Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Αναφορές χειμερινής περιόδου 17-23 Μαρτίου....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαζαχα....ΑΠΙΘΑΝΟΣ μαρτιος....

Χιονιστηκαμε.κ σημερα καταμεσημερο με 5 - 5.4 βαθμους λογψ χαμηλης υγρασιας....απιθανα...κι εκει που λες οτι τελειωσε και βρεχει κανονικο νερακι εδω και κανα 2ωρο με 1.5 μμ ξαφνικα πτωση της Τ δορυφορικη για φιλημα και στουπαρες στα υπερβορεια....

Δωσε Μαρτη !!!!! Κρυο της αρκουδαα εντωμεταξυ ευτυχως εχω αλλο 1 τονο ξυλα μεχρι Μαιο θα καιει τζακαρα φετος λες.και ζουμε.στα Τζουμερκα !!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χοντρικα το χιονοοριο εδω ΒΑ προαστια πρεπει να ειναι στα 400 μετρα τωρα βαση των σταθμων του ΕΑΑ...να δουμε αν θα πεσει

εκαλη 326 2,1 με 0,7dp

πεντελη 495 1,3 με -0,3dp

 

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, KapelosG είπε:

Χοντρικα το χιονοοριο εδω ΒΑ προαστια πρεπει να ειναι στα 400 μετρα τωρα βαση των σταθμων του ΕΑΑ...να δουμε αν θα πεσει

350m. είναι για την ώρα, αλλά θα πέσουν....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο τα 400μ η χιονόστρωση πλέον. Παρότι πέφτει θερμοκρασία δυσκολεύεται να το γυρίσει χαμηλότερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 minutes ago, geod said:

2.8 πλέον!!! ΑΠΊΣΤΕΥΤΗ κατρακύλα 

2.5 η Τ 

Με 0 dew.

Κάτι σε χιονονερο.

ουτε αυτο ξέρει τι είναι..

μαγικά έξω. Απλά μαγικά. Δε μπορούσε ο χειμώνας να ήταν έτσι κάθε μέρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παλιές ένδοξες εποχές… ποσό παλιά να ανατρέξει καποιος για να βρει τέτοιο Μαρτη!
Σεττα…! 

21E22653-97CD-4BD5-B5DD-4B7E66341649.png

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονιζομασταν με ήλιο και 4 βαθμούς και τώρα με 1 βαθμό δυσκολευόμαστε. Τα ωραία του καιρού! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χωρις να θέλω να φανώ απαισιόδοξος αλλά φεύγω από Μικροχώρι με χιονόνερο και βροχή δυνατή Καπανδρίτι..

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

τι γινεται αδερφια...οι Τ αρχιζουν να πεφτουν επικινδυνα.....βρε λες.....

....  το πρόβλημα είναι στην υγρασία  με ρυθμό μεταβολής ( .....  ανοδικός .... )  μεγαλύτερο από τον αντίστοιχο (......πτώσης ...... ) της θερμοκρασίας ...... με αποτέλεσμα για τους περισσότερους κάτι σαν να κυνηγάμε τη σκιά μας .......

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλλιθεα ψιλοβροχο και 5.8 βαθμοι...Ουτε λογος για χιονι εδω κατω..Αλλα και μονο που βγαινω μπαλκονι και βλεπω κατακοκκινο ουρανο και το κρυο να ξυριζει..Δυσκολευομαι να πιστεψω οτι ειναι 21 Μαρτη..Καλως ηρθες ανοιξη..🤣

Παρνασσαρα σημερα..

276203089_938919490015403_2396233655702331250_n.jpg

276123773_938919616682057_1699372086394431643_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το αποψινό βράδυ μου θυμίζει...εμένα..προ 30 ετών...έπεφτα για ύπνο έκανα το σταυρό μου κ τη προσευχή μου να τα βρω όλα άσπρα το πρωί...φυσικά αυτό γινόταν 1 στις 5 αλλά ήταν αρκετό για να θεωρώ πως γινοταν κάθε φορά ώστε να συνεχίσω να...προσευχομαι...Αγαπάμε χιόνι ΑΓΑΠΆΜΕ ΧΙΟΝΙ θάνατος στα χιονονερα...

Επεξεργάστηκε από geod
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, geod είπε:

Το αποψινό βράδυ μου θυμίζει...εμένα..προ 30 ετών...έπεφτα για ύπνο έκανα το σταυρό μου κ τη προσευχή μου να τα βρω όλα άσπρα το πρωί...φυσικά αυτό γινόταν 1 στις 5 αλλά ήταν αρκετό για να θεωρώ πως γινοταν κάθε φορά.!!! Αγαπάμε χιόνι ΑΓΑΠΆΜΕ ΧΙΟΝΙ θάνατος στα χιονονερα...

+10000

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, spirosm είπε:

Αύριο λέει η ΕΜΥ χιόνι πάνω απο τα 400!!. Τώρα είμαστε 0,6 με χιόνι μεν αλλά ....

Για κανεναν λογο μονο 400μ.Μονο εσεις θα δειτε χιονι στα ψηλα της Ιπποκρατειου φιλε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοψαν τα φαινομενα, επεσε η υγρασια ανεβηκε η Τ...το dp σταθερο σε γενικες γραμμες σε οριακα θετικες τιμες...ειναι απ τις  ελαχιστες φορες που η εμυ ισως δινει και χαμηλοτερα υψομετρα για αυριο απ οσο βλεπω (εκτος και αν κανει κατι το πρωι που δεν φαινεται στα μοντελα) αφου αυριο στην ωρα των φαινομενων θα χουμε -3 με -3,5 στα 850 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονίζει και Νέδουσα Μεσσηνίας και γενικότερα Ταΰγετο (ορογραφικό υετό) ο ισχυρός ΒΑ καταφέρνει να περνάει κάποια ποσά υγρασίας.

https://www.livecameras.gr/up/nedousa.php

Επεξεργάστηκε από Μεσσήνιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...