Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ισχυρής χιονοκαιρίας "ΦΙΛΙΠΠΟΣ" 8-14/3....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 minutes ago, Seth13 said:

Αυτό δεν πάει καλά όταν κάνει πρόβλεψη. Φαίνεται αν παρατηρησεις πως δείχνει να κινούνται τα νέφη στο μέλλον σε σχέση με την πραγματικότητα στο παρελθόν.

Εχτες έδειχνε συνέχεια τη μισή μέρα να μπαίνει κάτι από Εύβοια όταν το έβαζες δεξιά το slider πχ και απλά τα νέφη διαλύονταν οπότε δεν έμπαινε ποτέ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, bulletproof said:

Αυτό δεν πάει καλά όταν κάνει πρόβλεψη. Φαίνεται αν παρατηρησεις πως δείχνει να κινούνται τα νέφη στο μέλλον σε σχέση με την πραγματικότητα στο παρελθόν.

Εχτες έδειχνε συνέχεια τη μισή μέρα να μπαίνει κάτι από Εύβοια όταν το έβαζες δεξιά το slider πχ και απλά τα νέφη διαλύονταν οπότε δεν έμπαινε ποτέ..

Πολύ πιθανό, γι' αυτό γράφω ότι συνέχεια ανανεώνει παρακάτω. Για να δούμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, weatherforattica είπε:

Μόνο εγώ χαίρομαι που ακόμα δεν βλέπω ούτε νιφαδα;; Παρακαλάω να παραμείνουν όλα στεγνά μέχρι και το απόγευμα.. Μην ανησυχείτε αν αργεί... Έπιασε μάλλον το τάμα μου να καθυστερήσει 2-3 ωρίτσες!!!

 

Καλησπερα σε όλους. Έχω μια απορία. Την στιγμή που έχουν καθυστέρηση τα φαινόμενα που περιμένουμε σημαίνει ότι θα τραβήξουν πιο μετά από νωρίς το βράδυ σύμφωνα με τις εκτιμήσεις των μετεορολογων ή η διάρκεια τους πλέον περιορίζεται σε 2-3 ώρες;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξανά έκοψε Αγ Στεδανο. Είχανε αρκετή ώρα φοβερή στουπαρα αλλά δεν πιάνει. Καλά που εχουνε αρκετό χιόνι από προχτές. Δεν μπορώ να καταλάβω. Μια χαρά είναι η Τ 0,2

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να ανησυχούν και να καιγονται οι Νικαιώτες και οι Περιστεριώτες οκ...

Αλλα να κλαίγονται οι υπόλοιποι που ξέθαβαν/με αυτοκίνητα πριν 1.5 μήνα, πραγματικά με ξεπερνά!!! 🤣

 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Να ανησυχούν και να καιγονται οι Νικαιώτες και οι Περιστεριώτες οκ...

Αλλα να κλαίγονται οι υπόλοιποι με ξέθαβαν/με αυτοκίνητα πριν 1.5 μήνα, πραγματικά με ξεπερνά!!! 🤣

 

Εγώ πάντως έχω δηλώσει αχόρταγος..δεν μου φτάσαν τα 90cm που έχω εδώ και 13 μήνες ....χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Aris prosinemos said:

Καλησπερα σε όλους. Έχω μια απορία. Την στιγμή που έχουν καθυστέρηση τα φαινόμενα που περιμένουμε σημαίνει ότι θα τραβήξουν πιο μετά από νωρίς το βράδυ σύμφωνα με τις εκτιμήσεις των μετεορολογων ή η διάρκεια τους πλέον περιορίζεται σε 2-3 ώρες;

