Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Αναφορές χειμερινής περιόδου 17-23 Μαρτίου....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, Seth13 said:

Εγώ μετά το χθεσινό, απλώς δεν ξέρω. Κι εγώ θεωρώ ότι είναι δύσκολο να κάνει κάτι σαν το χθεσινό και το μοντέλο του βρίσκεται σε πειραματικό στάδιο και έχει αρκετές αποτυχίες αλλά και επιτυχίες όπως η χθεσινή. Το κείμενο συνοδεύεται και από εικόνες. Μένει να δούμε τι και πως. 

Τα ιδια πανω κατω λεει…και το τρεξιμο του Αμερικάνου ,οποτε εγω προσωπικα την θεωρω αρκετα ρεαλιστική οσο αφορα τα υψόμετρα, υετου επιτρέποντος .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, south coast said:

Τα ιδια πανω κατω λεει…και το τρεξιμο του Αμερικάνου ,οποτε εγω προσωπικα την θεωρω αρκετα ρεαλιστική οσο αφορα τα υψόμετρα, υετου επιτρέποντος .

Ναι, ο υετός είναι το ζήτημα. Πιστεύω κι εγώ ότι κάτι θα κάνει, θα βάλω ένα ξυπνητήρι και βλέπουμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, Seth13 said:

Ναι, ο υετός είναι το ζήτημα. Πιστεύω κι εγώ ότι κάτι θα κάνει, θα βάλω ένα ξυπνητήρι και βλέπουμε. 

5am aλarm SET.

Καλή ξεκούραση παίδες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι συνθηκες αυριο το πρωι και ισως απο πιο νωρις ειναι πιο ιδανικες απο χθες για περισσοτερο υετο,για μενα.Το βασικοτερο ειναι τα κατα 5 τουλαχιστον βαθμους χαμηλοτερα 500αρια.Η ασταθεια θα ειναι μεγαλυτερη.Λιγο μεγαλυτερα θα ειναι τα υψομετρα χιονοπτωσης,μαλλον αλλα και αυτο θα παιζει αναλογα με τη ραγδαιοτητα.Πολυ πιθανα να εχουμε και ηλεκτρικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονόπτωση το απόγευμα σημερα με μερική μονο χιονόστρωση στην Τρίπολη, ενώ πυκνή χιονόπτωση ανά διάστημα στην ορεινή Κορινθία που θα παίξει πολύ δυνατά το επόμενο διήμερο ως φαίνεται .. όλη η περιοχή ήδη από τα 800 μέτρα υψόμετρο και πάνω είναι κατάλευκη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαπορο γίναμε τρελαμένοι! 3.3 και φαντάζει άνοιξη στο μπαλκόνι σε σχέση με χτες. Τσαγακι τώρα έξω για να μπορώ να ξυπνήσω κατά τις 5

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσωπικα πιστευω θα εχουμε θεμα με τις θερμοκρασιες για Τριτη, και θα χιονιζει απο τα 350-400μ και θα στρωνει απο τα  περιπου 600μ και πανω. Με φοβιζει λιγο το χαμηλο στη Ροδο οπως και οι Τ στα 850. 

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Προσωπικα πιστευω θα εχουμε θεμα με τις θερμοκρασιες για Τριτη, και θα χιονιζει απο τα 350-400μ και θα στρωνει απο τα  περιπου 600μ και πανω. Με φοβιζει λιγο το χαμηλο στη Ροδο οπως και οι Τ στα 850. 

Παίζει πολύ αυτό. Ας δοθμε το θα δούμε αύριο..Ξαι εγω οριακά για απλή χιονόπτωση το βλέπω Αγ Στεφανο από Τρίτη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμένα θέλω να μου πείτε αν αυτό που είδα στην Αιολιδος σήμερα το μεσημέρι ήταν λύκος ή όχι, δεν πρόλαβα να τον τραβήξω καλά.

IMG_20220320_154102.jpg

IMG_20220320_154038.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όχι σκυλί είναι. Έχει χαρακτηριστικό ''γύρισμα'' κορμού ο λύκος αν και τα χρώματα ψιλο ταιριάζουν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή ξεκούραση. Εδώ βλέπετε γιατί οι θερμοκρασίες είναι ανεβασμένες. 

o-megas-anatolikos-meros-deuteron-tomos-

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, dionisis00 είπε:

Εμένα θέλω να μου πείτε αν αυτό που είδα στην Αιολιδος σήμερα το μεσημέρι ήταν λύκος ή όχι, δεν πρόλαβα να τον τραβήξω καλά.

