Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Ενδιαφερουσα η αυριανη ημερα για την αττικη(και οχι μονο) βαση ανσαμπλς(και η συνεχεια δειχνει πολυ καλη θερμοκρασιακα)

Για να δουμε ποσο νερο θα πεσει τελικα

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=6&

Παει χαθηκαν οι κατσαριδες με αυτα τα ανσαμπλς

Υπομονη παιδια απο τον ιουλιο και βλεπουμε φετος για μεγαλες ζεστες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα καλό μήνα από την ομάδα της Φθιώτιδας , με πολλές ασταθείες ο Μάιος μέχρι Ιούνιο  το καλοκαίρι φέτος με  συνέχιση απρόσμενη ξανά με  λα Νίνα θα μας πάει σχετικά καλά....πέρσι ήτανε σε ουδέτερη φάση τους καλοκαιρινούς μήνες...

η κυκλοφορία συνεχίζει να θυμίζει την χειμερινη στο ίδιο έργο θεατές επιμονή αζορικου δυτική Ευρώπη Ατλαντικος μπλοκάρισμα...

εν τω μεταξύ ο άλλος έκανε ηλιοθεραπεία το Σάββατο κάπου στα νότια απόμακρα και καλά να μας χαλάσει την μεσοπροθεσμη αλλά Κυριακή και χθες που είχαμε ολικη νεφοκάλυψη, βροχές βοριάδες φθινώπορινο σκηνικό 14-16 βαθμους χάθηκε.... τον ψάχναμε....😉😁🤣🤣

ukmo-0-168(4).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καμία αλλαγή στην προοπτική.Εξσκολουθει η ζέστη και τα ανάλογα χρωματακια της να αγνοουντε στην β.αφρικη οπότε εμείς συνεχίζουμε σε αυτό το κάτι σαν άνοιξη για τους πολλούς και στο απόλυτα φυσιολογικό και ωραίο για έμας τους λίγους...χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, PAGETONAS said:

Καμία αλλαγή στην προοπτική.Εξσκολουθει η ζέστη και τα ανάλογα χρωματακια της να αγνοουντε στην β.αφρικη οπότε εμείς συνεχίζουμε σε αυτό το κάτι σαν άνοιξη για τους πολλούς και στο απόλυτα φυσιολογικό και ωραίο για έμας τους λίγους...χαχαχα

Δεν είναι πρωτόγνωρο αυτό. Λογικά (ελπίζω) μετά τις 20 θα ξεκινήσει να αλλάζει το σκηνικό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μάιο 2011 μου θυμίζει το ξεκίνημα του φετινού, να δούμε αν θα έχει όμως και ανάλογη πορεία...να θυμίσω τότε είχαμε παγερή άνοιξη με Μάρτιο Απρίλιο και Μάιο κάτω του μέσου όρου, ενώ στο ίδιο μοτίβο ακολούθησε και ο Ιούνιος σε ένα ήπιο καλοκαίρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Πως ελεγε ενα παλιο ασμα...Της εποχης μου.."Το μονο που θελω ειναι...να τους δω να τρεχουν,να τους δω να τρεχουν..."🤣Σας πειραζω αδερφια...Πλακιτσα..

chalkidiki.jpg

Σαν τις αστεθειες του καλοκαιριου του 2018 δεν θα ξαναχει...Μαιος,ιουνιος,ιουλιος,αυγουστος και σεπτεμβρης,250 χιλιοστα στο κεντρο της Αθηνας!!!Πανω απο 20 καταιγιδες συνολικα...Ηταν το καλοκαιρι που παντρευτηκα...Γι αυτο...Ακομα και μια μερα μετα τον γαμο μου εβγαλε καταιγιδαρα με 30mm !!7Ιουλη παντρευτηκα και 8 ξεσπασε!!Επος περιοδος...Και στη Κουβα 11 Ιουλη στο γαμηλιο στη περιοχη Βινιαλες εζησα και τροπικη καταιγιδα..Οπως και στο Βαραδερο μια μερα μετα...Το καλυτερο καλοκαιρι της ζωης μου..Οχι επειδη παντρευτηκα..🤣

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετα τον αρκετα ζεστο απριλιο,ο μαϊος μπηκε λιγο κατω απο τα κανονικα σε θερμοκρασιες,οποτε αυτο βοηθαει απο αυριο που μας χαιρεταει η διαταραχη ωστε να μην εχουμε καποια σοβαρη ασταθεια και κατ επεκταση να γλιτωσουμε τις βροχες για κανα 10μερο μεχρι περιπου τα μεσα του μηνα. Θα ανεβει λιγο και η θερμοκρασια στα κανονικα για την εποχη επιπεδα και φαινεται να κυλαει ευχαριστα το πρωτο μισο του μηνα. Μετα θα ανεβει η θερμοκρασια αλλα μενει να φανει ποσο ωστε να δουμε αν θα προκυψει ασταθεια και ποσο θα μας επηρεασει. Με τις τωρινες συνθηκες ασταθεια δεν υπαρχει οποτε και οι βροχες ειναι ελαχιστες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 ώρες πριν, KapelosG είπε:

Μάιο 2011 μου θυμίζει το ξεκίνημα του φετινού, να δούμε αν θα έχει όμως και ανάλογη πορεία...να θυμίσω τότε είχαμε παγερή άνοιξη με Μάρτιο Απρίλιο και Μάιο κάτω του μέσου όρου, ενώ στο ίδιο μοτίβο ακολούθησε και ο Ιούνιος σε ένα ήπιο καλοκαίρι

Και ακολούθησε ένα ωραίο φθινόπωρο απ' όσο θυμαμε κι ένας πραγματικός χειμώνας για τα κεντροβορεια άσχετα εάν δεν το έστρωσε στη Θεσσαλονίκη μέσα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτω από το μέσο όρο ο Απρίλης ειδικά β.ελλαδα  περισσότερο και πιο πάνω στην Κρήτη μόνο....!  ο μισος Μάιος κάτω από το μέσο όρο....κρίμα ακόμα να ζεστάνει η θάλασσα να κολυμπήσουν τα κορίτσια μας...😉😁❤️

FB_IMG_1651597835571.jpg

FB_IMG_1651563577441.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Πως ελεγε ενα παλιο ασμα...Της εποχης μου.."Το μονο που θελω ειναι...να τους δω να τρεχουν,να τους δω να τρεχουν..."🤣Σας πειραζω αδερφια...Πλακιτσα..

chalkidiki.jpg

Σαν τις αστεθειες του καλοκαιριου του 2018 δεν θα ξαναχει...Μαιος,ιουνιος,ιουλιος,αυγουστος και σεπτεμβρης,250 χιλιοστα στο κεντρο της Αθηνας!!!Πανω απο 20 καταιγιδες συνολικα...Ηταν το καλοκαιρι που παντρευτηκα...Γι αυτο...Ακομα και μια μερα μετα τον γαμο μου εβγαλε καταιγιδαρα με 30mm !!7Ιουλη παντρευτηκα και 8 ξεσπασε!!Επος περιοδος...Και στη Κουβα 11 Ιουλη στο γαμηλιο στη περιοχη Βινιαλες εζησα και τροπικη καταιγιδα..Οπως και στο Βαραδερο μια μερα μετα...Το καλυτερο καλοκαιρι της ζωης μου..Οχι επειδη παντρευτηκα..🤣

Σαν λίγο πιο παλιός να σου θυμίσω για την Αθήνα το έπος (για τους λάτρεις των ασταθειών πάντα) καλοκαίρι του 2002! Σκηνικά σαν των φωτογραφιών σου να τρέχω βρεγμένος από την παραλία τα έζησα κι εγώ τότε δυστυχώς (αν και εννοείται ότι κάποιες καταιγίδες ήταν άκρως εντυπωσιακές και τότε ειδικά το Σεπτέμβριο)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, brainstorm είπε:

Σαν λίγο πιο παλιός να σου θυμίσω για την Αθήνα το έπος (για τους λάτρεις των ασταθειών πάντα) καλοκαίρι του 2002! Σκηνικά σαν των φωτογραφιών σου να τρέχω βρεγμένος από την παραλία τα έζησα κι εγώ τότε δυστυχώς (αν και εννοείται ότι κάποιες καταιγίδες ήταν άκρως εντυπωσιακές και τότε ειδικά το Σεπτέμβριο)

Aδερφε μου..Το 2002 πως να το ξεχασω..987mm στο θησειο ετησιο..Οταν ο μεσος ορος ειναι στα 410mm..

8 Ιουλη του 2002 ξεσπασε η μεγαλυτερη καλοκαιρινη καταιγιδα στην Αθηνα..94mm σε τρεις ωρες στο κεντρο...Φανταρος τοτε υπηρετουσα στο Χαιδαρι διαβιβαστης..Το μεσημερι που βγηκα,κολλησα στην Πειραιως...Επος!!!Για μενα βασικα ηταν η κορυφαια καταιγιδα ολων των εποχων για κεντρο...94mm  σε τρεις ωρες ουτε Νοεμβρη ουτε Οκτωβρη εχουν πεσει ποτε...Μονο σε διαστημα 6 ωρων και πανω...

Καπως ετσι ηταν ο Σακης τοτε..🤣..

images.jpeg

images (1).jpeg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=6&

Ποπο δινει πονο ο μαιος θερμοκρασιακα

Αν καταφερει να δωσει και ασταθειες!!τι να πω μηνας  ονειρο

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όταν βλέπεις με πανευρωπαϊκό αντικυκλωνα την παρακάτω εικόνα στα 850 τότε πραγματικά κάτι δεν πάει καλά η μάλλον κάτι πάει πολύ καλά😁😁😁...κανονικά θα έπρεπε τέτοια εποχή να μας είχαν καταπιεί τα κόκκινα και αυτά δεν υπάρχουν πουθενά... image.png.a850f9d1f327bacd2832b9cf5d7f1425.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...