Αυτή την στιγμή η πρόγνωση έχει πέσει έξω... την συνέχεια δεν την γνωρίζει κανείς φίλε. Στο καλό σενάριο υπάρχει καθυστέρηση στο κακό πάμε για μουφα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δευτερεύουσα ύφεση στο Ιόνιο έχει καθυστερήσει τα φαινόμενα στην Αττική (τα έχει αυτά το επάγγελμα) και έχει παρατείνει την σύγκλιση στην ανατολική Φθιώτιδα-Εύβοια-βορειοανατολικές Κυκλάδες.
Μέσα στο επόμενο μισάωρο όμως αναμένεται σταδιακά ραγδαία επιδείνωση του καιρού και στην Αττική καθώς και στο μεγαλύτερο τμήμα των ανατολικών προσήνεμων βάσει της χθεσινής πρόγνωσης - δείτε την εδώ:
Σημείωση: βάση της εξέλιξης αυτής δεν αποκλείεται να ευνοηθούν ιδιαιτέρως τα νοτιότερα, νοτιοανατολικότερα και νοτιοδυτικότερα τμήματα της Αττικής (και του λεκανοπεδίου), τα ανατολικότερα τμήματα της Κορινθίας και τα νησιά του Αργοσαρωνικού έως και την ανατολική Αργολίδα.
Μεγάλη προσοχή στις μετακινήσεις στο σύνολο του οδικού δικτύου της ανατολικής και νότιας ηπειρωτικής χώρας - τα φαινόμενα θα παραταθούν έως αργά το απόγευμα.
Δημήτρης Καμπόλης
Φυσικός, κατεύθυνσης περιβάλλοντος και μετεωρολογίας - MSc
 
Ο φιλος μας ο καβμαν πριν  απο λιγο
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Spyros Snowstorm said:
Δευτερεύουσα ύφεση στο Ιόνιο έχει καθυστερήσει τα φαινόμενα στην Αττική (τα έχει αυτά το επάγγελμα) και έχει παρατείνει την σύγκλιση στην ανατολική Φθιώτιδα-Εύβοια-βορειοανατολικές Κυκλάδες.
Μέσα στο επόμενο μισάωρο όμως αναμένεται σταδιακά ραγδαία επιδείνωση του καιρού και στην Αττική καθώς και στο μεγαλύτερο τμήμα των ανατολικών προσήνεμων βάσει της χθεσινής πρόγνωσης - δείτε την εδώ:
Σημείωση: βάση της εξέλιξης αυτής δεν αποκλείεται να ευνοηθούν ιδιαιτέρως τα νοτιότερα, νοτιοανατολικότερα και νοτιοδυτικότερα τμήματα της Αττικής (και του λεκανοπεδίου), τα ανατολικότερα τμήματα της Κορινθίας και τα νησιά του Αργοσαρωνικού έως και την ανατολική Αργολίδα.
Μεγάλη προσοχή στις μετακινήσεις στο σύνολο του οδικού δικτύου της ανατολικής και νότιας ηπειρωτικής χώρας - τα φαινόμενα θα παραταθούν έως αργά το απόγευμα.
Δημήτρης Καμπόλης
Φυσικός, κατεύθυνσης περιβάλλοντος και μετεωρολογίας - MSc
 
Ο φιλος μας ο καβμαν πριν  απο λιγο

Που το πόσταρε αυτό? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Tο γύρισε σε χιονακι.🙂

 

 

 

Ωραία πράγματα Τεό μου κάνε ένα φύσημα να περάσει το βουνό 🤪🤪

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έπεσε στους 0,5 βαθμούς στους παραθαλασσιους Ωρεους, στρώνει ακαριαία! Ιστιαία τίποτα, προφανώς χιονομπορα!!! 

oreoi (4).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρίνοντας απ τις εικόνες που βλέπω και στη Βοιωτία, ισχύει αυτό που ανέφερα και χθες. Αν η μύτη του αυλώνα δεν πιάσει Ιόνιο, δουλειά σοβαρή δεν γίνεται και ο καλός υετός μένει στάσιμος σε ανατολική Μαγνησία και Εύβοια. Ότι περνάει προς Βοιωτία, Φθιώτιδα είτε φτάνει εξασθενημένο ή ψοφάει εντελώς. Δεν είναι χιονιάς για ηπειρωτική ανατ Στερεά (ούτε καν ημιορεινή) ο σημερινός.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Να ανησυχούν και να καιγονται οι Νικαιώτες και οι Περιστεριώτες οκ...

Αλλα να κλαίγονται οι υπόλοιποι που ξέθαβαν/με αυτοκίνητα πριν 1.5 μήνα, πραγματικά με ξεπερνά!!! 🤣

Συμφωνώ κι επαυξάνω φίλε μου.... είναι γεγονός πάντως το χιόνι δε χορταίνεται το άτιμο..

Στα σημερινά και για την ώρα κι εγώ, δε βλέπω φως... μακάρι να κανε κανα θαύμα το απόγευμα κι αφού σκοτεινιάσει, κόντρα σε όλα τα μοντέλα....... αυτό θα ήταν ότι καλύτερο... λέμε τώρα.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...