Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Αναφορές χειμερινής περιόδου 17-23 Μαρτίου....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 minutes ago, Snow waves said:

Πάντως δε καταλαβαίνει από μεσημέρι η εισβολή.. 7.3εδω Δραπετσώνα 

Ακριβώς, 5.6 στην Μεταμόρφωση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λογικές Τ παιδιά έχουμε αυτή την ώρα -7.5 στα 850 με νεφοκάλυψη... εντυπωσιακή η υγρασία εδώ δείγμα του πόσο ξηρή είναι η εισβολή τώρα στην είσοδο της με 5.7 βαθμούς και 53% υγρασία Γέρακα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ονειρικος καιρος.Κρυο που το αναπνεεις και σου δινει ζωη με φουλ συννεφια.Καθε ανασα γεμιζει τις μπαταριες για την ψυχικη ενεργεια που χρειαζομαι προσωπικα για να αντιμετωπισω το σιχαμα που θα ερθει αργα ή γρηγορα,το μισητο καλοκαιρι.

Θερμοκρασια κοντα στους 2 βαθμους τωρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είδαμε πάλι 10 νιφάδες ...στα ορεινά πάνω από 400μ τα στρωσιματα για τα ανατολικά ...  Αυτη είναι η μοίρα μας φέτος .... Και αύριο ότι δούμε και τέλος ... Μακάρι του χρόνου να έχουμε πιο δυτική κυκλοφορία και δούμε κάτι περισσότερο ...  

4C με 0,3dp και από καμία ψιχαλα που και που 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3,8οC Ανω Μελίσσια.....4,2οC εδώ Μελίσσια, κλειστός για να καλά ο καιρός και πολύ κρύο!!! 50% υγρασία. ΒΒΑ άνεμος και -3οC σημείο δρόσου (προσέξτε το αυτό ως την Τρίτη).....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αντιγραφή των προηγούμενων κακοκαιριών για εδώ με την διαφορά ότι δεν έστρωσε το χιόνι που έπεσε και ότι είχαμε αρκετή βροχή πριν έρθει το "κρύο".....χιονόστρωση έχουμε λίγο ψηλότερα...

20220318_145913.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, xionia polla είπε:

Δεν άντεξα και έκανα την βολτουλα μου στο Φίλυρο. Άντε το πιάσαμε πάλι

IMG_20220318_142102.jpg

IMG_20220318_142538.jpg

Εσύ το έπιασες. Εμένα η κόρη μου, που με παρακαλάει από το πρωί να κάνουμε μπαλιτσες από χιόνι αλλά δεν το έπιασε πουθενά για πες μου τι να της πω?😅😅😅Χιονίζει χιονίζει και λίγο δεν ασπρίζει. Τώρα βέβαια δεν κάνει τίποτα σταμάτησε εδώ και κανένα 2ωρο.

Επεξεργάστηκε από bouasss
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Αυτήν την ώρα ....

Ζωγράφου 5.3 με αίσθηση 0 

Ποταμός Κέρκυρας 17.1 

Στην ίδια χώρα όλα αυτά 

 

Άντε... Άντε λέω εγώ... Τρελοκομείο η  Ελλάς! Δεν έχει φτάσει ακόμα η ψυχρή μαζα εδώ Γιώργο! 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πως ο κυρ Μιχάλης (Τσιρλής) ανοίγει διαδρόμους και τουνελ μέσα στην υπερ-χιονισμένη αυλή του σπιτιού του στο Νυμφαίο, ενώ μάλιστα συνεχίζει η χιονόπτωση.....νωρίτερα το μεσημέρι....φοβερό θαψάρρρρ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Άντε... Άντε λέω εγώ... Τρελοκομείο η  Ελλάς! Δεν έχει φτάσει ακόμα η ψυχρή μαζα εδώ Γιώργο! 

