Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Η γνώμη σας για το καλοκαίρι.

Τι γνώμη έχετε για το καλοκαίρι;;  

56 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι γνώμη έχετε για το καλοκαίρι

    • Το σιχαίνομαι.
    • Ουδέτερος.Δεν με χαλάει να βουτάω.
    • Το λατρεύω.Είμαι γιαμπανάκης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως εχω πει πολλες φορες θα ήθελα να εξαφανιστεί ή απλα να κάνει τρεις μηνες με μια διακυμανση θερμοκρασιας μεταξυ 12 και 23°c.Πανω απο τους 25 με ηλιο ειμαι ρακος,εχω νευρα.Σιχαινομαι την παραλια,τον ιδρωτα και τις κατσαριδες.Πανω απο τους 35 κανω δολοφονικες σκεψεις για τους "ουαου,μυκονοοςςς,γιαμπανάκηδες".Πανω απο τους 40 θελω απλα να με παρει ο Θεος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η τέλεια θερμοκρασία για μένα καλοκαιριού είναι 28-30 ....λατρεύω τη θάλασσα και τα θαλάσσια σπορ ενώ μαρεσουν οι δροσερές μέρες στην εξοχή ....λατρεύω βασικά τη θάλασσα αλλά πιο πολύ τη μεγάλη μέρα ...δεν είμαι και πολύ οπαδός της νύχτας το οποίο είναι οξύμωρο καθώς μαρεσει ο χειμώνας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λατρεύω και το καλοκαίρι! Όλες οι εποχές έχουν τις ομορφιές τους. Δύο πράγματα παντως απεχθάνομαι στον καιρό:

1) Τους καύσωνες άνω των 38 με 40 βαθμούς (εκτός κι αν είμαι διακοπές- που και στις διακοπές δηλαδή προτιμώ μελτεματους/δροσερους προορισμούς)

2) Τις παρατεταμενες παγωνιες και τα ξερόκρυα (κρύο και αέρας δηλαδή χωρίς φαινόμενα)

Επίσης εάν έπρεπε να διαλέξω μια εποχή που, ας πούμε μου αρέσει λιγότερο, θα επέλεγα την άνοιξη. Με ενοχλεί η μεγάλη διαφορα ελάχιστης κ μέγιστης θερμοκρασίας που υπάρχει, η συχνή εμφάνιση αφρικανικής σκόνης, χώρια οι αλλεργίες μου που κάνουν πάρτι. Το ισορροπεί μόνο η όμορφη φύση 

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μέχρι 30 βαθμούς καλά είναι..βασικά μελτέμι να έχει να κάνω τα Sport Μου😀.όχι οτι δεν τα κάνω και το χειμώνα αλλά αλλιώς να κάνεις  Windsurf με μαγίο και άλλο με 5mm στολή.

τις υπερβολές να μην έχουμε όπως πέρυσι και όλα καλά καλοδεχόυμενο το καλοκαιράκι.εξίσου αγαπητό όπως ο χειμωνας (εκτός της  μικρότερης μέρας)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιόνι και Άγιος ο Θεός!
Χειμώνας με ελάχιστες μέρες ηλιοφάνειας και αν δε χιονίζει, να έχει ότι άλλο θέλει, βροχές, χαλάζια, μπορουρίνα.

Σπαστικός ο άστατος καιρός, γιατί στην Αθήνα, σπάνια είναι πραγματικά άστατος, οπως πχ. στη Δυτική Ελλάδα.

Θερμικές καταιγίδες είναι καταπληκτικές και τις αποζητώ πάντα και μέσα στο κατακαλόκαιρο.

Μέχρι 30-32 με μελτεμάκι ειναι ιδανικά. Απο 'κει και πέρα αρχίζουν τα δύσκολα αλλά αν είναι να κάνει έναν αξέχαστο καύσωνα 48 βαθμών, ας τον κάνει και ας είμαι σε μια σπηλιά ή σε κατακόμβες.

