Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Αναφορές χειμερινής περιόδου 17-23 Μαρτίου....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό ξημέρωμα από τα Μελίσσια με 4,5οC -2 σχεδόν το σημείο δρόσου, 62% την υγρασία που ξανάπεσε και ΒΒΑ άνεμο, που βαράει γκάζια κατα διαστήματα.....πάντα τέτοια γερο-χειμώνα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, menidi είπε:

4.7 τώρα εδώ. Διάσπαρτες νεφώσεις πλέον. Πάντως αν έμενα Αγιο Στέφανο και πάνω, δεν θα το παρατούσα για αύριο μεσημεροαπόγευμα. Με την ΕΜΥ να λέει για 400 (οκ....δεν είναι τέρας αξιοπιστίας) και γνωρίζοντας τη δυναμική αυτών των περιοχών, εγώ προσωπικά δεν θα διανοούμουν να τα παρατήσω. 

Καληνύχτα!

Εγω πάντως Θανάση Αγ Στεδανο τον εχω εκτος. Σήμερα στη ραγδαιοτητα κατά τις 19:00 είχε κατακλυσμό με βροχη και νιφάδες με 1.6..Τι να έχει αύριο..Θέλω να ανέβω τώρα Ιπποκρατειο να δω από περιέργεια τι έχει αλλά δεν αντέχω ρε φίλε. Ειμαι κομμάτια. Θ ανέβω αύριο με την ελπίδα να ρίχνει εκεί. Στους 2,7 τώρα εδώ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, menidi είπε:

4.7 τώρα εδώ. Διάσπαρτες νεφώσεις πλέον. Πάντως αν έμενα Αγιο Στέφανο και πάνω, δεν θα το παρατούσα για αύριο μεσημεροαπόγευμα. Με την ΕΜΥ να λέει για 400 (οκ....δεν είναι τέρας αξιοπιστίας) και γνωρίζοντας τη δυναμική αυτών των περιοχών, εγώ προσωπικά δεν θα διανοούμουν να τα παρατήσω. 

Καληνύχτα!

Αγαπας εμυ!Δεν εξηγειται αλλιως.Αμφιβαλλω ακομα και για την Ιπποκρατειο αυριο.Το πιο πιθανο ειναι να βρεθουμε εκτος συγκλισης,να μην εχουμε καν εντονα φαινομενα και να στρωσει απο τα 800 και πανω στην Παρνηθα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snow sick είπε:

@GEORGE SNOWMANεσείς πιάσατε κανα 5ποντο? Έχει ολική τώρα?

Ειχαμε μια πετσα 1-2 ποντων,λιγο εμεινε.Την εφαγε ο αερας,πρεπει να χτυπαει ριπες 8 μποφορ τωρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αγαπας εμυ!Δεν εξηγειται αλλιως.Αμφιβαλλω ακομα και για την Ιπποκρατειο αυριο.Το πιο πιθανο ειναι να βρεθουμε εκτος συγκλισης,να μην εχουμε καν εντονα φαινομενα και να στρωσει απο τα 800 και πανω στην Παρνηθα.

Αύριο θάναι τέλεια νερά για βόλτα στα ψηλά της Πάρνηθας. Άλλες χρονιές θα ήμουν στάνταρ πάνω αλλά φέτος δεν υπάρχει χρόνος ούτε για τσιγαρο😂😂😘

Επεξεργάστηκε από Snow sick
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρνασσος παει να βαλει αλλο μισο μετρο αυριο.Λογικα και τα δυτικα του Ελικωνα με το Ζερικι να δινει πονο.Επισης θα παιξει πολυ δυνατα η Ζηρεια.Η διρφυς πανω απο τα 700 επισης θα βαλει κανα μετρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα Άνω Τρίκαλα πάνε για μισό μέτρο τουλάχιστον μέχρι Τετάρτη μεσημέρι. Παραπάνω θα μπει μέτρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό που συμβαίνει εδώ με τον αέρα δεν υπάρχει ....60αρες ριπές ακατάπαυστα μέρες τώρα  και 6 βαθμοί....προχθές έγραψα και 80αρες ριπές....η αίσθηση κρύου στο Φίλιππο και αυτές τις 3-4 τελευταίες μέρες είναι απίστευτη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Αυτό που συμβαίνει εδώ με τον αέρα δεν υπάρχει ....60αρες ριπές ακατάπαυστα μέρες τώρα  και 6 βαθμοί....προχθές έγραψα και 80αρες ριπές....η αίσθηση κρύου στο Φίλιππο και αυτές τις 3-4 τελευταίες μέρες είναι απίστευτη....

Νομιζω τέλος τα χιόνια στου Ζωγράφου για φετος.. Πήγατε τέλεια, του χρόνου τωρα😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω πέφτουν μικροσκοπικές νιφάδες όταν έρχεται κανένα συννεφάκι .Πρέπει να έχω παραφρονήσει εντελώς ... Καλημέρα !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα👋

Στον Ταύρο έως τις 8 υπήρχε ένα ανεπαίσθητο αεράκι.