 

 

 

Είναι άκρως εντυπωσιακό σε μια τόσο μικρή χώρα να υπάρχουν τόσο τεράστιες κλιματικές διάφορες !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 minutes ago, Beach-snow NG said:

Πως ο κυρ Μιχάλης (Τσιρλής) ανοίγει διαδρόμους και τουνελ μέσα στην υπερ-χιονισμένη αυλή του σπιτιού του στο Νυμφαίο, ενώ μάλιστα συνεχίζει η χιονόπτωση.....νωρίτερα το μεσημέρι....φοβερό θαψάρρρρ!!!

 

Ντάξει, απίστευτο.... Και με ήλιο χιονίζει εκεί!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5.2 τώρα με σπασμένο καιρό και  με το βοριά να κόβει αυτιά μύτες και ότι άλλο είναι εκτεθειμενο στις ριπές του.....σήμερα είναι η επιτομή του "τσάμπα κρύο".....αλλά δε με χαλάει καθόλου ....

Τεράστια εντύπωση μου προκαλεί το γεγονός ότι ο Μάρτης φέτος δεν έχει την κλασσική του αηδιαστική συμπεριφορά με άπειρη γυρη-πρασινιλα παντού 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

5.2 τώρα με σπασμένο καιρό και  με το βοριά να κόβει αυτιά μύτες και ότι άλλο είναι εκτεθειμενο στις ριπές του.....σήμερα είναι η επιτομή του "τσάμπα κρύο".....αλλά δε με χαλάει καθόλου ....

Τεράστια εντύπωση μου προκαλεί το γεγονός ότι ο Μάρτης φέτος δεν έχει την κλασσική του αηδιαστική συμπεριφορά με άπειρη γυρη-πρασινιλα παντού 

Αφού έχουν καεί όλα απο το κρύο χαχαχα. Ίσως από τον Απρίλη

 

5.8 η ελάχιστη εδώ στις 2 παρά το μεσημέρι. Εχθές μεσημέρι φτάσαμε 16.8...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπορει τα πεδινα της βορειας χωρας να αισθανονται αδικημενα φετος και ισως οχι αδικα αλλα στα ημιορεινα και τα ορεινα το χιονι καθολη της σεζον ηταν αξιοπρεπεστατο!!!

Στη Βλαστη Κοζανης σημερα ξαναχιονισε στο ηδη αρκετο χιονι που υπαρχει στη περιοχη..Νωρις το πρωι σημειωθηκε χιονοπτωση για λιγες ωρες μετριας εντασης και μετα ξαναβγηκε ο κιτρινιαρης..Ειμαστε στις 18 του Μαρτη..Με οτι αυτο συνεπαγεται πλεον!!

275852853_1058437381370543_1384255670555377924_n-1.jpg

vlasti-blasti.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 minutes ago, [weathermaniac] said:

Αφού έχουν καεί όλα απο το κρύο χαχαχα. Ίσως από τον Απρίλη

 

5.8 η ελάχιστη εδώ στις 2 παρά το μεσημέρι. Εχθές μεσημέρι φτάσαμε 16.8...

Οι άτιμες οι κάμπιες πάντως βγήκαν και εξαφανίστηκαν πάλι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χθεσινή δορυφορική. Κάνει μπαμ ο αντικυκλώνας. Δεν ξέρω μου άρεσε πολύ η όψη της, ενώ στην δεύτερη εικόνα, μου αρέσει πολύ η τεράστια σκιά των νεφών στην ανατολική Ευρώπη, καθώς δύει ο ήλιος.

h-image.ashx?region=eu&time=202203171615&ir=Falseh-image.ashx?region=eu&time=202203171715&ir=False

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Χθεσινή δορυφορική. Κάνει μπαμ ο αντικυκλώνας. Δεν ξέρω μου άρεσε πολύ η όψη της, ενώ στην δεύτερη εικόνα, μου αρέσει πολύ η τεράστια σκιά των νεφών στην ανατολική Ευρώπη, καθώς δύει ο ήλιος.

h-image.ashx?region=eu&time=202203171615&ir=Falseh-image.ashx?region=eu&time=202203171715&ir=False

 

4B577A78-3473-4029-82F7-12DA7F6B9D25.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...