Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ισχυρής χιονοκαιρίας "ΦΙΛΙΠΠΟΣ" 8-14/3....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, Steliosnow said:

Θα διαφωνήσω εδώ νομίζω πως σήμερα μας έδιναν φαινόμενα τα μοντέλα έστω να βλέπαμε μια μισαωρη χιονόπτωση αντιθέτως δεν είδαμε τίποτα 

Ρε παιδιά ειλικρινά γιατί βιάζεστε; Ταμείο κάνουμε αύριο, τελειώσατε την κακοκαιρία την ώρα που πραγματικά ξεκινάει;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Giannis.snow είπε:

Χρειαζόμαστε και τις γνώσεις σου και την αισιοδοξία σου ! Προχωραμε !!! 2-3 ώρες ότι πάρουμε 🙏

Τουτη την ώρα όλοι ψαχνόμαστε δεν παίζουν μοντέλα αλλά η δορυφορική....οι ζώνες μπήκαν σε ράγες, αλλά το θέμα είναι αν η καθυστέρηση αυτή μπορεί να βγει χρονικά πισω μαζί με το φορτωμα απο το Αιγαίο.....τέτοια ώρα τε΄τοια λόγια....ό,τι καλύτερο πάρουμε θεμιτό.....κανένα παράπονο....φέτος μας πήγε με 1000 ακόμη και σε ανάποδα και δύσκολα μονοπάτια.....η θερμοκτασία της Πάρνηθας έφτασε σχεδόν -7....άρα η 850 τώρα πρέπει ναναι -8 -8,5.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, snow_attica said:

Ρε παιδιά ειλικρινά γιατί βιάζεστε; Ταμείο κάνουμε αύριο, τελειώσατε την κακοκαιρία την ώρα που πραγματικά ξεκινάει;

εχεις δικιο για να δουμε ξανααρχισε και εδω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και ξανά για τους βιαστικούς, στη ζουγκλοκάμερα που πλέον γίνεται πανικός, ασπρίζουν πλέον τα φυτά και τα πλαινά του δρόμου, τα καλά είναι μπροστά μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Beach-snow NG said:

Τουτη την ώρα όλοι ψαχνόμαστε δεν παίζουν μοντέλα αλλά η δορυφορική....οι ζώνες μπήκαν σε ράγες, αλλά το θέμα είναι αν η καθυστέρηση αυτή μπορεί να βγει χρονικά πισω μαζί με το φορτωμα απο το Αιγαίο.....τέτοια ώρα τε΄τοια λόγια....ό,τι καλύτερο πάρουμε θεμιτό.....κανένα παράπονο....φέτος μας πήγε με 1000 ακόμη και σε ανάποδα και δύσκολα μονοπάτια.....η θερμοκτασία της Πάρνηθας έφτασε σχεδόν -7....άρα η 850 τώρα πρέπει ναναι -8 -8,5.....

-8.1 η μεσημεριανή ραδιοβόληση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν είχαμε διακοπή ρεύματος με Μήδεια κι Ελπίδα και είχαμε σήμερα χα χα.

Τεσπα εδώ Ηλιούπολη περα απο μια σχετικά καλή έξαρση το μεσημέρι, με χιονομυγάκια τη βγάλαμε προς το παρόν τουλάχιστον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νάτη και η ραδιοβόληση.....-8,1 κοντά στις 3,30-4 πρέπει να πήραν ένδειξη.....τότε που βγαίναμε απο την στενωπό της υφεσης και πέφτανε οι Τ.....άρα τώρα -8,5 και πέφτει.....-32,9 στα 500.....

https://weather.uwyo.edu/cgi-bin/sounding?region=europe&TYPE=TEXT%3ALIST&YEAR=2022&MONTH=03&FROM=1212&TO=1212&STNM=16716

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, Μεσσαπός said:

Να δούμε κ σε 10 μέρες τι μας επιφυλάσσει..........

Θα ηθελα να δουμε ενα -16 στα 850 και να καταγραφουμε θερμοκρασιες ρεκορ. Αλλα τωρα ενταξει παραειναι αργα για κατι τετοιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όταν οι μύγες φαίνονται πιο πολύ από τις νιφάδες, υπάρχει πρόβλημα. Μακάρι να κάνει αυτό το 2ωρο-3ωρο.

Χθες είχαν πει μετά τις 5 θα εξασθενούν.. Έχω την αίσθηση πως ήδη συμβαίνει αυτό. Ο χειμώνας μέχρι τώρα ήταν εξαιρετικός αλλά η σημερινή εξέλιξη δεν ήταν αναμενόμενη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως η μεσημεριανή ραδιοβοληση έδωσε -8.1 με την Πάρνηθα την ίδια ώρα -4.4...ανετα τώρα έχει -9.5 αν μπορεί να δώσει κάτι ας το δώσει τώρα, αλλιώς ας σωπάσει 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, snow_attica είπε:

Ρε παιδιά ειλικρινά γιατί βιάζεστε; Ταμείο κάνουμε αύριο, τελειώσατε την κακοκαιρία την ώρα που πραγματικά ξεκινάει;

Δίκιο έχεις μακάρι να αλλάξει κάτι έχω απογοητευτεί απλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάντως κάνω το ναργιλέ μου και βλέπω τα δεντράκια λευκά έξω και την μέτρια έντασης χιονόπτωση και δεν με νοιάζει τίποτα …! 

Επεξεργάστηκε από Giannis.snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Νάτη και η ραδιοβόληση.....-8,1 κοντά στις 3,30-4 πρέπει να πήραν ένδειξη.....τότε που βγαίναμε απο την στενωπό της υφεσης και πέφτανε οι Τ.....άρα τώρα -8,5 και πέφτει.....-32,9 στα 500.....

https://weather.uwyo.edu/cgi-bin/sounding?region=europe&TYPE=TEXT%3ALIST&YEAR=2022&MONTH=03&FROM=1212&TO=1212&STNM=16716

Η ραδιοβοληση γίνεται 12:30 το μεσημέρι χοντρικά...3 το μεσημέρι εκδόθηκε επίσημα στο σάιτ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Πελοποννήσιος είπε:

ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ!!!!

φιλε που μένεις στο Λυγουριό? έζησα τρία χρόνια εκεί από το 1978 έως το 1981 και νομίζω το 1980 είχε ρίξει τρελό χιόνι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πέτσα στα εύκολα αλλά πάλι πάμε για άνοιγμα. Πάνω από 15 λεπτά δυσκολεύεται, μηδένισε το εξωτερικό.Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστήμενος από το χειμώνα και ας στοίχισε ο κούκος αηδόνι στη θέρμανση. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Νάτη και η ραδιοβόληση.....-8,1 κοντά στις 3,30-4 πρέπει να πήραν ένδειξη.....τότε που βγαίναμε απο την στενωπό της υφεσης και πέφτανε οι Τ.....άρα τώρα -8,5 και πέφτει.....-32,9 στα 500.....

https://weather.uwyo.edu/cgi-bin/sounding?region=europe&TYPE=TEXT%3ALIST&YEAR=2022&MONTH=03&FROM=1212&TO=1212&STNM=16716

Τό θέμα Κώστα είναι νά μαζέψει από Αιγαίο θά δηξει νομίζω έχουμε μέλλον ακόμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snow_Cover είπε:

Αυλώνα χαμός δεν λέει να σταματήσει

IMG_20220312_173654.jpg

Πολύ καλο νέο αυτό!!!

0,6 t

Επεξεργάστηκε από kostasmarousi13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...