Από τις 8.05 και έως τώρα έχει βάλει σταθερό άνεμο στα 5-6bf με ριπές 7.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα ανεβηκε η Τ και αγγιζει τους 5 βαθμους.Οσο και να εχει χιονισει φετος,εχει γινει ηδη delete και ονειρευομαι το βραδυ να πεσει εστω και λιγο χιονολυτο,καμια λιωμενη νιφαδα στο παρμπριζ αλλα ειναι δυσκολο,εκφυλιστηκε αυτη η υποτροπη οσο καμια φετος,σε τοσο μικρο διαστημα. 

Το πεπρωμενο ειναι αδυνατο να το αποφυγεις(εκτος αν πιασεις το τζοκερ)και η βρωμοεποχη ερχεται.Οσο μεγαλωνω τοσο χειροτερη φανταζει στα ματια μου και ειδικα μετα τα περσινα γεγονοτα την μισω οσο τιποτα αλλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thesprotos είπε:

Νομιζω τέλος τα χιόνια στου Ζωγράφου για φετος.. Πήγατε τέλεια, του χρόνου τωρα😄

Χαχαχα....ε ναι καλά ήταν.....σε 8 μήνες πάλι....😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλημερα ανεβηκε η Τ και αγγιζει τους 5 βαθμους.Οσο και να εχει χιονισει φετος,εχει γινει ηδη delete και ονειρευομαι το βραδυ να πεσει εστω και λιγο χιονολυτο,καμια λιωμενη νιφαδα στο παρμπριζ αλλα ειναι δυσκολο,εκφυλιστηκε αυτη η υποτροπη οσο καμια φετος,σε τοσο μικρο διαστημα. 

Το πεπρωμενο ειναι αδυνατο να το αποφυγεις(εκτος αν πιασεις το τζοκερ)και η βρωμοεποχη ερχεται.Οσο μεγαλωνω τοσο χειροτερη φανταζει στα ματια μου και ειδικα μετα τα περσινα γεγονοτα την μισω οσο τιποτα αλλο.

Συνυπογράφω 100% κάθε σου λέξη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

70αρες ριπές και σήμερα....θα μου γκρεμίσει το σταθμό κάποια στιγμή τόσο ξύλο που τρώει χειμώνα καλοκαίρι 

Καύσωνας πλέον και 9 βαθμοί με αίσθηση 5

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Νομίζω πέφτουν μικροσκοπικές νιφάδες όταν έρχεται κανένα συννεφάκι .Πρέπει να έχω παραφρονήσει εντελώς ... Καλημέρα !

Στα 350μ?? Ακούτε ρε;;;; Βουλώνει στόματα η ΕΜΥ!!!! Δίνει πόνο!! Τι έγινε; Δεν μιλάτε τώρα υπερβορειοταφοπλακακηδες; 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, menidi είπε:

Στα 350μ?? Ακούτε ρε;;;; Βουλώνει στόματα η ΕΜΥ!!!! Δίνει πόνο!! Τι έγινε; Δεν μιλάτε τώρα υπερβορειοταφοπλακακηδες; 😂

Μα το λεει μονος του οτι εχει παρανοησει.Ο Μητσος θα βλεπει νιφαδες για λιγες μερες ακομα ωσπου να ξεπερασει η Τ τους 20 βαθμους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Καμπόλης λέει και για 300. 

Προσήνεμος λόχος εφόδου Πεντέλης έχει στήσει καρτέρι. 

Επεξεργάστηκε από Panagiotis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Panagiotis είπε:

Ο Καμπόλης λέει και για 300. 

Προσήνεμος λόχος εφόδου έχει στήσει καρτέρι. 

Θυμάσαι που λέγαμε στα μαθηματικά (που ήμουν σκραπας αλλά τέλος πάντων) κάτι v+2?

Εεε κάπως έτσι κάνε τους υπολογισμούς σου για Καμπόλη, Κλέαρχο, Λαμπίρη. 

ν+200 

Πιο συγκεκριμένα....

ν: το υψόμετρο που δίνει ο προγνωστης (300)+ 200....άρα....χιονόπτωση από τα 500.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, menidi είπε:

Θυμάσαι που λέγαμε στα μαθηματικά (που ήμουν σκραπας αλλά τέλος πάντων) κάτι v+2?

Εεε κάπως έτσι κάνε τους υπολογισμούς σου για Καμπόλη, Κλέαρχο, Λαμπίρη. 

ν+200 

Πιο συγκεκριμένα....

ν: το υψόμετρο που δίνει ο προγνωστης (300)+ 200....άρα....χιονόπτωση από τα 500.

 

Από τα 500μ με -3 στα 850hpa…;

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

74 χλμ ριπή πριν λίγο στο σταθμό του αστεροσκοπειου στο ΧΥΤΑ Χαλκίδας! 
 

60+ μέσα στην πόλη κ χαλασμός όλη την νύχτα… καύσωνας με 11c πλέον! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...