Επεξεργάστηκε από Stam
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φυσιολογικό Καλοκαίρι μέχρι 35 β. με καθαρή ατμόσφαιρα, αεράκι και χαμηλή υγρασία μια χαρά είναι. Ειδικά αν κάνει συχνά - πυκνά και καμιά καταιγίδα είμαστε σούπερ! Από εκεί και μετά υπάρχει θέμα...Δε συγκρίνεται βέβαια με το Χειμώνα και τις συγκινήσεις που μας προσφέρει, που για μένα ειδικά η περίοδος από 15 Νοέμβρη (που μπαίνουμε σε τροχιά Χριστουγέννων) μέχρι 20 Γενάρη είναι μαγική!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το καλοκαίρι, μπορεί να γίνει η καλύτερη εποχή, και τα τελευταία χρόνια είναι η πιο ενδιαφέρουσα καιρικά εποχή. Βέβαια δεν με αντιπροσωπεύει καμία από τις 3 επιλογές, γιατί, γιαμπανακης δεν είμαι καθόλου, ούτε καυσωνάκιας.

Ωστόσο όπως έχω πει, εγώ προσωπικά δεν αντέχω χαμηλές θερμοκρασίες. Εκτός ότι κρυώνω πολύ εύκολα, χειροτερεύει τα θέματα που έχω με σβέρκο και πλάτη, οπότε πραγματικά δεν την παλεύω με το κρύο. Μην ξεχάσω ότι ο χειμώνας είναι η περίοδος με τις περισσότερες ιώσεις, ενώ το καλοκαίρι, μόνο μια φορά έχω αρρωστήσει [και παραδόξως έφτασα σε θερμική ισορροπία με το περιβάλλον😛 αφού έφτασα 41 πυρετό ]

Μάλιστα φέτος το πολύ κρύο είχε ως αποτέλεσμα να κινηθεί πιο αργά η εργασία μου για την επιρροή της Εύβοιας στις χιονοπτώσεις της Αθήνας. Αφού πήγαινα συχνά πυκνά στο κρεβάτι για να κουκουλωθώ.

ιδανική θερμοκρασία για να είμαι με κοντομάνικο είναι τουλάχιστον 30. Αν έχει 25 βαθμούς εγώ με κοντομάνικο αρχίζω και αισθάνομαι δροσιά. 20 βαθμοί Κελσίου για εμένα σημαίνει μακρυμάνικο.

Οπότε το καλοκαίρι, απλά δεν θέλω η θερμοκρασία να ξεπερνάει τους 40 βαθμούς. Αν όμως είναι να ξεπεράσει τους 40, και να έχει αυτές τις τρομερές εικόνες από τα low precipitation supercells , δεν πάει να κάνει και 50. Απλά δεν θα είμαι έξω στους 50 βαθμούς προφανώς χαχα.

Εμένα με κουράζει η καιρική αδιαφορία. Προτιμώ δηλαδή ένα καλοκαίρι που κάθε μέρα θα έχει μέγιστες 38+, αλλά με πολλές καταιγίδες, παρά ένα καλοκαίρι με θερμοκρασίες 30-31 μαξ χωρίς καταιγίδες. Επίσης το καλοκαίρι η ελάχιστη δεν θέλω να πέφτει ποτέ κάτω από τους 22, γιατί αν γίνει αυτό, σημαίνει πως όταν είμαι έξω αργά την νύχτα, θα χρειάζομαι μπουφανάκι, γιατί θα έχει κάτω από 25.

Όταν ένα καλοκαίρι φεύγει, στεναχωριέμαι, γιατί πρέπει να περιμένω 8 μήνες για θερμική καταιγίδα, και ενδιάμεσα είναι μόνο ο χειμώνας, που ουσιαστικά περιμένεις μια μέρα για να σου χιονίσει καλά, και αν.. 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχικά, θα κάνω ένα διαχωρισμό εδώ και θα πω πως η ψήφος μου αφορά αποκλειστικά το καιρικό κομμάτι. Και η ψήφος είναι η πρώτη επιλογή, η απόλυτη σιχαμάρα δηλαδή. Το καλοκαίρι σαν περίοδος του χρόνου με ο,τι καλό αυτό φέρνει (διακοπές, ξεκούραση, ταξίδια, πανηγύρια, συναυλίες, μπάνια κλπ) μου αρέσει αρκετά, ασχέτως του καιρού που επικρατεί.

