Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ισχυρής χιονοκαιρίας "ΦΙΛΙΠΠΟΣ" 8-14/3....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με βάση το RegenRadar η εικόνα θα είναι πολύ βελτιωμένη στην Αττική στις 15.10 με πολιορκία από παντού. 
image.png.0e48ef3b2490e26521d7b0171d17a460.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Stam είπε:

Εμφανώς κατώτερη των προσδοκιών... Αυτή την ώρα έπρεπε να ρίχνει πάρα πολύ και να ηταν το πικ..

Εγώ νομίζω ότι βάση προγνώσεων το πικ είναι από 3 και μετά , επίσης έχουμε μαρτη μήνα είναι απόλυτα λογικό με σπασμένο καιρό οι θερμοκρασίες να είναι τσιμπημένες  . Εδώ αυτή τη στιγμή έχει 2 βαθμούς ακόμα και τώρα να ερχόταν το κύμα θεωρώ ότι 2 βαθμούς έπεφτε για πλάκα από τις ραγδαιοτητες . Αλλά μας συμφέρει ότι γίνει να γίνει από 4 και μετά . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Υμηττός αρχίζει να θολώνει κι εδώ Ηλιουπολη συνεχιζεται η ασθενής νιφαδοπτωση 

Επεξεργάστηκε από Snowy Stathis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κηφισια μια ηλιο μια χιονιζει μετρια μετα τιποτα... απορω πως μερικοι εβλεπαν χιονοστρωση στο κεντρο των Αθηνων!?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Όλοι για μετά το περιμέναμε μέχρι και χθες αλλά και η Εμυ/Αστεροσκοπείο. Αυτό που άλλαξε είναι ότι έδινε ο Τζίφος το πικ τώρα αλλά είναι εμφανές πως το μοντέλο έχει βγει εκτός και από τη δορυφορική φαίνεται πως αν κάνει κάτι θα το κάνει αργότερα. Οπότε απλώς περιμένουμε. Αυτή τη στιγμή θα ήταν χάσιμο υετού ο,τιδήποτε κι αν κάνει. Προς το απόγευμα πέφτουν και τα επίπεδα παγοποίησης, εκ των πραγμάτων δεν περιμένουμε κανένα θαύμα αλλά λίγες ώρες χιονοχαμού.

2-3 ώρες θέλουμε με ραγδαίοτητες. Χωρίς ανοίγματα. Το χουμε θαρρώ!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, ΠέτροςΑ said:

Βλέπω την κάμερα από Δροσιά αλλά δεν μπορώ να καταλάβω. Βασικά μια μου φαίνεται χιόνι μια χιονόνερο

https://olne.gr/el/evripos-bridge/evripos-bridge-live-stream

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, snowmix99d said:

Κηφισια μια ηλιο μια χιονιζει μετρια μετα τιποτα... απορω πως μερικοι εβλεπαν χιονοστρωση στο κεντρο των Αθηνων!?

Βάσει μοντέλων υπήρχαν πιθανότητες για γενικευμένο κλείσιμο καιρού και ισχυρά φαινόμενα σε βόρεια και ανατολικά κυρίως και πιθανές εξάρσεις νοτιότερα. Από την στιγμή που δεν υπάρχει γενικευμένο κλείσιμο και κάποια στοιχεία άλλαξαν λίγες ώρες πριν το αν θα χιονόστρωνε μέχρι χαμηλά είναι το τελευταίο στη σειρά των παλινωδιών των μοντέλων. Υπάρχει όμως πιθανότητα για γενικευμένη επιδείνωση αργότερα με πιο συμπαγή καιρό απ' ο,τι φαίνεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δύο ώρες συνεχόμενης χιονόπτωσης στο χωριό , μέτριας έντασης κατά βάση , ούτε πόντος δεν έχει προταθεί με την Θ στους μηδέν βαθμούς. Παρόλα αυτά  είναι απόλαυση. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δε μπορω να μη γραψω ακομα κ απο το κινητο με αυτα που βλεπω!

να ξερετε εεε, εχω παρει παρουσιες στο μπλοκακι μου, θα σας βγαλω ντακο το βραδυ μετα τη κωλοτουμπα σας. ξερετε εσεις οι γνωστοι στα πισω θρανια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς το απόλυτο τίποτα… η ώρα πλασιαζει 14:00 κ δεν υπάρχουν ούτε φαινόμενα… ούτε τίποτα! 
κριμα! Τυχεροί όσοι το απολαμβάνουν σε κάποιο ορεινό χωριό της Εύβοιας! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...