Jump to content
oasis

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

..... πρωινή αναφορά από Γ.Φαρσαρώτο από Σέλι ...... '' ....Συμπληρωνουμε 3,5 μηνες χιονόστρωσης........ Συνεχίζεται μέχρι και σήμερα ο αποχιονισμός του Σελίου από τον Δήμο Βέροιας...Με το βλέμμα βέβαια στην επόμενη κακοκαιρία από την Πέμπτη...... Ελάχιστη θερμοκρασία σήμερα -10 C ....''.....

Μπορεί να είναι εικόνα δρόμος και χιόνι

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διψηφια μεγιστη σημερα μετα απο 7 ολοκληρες ημερες παρακαλω !!!! Με λιακαδα λοιπον και μεγιστη 13.3 μας.φανηκε σαν καλοκαιρακι....υπεροχος κρυος και χιονοβολος Μαρτιος και εχει και συνεχεια....

Στους 2.9 η ελαχιστη και αλλο ενα παγωμενο πρωινο ενω και τωρα 6.8 και πεφτει γρηγορα και ομορφα στο 2-3αρακι ελαχιστη ξανα...

Παντα τετοια !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως τόσο χαμηλές ελάχιστες θερμοκρασίες της τάξης κάτω των 5 βαθμών για τόσες μέρες πρέπει να είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρεις Μάρτη μήνα. Εδώ άλλες χρονιές δεν κάνει τόσο κρύο τον Γενάρη, πόσω μάλλον Μάρτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-0,3 η ελαχιστη και τωρα στους 2,6.Κρατανε καποια χιονακια εξω ακομα.Οταν βγει ο ηλιος θα εκτοξευτει σημερα η θερμοκρασια.IMG_20220316_081819.thumb.jpg.f9a2016980d4e50e3c09325442631dc8.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν νομίζω να φτάσουμε ιδιαίτερα υψηλές θερμοκρασίες σήμερα. Η ατμόσφαιρα είναι θολή με διάσπαρτα σύννεφα και η Τ850 φτάνει μόλις στους +5 το μεσημέρι. Ακόμα και ένα 17-18 μέγιστη για μέσα Μάρτη είναι εντελώς φυσιολογικό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με θολό ουρανό ξεκινήσαμε την ημέρα μας και εδώ στην δυτική πεδινή Ημαθία και κάποιο εγκλωβισμό κρύου αφού είχαμε μέχρι τα ξημερώματα(4 περίπου) ξαστεριά που έριξε την θερμοκρασία στους 2,1  βαθμούς και ακόμα δυσκολευόμαστε να ξεπεράσουμε τους 8....παρότι πλέον είμαστε σε θετικά πρόσημα στα 850.....

χτες όπως το περίμενα και το είχα πει πιάσαμε 15άρι μέγιστη.....λογικά και σήμερα αν καταφέρει να βγει καλά ο ήλιος θα ξεπεράσουμε τους 15.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ το χιονι απο τα 600-650 και πανω,παρα τον ανελεητο ηλιο απο κυριακη και μετα(εκτος απο δευτερα μεσημερι που ξαναχιονισε λιγο).11 βαθμοι η θερμοκρασια.

IMG_20220316_123317.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποιος θα το λέγε ότι μια απ' τις πιο ζεστες μέρες του δεύτερου δεκαημερου Μαρτίου θα έχει διακύμανση 14,1-4.3 εδώ στον Γέρακα....άλλες χρονιές μια τέτοια μέρα δεύτερο δεκαήμερο θα θεωρούταν η πιο κρύα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5.1 ελάχιστη χώρις αναστροφή ο σταθμός μου 

13.9 μέγιστη 

Να ήταν έτσι όλες οι θερμές εισβολές !!!!!

 

-1.5 ελάχιστη 14.9 μέγιστη στον Ποταμό Κέρκυρας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15.7 βαθμοί μέγιστη εδώ, οπότε πήγαμε και βόλτα με το ποδήλατο μετά από καιρό... Τα κεφάλια μέσα για μια εβδομάδα πάλι, και ελπίζουμε για τον μέγιστο χιονουετό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15,9 η μέγιστη σήμερα εδώ στο Μακροχώρι με αρκετή ηλιοφάνεια αλλά όχι καθαρό ουρανό είχε θολούρα γενικα΄και αρκετές νεφώσεις κατά διαστήματα.... μαλάκωσε αρκετά .....ενώ είναι και η μέγιστη ως τώρα για τον μήνα... φτάσαμε 18 του μήνα για να δούμε μέγιστη πάνω από 15 βαθμούς..!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Μιας που εμείς εδώ πάνω δεν έχουμε κακοκαιρία .. θα κάνω την αναφορά μου εδώ .... 

έχουμε όμως πολύ κρύο για την εποχή... -0,7 η ελάχιστη εδώ στο Μακροχώρι σήμερα 20 Μαρτίου , η 8η ημέρα με αρνητική ελάχιστη μέσα στον Μάρτη.. φυσικά και είναι ρεκορ στο  σταθμό από το 2009 που υπάρχουν αρχεία και λογικά και από πολύ πιο παλιά(το πιο πιθανό είναι από το 87)..... 

κατά τα άλλα λαμπρός ήλιος και θερμοκρασία στους 6,1 τώρα με αναπτύξει.. χιονοαστάθειας στο Βέρμιο και τους γύρω ορεινούς όγκους...!!!

http://www.stravon.gr/makrochori/

makrohori.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η συννεφιά απέτρεψε μια ακόμη αρνητική ελάχιστη αλλά ο ήλιος που βγήκε ήδη από νωρίς μας ζέστανε επιτέλους αρκετά … στους 18,1 πριν λίγο η έως τώρα μέγιστη εδώ στο Μακροχωρι !!! Μέσα στη χαρά εγώ , φτάνει το τζάμπα κρύο δεν υπάρχει λόγος κανένας … 22 Μαρτίου φτάσαμε ώρα για φυσιολογικές θερμοκρασίες !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πλησιάσαμε το 19άρι σήμερα εδώ στο Μακροχώρι με την βοήθεια των καταβατών βορειοδυτικών ανέμων και της ηλιοφάνειας φτάσαμε τους 18,8 βαθμούς μέγιστη......και πήραμε μια βαθιά ΑΝΑΣΑ από τα τζάμπα κρύα ....επιτέλους!!! πλύ πιο κοντά στο φυσιολογικό!!!😃

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτέλους φυσιολογικές για την εποχή θερμοκρασίες !!! Πρώτη φορά στη ζωή μου χαίρομαι τόσο που μπαίνει η άνοιξη επιτέλους!!! Μετά από έναν παρά πολύ δύσκολο χειμώνα τον πιο δύσκολο στη ζωή μου σε προσωπικό επίπεδο αλλά και κατά προέκταση καιρικά αφού με κούρασε υπερβολικά χωρίς κανένα κέρδος καμία ουσία! Τέλεια αίσθηση έξω με 18,3 βαθμούς πριν λίγο χωρίς να χρειάζεται θέρμανση ούτε μπουφάν και πραγματοποιώντας έτσι την πρώτη μας βόλτα 😃…. Είμαι μέσα στην τρελή χαρά 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...