Στο καιρικό κομμάτι τώρα, το καλοκαίρι (και δη το ελληνικό) το απεχθάνομαι με κάθε κομμάτι της ψυχής μου. Για 4-5 μήνες το χρόνο νιώθω μία σχεδόν μόνιμη κούραση και δυσφορία τα μεσημέρια, και στους καύσωνες ακόμα και τα βράδια. Δεν μπορώ να συγκεντρωθώ για να διαβάσω ή να δουλέψω (οι καλοκαιρινές εξεταστικές πήγαιναν σχεδόν απατες) και αδυνατώ να κάνω πράγματα που μου αρέσει να κάνω το χειμώνα (πεζοπορίες πχ). Οι μόνες μέρες που είναι ανεκτές είναι οι μέρες με μελτέμι, που και πάλι τρέμει το φυλλοκάρδι μου για πυρκαγιές. Οι θερινές καταιγίδες (εξαιρετικά σπάνιες στην Αθήνα μετά τον Ιούνιο) είναι απολαυστικές, αλλά μετά αφήνουν όλη μέρα μια αποπνικτική βασανιστική υγρασία, οπότε είναι δώρον άδωρον. Και φυσικά είναι η εποχή με τη μεγαλύτερη διάρκεια, κάτι που επιδεινώνει την κατάσταση. Το ότι είμαι αρκετά λευκός και ο ήλιος με ρημάζει, δεν βοηθάει ιδιαίτερα την κατάσταση.

Να πω εδώ ότι λατρεύω τη νύχτα, και με εκνευρίζει αφάνταστα η ατέλειωτη ημέρα του καλοκαιριού. Παιδί της νύχτας μια ζωή που έλεγε κι ο Καζαντζίδης 😛

Μακάρι όλα τα καλοκαίρια να ήταν όπως του 2018, με αρκετές καταιγίδες, χωρίς καύσωνες και με ήπιες θερμοκρασίες. 

 

Επεξεργάστηκε από Χιών
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένα από τα ελάχιστα πράγματα που με κάνουν να νιώθω χαρούμενος που ζω στην Ελλάδα, είναι η δυνατότητα να ζω στο φουλ και τις 4 εποχές του χρόνου. Για μένα αυτό είναι ευλογία και όσο και να αγαπώ το χιόνι θεωρώ πως αν ζούσα αυτό που πολλές φορές ευχόμουν, το να μένω δηλαδή σε καμιά Νορβηγία πχ, ίσως να μη το εκτιμούσα μετά τόσο.

Το μόνο που θα άλλαζα αν μπορούσα θα ήταν η διάρκεια. Θα ήθελα 2 μήνες ανοιξη-φθινοπωρο-καλοκαιρι κ 6 μήνες χειμώνα 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω ότι το περσινό καλοκαίρι με τις πυρκαγιές έδωσε την χαριστική βολή στην σχέση μου με αυτή την εποχή . Να πω την αλήθεια από τότε που είχα μετακομίσει Κρυονέρι κάπως την πάλευα. Σίγουρα τα τελευταία χρόνια βλέπω και την θετική πλευρά αφού τα πιτσιρίκια το διασκεδάζουν .

Κατά τα άλλα αφού υπάρχει αυτή η εποχή ,θα ήθελα να την περνάω σε καμία ακτή του Αιγαίου που το απόγευμα- βράδυ να χαζεύω καταιγίδες  ή στην μέση της Πίνδου ,με τσίπουρα και ένα ποταμάκι για καμιά βουτιά. 

