπειρωτικο κορμο,απο νοτια πελοποννησο ως βορειο εβρο,που δεν επεσε ουτε νιφαδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από τους χιονισμένους γειτόνους μας, στην Αγία Τριάδα Ευρυτανίας!!

IMG_20220302_114406.jpg

FB_IMG_1646214226634.jpg

IMG_20220302_114554.jpg

IMG_20220302_114644.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

2,4 τωρα στη Δροσοπηγη και πρεπει να ειμαστε τα μονα ημιορεινα στον ηπειρωτικο κορμο,απο νοτια πελοποννησο ως βορειο εβρο,που δεν επεσε ουτε νιφαδα.

Τζορτζ μεσα στην νύχτα έβγαλε και ελάχιστο υετο στην Πρέβεζα και έπεσε η Τ ως 6.3...και λέω εεε θα χιόνισε και λίγο Γιάννενα, τελικά τίποτα μηδενικός υετός και ελάχιστη 2.3 ενώ χθες που έβγαλε φαινόμενα το μεσημέρι είχε 3.2 με 1 σδ στο πικ...λογικά δεν έριξε νιφαδα ούτε στα Γιάννενα μέχρι χιονόνερο μάλλον αν και κάτι μου λέει ότι μέχρι την νύχτα θα μείνουν μόνα τους ως τα μόνα αχιονα ημιορεινά γιατί σε βλέπω να το τζιμπας το χιονακι εσύ για λίγο!

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Τζορτζ μεσα στην νύχτα έβγαλε και ελάχιστο υετο στην Πρέβεζα και έπεσε η Τ ως 6.3...και λέω εεε θα χιόνισε και λίγο Γιάννενα, τελικά τίποτα μηδενικός υετός και ελάχιστη 2.3 ενώ χθες που έβγαλε φαινόμενα το μεσημέρι είχε 3.2 με 1 σδ στο πικ...λογικά δεν έριξε νιφαδα ούτε στα Γιάννενα μέχρι χιονόνερο μάλλον αν και κάτι μου λέει ότι μέχρι την νύχτα θα μείνουν μόνα τους ως τα μόνα αχιονα ημιορεινά γιατί σε βλέπω να το τζιμπας το χιονακι εσύ για λίγο!

Ναι οντως Γιωργο.Εμεις και τα Γιαννενα λοιπον.Τα Γιαννενα μακραν η πιο αδικημενη περιοχη φετος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ναι οντως Γιωργο.Εμεις και τα Γιαννενα λοιπον.Τα Γιαννενα μακραν η πιο αδικημενη περιοχη φετος.

Τζορτζ τελικά ίσως έριξε χθες πρωί αλλά μάλλον τα παιδιά από Γιάννενα ήταν πολύ ξενερωμενα και δεν ξύπνησαν πρωί για την αναφορά εξού και δεν το πήραμε χαμπάρι!...εδώ και ο σταθμός στο αεροδρόμιο πιστεύω και η πόλη θα το είδε για λίγο αν και το σημείο Δρόσου είναι πολύ οριακό (κοντά στο 1)

IMG_20220302_122633.thumb.jpg.9d392a007e146007b1e283bf2a753d20.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγα πράγματα στο Καρπενήσι, σε αντίθεση με τα πιο ανατολικά του νομού όπου έπεσαν αρκετά εκατοστά χιόνι.

Χιονοστιβάδα σημειώθηκε στη θέση Βράχος, πίσω από το Βελούχι, προς το χωριό του Κώστα  @Beach-snow NG

MVIMG_20220302_100611.jpg

Επεξεργάστηκε από carpe diem
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποπο βιάζεται κανονικά το χιονι απο τον ήλιο σε 2, 3 ωρες δε θα υπάρχει τιποτα απο οσα εριξε στα προσηλια χαχαχαχα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Ποπο βιάζεται κανονικά το χιονι απο τον ήλιο σε 2, 3 ωρες δε θα υπάρχει τιοοτα αποοσ αερθξε στα προσηλια χαχαχαχα

εδω στα 500μ εχει παγωμενο 25ποντο που δε βλεπω να φευγει ευκολα.  Σημερα κρυφτηκε μαλλον οριστικα ο κιτρινιαρης και αυριο φαινεται παοδικη συννεφια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελατη..

274939189_10227422062354613_8070555678114879310_n.jpg

Στη Κρητη τοπικα εχουν πεσει απο 50mm μεχρι 150mm...Σκεφτειτε στα ορεινα τι χιονι εχει πεσει...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονόστρωση επίσης έχει και το άλλο μου χωριό Άγιος Πέτρος Αρκαδίας...στα 1040 μέτρα στο ξυλουργείο που δουλεύει ο θείος μου είχε 10-15 εκατοστά στις 10:30, στο χωριο δεν ξέρω που είναι στα 940

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...