IMG_20220320_154102.jpg

IMG_20220320_154038.jpg

Πωωωωωω ρε φίλε Διονύση!!! Θα μπορούσε να είναι ναι! Μοιάζει πολύ. Η πλάτη, τα αυτιά, τα πέλματα και το χρώμα.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι.....μέρα μεσημέρι ο λύκος και περνάς με το αμάξι και είναι ατάραχος σαν έναν προσηνεμο που κοιτάζει χάρτες αμέσως μετά την Ελπίδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, dionisis00 είπε:

Εμένα θέλω να μου πείτε αν αυτό που είδα στην Αιολιδος σήμερα το μεσημέρι ήταν λύκος ή όχι, δεν πρόλαβα να τον τραβήξω καλά.

IMG_20220320_154102.jpg

IMG_20220320_154038.jpg

αν ηταν λυκος ( Canis lupus) δεν δεν υπηρχε περιπτωση να μπει σε τοσο κατοικημενες περιοχες.
και να ειναι πιθανοτατα κατι θα πηγαινει στραβα και καλο θα ηταν να καλεσετε ΑΝΙΜΑ/Αρκτούρο αφου μπορει να ειναι αρρωστος.
μικρος φαινεται βεβαια για λυκο. αλλα δεν μπορει να καταλαβει κανεις απο τις εικονες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Frostfang8 said:

αν ηταν λυκος ( Canis lupus) δεν δεν υπηρχε περιπτωση να μπει σε τοσο κατοικημενες περιοχες.
και να ειναι πιθανοτατα κατι θα πηγαινει στραβα και καλο θα ηταν να καλεσετε ΑΝΙΜΑ/Αρκτούρο αφου μπορει να ειναι αρρωστος.
μικρος φαινεται βεβαια για λυκο. αλλα δεν μπορει να καταλαβει κανεις απο τις εικονες

Μου φάνηκε ελαφρά τραυματισμένος διότι ψιλοκουτσαινε. Αλλά με προβλημάτισε το μέγεθος, είχε μέγεθος σχετικά μεγάλου λυκόσκυλου, νόμιζα πως ο λύκος θα ήταν πολύ μεγαλύτερος. Έμοιαζε στα χαρακτηριστικά όμως πολύ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, dionisis00 είπε:

Μου φάνηκε ελαφρά τραυματισμένος διότι ψιλοκουτσαινε. Αλλά με προβλημάτισε το μέγεθος, είχε μέγεθος σχετικά μεγάλου λυκόσκυλου, νόμιζα πως ο λύκος θα ήταν πολύ μεγαλύτερος. Έμοιαζε στα χαρακτηριστικά όμως πολύ.

Εγώ πάλι απ το μεγάλο ισάδι στη ράχη του και το σβέρκο νομίζω ότι όντως ήταν λύκος!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

αν ηταν λυκος ( Canis lupus) δεν δεν υπηρχε περιπτωση να μπει σε τοσο κατοικημενες περιοχες.
και να ειναι πιθανοτατα κατι θα πηγαινει στραβα και καλο θα ηταν να καλεσετε ΑΝΙΜΑ/Αρκτούρο αφου μπορει να ειναι αρρωστος.
μικρος φαινεται βεβαια για λυκο. αλλα δεν μπορει να καταλαβει κανεις απο τις εικονες

Μπαίνει και παραμπαινει φίλε!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, menidi είπε:

Το μόνο που με προβληματίζει είναι.....μέρα μεσημέρι ο λύκος και περνάς με το αμάξι και είναι ατάραχος σαν έναν προσηνεμο που κοιτάζει χάρτες αμέσως μετά την Ελπίδα

..... είναι λύκος μόνο αν γυρνάει από τσίπουρα και δεν παίρνει χαμπάρι τι γίνεται ......

1481322762_maxresdefault(1).thumb.jpg.e9c57ab42272de3a287302052f820a6e.jpg

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς δεν πρόλαβα να τραβήξω τη φάτσα του, πάντως δε μου έμοιαζε με σκύλο. Κρύφτηκε πίσω από τα συρματοπλέγματα όπως φαίνεται στην 1η φωτό και τον έχασα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, dionisis00 είπε:

Μου φάνηκε ελαφρά τραυματισμένος διότι ψιλοκουτσαινε. Αλλά με προβλημάτισε το μέγεθος, είχε μέγεθος σχετικά μεγάλου λυκόσκυλου, νόμιζα πως ο λύκος θα ήταν πολύ μεγαλύτερος. Έμοιαζε στα χαρακτηριστικά όμως πολύ.

Οι λυκοι που εχουμε στην Ελλαδα δεν ειναι πολυ μεγαλυτεροι απο τα σκυλια. Μην μπερδεύεστε, τεραστιοι ειναι οι γκριζοι λύκοι της Β. Αμερικης. 

Αυτο που βλεπω στην φωτο μοιαζει παρα πολυ με λυκο, αλλα με προβληματιζει η σταση του σωματος και τα ποδια του. Κανει την χαρακτηριστικη καμπυλη των σκυλιων(γερνει δηλ προς τα πισω ποδια). Βεβαια ισως με ξεγελα και η φωτογραφία. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...