 

@GEORGE SNOWMAN Tι σε έπιασε και το θυμήθηκες τώρα ;;;; Καλά δεν είμαστε ; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ανεκτό όριο μέχρι το οποίο δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα είναι οι 30 βαθμοί. Μέχρι 33-34 το αντέχω. Τρελαίνομαι όταν σκέφτομαι ότι πριν κάποιες δεκαετίες βγάζαμε στο κέντρο της Αθήνας το μεγαλύτερο κομμάτι του καλοκαιριού με τέτοιες τις θερμοκρασίες. Διακοπές τα τελευταία χρόνια προσπαθώ όσο μπορώ να κάνω αρχές Σεπτέμβρη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 μηνες υπομονη αδερφια  και κουραγιο!

Υγ Λογω καταστασης εχει πεσει στο τραπεζι μετεγκατασταση στον Καναδα η μονη παρηγορια ειναι ο χειμωνας εκει κ το μικρο καλοκαιρι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Οπως εχω πει πολλες φορες θα ήθελα να εξαφανιστεί ή απλα να κάνει τρεις μηνες με μια διακυμανση θερμοκρασιας μεταξυ 12 και 23°c.Πανω απο τους 25 με ηλιο ειμαι ρακος,εχω νευρα.Σιχαινομαι την παραλια,τον ιδρωτα και τις κατσαριδες.Πανω απο τους 35 κανω δολοφονικες σκεψεις για τους "ουαου,μυκονοοςςς,γιαμπανάκηδες".Πανω απο τους 40 θελω απλα να με παρει ο Θεος.

Για όλα υπάρχουν λύσεις Γιωργάρα. 😂!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Το καλοκαίρι, μπορεί να γίνει η καλύτερη εποχή, και τα τελευταία χρόνια είναι η πιο ενδιαφέρουσα καιρικά εποχή. Βέβαια δεν με αντιπροσωπεύει καμία από τις 3 επιλογές, γιατί, γιαμπανακης δεν είμαι καθόλου, ούτε καυσωνάκιας.

Ωστόσο όπως έχω πει, εγώ προσωπικά δεν αντέχω χαμηλές θερμοκρασίες. Εκτός ότι κρυώνω πολύ εύκολα, χειροτερεύει τα θέματα που έχω με σβέρκο και πλάτη, οπότε πραγματικά δεν την παλεύω με το κρύο. Μην ξεχάσω ότι ο χειμώνας είναι η περίοδος με τις περισσότερες ιώσεις, ενώ το καλοκαίρι, μόνο μια φορά έχω αρρωστήσει [και παραδόξως έφτασα σε θερμική ισορροπία με το περιβάλλον😛 αφού έφτασα 41 πυρετό ]

Μάλιστα φέτος το πολύ κρύο είχε ως αποτέλεσμα να κινηθεί πιο αργά η εργασία μου για την επιρροή της Εύβοιας στις χιονοπτώσεις της Αθήνας. Αφού πήγαινα συχνά πυκνά στο κρεβάτι για να κουκουλωθώ.

ιδανική θερμοκρασία για να είμαι με κοντομάνικο είναι τουλάχιστον 30. Αν έχει 25 βαθμούς εγώ με κοντομάνικο αρχίζω και αισθάνομαι δροσιά. 20 βαθμοί Κελσίου για εμένα σημαίνει μακρυμάνικο.

Οπότε το καλοκαίρι, απλά δεν θέλω η θερμοκρασία να ξεπερνάει τους 40 βαθμούς. Αν όμως είναι να ξεπεράσει τους 40, και να έχει αυτές τις τρομερές εικόνες από τα low precipitation supercells , δεν πάει να κάνει και 50. Απλά δεν θα είμαι έξω στους 50 βαθμούς προφανώς χαχα.

