Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Αναφορές χειμερινής περιόδου 17-23 Μαρτίου....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Πριν μιση ωρα εξω απο το κρυονερι

δε μπορω να εκφραστω κ ελευθερα, για το ποσο... xxxx.. ειναι αυτος ο καιρος!!! πωπωπωπω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 minutes ago, THUNDERSNOW1965 said:

.... το σώμα στο '' πύρ το εξώτερον '' 😋 ..... αλλά το μυαλό εδώ ...... εεεεε .... !!!!!?????....😉

άστα να πανε. . . ..  παρακολουθω στο φορουμ, λες και ειμαι εκει!!! και "αγχωνομαι" κι ολας... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8.2 μέγιστη σήμερα...9.7 μέση μέγιστη και 4.1 μέση ελάχιστη στον σταθμό μου για τον Μάρτιο ως σήμερα...δεν χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαρέθηκα με το κρύο. Μια χαρά ήμασταν με τα 17αρια μας και τις λιακαδάρες μας τόσα χρόνια. Και περιμέναμε τη φωτοβολίδα για να δούμε και το χιονάκι μας. 

ΑΡΧΟΝΤΕΣ!!! 

Αντίο χειμώνα!! Στο καλό!!! 🤣

Φυσικά οι χειμερινές και λασπωμένες αναζητήσεις θα συνεχιστούν εκεί που πρέπει. Στα κορφοβούνια και τις χαράδες της Πάρνηθας, αρχής γενομένης απο αυτο το ΣΚ. 

 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδω παιδες για τον απολογισμο του χειμωνα που μας αποχαιρετα.

https://weather-club.gr/main/index.php?/topic/422-απολογισμός-χειμώνα-2021-22/#comment-299985

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να πούμε κάπου εδώ ότι όλα αυτά που είδαμε σήμερα το μεσημέρι έγιναν με μόλις -2.7 στα 850...τραγικά έξω ο Τζιφός που έδινε -4.5, που να επιβεβαιωνοταν δηλαδή θα βλέπαμε χιόνι μέχρι και εμείς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οροπεδιο Ασκυφου..Χθες...

276278329_3126076341006244_61761564768796346_n.jpg

Σ ευχαριστουμε Χειμωνα..Καλη ανταμωση!!!

Πισσωνας Ευβοιας το βραδυ..

276320116_4901570163230547_4310234338021251106_n.jpg

Αλεποχωρι Αρκαδιας...Το αγαπημενο μου χωριο..Το τελευταιο χωριο πριν μπεις στη Λακωνια..Στα 925 μετρα υψομετρο..Απο μικρο παιδι οταν καταβαιναμε στο χωριο του πατερα μου στη Μανη,παντα σταματαγαμε εκει για σουβλακια..Στη Χρισταινα..Η γιαγιακα αυτη πια δε ζει αλλα γιοι και εγγονια διατηρουν το μαγαζακι..Και πολλοι σταματουν ακομα..Παντα οταν παω Κελεφα και στο πηγαινε και στο ελα,σταματαω εκει με την γυναικα μου η με φιλους..Με συγχωρειτε για το μακροσκελες αλλα...Οι αναμνησεις οι ρημαδες!!

 

 

image (3).jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρνηθα σ ενα προσκαιρο ανοιγμα του καιρου χθες...Προστεθηκε κι αλλο χιονι φυσικα απο χθες το απογευμα...!!

image (1).jpg

 

image (2).jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18,5 σημερα (με -3 στα 850), μια ωραια ανοιξιατικη μερα που τωρα εχει γυρισει σε αυρα ΝΝΑ που ριχνειτη θερμοκρασια,στους 14,4 αλλα δεν αλλαζει κατι στην αισθηση της ζεστης μιας και ανεβαινει η υγρασια ετσι και ηδη η ατμοσφαιρα εχει 3-4 μερες που αρχισε να ζεσταινεται. Απο σκ λογικα επιστρεφουμε και σε διψηφιες ελαχιστες μεχρι τα τελη οκτωβρη και αναμενουμε την ανοδο της θερμοκρασιας το επομενο 10μερο που στα τελειωματα του οι Τ στα 850 θα ειναι 15 βαθμους περιπου,πανω απο τις τωρινες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο το οροπεδιο Ασκυφου...Απιστευτη κακοκαιρια για την Κρητη..Χιονια,νερα χιονοκαταιγιδες..

Στο Ηρακλειο επεσε 5 φορες χαλαζι μεσα σε 12 ωρες..Συμπληρωσε 16 ωρες με αστραποβροντα!!

xionia-askifou-4.jpg

xionia-askifou-3.jpg

xionia-askifou-2.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βγήκε ήλιος τώρα στα τελειώματα, αλλά δεν κατάφερε και πάλι η μέγιστη να φτάσει σε διψήφιο αριθμό. 

12/23 ημέρες με μονοψήφια μέγιστη ο Μάρτιος!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...