Εμένα με κουράζει η καιρική αδιαφορία. Προτιμώ δηλαδή ένα καλοκαίρι που κάθε μέρα θα έχει μέγιστες 38+, αλλά με πολλές καταιγίδες, παρά ένα καλοκαίρι με θερμοκρασίες 30-31 μαξ χωρίς καταιγίδες. Επίσης το καλοκαίρι η ελάχιστη δεν θέλω να πέφτει ποτέ κάτω από τους 22, γιατί αν γίνει αυτό, σημαίνει πως όταν είμαι έξω αργά την νύχτα, θα χρειάζομαι μπουφανάκι, γιατί θα έχει κάτω από 25.

Όταν ένα καλοκαίρι φεύγει, στεναχωριέμαι, γιατί πρέπει να περιμένω 8 μήνες για θερμική καταιγίδα, και ενδιάμεσα είναι μόνο ο χειμώνας, που ουσιαστικά περιμένεις μια μέρα για να σου χιονίσει καλά, και αν.. 

έλα Αττική αγορίνα να γιάνει ο σβέρκος σου!!!😂😂💚💚💚💚

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δέν είναι για μένα ότι καλύτερο. Το καλοκαίρι θα ήθελα max 32-33 βαθμούς. Επειδή μεγαλώνουμε κιόλας, δεν υπάρχει η ίδια αντοχή,στις πολύ υψηλές Τ τις οποίες και σιχαίνομαι. Και φυσικά να έχει και καταιγίδες,μία τη βδομάδα. Και επειδή δεν μας πιάνουν εμάς τα μελτέμια, θα ήθελα και κάποιες μέρες να έχει αρκετό,δροσερό αέρα για φρεσκάρισμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάθε εποχή έχει την μαγεία της με λίγο λιγότερη το φθινόπωρο αλλά ακόμα και αυτό αν σκεφτώ τα πρωτοβρόχια και τη μυρωδιά που βγάζει το χώμα είναι τρέλα!!!Ο χειμώνας για εμένα είναι μόνο χιόνια αλλά σε γενικές γραμμές ριχνει ψυχολογικά τους περισσσότερους!!!Για την άνοιξη τι να πούμε,απλά τα πιο ωραία τοπία ανθισμένα και μυρωδάτα!!!Πριν κάποιες μέρες μύρισα κάτι μαργαρίτες που πρόλαβαν να ξεπεταχτούν και αισθάνθηκα πολύ ωραία!!!Τέλος το καλοκαίρι είναι για εμένα η καλύτερη εποχή απο πολλές παρά πολλές απόψεις!!!Θάλασσα,μπαρ,διακοπές,ψαροντούφεκο,μεσημεριάτικη ρουκουνιά,ύπνος χωρίς πολλά ρούχα (μμμμμ) ξενύχτια και πολλά πολλά άλλα!!!

Νομίζω πως είμαστε απόλυτα συνδεδεμένοι και με τις 4 εποχές και η αρχή κάθε μιας μας τονώνει το ηθικό για το μέλλον!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...... είμαι 1000 % χιονο-τρελός , 100% φυσιολάτρης , 100 % λάτρης του βουνού , 100 % λάτρης της θάλασσας - καταδύσεων - ψαροντουφεκάς ..... οπότε το καλοκαίρι δεν με χαλάει αρκεί να μην ψήνομε ..... μέχρι 30 - 32 C το πολύ ..... μισώ τους καύσωνες και τις συνέπειες τους ...... !!!!!!......

ΥΓ ..... η κατανομή του έτους θα ήθελα να είναι  6 μήνες με χιόνι ( ...... extreme χιονοστρώσεις - χιονοκαταιγίδες - αποκλεισμούς και ότι πιο extreme σε χιόνι .....!!!!!!....)  - 2 μήνες Άνοιξη - 2 μήνες Καλοκαίρι - 2 μήνες Φθινόπωρο .....!!!!!..... περαστικά μου .....!!!!! ......😅 ......

 

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ταυτίζομαι απόλυτα με τις απόψεις του Γιώργου στο 2ο  μήνυμα.

Αν μπορούσα να μετακομίζω στο νότιο ημισφαίριο το Μάιο θα ήταν ευχής έργο.

Το ιδανικό μέρος για μένα στην Ελλάδα για ετήσια διαμονή είναι σε υψόμετρο θερμoκρασίας 850 hPa (1500m) σε ηπειρωτικό έδαφος...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, jhonny είπε:

Ταυτίζομαι απόλυτα με τις απόψεις του Γιώργου στο 2ο  μήνυμα.

Αν μπορούσα να μετακομίζω στο νότιο ημισφαίριο το Μάιο θα ήταν ευχής έργο.

Το ιδανικό μέρος για μένα στην Ελλάδα για ετήσια διαμονή είναι σε υψόμετρο θερμoκρασίας 850 hPa (1500m) σε ηπειρωτικό έδαφος...

 

Και να ανεβαίνεις στη Εγκλουβή κάπως σώζεται η κατάσταση 😅

Θυμάμαι προπερσι λίγο μετά το Δεκαπενταύγουστο που είχα δει με θερμόμετρο αυτοκινήτου 11 βαθμούς στο οροπέδιο στις 1.30 τη νύχτα. Ποιος ξέρει πόσο έφτασε! Μακάρι να μπει ένας σταθμός εκεί κάποια μέρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 minutes ago, Χιών said:

Και να ανεβαίνεις στη Εγκλουβή κάπως σώζεται η κατάσταση 😅

Θυμάμαι προπερσι λίγο μετά το Δεκαπενταύγουστο που είχα δει με θερμόμετρο αυτοκινήτου 11 βαθμούς στο οροπέδιο στις 1.30 τη νύχτα. Ποιος ξέρει πόσο έφτασε! Μακάρι να μπει ένας σταθμός εκεί κάποια μέρα.

Κι εδώ που είμαι εγώ δεν κάνει πολλές ζέστες, αλλά η Εγκλουβή, ειδικά σε οριακές χιονοκαταστάσεις, έχει τον πρώτο λόγο εξαιτίας του υψομέτρου.

Το οροπέδιο του Αγίου Δονάτου βαράει καλές αναστροφές χειμώνα-καλοκαίρι. Πράγματι, εκεί είναι ότι πρέπει για σταθμό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλοκαιρακιας εδω 😄
Μου χει μεινει απωθημενο απο μικρο παιδι γιατι ο πατερας μου δεν γουσταρε θαλασσα και μας ετρεχε συνεχεια στα βουνα.
Παραδοξως, τρελαινομαι για χιονι αλλα μονο γι'αυτο. Βροχες, σκετο κρυο, ομιχλη και σαπιλα, μακρια απο εμενα 😊
Εδω και μια 5ετια παμε καλοκαιρια με τη συζυγο Κρητη γιατι σπουδαζει εκει (και πλεον εργαζεται) ο γιος, και σκεφτομαστε να μετακομισουμε μονιμα σε λιγα χρονια, γιατι λατρευουμε τις απειρες μερες ηλιοφανειας!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, immortalx είπε:

Εδω και μια 5ετια παμε καλοκαιρια με τη συζυγο Κρητη γιατι σπουδαζει εκει (και πλεον εργαζεται) ο γιος, και σκεφτομαστε να μετακομισουμε μονιμα σε λιγα χρονια, γιατι λατρευουμε τις απειρες μερες ηλιοφανειας!

Μπα, και η Κρήτη, ειδικά η δυτική, έχει πολλές ημέρες το χρόνο συννεφιες και βροχές. Ίσως σε κάποιες περιοχές της νότιας Κρήτης (προς Λιβυκό) να ισχύει περισσότερο αυτό που λες φίλε μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το Ηρακλειο παντως (εκει ειναι ο γιος) τουλαχιστον απ'οσο μπορω να κρινω απο τα χρονια που το επισκεπτομαι, δεν εχει καμια σχεση με εδω. Αλλος πλανητης!
Αν μου δινοταν η ευκαιρια μετακομιζα αυριο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...